Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте 

Искам да заснема филм , със зомбита но ми трябва екип който да участва във филма и още един оператор. 

Исторята за филма на LS 

Редактирано от Ерай Халидов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, колко плащаш, щото без пари не бачкам, а и никак не съм евтин!?!?

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

движенията са ми като   на зомби  говора също. косата да я разроша и съм готов.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ерай Халидов написа:

Здравейте 

Искам да заснема филм , със зомбита но ми трябва екип който да участва във филма и още един оператор. 

Исторята за филма на LS 

Здрасти. Преди доста години и аз като теб започнах да снимам късометражки с приятели, харесвах снимането и исках да се занимавам с това, докато не започнах да вкарвам семпли визуални ефекти и 3Д обекти в сцените. Което измести снимането, сега съм повече към анимацията и 3Д моделирането и дори ми е професия, имам по-голям контрол над нещата и обичам да дерзая. Основният въпрос при теб обаче е защо го правиш? Ако е за отбиване на време и търсене на някакви приключения - добре, но ако искаш да се гмурнеш в тази сфера и да печелиш пари считай, че ще се сблъскваш постоянно с проблеми от всякакво естество, най-вече финансово. Ако няма да плащаш някакви пари на хората, които ще снимаш трябва да мислиш как да ги мотивираш.

Другото важно нещо са техническите възможности. Много често хората, които могат да работят с професионалните софтуери си мислят, че режисират или снимат добре и накрая излиза нещо, което се чудиш защо изглежда като приказки от анимационен филм е така изчекнато и не става за нищо :D. Имам опит в снимането на любителски филмчета от кажи речи вече 8-9 години. Ако имаш нещо питай, бих ти помогнал по всякакъв начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Glenarvan написа:

Здрасти. Преди доста години и аз като теб започнах да снимам късометражки с приятели, харесвах снимането и исках да се занимавам с това, докато не започнах да вкарвам семпли визуални ефекти и 3Д обекти в сцените. Което измести снимането, сега съм повече към анимацията и 3Д моделирането и дори ми е професия, имам по-голям контрол над нещата и обичам да дерзая. Основният въпрос при теб обаче е защо го правиш? Ако е за отбиване на време и търсене на някакви приключения - добре, но ако искаш да се гмурнеш в тази сфера и да печелиш пари считай, че ще се сблъскваш постоянно с проблеми от всякакво естество, най-вече финансово. Ако няма да плащаш някакви пари на хората, които ще снимаш трябва да мислиш как да ги мотивираш.

Другото важно нещо са техническите възможности. Много често хората, които могат да работят с професионалните софтуери си мислят, че режисират или снимат добре и накрая излиза нещо, което се чудиш защо изглежда като приказки от анимационен филм е така изчекнато и не става за нищо :D. Имам опит в снимането на любителски филмчета от кажи речи вече 8-9 години. Ако имаш нещо питай, бих ти помогнал по всякакъв начин.

Не го правя за пари 

Имам няколко приятели но те не искат

И затова писах тази тема във форума 

примерно 1. Учен химик да направи формула със която всички живи да стават зомбита 2. Като транспортират формулата колата се блъста във дърво 3. Вируса се разлива и едно куче пие от отровата и става бясно 4. Хапи собственика си и той се превръща във пришалец - може да става нормален и да се превръща във зомби

Glenarvan ако си от българия може двамата да го направим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То на този етап и възраст и да искаш не можеш да го направиш за пари, но поне можеш да се насочиш в една добра посока, в която ще имаш възможност да градиш бъдещето си. 

Относно сценария - да, нормално да ти се въртят в главата подобни неща. И аз на 14-15 бях с такива акъли и идеи, но нещата не стават по този начин. Започни да се занимаваш лека полека с някои от професионалните софтуери, снимай често с камерата и осмисли как и кога се въздейства върху човек, кога да се сменят кадрите (това е много важно, много режисьори правят кадрите от 10 камери без никакъв смисъл, а смяната от един ъгъл или позиция в друг е за да внася някаква информация в зрителя). За да докараш реализъм и наистина да грабнеш човек с толкова банална история ще ти трябват много много работа. Съответно и пари, за да го реализираш. Започни с прости неща. Пробвай да заснемеш нещо подобно, но не очаквай, че ще стане нещо.

Колкото се отнася до това да ти помагам - ами няма как в момента. Зарит съм от работа и нямам никакво време да седна да си разцъкам мой си неща на компютъра за упражнение, дето се вика. 

Осмисли нещата и не започвай с грандомански неща, които не са ти по силите. И аз бях така. Винаги става така в тази сфера :). Човек мисли за огромни неща, гледайки филми и клипове. Стават, но след години работа и учене в тази област.

Редактирано от Glenarvan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

снимам със NIKON D7100 - мисля да позвам 50M обектив но не знам дали ще стане хубаво , техниката си струва малко пари стабилизатори и други глупости

Сега снимам Само коли но пощи коли не останаха тука в моя град

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.