Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрасти , имам нужда от съвет купих си преди няколко дни ей такава антена за Интернет https://www.olx.bg/ad/wifi-kradets-na-internet-bezplaten-internet-s-3000mw-ralink-adapter-ID5En0v.html но въобще не върши работа само засилва сигнала на кодираните мрежи , а свободни мрежи въобще не намира . Пробвах с диска който е в самия комплект да разкодирам някоя мрежа но въобще няма полза  и нищо не става .     На мен по- скоро ми трябва някаква изключително мощтна антена която да прихваща сигнал от някоя отворена - свободна мрежа , а не да пробвам да хаквам заключена мрежа . Проблемът е че около мен явно няма на близко такава свободна мрежа или има една две но се появят отвреме на време и изчезват и всеки път като пробвам да вляза в тях нещо не става сащото показва 1 чертичка . За това ми трябва някаква наистина мощтна антена която да прихваща и увеличава сигнала от свободни мрежи.  Ако може препоръчайте ми нещо наистина ефективно защото аз се колебая между  още няколко   тази https://www.olx.bg/ad/wifi-antena-ID6dJvv.html  или 

тази 

https://www.olx.bg/ad/nay-moschna-antena-usilvatel-bezplaten-internet-adaptor-ID5zLYs.html

или тази 

https://www.olx.bg/ad/nay-moschnata-wi-fi-antena-ID6fyby.html

Моля да предложите нещо ефективно . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма такава ефективност и е най-малкото е безмислено. Какво правим след като се спре тази безжична мрежа???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интернетът в България е достатъчно евтин,че просто не си заслужава усилията да се търси начин за прихващане,разкодиране или хакване на мрежа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Емил Костов написа:

Няма такава ефективност и е най-малкото е безмислено. Какво правим след като се спре тази безжична мрежа???

Избираме си друга мрежа.

преди 5 минути, Iliyan Georgiev написа:

Интернетът в България е достатъчно евтин,че просто не си заслужава усилията да се търси начин за прихващане,разкодиране или хакване на мрежа.

Коментара е много общ и несериозен.

Да - цените са доста ниски, но е обвързано с договори, локация и други неща.

Засега - само от мобилен оператор съм виждал нещо що-годе прилично. С уговорката - когато ти свършат включените мегабайти - минаваш на ... никаква скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Постващия като иска да дава още пари това си е негово решение. 

1. Мрежата може да е пусната да е свободна. Това означава, че ще се свързват много потребители и интернета ще е просто ужасен.

2.Мрежата може да не е защитена, защото потребителя вероятно не знае. Но ще звънне на интернет доставчика си и ще разбере проблема, след което ще я защити с парола.

И в двата случая интернет няма да имаш. Да интернета в България е на смешни цени. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И голяма част от обществените провайдъри - също.

Общо достъпна и незаключена мрежа се прави да обслужва много потребители на сравнително приемлива скорост. Лимитирана.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, jhoro написа:

Избираме си друга мрежа.

Коментара е много общ и несериозен.

Да - цените са доста ниски, но е обвързано с договори, локация и други неща.

Засега - само от мобилен оператор съм виждал нещо що-годе прилично. С уговорката - когато ти свършат включените мегабайти - минаваш на ... никаква скорост.

Кое е несериозното?Може да се дават по 100/200 лева на месец за кафета,цигари,алкохол и много други излишни неща,но не и 10 или 20 лева за интернет. Това ли е несериозното...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Iliyan Georgiev написа:

Кое е несериозното?Може да се дават по 100/200 лева на месец за кафета,цигари,алкохол и много други излишни неща,но не и 10 или 20 лева за интернет. Това ли е несериозното...

Ако помислиш ... ако трябва прочети поста няколко пъти.

Кафетата само в едно кафене ли ги пиеш? Винаги?
    Алкохола в магазина ли го пиеш? Винаги един и същ (магазин)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, jhoro написа:

И голяма част от обществените провайдъри - също.

Общо достъпна и незаключена мрежа се прави да обслужва много потребители на сравнително приемлива скорост. Лимитирана.

Ако устройството е настроено. В повечето случаи не е. И потребителя не знае даже, че се свързват към него. Колкото до free мрежите по кафета, магазини и прочие там няма да коментирам. Просто ще се :lol6:

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Ако устройството е настроено. В повечето случаи не е. И потребителя не знае даже, че се свързват към него.

Това е едно ...

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Колкото до free мрежите по кафета, магазини и прочие там няма да коментирам. Просто ще се :lol6:

Говориш за България, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, jhoro написа:

Това е едно ...

Говориш за България, нали?

Е за България говоря естествено. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре да нищо ли не може да увеличи сигнала на свободните мрежи дори тези антени които са за външен монтаж 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, loranst looa написа:

Добре да нищо ли не може да увеличи сигнала на свободните мрежи дори тези антени които са за външен монтаж 

То че може може, но вие замислял ли сте се защо излъчваните мощности са ограничени до 100миливата? И знаете ли какво е влиянието на тези мощни излъчвания на здравето ви. Замисляте ли се че сега ще спестите примерни 150 лева на година, след 10 години ще дадете хиляди за лекарства

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, loranst looa написа:

в смисъл вреди на здравето ли ? 

Примерно на органите, грижещи се за възпроизводство, мозъка, белтъци и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ще засегна един друг технически аспект - ти добре ще ползваш (вероятно насочена) антена и мощен излъчвател, но замислял ли си се над факта, че повечето устройства са потребителски и техния обхват е малък? Ок, ще ти предложа отлични антени и мощни излъчватели, но като удариш на едно  TP-Link-че дето не може да хвърли през 1 стена - какво правим? Подобен сорт антени се ползват, когато имаш достатъчно силен предавател и от другата страна... или за увеличаване на чувствителността (посредством антени) на наличните мрежи около теб.

преди 8 часа, loranst looa написа:

Пробвах с диска който е в самия комплект да разкодирам някоя мрежа но въобще няма полза  и нищо не става . 

Това, че ти не можеш да се справиш с елементарните указания, не значи че въобще няма полза или не става. За целта е необходимо да имаш достатъчно познания, приличен хардуер и поне малко късмет (не винаги е задължителен).

преди 22 минути, capnemo написа:

Замисляте ли се че сега ще спестите примерни 150 лева на година, след 10 години ще дадете хиляди за лекарства

Cap, тука можем доста да поспорим...Мога да добавя и лабораторни тестове по въпроса :)
    Но не е това темата...

Редактирано от LinKuei (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, LinKuei написа:

....

Cap, тука можем доста да поспорим...Мога да добавя и лабораторни тестове по въпроса :)

Но не е това темата...

преди 3 минути, capnemo написа:

Примерно на органите, грижещи се за възпроизводство, мозъка, белтъци и т.н.

Не знам за лабораторните тестове, но аз съм виждал как изглежда белтък, подложен на микровълново излъчване.....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, capnemo написа:

Не знам за лабораторните тестове, но аз съм виждал как изглежда белтък, подложен на микровълново излъчване.....

Все още не искам да захапваме тази тема тук, но .....
    Нали се сещаш, че въпросния белтък е подложен на магнетрон с излъчвател минимум 300W (при повечето модели и над 500W), докато при тази техника говорим за 1-3W при SOHO устройства...и те най-често са насочени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, LinKuei написа:

Все още не искам да захапваме тази тема тук, но .....
    Нали се сещаш, че въпросния белтък е подложен на магнетрон с излъчвател минимум 300W (при повечето модели и над 500W), докато при тази техника говорим за 1-3W при SOHO устройства...и те най-често са насочени...

Не, аз говоря за именно единични ватове. И не говоря че белтъка ще коагулира веднага. Но влиянието е съществено. Който има желание да подлага собственото си тяло на такива експерименти....

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, capnemo написа:

Не, аз говоря за именно единични ватове. И не говоря че белтъка ще коагулира веднага. Но влиянието е съществено. Който има желание да подлага собственото си тяло на такива експерименти....

