Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Драйвер променя модела на видеокартата ми на лаптоп HP 15-AY006NU /X3M74EA

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да споделя какво ми се случи след като закупих лаптоп http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PC-HP-15-AY006NU-X3M74EA/p/527910

Във характеристиките на лаптопа в магазина Технополис и съответно производителя на Лаптопа HP  модела на видеокартата ми е  AMD RADEON R5 M430.

И със драйвер изтеглен от HP модела е AMD RADEON R5 M430 но не се включва да работи.В последствие изтеглих драйвер от сайта на  AMD и се оказа че видеокартата е с един модел по-стара AMD RADEON R5 M330.Та въпроса ми е имало ли е други такива случаи или моят е 1-ви такъв и нормално ли е с драйвери да се променят моделите на видеокартите?

Като си купувах лаптопа от Технополис беше без уиндоус и ми гарантираха че картата е такава ама нямаше как да проверя.След като разбрах ,че има несъответствие съответно се опитах да го върна ама смениха драйвера и ми казаха ето сега показва по-новия модел ,а с него не работи защото няма сеттингс меню.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-редовно AMD и NVIDIA преименуват стари карти и пускат "нови" на които ново е само името.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно това не е проблем и при мен има случай дето на места по бенчове вместо R9 280 ми пише HD7950. Те са едни и същи видеокарти просто им сменят името както каза колегата по горе :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото в моя случай двете карти са с различни параметри и според всички проверки са две различни видео карти.Няма значение явно не е само моя случай значи: бях решил ,че от 100 путки съм хванал Джон Атанасов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай хардуерен идентификатор на видео адаптера:
http://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.09.2016 г. в 15:09, Димитър 59 написа:

Хардуерните идентификатори са :

PCI\VEN_1002&DEV_6660&SUBSYS_81F2103C&REV_83

PCI\VEN_1002&DEV_6660&SUBSYS_81F2103C

PCI\VEN_1002&DEV_6660&CC_038000

PCI\VEN_1002&DEV_6660&CC_0380

http://developer.amd.com/resources/ati-catalyst-pc-vendor-id-1002-li/

Даже по-същия начин обаче на съответстващ  ИД на устройството се дава и излиза това 

pci\ven_1002&dev_6660&rev_83

Където 1002 е Vendor id

6660 e Device id

83 e Revision id 

И в списъка по-горе ми излиза модела на картата AMD Radeon R5 M330

Проверих го по много различни начини и все едно и също.

Проблема е как да го докажа на Технополис и сервиза Стемо за да си сменя лаптопа 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си изтеглих даже техния съпорт център и дори той ми показва,че картата е по стара с един модел.Незнам какъв е този парадокс!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Здравейте честита коледа и весела нова год.Та по същество да се оплача и аз от това HP

Значи взех си същият модел hp-ay006nu и също срещнах проблем с видеото (и със слагането на windows 7) инсталира ми джа драйвера единия е както е посочил колегата AMD Radeon (TM) R5 M330 а другия Intel(R) HD Graphics до тука ок но като пусна игра или нещо да прави ВСИЧКО е МНОГО БАВНО

Драйверите ли съм объркал или нещо др с windows 8.1 съм.

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи коя е играта - този лаптоп не е предназначен за игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това забавянето може да не е от видеото и най-вероятно не е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Даниел Велинов написа:

warcraft 3 аз я играех и на стария който е с вградено видео :)

натисни [win]+[r]
в диалоговото прозорче напиши dxdiag и виж с коя карта си в момента по подразбиране...ъ-ъ-ъ...тъй де, щото си поредния потребител с този въпрос
аз сега гледам "Хари Потър", така, че, си оправяй графиката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, :::::::::::::::::::::::::: написа:

работиш с интелска графика, те затова ти бави
превключи на другата карта

Нали знаеш, че dxdiag никога няма да покаже дискретната графика при наличието на вградената такава? dxdiag отразява постоянно работещото gpu.

преди 25 минути, Даниел Велинов написа:

и как по точно?

Бавенето се получава, понеже драйвърът решава да бута игра Х или Y с вградената графика, вместо с AMD картата. При nvidia в контролния панел има настройка, която добавя в контекстното меню опция да пускаш желаната игра с дискретната видео карта. Предполага, че при AMD има нещо аналогично. Другият, малко по-несигурен вариант е да зададеш в контролния панел на AMD коя игра с коя карта да тръгва, но няма гаранция, че драйвърът няма да пренебрегне настройката, както прави този на nvidia.

По-конкретно: http://www.tomsguide.com/answers/id-2610379/switch-intel-graphics4000-amd-radeon-8570m.html#15683625

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Даниел Велинов написа:

Тва с забраняването го пробвах но не рестартирах ,но довечера ще пробвам да рестартна и ще пиша.

Ще останеш без картина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес си закупих този модел, но в като характиристики на лаптопа беше записано, че е с 3 mb cash и диска е 7200, а не 5400, както прочетох в сайта в HP.

Тази вечер ще го инсталирам и ме интересува при вас какви са характеристиките на тези параметри ?

hp.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Velina Peeva написа:

Здравейте, ...

Сайтът на производителя описва възможни характеристики на лаптоп Х. Реално, разновидностите могат да бъдат доста на брой: различен процесор, различна видео карта, различно количество рам памет, различен обем памет(твърд диск/SSD/комбинирано).

В техномаркет ти е описан подробно с какво разполага конкретно този модел.

Кеша на процесора и оборотите на твърдия диск не са от критично значение за работата на машината. В общи линии:
- в кеша на процесора се складират често използвани данни, за да могат да бъдат достъпени възможно най-бързо. След регистърната памет, кешът е следващата по бързина и е за предпочитане пред оперативната.
- оборотите на диска до известна степен определят колко бързо четецът ще разчита съдържанието, но твърдият диск си е твърд диск - между 5400 и 7200 RPM няма чувствителна разлика. Такава се усеща, когато се използва SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ч.н.г. Та да кажа как се оправи моя проблем с видеото

Сложих windows 10 и си изтеглих драйвери от hp.com и сега всичко си е наред и си играя игри.Поздрави!!!

Благодаря на всички за смислените изказвания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...