Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте аз съм на 17 и следващата година навършвам 18. Проблема е че не мога да реша каква кола искам за първа. Ето разни неща които искам да има първата ми кола:

да е с минимум 200 к.с.

да е на бензин

да е до около 5 000 лв

частите да не са много скъпи защото ако я блъсна да не ми излиза скъп ремонта

да не е със задно задвижване

Редактирано от Vlado123412 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Vlado123412 написа:

Здравейте аз съм на 17 и следващата година навършвам 18. Проблема е че не мога да реша каква кола искам за първа. Ето разни неща които искам да има първата ми кола:

да е с минимум 200 к.с.

да е на бензин

да е до около 5 000 лв

Да си помечтаеш викаш малко - догодина като/ако изкараш книжка ела заповядай пак може и някой да ти даде съвет. Макар, че се съмнявам като гледам изискването с 0 ден стаж зад волана и търсиш вече мин. 200к.с. за 3-4 000лв, това значи старо, прогнило БМВ, което само случайността ще държи МОЖЕ БИ в пътя и общо взето ще си опасен за населението и животите на другите.
Няма какво повече да кажа, дано родителите ти са по-разумни от теб и ти наложат 2 здрави шамара зад врата, и ти вземат една малолитражка да караш като за начало.

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но не мога да не напиша това: Поредния донор!

пс. Нищо лично. Ориентирай се към автомобил с мощност до 35кW.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, chasovnik написа:

Извинявай, но не мога да не напиша това: Поредния донор!

пс. Нищо лично. Ориентирай се към автомобил с мощност до 35кW.

Те в днешно време даже и за това не стават.Като се изджаска с новия баварец в някое борче и после 3 часовникарски екипа не могът го съберат.

Една кола изисква много повече пари и поддръжка отколкото ти си мислиш.Освен това ремонта струва бари, бензина струва пари, консумативите струват пари, застраховката също е пари.А живота ти не.Надявам се мозъка ти да го осъзнае.Избора не се свежда до тия 200 "коня", а до това коя кола е най-икономична, безопасна и евтина за поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кви баварки бе момци- пича не ще задно, не видяхте ли? Иначе щех му предложа един мерцедес, напълно отговарящ на условията ама... То пък за кво са ти 200 магарета, кога нема въртиш гъзо? Шашава работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, язе написа:

Кви баварки бе момци- пича не ще задно, не видяхте ли? Иначе щех му предложа един мерцедес, напълно отговарящ на условията ама... То пък за кво са ти 200 магарета, кога нема въртиш гъзо? Шашава работа...

Как за какво - седят в кафето/дискотеката и "- моята е 200 коня", "- уредбата ми е 200 kW" и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За тия 200 киловата ше му треа тир уе. У кола нема да вленат, па ко ще и големка да е... и една електроцентрала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, язе написа:

За тия 200 киловата ше му треа тир уе. У кола нема да вленат, па ко ще и големка да е... и една електроцентрала.

Защото не си слушал подобни екземпляри. Отворили багажника, надули музиката, седят в кафето и ръсят бисер след бисер. :) Нали вече всички и от компютри разбират та кило, мега, гига ги лепят където им падне.Дали са байтове или ватове не е важно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Само за сравнение (дано не ме лъже паметта), но концерта на Металика в Пловдив, на бая голям стадион, беше озвучен с 50 киловата апаратура и разправят, че се чувало в Тракия. Смятай къде е Гребната база, къде е Тракия... Аз пък съм дочувал и друго. Че от 12 волта, повече от 25 вата реална музикална мощност, не можеш да изкараш.

По темата: "Power is nothing, without control."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още книжка не е взел, иска 200 коня :Д :Д. Мама и тати ли ще ти я обслужват и наливат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.05.2017 г. в 20:15, язе написа:

Само за сравнение (дано не ме лъже паметта), но концерта на Металика в Пловдив, на бая голям стадион, беше озвучен с 50 киловата апаратура и разправят, че се чувало в Тракия. Смятай къде е Гребната база, къде е Тракия... Аз пък съм дочувал и друго. Че от 12 волта, повече от 25 вата реална музикална мощност, не можеш да изкараш.

