Премини към съдържанието
pepi__

Буутване на Windows от флашка

Препоръчан отговор

Здравейте, как мога да буутна Windows 10 от флашка? Bios-a е някакъв орязан.. Има 4 таба - мейн-а, Security, System Configuration (Където има Boot Options, ама от тях не може да се избере това), и да излезеш. Бях направил клип ама няма как да го кача. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо трябва да има закачена зареждаща флашка. Кой модел е машината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартирането долу пише Pres Esc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Press ESC долу в ляво на екрана и ще ти излезе F9 за да избереш от кое ще буутне и F10 беше за BIOS. Ти ще натиснеш F9 и ще избереш името на флашката.

Ако Windows-a е записан в UEFI, ще зареди инсталацията сама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Уолтър Уайт написа:

Ако Windows-a е записан в UEFI, ще зареди инсталацията сама.

Това не е вярно. Зарежда от устройството, от което е зададено първо да зарежда. Отделно, ако машината не поддържа Uefi изобщо няма да може и да зареди от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че въпроса е глупав, но как мога да запиша Windows на флашка? На тази която ползвах сега беше записан, искам да знам за когато нямам такава под ръка. И благодаря за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, niki292002 написа:

Rufus. 

Не е ли по-добре да я запише с Windows USB/DVD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Уолтър Уайт написа:

Не е ли по-добре да я запише с Windows USB/DVD?

Аз лично предпочитам Rufus. Туулчета бол, всеки може да си ползва каквото иска.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, niki292002 написа:

Аз лично предпочитам Rufus. Туулчета бол, всеки може да си ползва каквото иска.

Пробвай Easy2Boot. Базирано е на линукс, но е повече от елементарно да се направи флашката. След това само копи/пействаш направо .iso файловете и си имаш буутващо каквото си поискаш. Изключително елементарно направено, а толкова удобно...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях оставил Уиндоуса да се тегли сам, аз правех някакви други работи. Изведнъж поглеждам да видя как върви инсталацията и - хоп! Показа ми се този екран (вж. снимката).

1. Пускам лаптопа

2. Windows зарежда файловете

3. "Прави се опит за възстановяване на инсталацията"

4. Пише че се възстановява предишната версия на Windows и седи така завинаги..

Пробвах със Startup Repair, пробвах и да буутна в Safe Mode, пак същото..

DSC_0128.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една от причините за невъзможност за възстановяване е недостатъчно място на дела, в който е Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз дори не бях стигнал до определянето на дяловете..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

някъде прочетох, че в по-новите версии на десетката, не се поддържат чипсетите на тоя модел
това горното, дали е вярно, не знам...
та идеята ми е, да изтеглиш някоя по-стара версия....например 10240 или 10586
тъй де, човек се учи от "проба-грешка"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката може да бъде направена и само с инструментите на Windows - diskpart и xcopy

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може по-просто казано - така де, някакъв директен отговор..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи USB флашката(да приемем, че е с буква V)
Монтирай iso файла като виртуално DVD устройство(да приемем, че е с буква V)
Стартираш CMD като администратор и пишеш(копираш/поставяш в черния прозорец) всичко, което е в получер шрифт и натискаш Enter

1. DISKPART
  2. LIST DISK - Ще покаже всички налични дискове
  3. SELECT DISK N* - е номерът на диска, разпознат като флашката
    ** Преди да продължиш се увери, че е правилният диск **
  4. CLEAN това ще изтрие всички файлове на флашката
  5. CREATE PARTITION PRIMARY
  6. SELECT PARTITION N* - е номерът на дела, който искаш да стане главен (Primary)
  7. ACTIVE - Главният дял става активен
  8. FORMAT FS=NTFS QUICK LABEL="Windows 7 Setup"- делът се форматира бързо в ntfs
  9. ASSIGN - Назначава буква за дела
  10. EXIT - излиза се от "DiskPart"1
  11. CD /D V:\BOOT
  12. BOOTSECT.EXE /NT60 N: - N е буквата на флашката
  13. XCOPY V:\*.* N:\ /E /F /H

Рестартираш компютъра, избираш USB за първо зареждащо устройство и продължаваш с инсталацията

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем след проблем.. Сега пък портовете не работят.. Обикновено работят (примерно като има свързана мишка, вентилатора за компютъра и т.н.), но флашките не работят.. :/ 

Редактирано от pepi__ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UPDATE: Windows започна да сканира дисковете. След това се рестартира и върна всичко както беше преди инсталацията.. Ще го маунтна с daemon tools..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от демона. Няма да помогне! Каква грешка показва в Windows Update менюто с настройки? Колко е свободното място на C:\ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късно, вече инсталирах 10. Като пусна лаптопа, стигам до екрана където ме логва в Windows акаунта, започва тоя екран да се повтаря 2-3 пъти и идва син екран с код "KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от dipsuchos
      Хай!
      Отново аз, отново сходна спънка. 

Много често (всеки ден) лаптопът ми настройва дата и час по негово грешно усмотрение, а там, където мога да ги сменя... не ми дава. Няма значение. За мен е по-важно да разбера откъде произлиза проблемът, за да знам как да го предотвратявам в бъдеще. 

(Тези прозорци се отварят директно с включването ми на лаптопа?!?!?!)

Свежи, леки предположения?

• от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.