Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси за Mac Os X Yosemite на лаптопа Acer 5336

Бисер Петков

Препоръчан отговор

на 4/12/2017 в 9:14, winfan написа:

Единствено аудиото е малко по-трудно за подкарване, но с външна usb sound card всичко заспива.

Всяко едно вградено аудио в поддържаните към днешен ден дънни платки от macOS се подкарва без проблем със скрипта на toleda. Реално този скрипт инсталира драйвъра и автоматично ти настройва config.plist-а, обновяваш кеша, рестартираш и си готов. Излишно е външно аудио, освен ако не се занимаваш професионално с това и наистина ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 84
  • Създадено
  • Последен отговор
на 4/10/2017 в 11:21, Пуканчо0 написа:

за справка форума на tonymacx86

Не е коректно да даваш сайт за хакинтош като място за справка.

на 4/10/2017 в 11:21, Пуканчо0 написа:

Историите стават с добре подбрани компоненти, които се поддържат от операционната система и гаранция, че тази история може да мине по производителност и истинския мак.

Мислиш ли, че когато човек си купува Apple компютър първия критерий е производителност?! Аз мисля, че критерийте са други... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.04.2017 г. в 18:22, Muadib написа:

Не е коректно да даваш сайт за хакинтош като място за справка.

Мислиш ли, че когато човек си купува Apple компютър първия критерий е производителност?! Аз мисля, че критерийте са други... 

Нали говорим за хакинтош? Какъв друг сайт да ти дам? Сайта на епъл? там статистика няма. Най-добрата статистика може човек сам да си направи, след като провери колко много потребители посещават въпросните форуми и сайтове, и колко много потребители успешно ползват хакинтош. Ако търсиш статистика от някоя статистическа агенция(компания) колко хакинтош компютри има, е няма да намериш. 

И какви са критериите според теб за покупката на компютър? Без значение марката. Вярно е, има и такива които ги купуват по цвят и визия или щото е тая марка, но те са единици. Естествено, че първото нещо което гледа човек е колко е производителна дадена машина, и вече той преценява сам за себе си дали въпросната машина ще му върши работа според нуждите. Всичко друго е последващо. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Законно ли е в България да ползваш Хакинтош? Примерно - ако те хванат с пиратски Уиндоус или пиратски Фотошоп, ще те съдят (така е по закон), но за Хакинтоша как стоят нещата? Безплатен ли е (като Линукс) или не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, mkfs.ext4 написа:

Примерно - ако те хванат с пиратски Уиндоус или пиратски Фотошоп, ще те съдят (така е по закон)

Не знам къде живееш, но поне в България не съм чувал дори за 1 човек, който да е съден заради пиратски софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, niki292002 написа:

Не знам къде живееш, но поне в България не съм чувал дори за 1 човек, който да е съден заради пиратски софтуер.

И аз не съм чувал. Но макОС свободен ли е за употреба (като Линукс) или не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, mkfs.ext4 написа:

И аз не съм чувал. Но макОС свободен ли е за употреба (като Линукс) или не?

macOS е безплатен и е легален само ако е инсталиран на мак компютър. Ако по една или друга причина може да работи на други машини различни от тяхните, системата се счита за нелегална, поне така пише в условията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4/15/2017 в 18:42, Пуканчо0 написа:

Погледни конфигурацията от подписа ми, мака върви по-добре и от собствената им железария.

Добре подбрана high end машина ще смачка всеки macbook pro/imac и подобните им скопени машинки.

Ще се опитам последователно да отговоря на глупостите които си натворил:

Първото изречение дори не се нуждае от коментар. Явно си по велик от тези които проектират, тестват и продават една от най-реномираните марки компютри!!! 

Цитат

Историите стават с добре подбрани компоненти, които се поддържат от операционната система и гаранция, че тази история може да мине по производителност и истинския мак.

Значи подбираш компоненти, които никога не са били предвиждани да работят на macOS и всичко тръгва перфектно с гаранция?! Какво ли правят всички тези конструктори, инженери, програмисти в Appple ако всеки може да събере система по-добра от тяхната?! 

