Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден. Имам следния въпрос. Как да свържа 2 монитора на 1 компютър. Монитори те са V193HQL (Едни и същи), Видео картата Nvidia 750 ti ph и дъното http://www.asrock.com/MB/AMD/FM2A55M-VG3/index.bg.

Благодаря предварително :)

Редактирано от FoxterBG
Правописна грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, niki292002 написа:

Трябва ти адаптер DVI-D към VGA.

Един приятел ми разправя, че няма да стане такъв обикновен адаптер. Имало е в видео картата някакви цифрови неща. ;д

nz.png

преди 2 минути, Kristian Denkov написа:

nz.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FoxterBG написа:

Един приятел ми разправя, че няма да стане такъв обикновен адаптер. Имало е в видео картата някакви цифрови неща. ;д

Кажи на твоя приятел да разучи различните типове DVI. Можеш да изкараш VGA от Dual Link DVI-D без проблеми със съответния адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, niki292002 написа:

Кажи на твоя приятел да разучи различните типове DVI. Можеш да изкараш VGA от Dual Link DVI-D без проблеми със съответния адаптер.

Значи този дали ще стане ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не греша и мониторите и видео картата имат VGA и DVI? Единия го включвате с VGA кабел ,другия с DVI. Така би трябвало да се получи. Разбира се има го и варианта да продадете тези стари монитори ,а с парите от тях ,и още някой лев отгоре ,да си вземете един ,но голям. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Soviet Soldier написа:

Ако не греша и мониторите и видео картата имат VGA и DVI? Единия го включвате с VGA кабел ,другия с DVI. Така би трябвало да се получи. Разбира се има го и варианта да продадете тези стари монитори ,а с парите от тях ,и още някой лев отгоре ,да си вземете един ,но голям. 

Не всички монитори имат DVI. Със преходника по-горе ще стане купуваи смело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо на мен ми изписва ,че въпросния монитор разполага и с DVI и с VGA (D-Sub)?

http://upic.me/i/j7/10262327_10200800930944113_1570266624_o.jpg

Подобни преходници не са добра идея. Няма гаранция ,че мониторът поддържа DVI-I

преди 45 минути, niki292002 написа:

Не му говори неща ,които не разбираш ,защото точно DVI-D поддържа само ЦИФРОВ сигнал или с други думи не е съвместим с VGA (аналагов) А това дали е Dual Link го интересува за монитори с висока резолюция над 3млн. пиксела. DVI-I може да работи с двата типа сигнали. 

За мен въпросното начинание не си заслужава

1-во няма гаранция ,че ще стане.

2-ро при конвертиране на сигнала се нарушава качеството на картината.  

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Не му говори неща ,които не разбираш ,защото точно DVI-D поддържа само ЦИФРОВ сигнал или с други думи не е съвместим с VGA (аналагов) А това дали е Dual Link го интересува за монитори с висока резолюция над 3млн. пиксела. DVI-I може да работи с двата типа сигнали. 

За мен въпросното начинание не си заслужава

1-во няма гаранция ,че ще стане.

2-ро при конвертиране на сигнала се нарушава качеството на картината.  

И защо да не работи ? Във момента се сещам за 3-ма човека който ползват такива. Понеже картите им нямат VGA, а не им се дават пари за нови монитори. Съгласен съм със теб че DVI  е цифров a VGA аналогов, така е. Но работи някак си :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, JoRkA написа:

И защо да не работи ? Във момента се сещам за 3-ма човека който ползват такива. Понеже картите им нямат VGA, а не им се дават пари за нови монитори. Съгласен съм със теб че DVI  е цифров a VGA аналогов, така е. Но работи някак си :)

Зависи каква версия DVI е самия конектор. DVI има разновидности. Ако мониторът е с конектор DVI-D няма да можеш да включиш въпросния преходник ,защото самия преходник има повече пинове от конекторът. 

overview-connectors.jpg

Виждате ли пиновете в лявата страна ,които са отделени на DVI-I? Те пренасят аналоговия сигнал. При DVI-D те отсъстват.

FoxterBG ако е възможно снимайте конекторите под самия монитор и прикачете снимката тук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Soviet Soldier написа:

Виждате ли пиновете в лявата страна ,които са отделени на DVI-I? Те пренасят аналоговия сигнал. При DVI-D те отсъстват.

Не съм толкова на ясно със това. И се съгласявам със теб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, JoRkA написа:

Не съм толкова на ясно със това. И се съгласявам със теб :)

http://prntscr.com/dsnbuy Ако трябва още нещо пишере :) Благодаря за бързите отговори

5.jpg

Редактирано от FoxterBG
Редакция (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С преходник ще стане както са казали по-назад. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е VGA кабел. Снимайте самия монитор отдолу (мястото където включвате този кабел) до него би трябвало да има още един подобен конектор ,бял на цвят за DVI кабел. Идеята ми е единия монитор да го свържете с този кабел ,който сте снимали ,а другия монитор да го включите към DVI конекторите с DVI кабел. 

vx2268wm%20dvi%20vga.jpg

Такъв DVI (бял) конектор наличен ли е на вашите монитори? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Soviet Soldier написа:

Това е VGA кабел. Снимайте самия монитор отдолу (мястото където включвате този кабел) до него би трябвало да има още един подобен конектор ,бял на цвят за DVI кабел. Идеята ми е единия монитор да го свържете с този кабел ,който сте снимали ,а другия монитор да го включите към DVI конекторите с DVI кабел. 

vx2268wm%20dvi%20vga.jpg

Такъв DVI (бял) конектор наличен ли е на вашите монитори? 