Е, да... единичните ватове при пропорционална близост (20-50 см) си е със същия ефект, както и при микровълновата. Но едва ли някой ще се навие да ползва ватови излъчватели на разстояние по-малко от 3-5 метра (както съм аз - 3 метра дистанция от 1W излъчвател, работещ  24/7 365дни  +/- 1%(по вина на ЕРП-то)). А ако имаме една стена разстояние към тези 3-5 метра или насочена антена - веднага се обезмислят притесненията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре с една дума казано от постовете ви разбрах че дори да ми препоръчате силна антена , ако рутерът ми е има слабо излъчване кел файда и между другото не като да не съм положил труд с тази програма Бейни за разкодиране но просто  има движение само в графата  Beacons - маяци няма движение въобще в графата Data  и така всички  кодирани мрежи ги изредих по  12ч  сканиране пълна 0 . мен не ми трябва някакъв мощен Интернет , а просто за офис  и фейсбук   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще ти го представя образно, за да ме разбереш правилно....Предварително се извинявам за технически неправилния изказ....

Имаш чувствителна насочена антена и мощен излъчвател. Случаааайно имаш някакъв си TP-Link WR740N на 1.4км разстояние... Въпросната антена ще "вижда" сигнала, но ако се вържеш - ще хванеш точно нищо. Това е така, защото ти "хвърляш" до въпросния рутер, но отсреща нямаш кой да ти върне сигнала... Ако ще, сложи и антенна система от типа на Дъга-2 - ефекта ще е същия. Надявам се това да е изяснило объркването или нерабирането на "крадец на интернет", "мощна (каквото и да значи това) антена" и други подобни брътвежи. За да осъществиш връзка на голямо разстояние, ти трябват равнопоставени излъчватели с прилежащите им по чувствителност антени.

Сега относно "разкодирането" - прилежащия софтуер към подобен сорт антени е най-често BackTrack (или друга pentest дистрибуция) или набор от приложения за ширпотреба. Въпросния процес се извършва с познания на мрежовите протоколи, a не с "пуснах една програмка и тя не ми показа нищо". Изискват се базови познания за работа с Linux/UNIX, работа с мрежови анализатор като Wireshark, структура на WPA Handshake, настройка на мрежови интерфейси. След цялата схема идва най-интересната и дълга част - декодирането. За него ти трябва хардуер, тъй като най-лесния начин е да използваш brute-force базирана атака посредством GPU. Колкото по-съвременна и производителна видеокарта се използва - толкова по-добре (и бързо). Ориентировъчно време - 8 символа парола ще ти отнеме 2-3 часа със среден клас видеоадаптер.....(тук е времето за pixie jokes :) ) И всичко това в пряк разрез със закона, който не позволява подобни интервенции...да не говорим за моралната гледна точка...

Та, ние може и да ти предложим оборудване....но подходът към цялата работа ти е неправилен...

преди 5 часа, loranst looa написа:

Може, ако смениш устройствата от другата страна. Собствениците със сигурност ще са благодарни по въпроса...

Иначе, ако още държиш на първия си коментар - представи конкретна постановка и ще те насочим към оптимални устройства и ценови интервал...

П.П.

преди 3 часа, loranst looa написа:

мен не ми трябва някакъв мощен Интернет , а просто за офис  и фейсбук   

Тя разликата е никаква :)

Към модераторската и редакторската група: Стремях се с горното описание да бъде поднесено с максимално уважение и зачитане на правилата. Знам, че информацията е малко по-чувствителна...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи такова чудо като безплатен интернет за средностатистическия потребител не съществува , трябва да си хакер за да се докопаш до някакъв сигнал .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, loranst looa написа:

Значи такова чудо като безплатен интернет за средностатистическия потребител не съществува , трябва да си хакер за да се докопаш до някакъв сигнал .  

