Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ейсега стчупих един живачен термометър. Разля се на МНООООГО малки праченца. По-големите успях да ги махна, а в аптеката няма сяра. Моля кажете как мога да почистя малките парченца! Четох някъде, е този живак от термометрите не бил опасен. Само ако се глътне

Моля помагайте!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Насипва се със сяра мястото на разппиляването и се оставя да се проветрява.
Като няма сяра - с хартия ги притикваш да се сливат в по-голямо и го събираш на хартията. 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мже и с манганов разтвор
Виж и тук

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли се започва със същата тема. Това количество е много малко. Стига глупости. Изчистил си го достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Дамян Калчев написа:

Ейсега стчупих един живачен термометър. Разля се на МНООООГО малки праченца. По-големите успях да ги махна, а в аптеката няма сяра. Моля кажете как мога да почистя малките парченца! Четох някъде, е този живак от термометрите не бил опасен. Само ако се глътне

Моля помагайте!!!

За да събереш малките, може да използваш меден електрически проводник. От парче многожилна жица премахваш изолацията, изстъргваш леко изолационния лак с нож. Като минеш върху живака той ще полепне по нея.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре отиваш в друга аптека - там има. Можеш да се обърнеш и към РИОКОЗ / ГЗ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Престанете с глупостите и параноята. Още от малък първите 10 години заради сливиците постоянно боледувах и имах температура. Счупил съм лично поне аз над 8 термометъра с живак, който е падал по мен, на земята, в леглото и прочие. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пяна за бръснене

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Емил Костов написа:

Престанете с глупостите и параноята. Още от малък първите 10 години заради сливиците постоянно боледувах и имах температура. Счупил съм лично поне аз над 8 термометъра с живак, който е падал по мен, на земята, в леглото и прочие. 

Ми колко  параноично да е на е зная, но заради изхвърлен домашен живачен термометър до контейнер за смет бе извикана Гражданска жащита за неутрализация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Кумчо вълчооо написа:

Ми колко  параноично да е на е зная, но заради изхвърлен домашен живачен термометър до контейнер за смет бе извикана Гражданска жащита за неутрализация!

Е нали знаеш, че трябва да се прави позьорство. Българина е известен с това. Ако обаче гражданска защита трябва да си свърши работата стой и гледай сеир. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко стара тема, но ако на някого му се случи и живака падне на килим, изхвърля се целия килим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Dimitar122 написа:

Малко стара тема, но ако на някого му се случи и живака падне на килим, изхвърля се целия килим.

Пак поредните глупости на търкалета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Пак поредните глупости на търкалета.

ай ся, не ти е за първи път, свиквай :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.