Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Отварям темата провокиран от конкретна битова ситуация и с идеята за споделяне на малки хитринки за решаване на битови проблеми, бюджетни но и ефективни! Ако искате доразвивайте!

* Борба с мухъл. Та изпробвах много скъпички и прехвалени препарати за борба с мухъла, но оказаха се доста неефективни. Доста пари хвърлих на вятъра докато не преоткрих съвсем обикновенната - Белина

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво хубава тема мисля че ще е полезна за всички.

Редактирано от =Ivan= (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Отварям темата провокиран от конкретна битова ситуация и с идеята за споделяне на малки хитринки за решаване на битови проблеми, бюджетни но и ефективни! Ако искате доразвивайте!

* Борба с мухъл. Та изпробвах много скъпички и прехвалени препарати за борба с мухъла, но оказаха се доста неефективни. Доста пари хвърлих на вятъра докато не преоткрих съвсем обикновенната - Белина

Същият проблем преди година. Купихме някакъв препарат против мухъл. Пръскаш и след това бършеш с кърпа. Егати гадорията. Тази година пак проблем с мухъла. Купихме Саво против плесен. Пръскаш и забравяш. Не остават никакви следи от мухъл. Проблемните места станаха като току що боядисани. По-скъпо е от белината, ама....

View.jpg

Иначе, youtube е пълен с клипове, показващи разни битови хитринки.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проветряване и студ ...

мухалът  се развива при топлина и липса на кислород

и влага ...

и материя податлива на мухлясване нещо биологично >....

питайте ме   имам много хитринки в джобовете си .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде пак нещо полезно, защото идеята на темата не е свързана само с мухъл и плесен.

* Остатъци или следи от етикети върху битова техника! Неприятна работа, а препаратите за почистването им са скъпи и не чак толкова ефективни! намазването на следите от етикети с течен парафин води до пълното им отстраняване след два три дни с помощТа на вълнен плат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мухъл става и с WD40, освен многото му други приложения. Почти съм сигурен, че става и за остатъци или следи от етикети върху битова техника.

Редактирано от pullman (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Кумчо вълчооо написа:

Остатъци или следи от етикети върху битова техника

разредител за боя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Yvan Sergeev написа:

разредител за боя .

Разредителя за боя оставя в някои случаи щети или оцветявания при употреба върху някои пластмаси. Малко опасно е !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вълчо, ако мухъла ти е по стената да знаеш, че ти е калпава изолацията или изобщо нямаш и ти избива конденз  При това положение ефекта от белината е временен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, язе написа:

Вълчо, ако мухъла ти е по стената да знаеш, че ти е калпава изолацията или изобщо нямаш и ти избива конденз  При това положение ефекта от белината е временен.

Идеята на темата бе друг т.е. всеки да сподели хитринка, пестяща домашния бюджет, но пък и ефективна! Мухала бе само за пример, но .....

"Вълчо, ако мухъла ти е по стената да знаеш, че ти е калпава изолацията"  Та, при мен се появява в горната част на прозоречната рамка и това при често и интензивно проветряване. Едно, поради калпава изолация, и друго заради обикновеното стъкло! В другите помещения съм със специална селекция стъкла и там не наблюдавам нито мухъл, нито конденз, ма който се минал, минал! Относно белината - ефекта и е в пъти по дълготраен от този на SAVO  и от тук последния препарат струва някъде 7-8 лв., а белината 0.70 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такам да кажа и аз значи - не си давайте парите за тубуфло и тем подобни фигни за отпушване на канал, мивка

посипвате щедро със сода бикарбонат сифона, заливате с оцет, изчаквате около половин час, после гореща вода и готово - отпушено мазалото

:min01:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, haidukpikaso написа:

такам да кажа и аз значи - не си давайте парите за тубуфло и тем подобни фигни за отпушване на канал, мивка

посипвате щедро със сода бикарбонат сифона, заливате с оцет, изчаквате около половин час, после гореща вода и готово - отпушено мазалото

колко сода и колко оцет че пропаднах с една мивка

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, =Ivan= написа:

колко сода и колко оцет че пропаднах с една мивка

едно пакетче сода щом много зле, сипваш, заливаш обилно с оцет докато шупва, оставяш да действа

поне половин час нека си прави магийката

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 41 минути, haidukpikaso написа:

Още по- лесно и гарантиращо отпушването е- сода каустик (натриева основа). Продава се в пластмасови тубички, струва стотинки и разгражда всякаква органична материя, включително и човешка плът. Та, ползвайте много внимателно и съхранявайте още по- внимателно! В никакъв случай да не се пие, защото ще бъде последното нещо, което сте пийнали в тоя живот- много силно отровна, при поглъщане... дори и на малки количества. Но пък, нама друго нещо, което да отпушва така. Продава се свободно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е на око карам аз нямам пропорции точно - доде се отпуши демек

преди 4 минути, язе написа:

Още по- лесно и гарантиращо отпушването е- сода каустик (натриева основа). Продава се в пластмасови тубички, струва стотинки и разгражда всякаква органична материя, включително и човешка плът. Та, ползвайте много внимателно и съхранявайте още по- внимателно! В никакъв случай да не се пие, защото ще бъде последното нещо, което сте пийнали в тоя живот- много силно отровна, при поглъщане... дори и на малки количества. Но пък, нама друго нещо, което да отпушва така. Продава се свободно.

е тъй е ама първо аз нямам тераса при мен всичко е остъклено нали се сещаш тая отрова да я дишам че и второ и котенце имам...

... дето ходи къде ли не вкл и по мивки и сифони

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, haidukpikaso написа:

е на око карам аз нямам пропорции точно - доде се отпуши демек

е тъй е ама първо аз нямам тераса при мен всичко е остъклено нали се сещаш тая отрова да я дишам че и второ и котенце имам...

Аз правя друго, че имам и лапетии... просто не я съхранявам- изсипвам всичко и изхвърлям тубичката. Изчакваш малко, пускаш водата и край. И при наливането и, не се отделят някакви опасни, отровни пари,така че не е проблем и за затворено помещение. Е... все пак, не се навирай да дишаш от тръбата... за всеки случай. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/7/2017 в 20:32, ---------------- написа:

И аз почиствам банята с белина. Преди имах доста голям проблем с мухъла. Това ме принуди да дам малко повече парички за закупуване на нов по-мощен вентилатор. За щастие, точно тогава имаше промоция на вентилатори в http://www.gaudi-ds.com/ventilatori-za-banya и успях да си намеря качествен вентилатор на сравнително изгодна цена. Сега избива мухъл от време на време на някои места, но значително по-малко от преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИСКАМ да ви кажа. Всички препарати за мухъл имат вътре хлор. Също както и белината, както и хлорната вар.
Най-евтината белина за левче върши същата работа като скъп препарат против мухъл. Само дето няма ароматизатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.