Премини към съдържанието
Malku Aku

Мнение за онлайн магазин и закупуване на нова конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте,

Планувам закупуването на нова конфигурация и сега съм на етап избор на магазин. Разглеждайки форуми и магазини стигам до извода, че евтините проверени магазини са няколко:

Vario.bg, Nikem-bg.net, Sky.bg

Аз попаднах на още един чиито цени бият останалите: Pro-bg.com

Някой може ли да сподели мнение/опит за тях? Как са с гаранционните условия, сервиза, връщането на стока и т.н

За изброените горе прочетох много ласкави коментари от доволни клиенти, но не мога да намеря почти нищо за тези.

Тук има коментари, но са малко: https://www.pazaruvaj.com/stores/pro-bg-s20974/#mneniq

Благодаря за отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички изброени действа българското законодателство. То гласи че при покупка онлайн можеш да върнеш стоката в 14 дневен срок ако не си доволен от покупката, стига стоката да не е повредена по твоя вина. Гаранцията би трябвало да е упомената в обявата която гледаш за съответния артикул или ако не е - питай търговеца има ли такава и колко е. Винаги имат в сайта начин за връзка - телефон, чат, e-mail или каквото и да е. Просто след като си получиш стоката хвърляш едно око дали е попълнена гаранционната карта и толкоз. Отвсякъде по всякакъв начин си защитен при такива покупки, за това все повече и повече българи пазаруват така и се възползват от по-ниските цени, без в тях да влиза процент от наема на помещението на магазина или заплатата на продавача. Какво толкова има да умуваш. Водещото трябва да е цената, ако вече знаеш точно какво търсиш. Не кой е сайта и какви са отзивите. Все пак не става на въпрос за пазаруване от OLX. 

Нали си наясно че нито управителя на фирмата нито хората дето поддържат сайта ще ти ремонтират частите ако се стигне до гаранционен сервиз? Тези фирми имат сключен договор обикновенно с външна фирма която върши това. Тези договори изтичат и се сключват с други и така. Като ти се наложи след една година да ти ремонтират нещо, каква е гаранцията че ще го ремонтира същия сервиз, същия човек и дали ще се е наспал и достатъчно концентриран да върши тая дейност? Какво четеш на кой за колко време са му ремонтирали еди кое си от еди кой си сайт?

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Malku Aku написа:

Аз попаднах на още един чиито цени бият останалите: Pro-bg.com

Може би някоя част но от няколкото които погледнах цените са по-високи.

За това е хубаво човек да си проверява частите колко ще му струват внимателно.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Roujin Z написа:

Може би някоя част но от няколкото които погледнах цените са по-високи.

Може би, но аз за пръв път видях там GTX 1070 за под 900 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Agentpat™ написа:

Може би, но аз за пръв път видях там GTX 1070 за под 900 лв.

аз такава цена видях в Emag за първи път , макар че беше Founders edition то 859 лв преди няколко месеца за тази карта си беше странно поне за мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Azhen написа:

аз такава цена видях в Emag за първи път , макар че беше Founders edition то 859 лв преди няколко месеца за тази карта си беше странно поне за мен.

Там има с 10 лв. отгоре и не е стокова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1070-aero-8g-oc

http://www.vario.bg/inno3d-geforce-gtx-1070-twin-x2-n1070-1sdn-p5dn - https://www.pro-bg.com/product/Videocard/INNO3D-N1070-1SDV-P5DN-Inno3D-Video-Card-GeForce-GTX-1070-GDDR5-8GB256bi----kupete-ot----PRO-BG----_168021.html

http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1070-armor-8g-oc-v330-003r

Както виждаш има и във Варио въпреки че модела на Inno3D действително излиза по-изгодно в Pro-bg.

Само леко са объркали картинката с тази на по-скъпия модел (иначе спецификациите и модела са написани коректно).

Все пак бих ти препоръчал ARMOR OC. Повече гаранция, по-добри перки и по-висок клок.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@eminem_vr

Благодаря за подробния отговор. Принципно си прав, но има т.н 'лоши' търговци при, които нещата стават много трудно и бавно. Хабят се нерви и време. Имал съм подобен проблем и за това съм предпазлив. Например ако ти се развали част някой търговци (примерно nikem-bg) подменят веднага частта, някой ще те оставят месец да чакаш докато я 'поправят'. Цените на Pro-bg са страхотни и предполагам ще рискувам, но все пак...

Пример:

Ryzen 5 1600x

Nikem-bg - 590.57 лв. 

Pro-bg - 546.36 лв.

Това са си 45лв разлика...

Редактирано от Malku Aku (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варио 551 лв. - http://www.vario.bg/amd-ryzen-5-1600x-yd160xbcaewof

Про-БГ 547.85 лв. - https://www.pro-bg.com/product/CPU/AMD-YD160XBCAEWOF-AMD-CPU-Desktop-Ryzen-5-6C12T-1600X-3640GHz-B----kupete-ot----PRO-BG----_169567.html

Разликата е 3.15 лв. но ще чакаш над 2 седмици а ако не си от София ще плащаш и за доставка. 

Никем не е най-евтиния магазин а в случая и цените се менят всеки ден ако не си забелязал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, появи се при Vario-то. Нямаше го до вчера или онзи ден. Те са по-сигурния и тестван избор определено. Тази ценова разлика е минимална. Мерси и все пак ако някой знае за Pro-bg ще е чудесно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички магазини са коректни. Но последно пазарувах в sky.bg една клавиатура която беше с козметична забележка и единия бутон "p" потъваше. А клавиатурата си беше разпечатана. Бях ядосан разбира се и набрах по телефона служителя като го обвиних че ми пробутва дефектирала или върната, употребявана от друг потребител клавиатура, която ми я продават като нова. На мен не ми върви много с техниката, бях върнал монитор за 500лв с козметична забележка надраскана стойка и фолио което си личеше че беше ръчно залепено та и на фолио много не приличаше. Но това е друг магазин няма да споменавам. Тъка че във sky.bg съм доволен, правил съм им над 1500 лв ако не се лъжа количка. Нормално е да побеснее човек за стока за 50лв при положение че съм се разправял и с други магазини по същите причини. Общо взето искам да знаеш че sky.bg също са коректни възможно е да е станало объркване, не искам да ги черня. От другите споменати магазини не съм пазарувал, vario и nikem, чувал съм че nikem имат проблеми с гаранционното обслужване, но какви проблеми не мога да кажа. А и явно съм чувал от някой който също е чувал, а пък той кой знае от кого е чувал. Тъка че каквото и да чуваш ти, просто се довери на тези магазини защото са най евтини и коректни.  Главно когато стигне стоката в ръцете, внимателно оглеждай опаковките и ако се се усъмниш в нещо снимай с телефона. След което вече внимателно разпечатвай като запазиш опаковките възможно най цели. Говоря за кутиите не чак толкова за найлоните и пликовете залепени с тиксо. Това е на първо място преди да преминеш към употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@goodly

Благодаря за полезните съвети. Това със снимането е доста хитро. Аз планувам да взема цял асемблиран компютър. За който се предполага, че ще е тестван от тях :) И все пак гладории стават. Emag, 3 месеца чаках да ми върнат парите за един телефон. И аз съм голям 'късметлия'  с покупките за това съм  ужас :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В vario и nikem сглобяват безплатно, за sky i pro не съм сигурен. А pro-bg нямат много наличности и ако трябва да се сглобява цяла машина от там, ще излезе по скъпо от другите 3 магазина. В pro-bg има промоции на части които излизат малко по евтино от другите три магазина, но то като платиш доставката по добре да си поръчаш от vario ако стоката струва 200 или над 200лв. Имат телефони всички, свързваш се и разпитваш каквото те интересува.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@goodly

Ох, безплатно асемблиране. Страхотно. В Pro-bg е 42 лв да ти сглобят нещата. Намирам го за обир след като се взима всичко от тях. Почти на 100% клоня към Vario вече. Мерси пак за съветите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vario и sky сглобяват безплатно - потвърждавам. Безплатно е и ъпдейт на биоса преди да ти пратят дънната платка, ако някой го вълнува. За мен това са двата най-коректни БГ магазина.

п.п. Това не означава ,че и при другите не е също така. Просто хваля тях , понеже последните 1-2 годинки все от там се налага да пазарувам и имам богат опит с тях. :)

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно сглобката, днес се коментира в друг форум. Конкретно за сглобяване на vario, ставаше въпрос, цената която са поискали е 40 лв. !

Мога да пусна и линк към темата, но не знам дали не е против правилата на форума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е специален случай ? Аз обмислям всичко да взема от тях. Гледах няколко урока по сглобяване. То не е ядрена физика ама все пак е по-добре да е от професионалист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, hdbox написа:

Точно сглобката, днес се коментира в друг форум. Конкретно за сглобяване на vario, ставаше въпрос, цената която са поискали е 40 лв. !

Мога да пусна и линк към темата, но не знам дали не е против правилата на форума.

Не виждам проблем ако маскираш линка. Знам за безплатно сглобяване от потребител на който сме му предлагали части от vario. Той каза че ще му го сглобят безплатно. За това хората са оставили телефони за връзка.

преди 2 часа, Malku Aku написа:

То не е ядрена физика ама все пак е по-добре да е от професионалист.

Няма нищо професионално в сглобяването, те хората за това са го направили толкова просто за да може потребителя сам да си направи удоволствието да си го сглоби. Но за всеки първия път му се струва като в дива Индия.  Нищо сложно всички си има букси и няма как да сложиш част на мястото на друга част. Иска малко гледане на клипове и четене и човек е готов да си го сглоби сам.Но все пак ти си знаеш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, goodly написа:

Не виждам проблем ако маскираш линка. Знам за безплатно сглобяване от потребител на който сме му предлагали части от vario. Той каза че ще му го сглобят безплатно. За това хората са оставили телефони за връзка.

Това е темата, която имах предвид, по-рано днес.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би, защото е дал 2800лв са решили да вземат още или не им е бил симпатичен :) Предполагам ще се справя и сам, но ще се притеснявам и ще хабя излишно нерви и време. По-добре да го направят те и тестват.  Ще видим дали на мен ще ми поискат пари. Мерси за съветите и линка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво имаш предвид под тестват. Инсталацията на ОС не влиза в тези 40 лв. Тоест, конфигурацията, пак няма да е съвсем работеща и тествана при стандарти условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@hdbox

Аз не искам да ми инсталират ОС искам да знам, че всичко работи. Защото ако не работи ще трябва да им връщам неща и да се занимаваме всички с това. Ако си ги асемблирам сам и допусна грешка историята се повтаря. Според мен имат изгода да асемблират те вместо някой noob. Ще видим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти от мен пак :)

Искам да споделя малко experience т.к поръчах конфигурацията.

- Ryzen 5 1600X наистина идва без вентилатор и трябва отделно. Което качва цената му с поне 50лв

- Поръчах от Vario и ми казаха, че от известно време взимат пари за асемблиране - 40лв. Имат си някакви причини, но вече е така. За това пък тестват всичко и ако не работят компонентите заедно препоръчват други.

- Много учтив и информиран беше пича от Vario. Чак ми препоръча захранване с 15лв по-евтино :)

Дано съм помогнал на някой

Поздрави и мерси отново за всички съвети!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 1600Х процесора го споменахме не в една тема ,че изисква закупуване на охлаждане . Не върви с бокс както 1600 или 1700 моделите. Точно за това навсякъде масово пишем ,че по изгодните са тези два модела/1600или1700/. "Х" процесорите по-скоро са вариант само за хора , които се занимават с овърклок и се стремят да изцедят максимума от своята конфигурация. Както и да е. Честито от мен. Що се касае до Варио преди по малко от месец ,когато поръчах моя райзен ги помолих да ми флашнат биоса на  AB350 pro4 при тях. Пичовете съответно ми монтираха процесора на дъното , инсталираха ОС (понеже инстант флаша не се потдържаше все още на старата версия биос) и за каръщина след флаша дънната платка не можа да запали. Удари черен екран. Момчето ми се обади по телефона и дори най-любезно ми се извини ,че са ме забавили с доставката и на следващия ден ми пратиха ново дъно(вече флашнато успешно) , а не него дори и процесора ми бе монтиран. За цялата галимация и загубено време не са ми искали 1 лев. Но явно за цялостен монтаж ситуацията е по различна (щом като тестват цялата система) , но дори и така да е с оглед на цените които предлагат ,за хората  които не са чак толкова  в час(или пък се притесняват) си е пак оферта според мен. А да не говорим ,че са и достатъчно коректни в гаранционно отношение , така че не му мисли.

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност точно при цялостна конфигурация си заслужава загубеното време понеже печелят повече пари. Аз бих искал пари именно за услуги като флашване на биос инсталиране на ОС и т.н. 

Доста разочароващо понеже 40 лв. си е нормална дневна надница тоест не само вече не е безплатно но е и скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.