Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

След като взех книжка началото на февруари е време за първата кола. Досега карах колата на родителите ми - Рено Еспейс. Имам навъртяни около 2500-3000 км. , ако това има някакво значение(не мисля, че са много още съм си аматьор, но реших да го вметна). Не разбирам много от коли и затова логично пиша тук. Харесах си Алфа Ромео, но питахме един майстор за поддръжката и той каза, че са скъпички за поддръжка затова се отказах(препоръча ми някой Голф или Сеат),  взе пак още главно разчитам на родителите си не искам да ги занимавам и с това. Бих искал да е някоя икономична дизелова кола и да има евтина поддръжка. Харесах също така Ауди А3/А4, Голф 3 и Форд Фокус, но за тях не съм питал, но предполагам Аудитата няма да са с евтина поддръжка. Бюджета е между 2000 и 3000 лева. Мисля, че най - важното го написах, надявам се да не съм пропуснал нещо.

Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За фокуса задължително мотора 1.8 TDDI 90коня. Железен е. На мен поддръжката ми е доста евтина. Вече ти си решаваш. Ако вземаш алфа, 1.9JTD бензиновите ги отбягвай. 

Като купувах моята кола бюджета ми беше същия като твоя. Фокуса се вмести доста добре, но имай предвид, че фокуса гние доста и ще е зор да го набараш без ръжда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един съвет: Като ходиш да оглеждаш колата, вземи си един приятел с теб който наистина разбира от коли той да огледа и направи тест драйва. (най-добре някой който е автомонтьор и работи в сервиз) За разлика от теб, той е свикнал да търси проблемите и е доста по-вероятно да ги забележи или чуе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай далеч от дизеловите двигатели. Като толкова искаш да караш кола, то стани шофьор на такси. За 2 000 - 3 000 лв ще намериш кола годна за авто морга.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, kalansuv написа:

Бягай далеч от дизеловите двигатели. Като толкова искаш да караш кола, то стани шофьор на такси. За 2 000 - 3 000 лв ще намериш кола годна за авто морга.

Аха. По твоята логика, всеки шофьор е бил шофьор на такси. А за 2-3 бона се намира прилична кола за града. Или тоя пост го писа с идеята да си събираш постове ?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, kalansuv написа:

За това избягвам да питам хората за каквото и да било... Поне се обоснови, защо да бягам от дизелови двигатели ? Като си толкова отворен дай ми ти повече пари за кола, която няма да е " годна за авто морга"..

Редактирано от Ивайло П. (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен тия 2-3 бона, приготви и едни пари за първоначално обслужване - смяна на ангренаж, масло и т.н. + труд за майстор. После има данък в общината, гражданска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Eclipse2G написа:

Освен тия 2-3 бона, приготви и едни пари за първоначално обслужване - смяна на ангренаж, масло и т.н. + труд за майстор. После има данък в общината, гражданска.

Да, знам за тези неща, благодаря. Радвам се, че има хора, които помагат и не пишат глупости. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай като за начало някоя малолитражка, та да се учиш да караш на нея. Хем и ремонта ще ти е по-евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво ще кажете за Renault Laguna не разбирам от коли както не веднъж съм го казвал но баща ми кара такава. Евтина поддръжка на колата широка е без проблем поддържа газ нашата в момента е 2.0 115к.с върви перфектно на газ 10/100 разход дава някъде в градско зависи как я караш. Евтини части както казах но данъка и е проблем. Ако искаш да подаваш газ това е според мен 115к.с ако караш нормално може да се насочиш към 1.8 90 к.с малък данък. Цените варират към 1500-2000лв можеш да вземеш доста запазена и с другите 1000лв да и смениш маслко филтри ремъци там каквото има. Да знам френските коли са слаби в ходовата част но пък колата е перфеткна за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако реното е със стария мотор dTI няма да имаш проблеми. Ако вземеш DCi ще си счупиш кофата от правене. Говоря за дизел. При бензина не знам как стоят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не препоръчвам точно рено лагуна дизел вземи си бензин ако искаш да подаваш газ 2.0 115к.с е твоята но данъка е - ако искаш по-малък данък вземи 1.8 90 к.с и двете харчат 10/100 градско. Предишното рено на бащата беше 1.8 90к.с 160 на газ с 4 човека и багаж с пуснат климатроник ги поддържаше докато се прибирахме от морето август месец. Дори току що ги погледнах 2000лв нов внос 2.0 136 коня с газова бутилка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дизеловите двигатели се чупят по- често и ремонтът им е по- скъп. Какви пари искаш от мен да ти дам. Да не ми се водиш в паспорта, че да ти дам пари да си купиш кола. Съмнявам се, че за 2000 - 3000 лв ще намериш кола, която да я караш без да се чупи. То автора на темата хитър.

Чака някой  да му даде линк към кола за 2 000 лв или някой да му предложи неговата. Защо Българските закони и изисквания към МПС не са еднакви с тези в Англия. В България масово се карат трошки. Купуват грохнали коли и после по- сервизите. За 2 000 лв каква кола мислиш, че ще намериш?

Моля те не ми вярвай, нагруби ме още няколко пъти и си вземи дизел. Как си взел шофьорска книжка, без да знаеш предимствата и недостатъците на ДВГ.

Или си тарикат, или много п*оЗд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Stoyannnov написа:

Като купувах моята кола бюджета ми беше същия като твоя. Фокуса се вмести доста добре, но имай предвид, че фокуса гние доста и ще е зор да го набараш без ръжда.

Я пак. Голф 3 гние 10 пъти повече, а често и няма такава часст като "калник", защото от Волфсбург се опитаха да догонят Опел в дъжда.  Голф 3 се пови 1991 година, докато Фокус 1 1999. Конкурент на Фокус 1 не е Голф 3, а Голф 4. Вече като цена е ясно, че за едни и същи пари вземаш много по-нов Фокус отколкото Голф 3. Голф 3 е най-неуспешния модел на Фолксваген и ако не бе той, малко хора щяха да мразят тая марка.  Това, че дадена кола гние се дължи и на това, че в България се внасят смачкани ламарини за без пари и се продават след ремонт няколко пъти по-скъпо. Това го има и на запад - блъскана, мачкана, оправяна, накрая няма как да не ръждяса. Ако обаче това е кола първа ръка без катастрофи, няма такива неща. 

За 3000 лева аз пак казвам - бензинова Форд Фиеста 1.4 литров мотор без газова! За малък поробег бензиновият мотор излиза най-евтин поради няколко причини. Първо, цената на старо е по-ниска. Тоест плащаш определена цена за по-нова и по-малко амортизирана кола с бензинов мотор. Второ, ако минаваш средно по 8000 км годишно какъвто е средния годишен пробег на българския шофьор, то няма как да си избиеш по-скъпия дизелов мотор и дори хилядарката, която ще дадеш за газова уредба + последващата поддръжка. Вече ако караш повече, да, става и газ и дизел. Също ако имаш нафта на черно, ама внимавай с телефонните измамници че днес чета как някакъв влязал в офис и представил се за работник на Лукойл който продава евтино гориво, взел 800 лева и изчезнал. Хаха. Какво ли не прави българина, само и само да спести някоя стотинка. Е от такива тарикатлъци тия с дизелови мотори и газови уредби си имат куп проблеми в България.  

За предимството на дизела или бензина, сам може си направиш сметката при разлика в разхода около 1.5-2 литра на сто километра. Колко ще спестиш годишно? Това са от 3 до 4 лева на 100 километра или годишно 240-320 лева. За 5 години си напред максимум 1600 лева. Имай предвид, че една турбина струва от тоя порядък. Такава няма бензиновия мотор. Освен това ако колите са с еднакво техническо състояние, то за дизела ще ти искат поне хилядарка отгоре. Като нов той е струвал 2-3000 лева повече и дори тогава не е бил по-изгоден при нисък пробег. 

