Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
От известно време имам проблем с лаптопа - изключва и не мога да разбера от къде точно идва проблема.

Когато за първи път го занесох на сервиз, казаха, че е от кабела и по-скоро от кабела, който „показвал“ на лаптопа ми, че зарядното е за този модел. Заекът ми беше наръбал кабела преди три-четири години и просто го залепиха. Проблемът не се изчисти.
Занесох го втори път. Тогава пък казаха, че имам проблеми с хард диска, трябвало да се смени - клонираха го, смених го, но проблемът си остана.

И понеже ми писна да плащам всеки път диагностика и да сменям части на произволен избор, реших да се опитам да конкретизирам от къде идва проблемът.

Това, което установих е, че когато лаптопът работи, независимо дали съм в интернет, гледам филм или изобщо не го закачам - харчи повече енергия, от колкото може да зареди батерията. Включен е към захранването, дава, че се зарежда, но батерията пада. Трябва да го затворя и да го изчакам да се зареди, за да го ползвам отново.

Другото, което е, ако искам да работи без батерия, трябва да я изчакам да се зареди поне на 90%, за да я махна, докато лаптопът е все още включен в захранването. И дори тогава, на моменти изключва.

Сблъсквали ли сте се с подобен проблем или знаете ли от къде може да идва проблемът? От зарядното, батерията? На няколко пъти в сервиза им обясних проблема, а те смениха какво ли не и пак е оправиха нещата. А уж са оторизиран сервиз на HP.

Ще се радвам да чуя мненията ви по въпроса.

П.П. Извинявам се, ако темата е в грешния раздел.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Заекът ми беше наръбал кабела преди три-четири години и просто го залепиха" - какво точно са залепили. Този кабел или се сменя ( зарядното се цепи и се запоява нов кабел, след което се залепва, вярно не е много естетично, но целта е да върши работа) или се сменя цялото зарядно.

Лаптопа ти може да се изключва по ред причини. Кажи откъде си, за да ти се предложи качествен сервиз и да се направи наистина диагностика на тази машина.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен, трябва да си провери буксата на зарядното и на машината
по време на работа, няма да зарежда, ако сигналния проводник е прекъснат някъде
когато е изключен, сигналния проводник не участва в зарядния процес и за това зарежда
инфото е от личен опит, а не от интернет
и между другото, някои машини при стартиране дават инфо за прекъснат сигнален проводник
като казвам прекъснат, това значи, че се предполага проблема да е в буксите

пс

в лаптопите има два вида зареждане, което се установява от биос
при мен в биоса ми е зададен турбо режим на зареждане, защото при стандартен режим, работи като на автора на темата

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бях чувал заек да ръфа кабели. МИ ако започне да ръфа кабела за телевизора, докато е в контакта, какво правим?? И за фурната няма да става.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tonnykrasteva написа:

Тогава пък казаха, че имам проблеми с хард диска, трябвало да се смени - клонираха го, смених го, но проблемът си остана.

А проблемният диск върнаха ли ти го?

Аз дълги години бях без батерия, но като местех лаптопа по леглото и чат-пат прекъсваше. И заради това си взех нова батерия. Просто като местя лаптопа, кабелът се засуква, върти се буксата (щото е кръгла) и явно понякога се отдалечава от пласината за един миг, ама достатъчно. А колкото до това прекъсване на захранването, уврежда файловата система. Действително ситуацията, в която си, не е розова. Аз какво бих направил на твое място. Първо бих издрил някого с абсолютно същият модел лаптоп, за да му пробвам зарядното. Ако проблемът изчезне, ще търся ново зарядно, но не универсално!!! Много е важно зарядното да е за точния модел. Ако пък проблемът пак го има, то явно има проблем в буксата на лаптопа. Тогава или по някакъв по-афторитетен сервиз, или нов лаптоп. Ест, може и да се комбинира, за да се използват стари части на лаптопа като диск и RAM

И, от тоз сервиз, вземи да ги насереш едно хубаво и най-вече в сайта на HP! И по други форуми и прочее, та да знаят хората да не ходят там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tonnykrasteva написа:

От зарядното, батерията?

По-вероятно е да е от зарядното:

- ако не е оригиналното с което е закупен

- ако не отговаря на необходимите параметри

- ако от старост си е променило параметрите

Отидете в първия магазин където има избор на зарядни и пробвайте. Може и в местния "гаражен" сервиз да Ви свършат повече работа отколкото в марковият.

ПП Ако направите снимки на етикета на зарядното и на лаптопа може да сме Ви по-полезни.

Редактирано от oavramov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятностите са да са разбити спойките на буксата в лаптопа или да е потънала пластинката за масата и затова при всяко помръдване да се включва/изключва.