Само този синия VGA :) http://prntscr.com/dsnifh

Редактирано от FoxterBG
Добавяне на др (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Сега погледнете DVI (белия) конектор на видео картата. Ако е същия ,като от фиг. 1 DVI-I с 4 допълнителни пина за аналогов сигнал ,може да вземете спокойно предложения по-горе преходник. Ако е като от фиг. 2 DVI-D няма да успеете ,да го включите ,защото липсват 4-те пина за аналогов сигнал. 

9012699e.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай адаптера както ти казаха 5лв е няма какво да губиш или ще изкараш прилична картина или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вашата видео карта е с DVI-D конектор ,съответно преходниците ,които са ви пратили по-горе НЕ СТАВАТ. Преходниците ,които са ви предложили по-горе са VGA - DVI-I те не са съвместими с DVI-D. Има разбира се и VGA - към DVI-D ,но те са по-скъпи ,защото в тях има платка ,която конвертира сигналът. Ето така изглежда преходник VGA - DVI-D: 

b98b57c9-1af2-4541-b76b-48f1738b3971_1.e
Въпросния струва 30 долара в един американски сайт. Вижте по нашите магазини ,колко ще струва. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно е че мониторите са VGA и двата. 

Видеокартата има само един аналогов изход, а другите са чисти цифрови. За да се изваи от DVI аналогов сигнал трябва да има до ламаринката в дясно още 4 пина/дупки 2 от горе и 2 от долу. Тука такива липсват!

DOfY9f7LMW13w9aj_setting_fff_1_90_end_50

Та това което искате може да се случи само с конвертор от цифров сигнал към аналогов. 

преди 42 минути, Soviet Soldier написа:

Вашата видео карта е с DVI-D конектор ,съответно преходниците ,които са ви пратили по-горе НЕ СТАВАТ. Преходниците ,които са ви предложили по-горе са VGA - DVI-I те не са съвместими с DVI-D. Има разбира се и VGA - към DVI-D ,но те са по-скъпи ,защото в тях има платка ,която конвертира сигналът. Ето така изглежда преходник VGA - DVI-D: 

b98b57c9-1af2-4541-b76b-48f1738b3971_1.e
Въпросния струва 30 долара в един американски сайт. Вижте по нашите магазини ,колко ще струва. 

Редактирано преди 22 минути от Soviet Soldier (преглед на промените)

Вариант да стане за 5лв с преходник НЯМА! НЕ СТАВА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FoxterBG написа:

Ще станат и двата. Този с 3,5мм жак е ,ако мониторът има вградени колонки ,защото DVI , HDMI и DP освен картина пренасят и звук. Само VGA не пренася звук и се нуждае от отделен 3,5мм жак. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме, но може ли да ми намерите по-евтин, ако не 2-рия нали ще стане със сиг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, FoxterBG написа:

Извинете ме, но може ли да ми намерите по-евтин, ако не 2-рия нали ще стане със сиг.

Трудно ще се намери по-евтино. Все пак ,ето какво открих:

http://epazar.bg/1080p-hdml-kam-vga-preobrazovatel

http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=101_10108&products_id=21009781

Разбира се може да си поръчатe директно от Китай (от Aliexpress) ,там подобен преобразовател струва 2-3 долара ,но доставката ще отнеме доста време (до 60 дни).

HDMI VGA Male to Female Video Adapter Cord Converter Cable 1080P Chipset For PC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Veselin Mateev
      Здравейте, хора! От април месец имам компютър и искам да си свържа вторият мониотр който ползвах на лаптопът ми. Кабелът е ВГА, видео картата ми няма ВГА. Поради тази причина си купих преходник ДВИ-Д към ВГА. Пробрах се, пробвах го но не тръгна. Отидох смених го, пробвах новият и пак не тръгна. Някой може ли да ми каже каква може да е причината? 
      Благодаря предварително!
    • от sa6o
      Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
    • от Александър Банов
      Здравейте! Много отдавна не си бях свързвал телефона със компютърът. Преди всичко си беше нормално, но вече седмица не мога  да  ги свържа.  Телефонът ми е Samsung galaxy S6. Пробвал съм да рестартирам и двете устройства, пробвал съм с различни USB кабели„ не става. Когато няколко пъти опитам компютъра ми дава проблем с драйверите. Опитах се да инсталирам други драйвери но не знам кои точно. Ще съм ви благодарен ако някой от вас ми помогне.
    • от DirtyOne
      Здравейте ! Имам следния проблем ...
      Вентилатора на видео картата ми ( Gigabyte r7 250x ) изпрегна.  Поразрових се и се спрях се на Arctic accelero l2 plus. Монтирах вентилатора както си му е реда, но не очаквах свързването му да ми е такъв проблем. Буксата или молер се нарича не съм много компетентен е с 3 пин-а, каквато е и на видео картата ми. Има и 4 пин-ова. Свързах картата към захранването и вентилатора към нея и  забелязах, че имам картина,  всичко ок, но вентилатора не върти. Преинсталирах драйвъри, разгледах опциите в биос-а и някои програми за контрол на вентилаторчетата, пробвах с 4 пин-овата букса и не става. В комплекта има и адаптор с две букси за 7 и 12V.
      Моля, помагайте !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване