Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Някой, който редовно ползва PayPal може ли да ми разясни нещо.

Преди около месец си активирах акаунта. До сега не съм го ползвал никога.  Във формата на сайта им ми дава,че профилът ми е завършен на 80%. До колкото разбрах, това е така, понеже нямам снимка и не съм им изтеглил приложението, а самият акаунт си е активен....

Още миналата седмица трябваше да получа плащане, но то все още не е станало факт. Фирмата с, която се бях договорил е сериозна и съм удебен, че са коректни, та се чудих защо не съм получил средствата. В сайта баланса ми го показва 0 евро. 

Да не би заради тези 80% на профила да не е напълно активен и да не допуска получаване на средства ?

А когато някой рече да изпрати пари щом заяви това средствата веднага ли се генерират в моята PayPal  сметка или минават няколко дни ?

Възможно ли е те да са заявили изпращането, но от PayPal, все още да не са ми прехвърлили парите на сметката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Наско Атанасов написа:

Здравейте. Някой, който редовно ползва PayPal може ли да ми разясни нещо.

Преди около месец си активирах акаунта. До сега не съм го ползвал никога.  Във формата на сайта им ми дава,че профилът ми е завършен на 80%. До колкото разбрах, това е така, понеже нямам снимка и не съм им изтеглил приложението, а самият акаунт си е активен....

Още миналата седмица трябваше да получа плащане, но то все още не е станало факт. Фирмата с, която се бях договорил е сериозна и съм удебен, че са коректни, та се чудих защо не съм получил средствата. В сайта баланса ми го показва 0 евро. 

Да не би заради тези 80% на профила да не е напълно активен и да не допуска получаване на средства ?

А когато някой рече да изпрати пари щом заяви това средствата веднага ли се генерират в моята PayPal  сметка или минават няколко дни ?

Възможно ли е те да са заявили изпращането, но от PayPal, все още да не са ми прехвърлили парите на сметката ?

Не е нужно да имате пълен профил, с тези 80% е ОК. Това мисля не е причина да не получите парите. И превода става в рамките на минути. Ако изпращача не е проверен може превода да бъде забавен/задържан

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по-малка сума - мигновено става плащането. За малко по-големи вече може да е нужна проверка на акаунтите и ако се установят нередности да не се извърши трансакцията. Пиши до фирмата да ти изпратят някакво доказателство, че са ти пратили парите и то да ти послужи пред Пейпал, прикачено към запитване защо се получават така нещата.

Според мен проблема не е в Пейпал, а точно във фирмата и корекността ѝ, но щом я знаеш... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК.Сумата не е кой знае колко голяма , че да налага проверки според мен. Ще им пиша да разбера за какво иде реч.

Благодаря ви.

Редактирано от Наско Атанасов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят профил също е на 80% и си стои така от много време. Това не оказва влияние върху транзакциите.

Причини да не си получил парите си след толкова дълго време:

- не са ти ги изпратили

- изпратили са ги на грешен акаунт

Пиши на фирмата да ти прати номер на транзакцията(най-добре снимка на целия документ. Там си пише кой email е използван за да пратят парите). След това питаш paypal дали има такава транзакция.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК.Сумата е не е кой знае каква, че да налага проверки според мен. Ще им пиша да разбера за какво иде реч.

Благодаря ви.

Писах им и преди малко човекът с, който водих кореспонденция се свърза с мен. Каза, че практиката на фирмата им била  плащанията да се извършват от счетоводният им отдел, който се намирал в друг щат.....Пуснал им е всичко необходимо, но изглежда още не се били задействали...... Ако до няколко дни все още не съм ги получил, обеща да се заеме лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наско, когато вършиш някаква работа за фирма независимо от къде - имай предвид, че 99% от случаите се плащат фактурите/сметките със закъснение, освен ако изрично не е уговорено предплащане или плащане в деня на извършената дейност предварително, това са фирми имат си счетоводства и т.н. процеса не е толкова прост.
Най-вероятно сте подписали някакъв вид предварителен договор (гледам пишеш щат сигурно е американска фирма), payment terms е задължителен съпътстващ елемент към всяко споразумение/договор - погледни си го ако пише "xx days after invoice receipt date" ще се ориентираш лесно.

