Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

тези неизползваните Gb ги отрязах от Д и искам да ги добавя на С9118760s.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, asen9307 написа:

тези неизползваните Gb ги отрязах от Д и искам да ги добавя на С

Трябва да ги преместите така че да са веднага след диск С. Тогава ще можете да разширите диск С

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликни с десен бутон по D и избери move/resize. сега кликни по дял D  и без да пускаш натиснатия ляв бутон, теглиш надясно докрай. 
Кликни с десен бутон по C иди в десния край на дела(курсорът ще се промени на хоризонт. двупосочна стрелка. Натисни с ляв бутон и дърпай надясно докрай.
Кликни горе Apply (зелената отметка). Ще пита за рестарт - потвърди.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак нестава сащия проблем мога да ги върна на д но не мога да ги сложа на с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да изместиш D надясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, asen9307 написа:

пак не става сащия проблем мога да ги върна на д но не мога да ги сложа на с

Системен дял не може да се променя.Това,което искаш става само когато се преинсталира системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Димитър 59 написа:

Системен дял не може да се променя

Това изобщо не е вярно. Повечет инструменти за работа с дялове имат механизъм за офлайн преоразмеряване на дялове..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ExaFlop написа:

Това изобщо не е вярно. Повечет инструменти за работа с дялове имат механизъм за офлайн преоразмеряване на дялове..

Инструменти за преоразмеряване на дялове има,но те не могат да променят системния дял.Ако можеш помогни му,но после ще те пита: „Защо не ми зарежда системата след рестарт?“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не става трябва 

трябва да се издрие  D  и от там да се вземат колкото е необходимо  да се направи  С и Д пак на ново .

в случая отделяш  от  D  всичкото свободно място и правиш  Е и от  Д прехвърляш на  Е всичко  важно и форматираш  Д и правиш С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нищо от времето на ХП не се е променило в технологиите, само името. ;) Ако имах един голям дял "Ц" (системен, няма друг очевидно), пак ще трябва да преинсталирам, лошо, ако искам да са повече.

Пък аз имах идея - да фана "Д" и да го преместя надясно и между "Ц" и "Д" да остане място, и после "Ц" да го разширя с него, но щом казвате, че easeus free не го може, значи е тъй. А каква версия на Уйн трябва да е, за да го може без външна програма?

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Димитър 59 написа:

Инструменти за преоразмеряване на дялове има,но те не могат да променят системния дял.Ако можеш помогни му,но после ще те пита: „Защо не ми зарежда системата след рестарт?“.

Размера му можеш да променяш колкото си искаш, без никакви проблеми.

преди 2 часа, бат'начо написа:

И нищо от времето на ХП не се е променило в технологиите, само името. ;) Ако имах един голям дял "Ц" (системен, няма друг очевидно), пак ще трябва да преинсталирам, лошо, ако искам да са повече.

Пък аз имах идея - да фана "Д" и да го преместя надясно и между "Ц" и "Д" да остане място, и после "Ц" да го разширя с него, но щом казвате, че easeus free не го може, значи е тъй. А каква версия на Уйн трябва да е, за да го може без външна програма?

Нищо не се налага да преинсталираш. Тази програма е достатъчно лесна и проста, ако с нея не можеш да се оправиш, няма нужда да се мъчиш с Diskpart примерно ;)

Дай снимка на състоянието, след като преместиш D на дясно. Какви са ти опциите за С? Също така, влез в Disk managеment (това е инструмент на Windows, намира се в Computer Management, който пък се пуска с десен бутон върху My Computer - Manage) и виж дали от там не можеш да дадеш Extend Volume, като щракнеш с десен бутон върху С. Ако свободното място е точно СЛЕД С-то, би трябвало да можеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Димитър 59 написа:

Системен дял не може да се променя.Това,което искаш става само когато се преинсталира системата.

Говориш неверни неща да не кажа глупости, че да не ми се обидиш. Дори след забележката на ExaFlop продължаваш, а така с нищо не помагаш и подвеждаш хората. След като не си съвсем запознат какво може и какво не, по-добре да приемеш резонно отговорите на писалите с предложения преди теб.

преди 6 часа, Yvan Sergeev написа:

не става трябва 

трябва да се издрие  D  и от там да се вземат колкото е необходимо  да се направи  С и Д пак на ново .

