Премини към съдържанието
Vic7im

Сериозно затруднение със подреждането на тв каналите

Препоръчан отговор

Здравейте!
Дори ме е срам да я пусна тази тема, но след като 2 часа се рових из настройките на телевизора и не успях да направя това което искам, следва да попитам тук как става и дали изобщо може да стане това което желая.
Взех си преди няколко дена този телевизор LG 24mt48dg-bz ще се ползва на стената в кухнята за това ми е достатъчен като размер. 
Та проблема е следния: Когато вляза в Program Manager-а ми разделя телевизиите на tv и dtv като съответно на dtv виждам имена и всичко на каналите, а на tv само са ми под цифри ( пр. 01 , 02 , 03 ) . Това също ме затруднява доста, но главния проблем е в това, че и докато си сменям каналите да гледам, са ми разделени отново на ТВ и ДТВ и съответно трябва да ползвам бутона tv/radio на дистанционното за да прехвърли от едните канали към другите, на 2 отделни списъка. Това как мога да го премахна ? Искам да ми показва всички канали във една листа и да си ги подредя примерно от 1 до 100 без да сменям "потока" от  тв на дтв ? 
ПС : Ако има някакъв начин да отида до определен канал и с бутон/клавишна комбинация да го поставя под номера който искам, ще бъде супер ... 

Редактирано от Vic7im (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво изобщо трябва да са ти в една листа аналоговите и цифровите програми? Няма абсолютно никаква логика в това и не знам не само при LG но и при другите марки телевизори да има такава въжможност да ги смесваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли списък с "любими канали" ? Там ако може да се добавят може би ще може поне някакво компромисно решение да се намери...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По втория въпрос - у нас на по-стария телевизор(LG с кинескоп) на дистанционното има цветни бутони(жълт, син, червен), с които може лесно да се разместват, изтриват, скриват канали. За съжаление на по-новите телевизори май не е така. На по-новият Филипс е още по-зле - или ти изкарва автоматично всички канали, подредени "по дефолт", иначе трябва да знаеш на всяка ТВ програма на каква честота е или да ръчкаш комбинации през 2 Херца. Няма ли някакви указания в инструкцията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Vic7im написа:

Здравейте!
Дори ме е срам да я

С четене и труд всичко се постига! Друг е въпроса ,че подреждането на пр.200 канала е досадно, изморително и изнервящо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И досадно - при всеки упдейт ги преподрежда, зависи от оператора. Обикновено през седмица до месец.

Обикновено има такава функция, чети инструкцията. И най-странното е че при един и същ оператор различните телевизори подреждат по различен начин. Без всякаква логика. Съвет - мъчи се само с десетина Favorites (любими, предпочитани или както е кръстено).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. 
В интерес на истината сега разгледах в сайта на доставчика ми какви канали трябва да имам в пакета и почти 90 % ( около 100+ канала ) се водят цифрови, а телевизора ми при "пълно търсене на всякакъв сигнал и т.н. " ми открива 59 аналогови и само 34 цифрови, като повечето HD канали ги няма. Тунера на телевизора предполага ли, че би трябвало да си открива всички канали без проблем ? Както и никакви радиота не ми открива, докато на другия телевизор ( стар със кинескоп ) който има външен приемник от доставчика има всички канали ?

Цифров тунер : DVB-T / C 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е оператора? Има значение и задаването/избор на държава при сканирането, защото стандартите са различни. Специално на LG не знам как е, но може да пробваш с Финландия или Германия. Другият вариант е сигнала, който влиза в ТВ-то да е скапан, обикновено дециметровия обхват "страда" най-много и е възможно поради лошо качество на сигнала да не открива всички канали.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, exwol написа:

Кой е оператора? Има значение и задаването/избор на държава при сканирането, защото стандартите са различни. Специално на LG не знам как е, но може да пробваш с Финландия или Германия. Другият вариант е сигнала, който влиза в ТВ-то да е скапан, обикновено дециметровия обхват "страда" най-много и е възможно поради лошо качество на сигнала да не открива всички канали.

На Telnet , сега пробвам това със държавата при сканирането, защото от самото начало я бях направил на България. Надявам се да стане. Ще си редактирам коментара до половин час, дали е имало успех.
Едит: Не става, отново същите канали намира. Явно ще ги викам да погледнат и да ми обяснят защо, от 120 цифрови канала, на мен ми лови само 34 от които 5 ( всичките които предлагат ) +18 ги намира без проблем, а спортни и развлекателни не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 35 минути, Vic7im написа:

Цифров тунер : DVB-T / C 

само да питам HD-каналите не се ли излъчват  DVB-Т2 стандарт, щото ако е така този тунер няма как да ги хване

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, дръндю написа:

само да питам HD-каналите не се ли излъчват  DVB-Т2 стандарт, щото ако е така този тунер няма как да ги хване

Не съм наясно, но един от 34-те които ми намира е БНТ HD , което противоречи на това което сте написал принципно.

Пробвах на всички видове търсене, сменях "държава от която се излъчва сгнала " и винаги резултата е 59 аналогови и 34 цифрови.
Видяло се е, че ще ги викам в дома да "оправят проблема" защото нямам повече идея какво да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, дръндю написа:

Да допуснем, че е така, което не важи за БГ - Т стандарта е за цифрова ефирна телевизия, а C е за цифрова кабелна телевизия. Човека се търси проблема за кабелната си телевизия.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 24 минути, exwol написа:

С е за цифрова кабелна телевизия. Човека се търси проблема за кабелната си телевизия.

много оператори ползват ефирния стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Vic7im написа:

Пробвах на всички видове търсене, сменях "държава от която се излъчва сгнала " и винаги резултата е 59 аналогови и 34 цифрови.
Видяло се е, че ще ги викам в дома да "оправят проблема" защото нямам повече идея какво да направя.

Ми кофти, за спорта може да пробваш с избор на друга скандинавска държава, ако е налична, но може би е хубаво да викнеш хората да проверят качеството на сигнала, който влиза в ТВ-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.