Ако заекът ти е наръфал кабела, има огромна вероятност да става късо на съответното място. И е опасно и за зарядното. Затова трябва да се изолират добре съответните проводници на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Eclipse2G написа:

Не бях чувал заек да ръфа кабели. МИ ако започне да ръфа кабела за телевизора, докато е в контакта, какво правим?? И за фурната няма да става.

Със сигурност ги ръфа. Особено са му любими тези на зарядното или на телефона, на интернета. И не го прави нарочно. Заека е гризач и си чисти зъбите като гризе по принцип кората на дърветаа. Ако е домашен в повечето случаи кабелите му решават подобни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tonnykrasteva написа:

Включен е към захранването, дава, че се зарежда, но батерията пада. Трябва да го затворя и да го изчакам да се зареди, за да го ползвам отново.

Има вероятност батерията ти да е на границата на сдухване.
Предполагам си с Windows.

Тествай с един BatteryInfoView как точно (Rate) и доколко (Full Charged Capacity) ти се зарежда батерията.
http://www.nirsoft.net/utils/battery_information_view.html

Програмчето в допълнение ще ти покаже и колко е токът на захранването и има ли прекъсвания от зарядното по минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов, от Пловдив съм. Казаха, че са направили някакъв „мост“, който да прави свръзката в прекъснатата част на кабела. Залепен е отгоре с изолирбанд.

@дръндю, когато работи лаптопа, дава, че се зарежда, но всъщност батерията продължава да пада. Когато го включа няма никакви съобщения за това, че има прекъснат проводник.

@velislavvasilev, да въпросният диск си е при мен. Моята букса на зарядното също е кръгла и може би за това прекъсва от време на време, когато работи без батерия. За момента нямам от къде да намеря някого със същото устройство. Но си мислех направо да си поръчам оригинално зарядно за моя модел лаптоп.

@ZeroG, прикачвам снимки от програмата, понеже не съм много на „ти“ с подобни терминологии. :D

34tvq.jpg

se5y q.jpg

Update: Бях го оставила да се зарежда в продължение на над два часа, без изобщо да го барам и батерията даже беше паднала. Преди поне се зареждаше... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, tonnykrasteva написа:

@velislavvasilev, да въпросният диск си е при мен. Моята букса на зарядното също е кръгла и може би за това прекъсва от време на време, когато работи без батерия. За момента нямам от къде да намеря някого със същото устройство. Но си мислех направо да си поръчам оригинално зарядно за моя модел лаптоп.

Ти хубаво си решила, ама ако не е от него? Ако е от буксата в лаптопа? При мен прекъсва при местене. Ако си стои лаптопът на масата, не го местя и не пипам кабела, няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@velislavvasilev, така поне ще знам, че не е от зарядното. :D Майтапа настрана, толкова вече ми е писнало да ходя в този сервиз и да ми казват "Това е проблема." или "Ми тогава е това..." и подобни, че вече имам чувството, че е по-добре да рискувам, току-виж нещо се е оправило, хаха. То така да бях почнала, та щеше да ми излезе по-евтино. :D

Редактирано от tonnykrasteva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи къде се намира този сервиз и как се казва? И, ти защо не се върна? Не знам каква ти е потребителската нагласа, ама щом са ти взели пари, трябва да го оправят. Поне моята нагласа е такава. Ако бях аз, сега щях да им го връщам постоянно и нямаше да плащам докато не го оправат, щото вече са взели пари. Да не говорим, ако ме размотат 2-3 пъти за самото ходене да ми губят времето да си разнасям лаптопа като телефон. Сиреч, те са ти взели пари, подменили са ти част, която не е проблемна, а проблемът си е налице.

преди 8 минути, tonnykrasteva написа:

така поне ще знам, е не е от зарядното

И после, ако не оправиш проблема и си купиш друг лаптоп, това зарядно трябва да го продадеш. Не знам какъв ти е моделът и колко има търсене за негови части, ама не ми се струва удачно. А и едно читаво зарядно може да е около 100-тина лева или повече.

И по-добре действително спомени в кой град се намираш, защото ще е по-лесно някой да ти предложи евентуално конкретен сервиз и да ти спести доста главоболия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Update: Бях го оставила да се зарежда в продължение на над два часа, без изобщо да го барам и батерията даже беше паднала. Преди поне се зареждаше"

На 2-рата картинка зареждаш, а батерията пада... така го разбирам от гореказаното

Батерията изглежда в ред. Май захранващият адаптер не ти е в ред. 

