Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

преди почти година си взех лаптопец от лаптоп.бг и за мое нещастие бе залян със спрайт. Тъй като все още е в гаранция, мисля утре да го метна до MostComputers.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, има ли вариант да ми откажат гаранционен ремонт ?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Dique написа:

Здравейте,

преди почти година си взех лаптопец от лаптоп.бг и за мое нещастие бе залян със спрайт. Тъй като все още е в гаранция, мисля утре да го метна до MostComputers.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, има ли вариант да ми откажат гаранционен ремонт ?

Поздрави!

Изключваш лаптопа, махаш батерията и обръщаш лаптопа с клавиатурата надолу. Утре без да се бавиш носиш лаптопа на сервиз, за да се разглоби и почисти с почистваш спрей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това е вече направено, благодаря. В случай че не ми откажат ремонта - колко време сте чакали от ваш опит ?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

От тях мисля че съм купувал само РАМ така че не мога да ти дам много информация за някакво време което ще им отнеме. Зависи много и от това къде живееш, понеже ако ти приемат лаптопа може и да го пратят към София. Прочети си задължително гаранционните условия, от ЕМАГ поне не покриват щети като заливане, при laptop.bg може и да не е така.

Редактирано от blodwenn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Dique написа:

Всичко това е вече направено, благодаря. В случай че не ми откажат ремонта - колко време сте чакали от ваш опит ?

Поздрави!

Ами зависи. По принцип ремонта е със срок до 30 дни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че за заливана машина няма да уважат гаранцията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Ами зависи. По принцип ремонта е със срок до 30 дни.

Да де, ама.. все пак :) Иначе съм от София, директно там ще се носи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Dique написа:

Да де, ама.. все пак :) Иначе съм от София, директно там ще се носи.

Ами виж си в договора и гаранцията какво пише. Иначе сервизите процедират по един и същи начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ExaFlop написа:

Мисля, че за заливана машина няма да уважат гаранцията.

+1

Никакъв шанс. Само застраховката може да го спаси от заливане, което ме води към въпроса - имаш ли застраховка на лаптопа?

Редактирано от blodwenn (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост нямам, иначе се чудех при покупката дали да го застраховам, ама нали си вярвам, че няма да се случи на мен.. :)

Аз не мисля да им казвам, че е бил залят, а ако пък си личи - ще кажа, че е било отдавна и не е имало проблеми цяла година. Надявам се да върже.

Редактирано от Dique (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Точно на мен ли" е вредно мислене. Особено за здраве и техника.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Dique написа:

Аз не мисля да им казвам, че е бил залят, а ако пък си личи - ще кажа, че е било отдавна и не е имало проблеми цяла година. Надявам се да върже.

Успех , те сигурно за пръв път виждат залят лаптоп :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя спрайт ще лепне 10-ина дни. После ще изсъхне и ще спече химията по платтките. Н о с каква проводимост и каква елетрохимическа реакция - един бог знае.
Да не мислиш, че е първата жадна машина, която влиза в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Dique написа:

За жалост нямам, иначе се чудех при покупката дали да го застраховам, ама нали си вярвам, че няма да се случи на мен.. :)

Никой няма да се върже, защото залятото си личи веднага. Ако искаш да имаш лаптоп го носи утре в сервиза и се надявай да изгориш само с клавиатура. Ако напитката е попаднала по дъното не е никак добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя нов лаптоп реши да пийне биричка преди мен.... Махнах му веднага захранването и батерията, попих каквото можах...Обърнах го на 180 градуса. Изчаках ден-два. Копчетата залепваха, но работеха. След околко седмица, тотално отказаха. Гаранцията не я играе, освен ако не е от тези допълнителните. Както и да е. Занесох  на сервиз, казаха, че не може да се почисти. Смениха ми я с нова клавиатура. Платих си 40-така и после никакви алкохолни, безалкохолни, сокове, мокове и т.н. на масата. Свикнах, че телефона ми има IP65/68, ама не и лаптопа.

PS: Всичко друго си работи.

PS: Стария ми лаптоп вече кара 7-ма годинка и охлаждането(AMD!!!) постоянно върти и някак свикнах с шума. А тоя е с Corei7,ей богу не мога да разбера, работи ли или не. :D

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за коментарите. Чудя се сега - ако взема да го застраховам, дали ще мине номера "залях го след като го застраховах" ?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбра ли, че дяволът не е във въздуха? Първо ще се наложи да си платш ремонта в сервиза, към който му е гаранцията.
И после ще мислиш за застраховане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е залята само клавиатурата, тя трябва да се потопи във вана с топла вода и препарат и после се изплакне обилно отново във вана с чиста топла вода. