Премини към съдържанието
Mr.n0b0dy

Внезапно изключване при свързване на usb

Препоръчан отговор

Просто си включих usb кабела даже телефона не бях свързал и компютъра се изключи напълно, и преди е ставало така, но рядко се случва. Някой ако знае от какво се получава така да каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък днес включих един кабел, без нищо в другия му край в контакта и взе, че падна бушона...

Късо съединение най-вероятно е причината... Зависи към порт на предния панел ли си свързвал, или директно към дънната платка... Може проблема да е в една от платките или късо съединение в тях, в кабела от дънната платка до предния панел, ако си ползвал него (но се съмнявам), самия порт (най-вероятно конектора на кабела, който си свързал) или нещо по самия кабел... Почти сигурно е, че е едно от последните две... Едва ли се случва с всички свързани кабели, та лесно можеш да си го докажеш... То явно е само с някой конкретен... Изключването е породено от активирането на защита на дънната платка/BIOS-а, операционната система, или някакъв друг софтуер от трети страни... 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами включвам го отпред защото е по-близо. И не не се случва с всички кабели. Пък кабела си е нов, може нещо кабела който свързва дъното към порта да е повреден. Пък и в биос-а може да погледна настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не пипай нищо по настройките там, ако не си наясно какво правиш... Ясно е, че се е включила някоя защита за нещо, решението на проблема не е да изключиш нея, а да установиш защо въобще има проблем... Ако беше кабела свързващ дъното и платката с портовете на кутията, то трябва непрекъснато да си го имаш този проблем, същото важи и при проблем с порта... Проблема най-вероятно е в кабела, а това, че е нов не ти дава никаква гаранция... Поради много причини, най-вече зависи и от самия кабел, може да се съединяват някои проводници от него, поради което се получава късо съединение, или конектора му да дава на късо самия USB порт... Виж дали си го пробил кабела с нещо, помисли за прекомерни огъвания и то често пъти, мачкания, излагане на топлинни източници и други подобни причини, които да съсипят изолацията на проводниците, или да съединят поради някаква причина проводниците... Вече проблем може да има и в конекторите в двата края на кабела, но почти съм сигурен, че проблема си е при него... Понякога в редки случаи, може и проблемен порт с някои конектори да не съвпада добре и да се съединяват някои проводници...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре защитите на биоса няма да пипам, ами със стария usb кабел правеше така сега и с новия а въобще не го огъвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом е с два кабела, малко вероятно е да е съвпадение, така че най-вероятно проблем ти остава да е порта... Пробвай другите портове, намиращи се на самото дъно... Може и причината далеч да не е късо съединение, но най-вероятно е такава...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами почти съм сигурен, че е късо. А и с портовете отзад мисля, че не ми е правело проблеми. А отпред постоянно се разкача връзката и е много изнервящо не знам порта ли кабела ли..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, Mr.n0b0dy написа:

А отпред постоянно се разкача връзката и е много изнервящо не знам порта ли кабела ли

По-скоро тоя порт много шутове е отнесъл с включени дивайсове в него и на платката са се спукали спойките. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да но когато го включа отзад директно към платката не ми прави проблеми. Чак спукани спойки..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предните портове много често правят проблеми, така че най-вероятно има повредя я в платки я в изхода от дъното.Използвай си задните портове, вземи си хъб или удължител и си готов :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Mr.n0b0dy написа:

Да но когато го включа отзад директно към платката не ми прави проблеми. Чак спукани спойки..

Отзад не прави проблем защото драмата не е в контролера а в самия порт отпред и да фронт USBтата особенно тия дето са по-ниско на кутията е доста често срещано да са поизкъртени. Би трябвало да имате две USBта отпред и в двете ли има драма? Въпросния фронт панел е малка платка с конектори запоени на нея и обикновенно са доста китайски. 

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не е добре да се вадят  и слагат usb често  аз внимавам много като го правя и с нежност като галене на жена. даже са я направили прекалено груба технологията с ваденето и мушкането.хръц мръц прас  със рязкост  и сила. винаги ме е страх да не счупя нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отваряш компютъра ( ако не е в гаранция) и изключваш платката, на която седят предните портове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами не е в гаранция и друг път съм го отварял. Ами ако продължи да ми прави проблем ще изключа предната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това и при мен се случва понякога когато Флашката ми е със железен корпус и тогава изведнъж ми се изключва компютъра

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8.10.2016 г. в 13:25, Mr.n0b0dy написа:

Ами не е в гаранция и друг път съм го отварял. Ами ако продължи да ми прави проблем ще изключа предната платка.

Не ако продължи, а я махни за да не стане беля. Ще забравиш и ще включиш пак там или някой друг ще го направи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък имах доскоро точно обратния проблем. Когато USB мишока е включен немога да изключа компютъра. В момента в който го издърпам и гаснее. Подмених го и вече е ОК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.