Редактирано от ZeroG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@velislavvasilev от Пловдив съм. Бях в сервиза на Stemo. Когато търсех, ми даде, че е единственият оторизиран сервиз на HP в града, а и бях ги посещавала преди това - беше ми счупена пантата и я сменяха. 
Искаше ми се да им стесня кръга в оправянето на проблема, защото всеки път, когато го занеса го държат с дни, а на мен ми трябва за университета и всички странични проекти, които правя. И ми е доста важен. Но сега, проблемът се задълбочава и май утре ще отида отново, за да видим до кога ще продължаваме да се залъгваме. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Пловдив има доста читави сервизи. Лично според мен, груба грешка е да се опитваш да стесняваш кръга и прочее. Носиш го, казваш какво прави лаптопът и питаш за колко време и колко пари ще го оправят. Като не ти изнася, отиваш на друго място. По принцип и аз като бачках в един PC магазин бе закон да мотаме клиентите. Може да е работа за 10 мин, ама как да му искам после 30-40-50лв за 10 мин. работа? Та, заради това да поседи машината ден-два. Уж сериозен бил проблемът. А на тези сега обезателно им го върни. И им кажи, че пак прави така и видно не е от диска. Та, да ти върнат парите за диска, а ти си им върни диска и си сложи стария.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, 18.5 Volta ти е захранването, 

Остави да зареди (ако въобще е възможно) лаптопа до 100% и пак прати картинките. Да видим историята на зареждането за по-дълъг период от време - остави тази програма включена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ZeroG, не мога да я оставя включена, защото ако лаптопът стои включен зарядът пада. В момента е изключен и уж се зарежда. Ще видим дали ще успее. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи - имаш някакво зареждане - и то добро и положително  (Rate) според 2-рата картинка.

Трябва да се изясни, дали зарядното се е сдухало, или батерията ти се е закъсила. Иначе идеалната проба е с друго сигурно захранване да се установи кой е причината.

И докато трае зареждането извади де що имаш закачени USB устройства от лаптопа, всичките, включително и джвъчката за мишката

Упс, моя грешка, това е волтажът на Батерията ти, и когато е напълно заредена ще ти показва 12 Волта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията ти прави номера, при положителен висок Rate на зареждане - пада. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, един тъп въпрос. Ако проблемът е в батерията, защо лаптопът не работи, ако е включен само със зарядно, а батерията е изкарана?

Питам,защото на баща ми Dell-а, например от край време си работи само на зарядно. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото проблема ти не е в батерията. Ако беше в батерията, лаптопа ти щеше да си работи на зярядно и поне нямаше да пада.

Пробвай да размърдаш малко буксата откъм лаптопа, и ако прекъсва, значи е, или в накрайника, или в буксата на лаптопа проблема. Ако при движение на гуменото на накрайника прекъсва е в накрайника проблема, ако го движиш от основата и тогава прекъсва, значи е по-вероятно да е в буксата на лаптопа проблема. Ама е много трудно да се установи.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от denislav87
      Здравейте може ли някой да помогне не мога да разбера кво става с тоя лаптоп,преди няколко дни го включих всичко беше ок Днес го вкл зарядното свети зелено обаче в момента в кпйто сложа буксата в лаптопа и зарядното гасне лаптопа изобщо не иска да се включи ,Дали е проблема в зарядното или нещо по сериозно според вас ?
    • от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
    • от xX.herobrine.Xx
      Здравейте. Искам да споделя нещо. Открих лаптоп Lenovo Y50-70 в olx, за 850 лева. Ето характеристиките му: 
      Процесор:  Intel Core i7-4710HQ 4 Ядра 8 нишки с турбо до 3.5
      Оперативна Памет: 16 GB DDR3L 
      Видеокарта: Nvidia GTX 860M 4GB GDDR5
      Дисплей: 15.6"' FullHD ips дисплей матов
      Твърд диск: 1TB SSHD WD Blue
      Доста ми хареса, но докато събера пари, обявата сигурно ще е приключена/свалена... Та чудех се къде мога да го намеря същия или по-добър пак за толкова лева? Тоест къде мога да намеря други такива геймърски лаптопи втора употреба, на които могат да се играят gta v на high - very high както и на други игри. Аз не можах да намеря.. Ако някой знае може ли да ми каже, помогне или каквото направи.. Много ще съм ви благодарен.
    • от mihail1000
      Здравейте.От няколко дни разглеждам лаптопи и нещо немога да избера.Искам да може да поддържа игри на медиум със стабилен fps-60,50. Мога да си позволя докъм 1000лв не повече,няма значение за марка аз разглеждах най вече Asus но нещо не можах да намеря и предварително да кажа имам компютър просто ми трябва лаптопа като ходя някъде да не изоставам, благодаря предварително!
    • от loranst looa
      Здравейте приятели можели да ми препоръчате каква коя видео карта вградена за лаптоп е по добра Intel HD Graphics 3000
      или  Intel HD Graphics 4000 аз мисля че втората е по добра на нея могат ли да се играят тежки игри и да се гледа видео в най- висока резолюция  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.