Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички! Имам един въпрос относно новите видеокарти. Примерно мисля да купя новата GTX 750 Ti която е с PCI Express слот 3.0,  а моето дъно е с 2.0. Та въпросът ми дали тази видеокарта с PCI Express 3.0 би тръгнала на дъно с 2.0. Модела на дъното е Asrock 4Core 1333-GLAN със сокет 775.

Редактирано от osko97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доколкото знам трябва да тръгне и няма да има проблем само, че ще работи на бързината на 2.0 ако имам грешка моля да ме извините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това мисля, че се отнасяше за хард дисковете и SSD-тата, но нека ако някой знае да сподели. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, osko97 написа:

Това мисля, че се отнасяше за хард дисковете и SSD-тата, но нека ако някой знае да сподели. 

При hdd знам, че ако е sata 3, а ти си на sata 2 ще работи по-бавно но и там не съм убеден дано някой който разбира повече даде точен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всяко устройство, използващо по-нов стандарт обикновено е обратно съвместимо с предходния, т.е. видеоадаптер, който ползва PCI-E 3.0 може да се използва в дънна платка с PCI-E 2.0, но с известни ограничения.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, LinKuei написа:

Всяко устройство, използващо по-нов стандарт обикновено е обратно съвместимо с предходния, т.е. видеоадаптер, който ползва PCI-E 3.0 може да се използва в дънна платка с PCI-E 2.0, но с известни ограничения.

Значи няма значение дали е PCI-3.0, ще тръгне но ще загубя част от мощността? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не толкова от мощността, колкото от пропускателната лента (предвид по-широката шина на PCI-E 3.0). Ако реално говорим за този модел - дори няма да усетиш разликата, тъй като 750Ti не може да се възползва напълно дори от шината на PCI-E 2.0, а какво остава за 3.0

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо няма да се загуби, дори да поставиш три пъти по-бърза видеокарта. Примерно GTX970. Това важи, ако ползваш две и повече видеокарти, защото в повечето случаи PCI-E  слотовете работят с два пъти по-ниска пропускателна способност. Тоест, ако сложиш две видеокарти като GTX970, то ако слотовете са PCI-E 3.0,  в повечето случи при дъната от среден клас, ще работят в режим x8 вместо x16.  Ето една табличка с характеристиките на различните стандарти. Всеки нов стандарт е с два пъти по-висока пропускателна способност. Тоест, режим PCI-E 2.0 x16  се равнява на PCI-E 3.0 x8. 

2016-10-09_224359.jpg

Та PCI-e 3.0  може да е необходим за две видеокарти от висок клас, но не и за една видеокарта. Все още. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 44 минути, Кико написа:

Нищо няма да се загуби, дори да поставиш три пъти по-бърза видеокарта. Примерно GTX970. Това важи, ако ползваш две и повече видеокарти, защото в повечето случаи PCI-E  слотовете работят с два пъти по-ниска пропускателна способност. Тоест, ако сложиш две видеокарти като GTX970, то ако слотовете са PCI-E 3.0,  в повечето случи при дъната от среден клас, ще работят в режим x8 вместо x16.  Ето една табличка с характеристиките на различните стандарти. Всеки нов стандарт е с два пъти по-висока пропускателна способност. Тоест, режим PCI-E 2.0 x16  се равнява на PCI-E 3.0 x8. 

2016-10-09_224359.jpg

Та PCI-e 3.0  може да е необходим за две видеокарти от висок клас, но не и за една видеокарта. Все още. 

Не съм виждал по-подробно и разбираемо обяснение. Евала! Много благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

........................тва което искаш да играеш примерно с   GTX 750 Ti   и може да поддържа може да те отреже заради слаб процесор  сокет 775  малко рам  а като смениш дъното и сокета съответно ще можеш за това което те е отрязало .  няма нужда да взимаш да взимаш тази карта ако не си решил да сменяш и дъното и сокета и рамта. коята май е ддр 2.същата работа ще ти свърши и най-слабата и евтина карта на пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10.10.2016 г. в 18:01, Yvan Sergeev написа:

........................тва което искаш да играеш примерно с   GTX 750 Ti   и може да поддържа може да те отреже заради слаб процесор  сокет 775  малко рам  а като смениш дъното и сокета съответно ще можеш за това което те е отрязало .  няма нужда да взимаш да взимаш тази карта ако не си решил да сменяш и дъното и сокета и рамта. коята май е ддр 2.същата работа ще ти свърши и най-слабата и евтина карта на пазара.

Взел съм мерки относно дъното и паметта, иначе знам, че няма смисъл от мощна видеокарта, защото ще е спъната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.