с протокол WPA2 с изключено WPS си е чист късмет да уцелиш паролата, а дори да я уцелиш, ако има ограничение по МАК, не може да се включиш

в моя район всички АР-та са така

а, иначе имам силен сигнал, въпреки, че живея в панелка на втория етаж... да, имам сигнали от четвъртия етаж,а и от съседния вход на блока

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Цинго Манго Фук написа:

с протокол WPA2 с изключено WPS си е чист късмет да уцелиш паролата, а дори да я уцелиш, ако има ограничение по МАК, не може да се включиш

Всичко е въпрос на цели, желание и ресурс. Варианти и постановки много....Правилата на форума не позволяват да си разиграваме теоретични постановки, а и смятам, че е излишно.

преди 5 часа, loranst looa написа:

Ами не, дори и за не-средностатистическия българин няма такова нещо като "безплатен интернет" и "безплатен обяд". Ако всеки "средностатистически българин" го правеше - кой щеше да си позволи да е от другата страна, т.е. да "дава" въпросния "безплатен" интернет. Също така не е нужно и да си "хакер" (не е коректно това название), а да имаш базови познания в областта на компютърните мрежи. Както вече казах  - всичко останало е въпрос на цели, желание и ресурс... Разбира се, не трябва да забравяме и законовата отговорност на подобни действия. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ImagineMe
        Здравейте!
        Имам един стар касетофон, който днес сложих в служебната кола. Отзад на него буксата за антената е с един вход, не знам дали се изказвам правилно. А от колата от антената излизат три кабела. Как се свързва това нещо?
      • от gibson58
        Ползвам този рутер вече няколко години и от известно време започна да му прекъсва безжичния нет.По кабел не прекъсва.На 15-20 минути прекъсва но веднага се пуска след няколко секунди.Дали вече е сдал багажа или е нещо поправимо?Рестартирал съм го разбира се,но това не помага.Мислех ,че доставчикът ми нещо ебава,но сложих друг рутер за проба и нямаше прекъсвания.
      • от mixedvibes
        Здравейте!
        От 1 седмица ме мъчи един проблем с wi-fi.  Проблемът е следният: пускам си лаптопа (Acer Aspire 5750G) свързвам се с wifi всичко е ОК, но след 5-10 минути ми излиза голям Х на wifi то и не ми показва никакви мрежи. Когато рестартирам лаптопа, дори да го преспя за 4-5 секунди като го включа се оправя всичко и след 10минути пак се появява този Х на wi-fi. Рестартирах рутера безброй пъти, смених wireless драйверите многократно но не се оправя. Моля за помощ.
      • от ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ
        Здравейте! Ако темата не е за тук, моля да я изтриете. Със външна антена за интернет хванах сигнал и то доста силен и работи на компютъра идеално. И понеже съм българин искам още по да ми е добре. Може ли някък да се включи външната антена към рутер и да захранва цялата къща защото имам и жена и деца и те искат интернет. Сигнала е от някъква фирма и това нещо се намира в Испания. Ползвам го вече над месец. Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

а

• от callpchelp
        Събираме, стари работещи или леко повредени или компютри, лаптопи, таблети, телефони, принтери, дискове, клавиатури, мишки, монитори, колонки, камери, USB устройства, телевизори и приемници за цифрова телевизия. Те ще бъдат реставрирани и подарявани на домове, училища и нуждаещи се семейства, които нямат средства да закупят. Изпращането по куриер ще бъде за сметка на тези които ни ги изпращат или лично предаване.
        Ако попаднат при нас  по-скъпи истройства, ще бъдат продавани, като средствата от тях ще бъдат изпращани на бедни, нуждаещи се от лекарска помощ или специални лекарства.
        Ще публикуваме снимки и клипове в нашата фейсбук страница и уебсайт, на всяко извършено дарение. При изпращане на пари към банкови дарителски сметки, ще приложим снимано копие на банковия ордер за извършения превод.
        Надяваме се да намерим много благородни хора! Благодарим! Благодарят ви и бъдещите усмихнати лица!
        С позволение на администратоите, мога да публикувам линк, към публикацията в сайта ни. Ще се радваме на разпространение и помощ.
        Това не е реклама идеята е обмисляна доста преди това с което започнахме да се занимаваме в IT сверата. Резултатите ще са налице и ще бъдат показани, както дарителите, така  и свършените дела.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.