Цитат

В белите държави не е по различно. С две думи същото си е, като при нас. Единственото по-различно е, че малко повече ги следят там и законите се спазват малко повече. Хакинтош е масово използван от домашните потребители, особено в щатите, за справка форума на tonymacx86 .

В белите държави има всякви хора,  но тези които държат на времето си и на професионалното си израстване нямат време за глупости! И за да разберем колко е вървежен хакинтош гледаме сайта рекламиращ хакинтош!?! 

Събирането на един хакитош изисква време и труд, които не се отплащат. Никога няма как да си сигурен, че инсталацията на някакъв софтуер няма да предизвика проблеми....Моите впечатления за българи които работят в щатите са, че това са хора, които много работят. От такива хора знам, че нямат време сами да събират компютър. Влизат в интернет и си избират конфигурация която ще им върши работа. Спестеното време е по-скъпо от разликата в цената. Получават гаранция, подръжка, възможност да върнат целия компютър при проблеми. 

Между другото през цялото време ти говориш за хакинтош, а аз за оригинален MAC.

Освен производителност един компютър се нуждае от още няколко неща:

на 4/15/2017 в 18:42, Пуканчо0 написа:

И какви са критериите според теб за покупката на компютър?

- надежност - (конфигурацията е тествана с различни версии на macOS и се гарантира нейната пълна (100%) съвместимост) Между другото мака се слави и с това, че има почти перфектна компилация между софтуер и хардуер. Неможе да си сигурен, че фърмуера на измислена видеокарта е 100% съвместим с версията на macOS която ще му инсталираш. И това не се отнася само за видеокартите. Обърнал ли си внимание, че не всички SSD дискове се сертифицират за maOS? 

подръжка - (само хардуера произведен от Apple получава в годините качествена софтуерна подръжка, обновяване) Ползвайки сбирщайн хардуер никога не си сигурен, че следващия ъпдейт на операционата система няма да ти скапе инсталацията. Инсталираш си, версия на модифициран macOS и чакаш някой някъде да тества следващия ъпдейт на macOS за да си го инсталираш?! И пак нямаш гаранции.. Не си застрахован от проблеми. Хакинтош компютрите имат прилика с компютрите на които се инсталира Линукс, и тя е: Никога не си сигурен, че за дадена конфигурация имаме 100% софтуерна подръжка! По-добре мини на Линукс. Има Линукси наподобяващи външно macOS, но до там...

Няма да говоря за дизайна и ред други неща които носят радост и удовлетворение. 

За мен (надежност, подръжка, обновяване, гаранция) са по-важни от производиделност на някакъв бенчмарк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От къде започнахме, къде отидохме.......... Както и да е! Спирам, защото не съм съгласен с теб за много неща, всеки си има мнение и гледна точка, но реалността винаги е по-различна от това което се говори и пише. Хайде със здраве, че оспамихме темата на човека. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

muadib, личи си, че пишеш наизуст.  Да не мислиш, че компании, като Apple, Dell, HP произвеждат видео карти, процесори, рам, хардискове? Единственото, което правят е да си лепнат логото на кутията за което ти плащаш 1-2к+ над реалната цена на компонентите. И те ползват същите ''сбирщайн'' компоненти, каквито и всеки, който сам е решил да си сглоби компютъра. С разликата, че аз като ги избера, а не apple/hp/dell, ще избера най-доброто като цена /производителност/качество. И няма да сложа захранване нисък/среден клас, каквото ТЕ ще ти сложат, а ще избера висок клас захранване, което предполагам знаеш, е най-важният компонент. 

Надеждност? От както съм сглобил моята машинка за ''скромните'' 4к лв. за 3 години, не съм видял син екран или краш на приложение. Нито под Уин, нито под Mac OS(kernel panic). Втората я ползвах само 2 месеца, но време, достатъчно да се проявят, дори и най-малките несъвместимости. Както казах - инсталирането на macOS стана лесно толкова, колкото на Windows. 

Бенчовете са за това да тестваш производителността на системата. Ако система Х изкарва повече точки от система Y в бенчовете, можеш да бъдеш сигурен, че при работа с реални приложения, резултатът ще е същият. 