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наско,не разбрах за какво трябва да получиш плащане,но ако си продал нещо и си чакаш парите,наистина има забавяне.Това важи за първите 10 продажби,докато натрупаш актив и видят,че си коректен.Забавянето е до 21 дена/задържането на парите/.Виж в условията на Пейпал,свързани с продажбите.

Ако ли пък не съм разбрал правилно,не обръщай внимание на мнението ми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, че се наехте да ми обясните тези подробности. Както казах това ми е първият трансфер с PayPal, и много от тези неща са ми пълна мъгла.

icekiller, наистина съм им предоставил съм им фактура, както и предположи, но не бях наясно със бюрокрацията на щатските фирми, свързана с тези въпроси. Не съм им продавал нищо. Варианта беше да изпратят едно оборудване от САЩ за тяхна сметка, но да не губим няколко дни в чакане на доставка, и да не дават сума ти пари за доставка, аз предложих да го закупя от тук, като те ми възстановят разходите.Не съм подписвал нищо и уговорката ни е само по имейл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами позачакай, защото това оборудване най-вероятно ще се води фирмено (тяхно) което си е tangible asset и си зависи от вътрешно фирмената политика за разплащане с доставчиците в такива случаи, да речен стандартното е или 30days after invoice receipt date или 45 days.... Това са двете най-често срещани.
Сега в твоят случай си имате договорка и най-вероятно ще я изпълнят - тъй че позачакай както ти е казал мениджъра седмица пък после му драсни ако не си получил нищо и така.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, avenger0795 написа:

Наско,не разбрах за какво трябва да получиш плащане,но ако си продал нещо и си чакаш парите,наистина има забавяне.Това важи за първите 10 продажби,докато натрупаш актив и видят,че си коректен.Забавянето е до 21 дена/задържането на парите/.

Това от кога е така? Преди години подобно нещо нямаше. някой натиска Buy Now бутона и след 2 часа(максимум) транзакцията е завършена, дори и това да ти е първата транзакция въобще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извършена е, в профила са ти, но са под Paypal Jail - не можеш да ги ползваш, докато купувача не потвърди, че пратката е получена или минат 21 дни, без той да се оплаче.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горният ми пост беше в отговор на питането на A.com. Щом не си продавал нищо, то не се отнася за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, XYconstant написа:

Извършена е, в профила са ти, но са под Paypal Jail - не можеш да ги ползваш, докато купувача не потвърди, че пратката е получена или минат 21 дни, без той да се оплаче.

Възможно и да е така. Обаче, никъде не съм видял да са били отбелязани като Paypal jail. Не, че преди години съм гледал де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са отбелязани като Paypal Jail, а самият ти профил е с Paypal Jail докато не натрупаш репутация в eB примерно. След като падне Jail-a си ти идват веднага и можеш да си ги ползваш без да чакаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте искам да споделя че вчера пуснах един смартфон към Унгария по Спиди лицето ми писа по имейл след което ми иска имейла да осъществи плащане по ПАЙПАЛ  а от там ми казаха да и пратя квитанцията на партката пуснах я но още не виждам никакъв баланс във акаунта си във Пайпал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали си дал имейлът, с който си регистриран в Paypal? Иначе, ти може да си пуснал всичко, ама човекът отсреща трябва да се добере до компютър/телефон за да направи плащането, след това Paypal  да си свършат работата. Изчакай, утре пак провери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами колега във петък съм я пуснал но и доста се разрових в нета и попаднах на имейлът който ПАЙПАЛ ми пращат дасам изчакал 24-48 часа но парите мисля че досега поне трябваше даса видими във баланса ми без да мога даги тегля , а със същият имейл във друг форум човек се оплаква че е бил измамен пак за Унгария моят купувач е също от там ето и имейлът     
service@intl.paypal® (service@confirmationdepts.com)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не го познаваш човека - измамен си. Не знам как се навивате да пратите нещо до друга държава и плащане по Пейпал?! Пиеш една студена вода и другия път знаеш, че дебнат да те излъжат при първа възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами утре спирам доставката вече и званях на СПИДИ предполагам че ще мога да я стопирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ако можеш я спирай, че иначе 100% оставаш без телефон и без пари. Занапред недей се впуска в такива авантюри. В базар често ми пишат такива, репортвам и до няколко часа са им блокирани акаунтите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вие акъл нямате - да пращате преди да сте получили парите

сега отваряй диспут, бавно става но ще чакаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.