в случая отделяш  от  D  всичкото свободно място и правиш  Е и от  Д прехвърляш на  Е всичко  важно и форматираш  Д и правиш С

Така много се усложняват нещата, както предлагаш. Освен това ако човека имаше 2 ТB почти пълен диск и иска да си отцепи от D:\ примерно само 50 GB, които да добави на C:\ как ще стане.

^ Съществуват доста инструменти, с които да се постигне успешно подобна манипулация, която иска автора пуснал темата. Всеки си преценява кой от тях да ползва, но аз казвам, че не само е възможно, но е и доста лесно. За да не съм голословен направих си тренировъчно поредно видео с каквото имах под ръка, което може да изгледате за ориентир.

@бат'начо нещо подобно като подход ще ти свърши ли работа?

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под Линукс знам как, а съм го правил и на 8 без "външна" намеса - та... светът си стои на едно място като технологии за някои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

New_Bitmap_Image_6.jpg

не е зле да се чете преди да се кликва ОК  автоматично по инерция 

до колкото виждам във видеото D e  празно но реално в нашия случай D  е записано 300  gb   и  понеже   win  записва в първата част на диска трябва да се направи упражнението дефрагментация на данните  с някакъв софтуер който да  презапишат данните от началото на Д в края на Д

пък гащите   ако се уплескат в линукса са си вързали гащите   с предупреждения .

даже имам и съмнения дали  без  триене на D  има някакъв шанс  да станат работите  понеже не си спомням заделяше ли се скрито място преди диск Д за  дискова информация .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, най-лесно и безопасно ще стане по следния начин - първо се обединяват C и D, после се отделя място за втория дял (D). Никакви преинсталации и тем подобни не са нужни, нито пък да се създава трети дял, в който да се местят файловете от D, пък после да се форматира D и т.н., което е излишно. Най-лесно ми е да го направя с AOMEI Partition Assistant Pro. Два рестарта и това е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Yvan Sergeev написа:

... не е зле да се чете преди да се кликва ОК  автоматично по инерция 

до колкото виждам във видеото D e  празно но реално в нашия случай D  е записано 300  gb   и  понеже   win  записва в първата част на диска трябва да се направи упражнението дефрагментация на данните  с някакъв софтуер който да  презапишат данните от началото на Д в края на Д

пък гащите   ако се уплескат в линукса са си вързали гащите   с предупреждения .

даже имам и съмнения дали  без  триене на D  има някакъв шанс  да станат работите  понеже не си спомням заделяше ли се скрито място преди диск Д за  дискова информация .

Защо смяташ, че кликам по инерция? Това видео е с цел демонстрация на една от възможностите за решаване на подобен казус. Тази манипулация съм я правил доста пъти и разбира се, съм чел съобщенията. За да го напиша и пусна като предложение значи съм го пробвал. За доста наивен и лекомислен ме вземаш. До сега никога не съм случвал на проблеми със загуба на данни, надявам се и занапред да е така. Освен това ако нещата се правят правилно, не е толкова лесно да се загубят данните. Дори и да се разруши таблицата на дяловете да речем по някаква причина и от това има изход и възстановяване. Разбира се всеки подобен софтуер крие известни рискове и е възможно да стане гаф. Предупредителни съобщения също е нормално да ги има, така както на пералнята има съобщения, че е опасна, защото се включва в ток. Живота е риск... Инак що се отнася до запълването на диска, да тук във видеото дяла, който местя е празен, но това е VM, и пак казвам беше с цел демо, но съм местил и запълнени дялове, което вече също казах. Дефрегметиране на системния дял не знам колко е необходимо, защото предполагам си наясно, че след WinXp насам, Windows изпълнява автоматична задача за дефрегметация във фонов режим ако не се бъркам веднъж седмично.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колкото си го направиш

дефрагметнация

или по точно фрагментация 

късане на първата част да стане празна  в диск D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях, че има и по-лесен начин, понеже отдавна не съм правил такива упражнения... Пак с AOMEI Partition Assistant Pro, но предполагам ще е подобно и за други програми. Простото действие е "Allocate free space", което ще премести свободно място от всеки един дял, към всеки друг. Програмата си знае какво и как да направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.