Да обобщим накратко. Ако сбирщайн машината е по-производителна и надеждна от готова конфигурация, защото по дяволите да плащам премиум цена 1к+ за готова конфигурация, като мога да не ги давам тези пари? Какво по-различно правят Apple, HP, Dell  от това да сглобят машината и да си лепнат логото на нея? Ако ми обясниш, защо трябва да платя 1-2К+ ще те черпя баница с боза.

edit: да те информирам. След последния update на Sierra (10.12.4) кретените ''счупиха'' usb аудиото. Прочети във форума им ЦЪК и ЦЪК. Забележи също ''I have this question too (335)''. Само 335 с Apple машини се оплакват от същото. Значи не стига, че не поддържат външни видео карти, а и отгоре на това, ако си купиш usb аудио карта за що-годе приличен звук, пак не си застрахован от проблеми и...ще трябва да се задоволиш с вграденото аудио :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, winfan написа:

Ако система Х изкарва повече точки от система Y в бенчовете, можеш да бъдеш сигурен, че при работа с реални приложения, резултатът ще е същият. 

Значи, искаш да ми кажеш, че Pentium 4 ще ми изкарва толкова fps като i7 7700k ?

Относно другите неща - марковите машини са основно за потребителите които искат да го купят, включат в контакта и да го ползват. Или за офиси, където фирмата получава доста солидна отстъпка за големи количества. Отделно при Apple десктопите получаваш и доста добра софтуерна поддръжка. (основно защото се прави само за твоя модел, а не масово) 

А, да, относно захранването - за какво да ти сложат захранванне 1000w в офис машина която не може и да стигне и 200w при максимален товар. А и не са калпави - в компютрите на качествените марки разбира се. Такива като Lenovo изобщо ги изключвам от списъка. 

А относно до @Muadib - Сглобяването на компютър не отнема повече от 1 час, а избора на части не повече от 2-3 часа. Поръчваш с дебитна/кредитна карта, доставят ти ги, сглобавяш го и си инсталираш ОС. (която в щатите по принцип ще си купиш още заедно с поръчката на частите) Времето което ще изгубиш в ходене до магазина да си избереш компютър и гледане на ревюта ще е в пъти повече. (при частите е лесно - задаваш си бюджет и сортираш частите по цена и си преценяваш кое ще ти пасне) А относно макинтош - подкарвал съм го на конфигурацията от подписа и върви повече от перфектно. Нямам абсолютно никакви проблеми. Това, че ти си мазохист и ти се дават купища пари си е лично твой проблем. Можеш да спреш да наричаш хакинтош "глупост", понеже ако искаш да си правиш конфигурация за макинтош ще си избереш части подходящи за нея. А има купища плюсове:

- Може да ъпгрейдваш видоекарта, процесор, рам, захранванне, охладители, кутия и купища други неща (примерно воднот охлаждане), което не можеш да сложиш в оригинален мак.

- Конфигурацията с времето ти излиза в пъти по-евтино. (можеш да си ползваш стария монитор, стария хард, старото ссд, старата кутия, стария охладител и каквото имаш и да ъпгрейдваш само дъно, процесор, рам и видеокарта) 

- Можеш да си направиш едновременно добре оптимизирана система и за игри и за работа. (примерно макинтош и Windows в дуалбоот, само не тръгвай да ми спориш, че macos се справя толкова добре в игрите като Windows)

Има и други плюсове но точно в момента нямам времето да ги изброявам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Muadib написа:

За мен (надежност, подръжка, обновяване, гаранция) са по-важни от производиделност на някакъв бенчмарк.

Забравих да те попитам, кое от тези губиш, ако си закупиш компонентите и си сглобиш сам машината? Да не говорим, че една част от компонентите идват с 5 год. гаранция (рам, захранване, някои модели ссд-та и видео карти), всичко останало - 3 год. Apple колко дава? Освен това има бенчмаркове, както за производителнсот така и за стабилност. Ако машината ги минава, какво повече искаш? 

преди 1 час, niki292002 написа:

Значи, искаш да ми кажеш, че Pentium 4 ще ми изкарва толкова fps като i7 7700k ?

Не. Казах, че ако дадена машина е по-производителна от друга в бенчовете, то ще е по-производителна навсякъде. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, winfan написа:

Не. Казах, че ако дадена машина е по-производителна от друга в бенчовете, то ще е по-производителна навсякъде. 