По темата: "Power is nothing, without control."

То че няма как да са 200kW ми е ясно, ама като седиш и ги слушаш и се чудиш тия в ред ли са, не са ли. Отговорът на чуденката е ясен де. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.05.2017 г. в 0:55, язе написа:

Ами то колите с предно с 200 коня въртят гъза дори по-опасно за тия, които не знаят как да карат кола с предно и много коне.  Ето пример за кола, която върти гъза. 200 коня, предно...:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При задното е много по- ефектно и гъзарско. Ти остай ся...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, язе написа:

При задното е много по- ефектно и гъзарско. Ти остай ся...

Така е, но при предното те стряска повече, щото при задното ще отпуснеш газта и колата ще се изправи, ама при предното ако отпуснеш газта, колата се завърта, ако няма ЕСП.

преди 7 часа, Ивайло П. написа:

Още книжка не е взел, иска 200 коня :Д :Д. Мама и тати ли ще ти я обслужват и наливат ?

По принцип така става или другия вариант - колата на паркинга пред блока. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ми то тва е цялата идея- въртенето да става когато ти искаш и да е придружено с писъци и пушеци... при потегляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bildera_ написа:

.  Ето пример за кола, която върти гъза. 200 коня, предно...:

Ръчната ще се направя че не я видях ...

преди 3 часа, bildera_ написа:

По принцип така става или другия вариант - колата на паркинга пред блока. 

А може и под колата. Ако няма пара за сервизи ще вика неволята.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, BMW Маниак написа:

Човека всъщност обясняваше, как с отпускане на газта задницата тръгва. Малко по-нататък в клипа. После сравняваше с Поло, дето стои неутрално. Не можех да намеря българския превод, сори. И точно това е стряскащото, когато неопитен водач попадне в подобна ситуация. Нормалната реакция примерно в остър завой с увеличаващ се радиус е да се отпусне газта. Но точно при рязко отпускане на газта задницата тръгва да те изпреварва.  А ако са и 200 коня, то ситуацията става доста интересна - недозавиване, презавиване...Но пък е интересно ;)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, BMW Маниак написа:

Прав си, то с ръчна всичко става. Хей, не забравяй, че това е Форд Фиеста и тя може всичко. ;) 

Иначе друго си е със задно да натиснеш газта, да навъртиш волана и да се въртиш на място в точка. Докато карах БМВ 1 беше много забавно, особено зимата. Пълна трагедия. :) хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, bildera_ написа:

Човека всъщност обясняваше, как с отпускане на газта задницата тръгва.

Това е знаеш ли колко относително ? Може и да тръгне а може и да не тръгне (гуми, пътна настилка, окачване, аве много са факторите). Докато с ръчна винаги ще тръгне.
Логиката която следва коментиращия е следната. Отпускаш газта. Центъра на тежестта на колата се прехвърля към предните колела (забива нос), задницата се надига и олеква, губи сцепление и тръгва ама сам виждаш че по ралитата много много не и се доверяват на тая техника и посягат към ръчната.

преди 4 часа, ostavime написа:

не забравяй, че това е Форд Фиеста и тя може всичко.

Аз бих се учудил ако той беше дал пример с друга кола различна от форд.
Автора на темата направо да навива родителите си да му купуват фиеста без да се чуди.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 часа, BMW Маниак написа:

Ми няма лошо, кво? Все ще научи нещо. Като например- какъв е вкуса на трансмисионното масло.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.05.2017 г. в 10:07, Vlado123412 написа:

да е с минимум 200 к.с.

да е на бензин

да е до около 5 000 лв

Газ може ли да има :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, kamkos написа:

Газ може ли да има :)  

Педал или гориво? :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, A.com написа:

Педал или гориво? :)

Гориво :) че то тия 200 коня как се хранят само на бензин :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи как я караш. Много е относително. Може да гори 6, а може и 12. Говоря за извъградско. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голфа е твоята кола, пълно е с части по моргите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.