Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,
От известно време имам проблем с лаптопа - изключва и не мога да разбера от къде точно идва проблема.

Когато за първи път го занесох на сервиз, казаха, че е от кабела и по-скоро от кабела, който „показвал“ на лаптопа ми, че зарядното е за този модел. Заекът ми беше наръбал кабела преди три-четири години и просто го залепиха. Проблемът не се изчисти.
Занесох го втори път. Тогава пък казаха, че имам проблеми с хард диска, трябвало да се смени - клонираха го, смених го, но проблемът си остана.

И понеже ми писна да плащам всеки път диагностика и да сменям части на произволен избор, реших да се опитам да конкретизирам от къде идва проблемът.

Това, което установих е, че когато лаптопът работи, независимо дали съм в интернет, гледам филм или изобщо не го закачам - харчи повече енергия, от колкото може да зареди батерията. Включен е към захранването, дава, че се зарежда, но батерията пада. Трябва да го затворя и да го изчакам да се зареди, за да го ползвам отново.

Другото, което е, ако искам да работи без батерия, трябва да я изчакам да се зареди поне на 90%, за да я махна, докато лаптопът е все още включен в захранването. И дори тогава, на моменти изключва.

Сблъсквали ли сте се с подобен проблем или знаете ли от къде може да идва проблемът? От зарядното, батерията? На няколко пъти в сервиза им обясних проблема, а те смениха какво ли не и пак е оправиха нещата. А уж са оторизиран сервиз на HP.

Ще се радвам да чуя мненията ви по въпроса.

П.П. Извинявам се, ако темата е в грешния раздел.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Заекът ми беше наръбал кабела преди три-четири години и просто го залепиха" - какво точно са залепили. Този кабел или се сменя ( зарядното се цепи и се запоява нов кабел, след което се залепва, вярно не е много естетично, но целта е да върши работа) или се сменя цялото зарядно.

Лаптопа ти може да се изключва по ред причини. Кажи откъде си, за да ти се предложи качествен сервиз и да се направи наистина диагностика на тази машина.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен, трябва да си провери буксата на зарядното и на машината
по време на работа, няма да зарежда, ако сигналния проводник е прекъснат някъде
когато е изключен, сигналния проводник не участва в зарядния процес и за това зарежда
инфото е от личен опит, а не от интернет
и между другото, някои машини при стартиране дават инфо за прекъснат сигнален проводник
като казвам прекъснат, това значи, че се предполага проблема да е в буксите

пс

в лаптопите има два вида зареждане, което се установява от биос
при мен в биоса ми е зададен турбо режим на зареждане, защото при стандартен режим, работи като на автора на темата

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бях чувал заек да ръфа кабели. МИ ако започне да ръфа кабела за телевизора, докато е в контакта, какво правим?? И за фурната няма да става.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tonnykrasteva написа:

От зарядното, батерията?

По-вероятно е да е от зарядното:

- ако не е оригиналното с което е закупен

- ако не отговаря на необходимите параметри

- ако от старост си е променило параметрите

Отидете в първия магазин където има избор на зарядни и пробвайте. Може и в местния "гаражен" сервиз да Ви свършат повече работа отколкото в марковият.

ПП Ако направите снимки на етикета на зарядното и на лаптопа може да сме Ви по-полезни.

Редактирано от oavramov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятностите са да са разбити спойките на буксата в лаптопа или да е потънала пластинката за масата и затова при всяко помръдване да се включва/изключва.

Ако заекът ти е наръфал кабела, има огромна вероятност да става късо на съответното място. И е опасно и за зарядното. Затова трябва да се изолират добре съответните проводници на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Eclipse2G написа:

Не бях чувал заек да ръфа кабели. МИ ако започне да ръфа кабела за телевизора, докато е в контакта, какво правим?? И за фурната няма да става.

Със сигурност ги ръфа. Особено са му любими тези на зарядното или на телефона, на интернета. И не го прави нарочно. Заека е гризач и си чисти зъбите като гризе по принцип кората на дърветаа. Ако е домашен в повечето случаи кабелите му решават подобни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов, от Пловдив съм. Казаха, че са направили някакъв „мост“, който да прави свръзката в прекъснатата част на кабела. Залепен е отгоре с изолирбанд.

@дръндю, когато работи лаптопа, дава, че се зарежда, но всъщност батерията продължава да пада. Когато го включа няма никакви съобщения за това, че има прекъснат проводник.

@velislavvasilev, да въпросният диск си е при мен. Моята букса на зарядното също е кръгла и може би за това прекъсва от време на време, когато работи без батерия. За момента нямам от къде да намеря някого със същото устройство. Но си мислех направо да си поръчам оригинално зарядно за моя модел лаптоп.

@ZeroG, прикачвам снимки от програмата, понеже не съм много на „ти“ с подобни терминологии. :D

34tvq.jpg

se5y q.jpg

Update: Бях го оставила да се зарежда в продължение на над два часа, без изобщо да го барам и батерията даже беше паднала. Преди поне се зареждаше... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@velislavvasilev, така поне ще знам, че не е от зарядното. :D Майтапа настрана, толкова вече ми е писнало да ходя в този сервиз и да ми казват "Това е проблема." или "Ми тогава е това..." и подобни, че вече имам чувството, че е по-добре да рискувам, току-виж нещо се е оправило, хаха. То така да бях почнала, та щеше да ми излезе по-евтино. :D

Редактирано от tonnykrasteva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@velislavvasilev от Пловдив съм. Бях в сервиза на Stemo. Когато търсех, ми даде, че е единственият оторизиран сервиз на HP в града, а и бях ги посещавала преди това - беше ми счупена пантата и я сменяха. 
Искаше ми се да им стесня кръга в оправянето на проблема, защото всеки път, когато го занеса го държат с дни, а на мен ми трябва за университета и всички странични проекти, които правя. И ми е доста важен. Но сега, проблемът се задълбочава и май утре ще отида отново, за да видим до кога ще продължаваме да се залъгваме. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ZeroG, не мога да я оставя включена, защото ако лаптопът стои включен зарядът пада. В момента е изключен и уж се зарежда. Ще видим дали ще успее. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, един тъп въпрос. Ако проблемът е в батерията, защо лаптопът не работи, ако е включен само със зарядно, а батерията е изкарана?

Питам,защото на баща ми Dell-а, например от край време си работи само на зарядно. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото проблема ти не е в батерията. Ако беше в батерията, лаптопа ти щеше да си работи на зярядно и поне нямаше да пада.

Пробвай да размърдаш малко буксата откъм лаптопа, и ако прекъсва, значи е, или в накрайника, или в буксата на лаптопа проблема. Ако при движение на гуменото на накрайника прекъсва е в накрайника проблема, ако го движиш от основата и тогава прекъсва, значи е по-вероятно да е в буксата на лаптопа проблема. Ама е много трудно да се установи.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Atanas Pachov, това с буксата го пробвах още когато започнаха подобни проблеми. Не е прекъсвал.

Утре ще го занеса, ще им покажа ако трябва принтирани screen-овете от програмата и се надявам вече да ги осени идеята на това какво може да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буксата на захранването плътно ли влиза ? Да няма някаква хлабина ? Знае ли човек какво е ръбал заека . За мене проблема е в захранването , но има и вероятност , до като е ръбал и да е дърпал . При това положение , може и да има леко прекъсната спойка и от там да идва проблема . Просто не му стига тока на този лаптоп . Пробвай с някой друго захранване , виж на този Dell  ако му съвпада захранващата букса, поне за едната проба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Днес занесох лаптопа и им обясних колко неприятна е ситуацията, в която са ме поставили, защото някой не е могъл да си свърши работата както трябва. Държаха се доста любезно, извиниха се и казаха, че веднага ще вземат лаптопа, за да видят какъв е проблемът. Даже им дадох принтирани скрийновете от програмата. :D

За няколко часа работата беше готова - било е от зарядното. Смениха захранващия кабел и оправиха местата от кабела, където го бяха лепили с изолирбанд. Не ме таксуваха.

За сега лаптопът работи, батерията е заредена, да стискаме палци проблемът най-накрая да се е решил. :D

Благодаря на всички вас за това, че се отзовахте толкова бързо и помогнахте нещата да се изяснят до колкото бе възможно! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/04/2017 в 19:36, tonnykrasteva написа:

@Емил Костов, от Пловдив съм. Казаха, че са направили някакъв „мост“, който да прави свръзката в прекъснатата част на кабела. Залепен е отгоре с изолирбанд.

@дръндю, когато работи лаптопа, дава, че се зарежда, но всъщност батерията продължава да пада. Когато го включа няма никакви съобщения за това, че има прекъснат проводник.

@velislavvasilev, да въпросният диск си е при мен. Моята букса на зарядното също е кръгла и може би за това прекъсва от време на време, когато работи без батерия. За момента нямам от къде да намеря някого със същото устройство. Но си мислех направо да си поръчам оригинално зарядно за моя модел лаптоп.

@ZeroG, прикачвам снимки от програмата, понеже не съм много на „ти“ с подобни терминологии. :D

34tvq.jpg

se5y q.jpg

Update: Бях го оставила да се зарежда в продължение на над два часа, без изобщо да го барам и батерията даже беше паднала. Преди поне се зареждаше... :D

Малко късно се обаждам, виждам и че проблема е решен. И въпреки това аз също първо бих пробвал лаптопа с друго зарядно и след това да правя други манипулации. Също така на първата снимка някой обърна ли внимание на "Battery wear level 100%" - това не е ли индикация за заминала батерия???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на това за батерията казаха в сервиза, че новите батерии са направени така, че когато есна клетка от тях умре, на подобни програми дава, че батерията си е заминала. Или нещо от този род. Аз така го разбах :D 

И наистина, нямам проблем с батерията. От както си купих ново зарядно, изобщо съм нямала никакви проблеми (да чукна на дърво хахаха :D). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Любен Пашов
      Имам прахосмукачка AEG AG5022 със сваляща се литиево-йонна батерия.
      Проблема е, че прахосмукачката не зарежда батерията като се закачи на док станцията.
      Изброявам следните факти открити от мен:
      - батерията е в добро работещо състояние, при директно свързване на зарядно към конекторите "+" и "-" се зарежда, вдига напрежение и държи заряд
      - при ръчно заредена батерия, прахосмукачката работи както трябва и има необходимата мощност
      - ток до прахосмукачката достига 32-35V според зарядното
      - в режим на зареждане по "+" от прахосмукачката не идва ток, а само някакво разреждане до 1V
      - правилния ток 32-35V идва по конектора на прахосмукачката "C" но батерията от него не се зарежда
      - конекторите "A", "B" и "C" предполагам служат за обратна връзка от батерията за нивото на заряда, което се изобразява на прахосмукачката

1. Как точно и за какво работят конекторите "A", "B" и "C"?
      2. Прахосмукачката ли не подава правилно ток по "+" или батерията не поема правилно ток от "C"?

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.