Беше шегичка. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажете в крайна сметка един лаптоп на който хакинтош да става без проблем? Не искам Макбук щото първо е прекалено скъп за моя джоб и второ правят ги бели, а това никак не ми харесва. Може и да има някой черен ама пак ще е много скъп за мен. Настолен компютър също не искам, макар че за там може би ще се подберат по-лесно частите. Лаптоп, марка, модел... и коя версия на Мак ще работи добре на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, zazvida написа:

Кажете в крайна сметка един лаптоп на който хакинтош да става без проблем? Не искам Макбук щото първо е прекалено скъп за моя джоб и второ правят ги бели, а това никак не ми харесва. Може и да има някой черен ама пак ще е много скъп за мен. Настолен компютър също не искам, макар че за там може би ще се подберат по-лесно частите. Лаптоп, марка, модел... и коя версия на Мак ще работи добре на него.

Какъв е бюджета ти ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, zazvida написа:

Като искаш Хактош или някоя друга ОС на Апъл си купуваш Макбук, ние не сме баба Ванга да гадем, кой ПК става и кой не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, niki292002 написа:

Kakyv e b`djeta ti ?

За момента 500 лв., но след месец два може и повече. Няма да бързам, но искам да разбера кое ще ми върши работа.

преди 3 минути, Уолтър Уайт написа:

Като искаш Хактош или някоя друга ОС на Апъл си купуваш Макбук, ние не сме баба Ванга да гадем, кой ПК става и кой не.

Ти като не знаеш що се буташ в темата? Има си хора тук които знаят и ще отговорят. Няма нужда да трупаш постове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, zazvida написа:

За момента 500 лв., но след месец два може и повече. Няма да бързам, но искам да разбера кое ще ми върши работа.

Ти като не знаеш що се буташ в темата? Има си хора тук които знаят и ще отговорят. Няма нужда да трупаш постове.

Всяка ОС се държи различно на всеки хардуер, ние няма как да знаем на кой се държи добре или зле. Пробвай на всеки нотбук и ще разбереш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Уолтър Уайт написа:

Всяка ОС се държи различно на всеки хардуер, ние няма как да знаем на кой се държи добре или зле. Пробвай на всеки нотбук и ще разбереш!

Казах ти! Като не знаеш не пиши повече в темата. Има си компетентни хора тук за тази работа. Спри да спамиш :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, zazvida написа:

Казах ти! Като не знаеш не пиши повече в темата. Има си компетентни хора тук за тази работа. Спри да спамиш :mad:

Аз знам. Ползвам Апъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Уолтър Уайт написа:

Аз знам. Ползвам Апъл.

Ползваш iPhone. Това не те прави автоматично експерт по хакинтош. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, zazvida написа:

Най лесен хак става на лаптопи HP  ЦЪК за повече информация за моделите. Подкарва се последна актуална, в момента е  macOS Sierra 10.12.4 

Аз съм подкарвал работеща на 100% система на ProBook 4530s с i3 процесор и на Ravilion 15 с i5 хасуел процесор.

Държа да отбележа, че все още Kaby Lake процесорите не се поддържат официално, въпреки че вече има данни за 100% съвместимост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Пуканчо0 на моя античен лаптоп HP дали има шанс да тествам или не - HP EliteBook 8440p?
Преди време бях питал, но може да не си видял темата. Все пак лаптопа е с i5 процесор, а в другата тема беше спомената само Wi-Fi картата като прблем. Мога да купя външна която ставя за Мак, но като цяло не разбрах в другата тема ще го бъде ли Мака на тоя лаптоп или не, и за това те питам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, bmvtooo написа:

@Пуканчо0 на моя античен лаптоп HP дали има шанс да тествам или не - HP EliteBook 8440p?
Преди време бях питал, но може да не си видял темата. Все пак лаптопа е с i5 процесор, а в другата тема беше спомената само Wi-Fi картата като прблем. Мога да купя външна която ставя за Мак, но като цяло не разбрах в другата тема ще го бъде ли Мака на тоя лаптоп или не, и за това те питам?

Ще стане, последвай линка който съм дал по горе, и чети внимателно всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...