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, kalansuv написа:

Дизеловите двигатели се чупят по- често и ремонтът им е по- скъп. Какви пари искаш от мен да ти дам. Да не ми се водиш в паспорта, че да ти дам пари да си купиш кола. Съмнявам се, че за 2000 - 3000 лв ще намериш кола, която да я караш без да се чупи. То автора на темата хитър.

Чака някой  да му даде линк към кола за 2 000 лв или някой да му предложи неговата. Защо Българските закони и изисквания към МПС не са еднакви с тези в Англия. В България масово се карат трошки. Купуват грохнали коли и после по- сервизите. За 2 000 лв каква кола мислиш, че ще намериш?

Моля те не ми вярвай, нагруби ме още няколко пъти и си вземи дизел. Как си взел шофьорска книжка, без да знаеш предимствата и недостатъците на ДВГ.

Дизеловите двигатели се чупят по-често ? :emoji_smiley-02: Това беше голям бисер. 
Към автора: Дизел не ти трябва за първа кола. Вземи нещо евтино и старо да се понаучиш на него. После като започнеш да печелиш сам парички, ще си купиш по-нов автомоил. За 2-3000 лв. може да се намери нещо добро. Отдели 1500-2000 лева за автомобил, а с останалите го стегни и си сипвай гориво. Избягвай новия внос и търси регистрирана кола, тъй като при нея нямаш последващи разходи за регистрация, винетка и т.н. Аз бих ти препоръчал следните - Audi B3, VW Passat B3, Seat Ibiza(старите модели преди 98 година), VW Golf 3, Opel Astra F. Всичките автомобили, които ти изброих, могат да се намерят за около 1500 лева и то в доста добро състояние. Един от бензиновите двигатели, които се монтират на тях е 1.8 90 коня - моноинжекция. Перфектният двигател за обикновена газова уредба. Регистрирай се в Opel, Seat, VW и Audi форумите и следи редовно раздела "Продава". Често изпадат доста запазени екземпляри и то на добри цени!

Редактирано от FD GOD (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, kalansuv написа:

Ехх, не знаех, че трябва да знам ДВГ за да си взема листовки и практика :д

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,бих ти препоръчал нещо различно за тези пари Mitsubishi Carisma 1.8 gdi ,ако е в добро състояние ще ти служи много вярно.

Малко по-скъпа е за поддръжка от немците,но е доста по-здрава,Гори малко 7,2-8,0л гр. 5-6л извънградско,но не може да се слага газ.Има приятна возия малко тропа интериора,но при повечето Мицубишита е така.Много е приятна за каране и не е дървена поне за мен сравнение Голф 4, а3 ,форд фокус,Рено клио, тях съм карал. това е лично мнение :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.04.2017 г. в 19:41, Stoyannnov написа:

За фокуса задължително мотора 1.8 TDDI 90коня. Железен е. На мен поддръжката ми е доста евтина. Вече ти си решаваш. Ако вземаш алфа, 1.9JTD бензиновите ги отбягвай. 

Покажи ми моля те изгнил фокус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Ивайло Костов написа:

Веднага отивам да снимам моя. Дай ми 15 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Костов написа:

Тва ми е вратата. Другите снимки са над 3мб и форума не ги приема, а на мен не ми се занимава да ги конвертирам, тей че ще се задоволиш само с тази.

20170429_151754.thumb.jpg.56b31ae953dcb524859c47ac528ae5cf.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от ostavime
      Търся такъв тип детска електрическа количка. От къде може да се купи такав модел/вид? Газ се подава от ръкохватката. 
      Снимал съм я през витрината. За съжаление магазина не работеше, иначе щеше да питам направо вътре. 

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.