Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Днес сутрината се събудих и седнах на лаптопа: 
    Toshiba Satellite S855 S5254 
    с Windows 7 Ultimate.

Лаптопа е почти на 4-ри години. През годините съм му правил пълно обслужване, пасти и почистване.

От днес обаче след като цяла нощ беше включен реших да го рестартирам и това беше.
    Стига до windows logo анимацията и си стои черен екран.... след много дълго време  ~20 минути понякога стига до синия велком скриин. (повече нямам нерви да го чакам)

Цял ден чета по форуми и пробвах какви ли не варианти:
    - Източване на остатъчния ток в лаптопа ( поне 3 пъти )
    - Разкачане на рам памета и хард диска пак няколко пъти.
    - Вадене на BIOS батерията пак без резултат.

От софтуерната част:
    F8 менюто
    -Не ми разрешава да вляза в биос от висчки варианти.
    -След repear или най -добри стари конфигурации пак стигаме до черния екран.

В крайна сметка след като реших, че няма да стане опитах и с преинсталация, очудващо обаче ми седи на setting up windows веднага след като му дам инсталация и пак забива......

Вероятния причинител ?
    Последното нещо което качих е daemon tools, и ми добави някакъв malware софтуер, който изтрих преди да рестартирам.
    Направи ми също така вепчателние че имам виртуален харддиск през My Computer,което беше основната причина да го рестартирам.
    Нямаше никакъв   допълнителен софтуер качен върху компютъра.

Също така смених клавиатурата преди 1 седмица, но не е имало никакви проблеми.

Моля за съвети и препоръки.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А сейф мод освен последна известна добра конфитурация? Систем ресторе като се пъхне диска? Само рипеър ли оттам ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От абсолутно всякъде пробвах repair, restore
    От F8 менюто, от диска ( с флашка го буутвам) качих 3 вида виндовс пак не става....

Видях че Toshiba има factory reset, но информацията която имам на харддиска определено ми трябва, разделен е на 3 partition-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намери си някаква голяма флашка или външен хард диск. Зареди си някаква дистрибуция като Hiren's Boot CD и след това свържи флашката/външния диск. Издърпай си всичко важно на външния носител.

По време на преинсталаията затрий всички дялове и наново създай един системен и един за склад - C:\ и D:\ съответно.

Daemon Tools създава виртуално ОПТИЧНО устройство, а не хард диск - можеш да зареждаш в него образи на дискове с различни разширения(.iso, .cue и т.н.). DT приканва да инсталираш и съпровождащия го SPTD драйвър - него можеш да го пропуснеш съвсем спокойно. Тегли си DT Lite само от официалния им сайт и внимавай като го инсталираш какво е маркирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да може и с едно убунту лайф диск да достъпиш до файловете и папки!

Ама трябва си правиш бекъп щом имаш важни неща. Флашките вече са големи и евтини. Има и онлайн хранилища.

И добра защита. Незнам ти с каква си бил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@hudyr

Herin Boot CD, ползвах по рано днес.
    Проблемът е че не съм в българия и ми добави някакви малумни екстеншъни . ( DT lite)
    Напълно наясно съм с DT lite и знам какво създава, просто днес имах виртуален харддиск от някъде.
    Токущо прочетох една статия която ме насочи че може би имам блу скриин и точно това се оказва.
    А самият блу скриин гласи:

Unmountable boot volume.
    Това се полyчва когато форсна виндовса да се пусне нормално без последните познати конфигурации и прочие.

update:
    При опита ми за влизане в:
    Safe mode command prompt
    Classpnp.sys това е последния файл който чете и след това излиза блу скриин който за съжаление не знам как да задържа за да видия какво пише.

Продължавам да търся в интернет ще се радвам на вашата помощ. 

Редактирано от Peter Kalchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пуснете си Хирена щом го имате отидете в програмите за диагностика и ползвайте MHDD. Предполагам диска е заминал по това което описвате и тази програма ще го потвърди вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

чували ли сте стържене от лаптопа преди да се появи проблема? За мен вероятни причинители на проблема са увредени сектори в system reserved или увредена плочка рам памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.
    Проблема беше отстранен софтуерно като под bios се смени hard disk-а от ACHI на IDE.
    Само не си обеснявам как се е сменило.

Благодаря за коментарите.
    Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, Peter Kalchev написа:

Само не си обеснявам как се е сменило.

Във вашият случай вероятно става дума за връщане на настройките на биоса към фабрични и за това се е стигнало до въпросната ситуация. Ако не е направено от някого ръчно може да става дума за умираща батерия на дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.