Премини към съдържанието
sten90

Може ли да се залепи скъсано уплътнение на готварска печка?

Препоръчан отговор

Печката е ELECTROLUX EKC6430AOW. Тези дни забелязах, че се е скъсало гуменото уплътнение за вратата на фурната - точно в средата на долната страна. Опитах се да го натъпча поне донякъде, но се оказа, че цялото уплътнение се закача за каналчето в ламарината с четири метални зъбчета като и точно там, където се е скъсало също има вмъкната една метална пластинка. Печката е в гаранция до края на годината, но като зачетох "ситния шрифт" - оказа се, че тя не важи за стъклени, пластмасови и гумени части и "други бързоизносващи се възли". Ще звъня на официалните сервизи в Пловдив с надеждата да работят в понеделник и да имат нужната част, но ме споходи и мисълта дали няма по-просто решение? На работата ми съм виждал да използват лепило Loctite за залепване на гумени О-пръстени - дали ще свърши работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е скъсано. там се съединява. Неслучайно е точно по средата отдолу. Не е обикновена гума, а специален термоустопйчив силикон. Така си е. Не се занимавай с каквото не разбираш и си яж агнето!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подозирах, че някой пак няма да ми повярва и ще трябва да правя снимки.

2017-05-07 10.25.04.jpg

2017-05-07 10.25.49.jpg

2017-05-07 10.27.17.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се лепи! Не се занимавай с глупости. Можеш да си поръчаш ново или да се обърнеш към твоя сервиз! Колкото по -  "марков" ти е продукта, то и аксесоарите са му по - нетрайни и по - скъпи! В твоя случай уплътнението ще ти излезе 30лв. с доставката и при положение ,че си го смениш сам и 50 лв. в сервиз

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уплътнението изкара година и половина(от купуването на печката) - може би не е чак толкова зле, но можеше и по-добре. :) Знае ли някой сайт,откъдето мога да си поръчам уплътнение по модела на печката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нашата печка не е такава като тази не знам но няма и година и уплътнителя виси във момента 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, sten90 написа:

Знае ли някой сайт,откъдето мога да си поръчам уплътнение по модела на печката?

Е, питай Гугълчо де!

Ето все пак едно предложение http://www.delta-elis.com/index.php?lan=bg&cat=3&prc=3&prs=215&srt=Готварски печки, фурни и плотове за вграждане_Уплътнители

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече започнах. :) Забелязвам, че има някакъв специален код за уплътнението.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sten90 написа:

Вече започнах. :) Забелязвам, че има някакъв специален код за уплътнението.

Да, и за това най сигурно се консултирай със сервиза на продукта. Поинтересувай и за алтернативни възможности т.е. има там някакви "универсални" уплътнения или за такива пасващи от друг а марка или модел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/8/2017 в 14:43, M.Николов написа:

Или просто използвай един кламер.:)

Може би по-скоро телбод - гумата е доста изпъната в работно положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да правиш то ще да е много временно! За това казах - замяна! При експлоатацията "гумата" става крехка и податлива на късане т.е. губи своите свойства и трудно се обработва! Склонна е към нови прокъсвания, разтягания, втвърдяване и невъзможност за лепене! Фаброчно се лепи със специални лепила и прихващане със съединителни пластини и всичко е ОК o до момента на амортизация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.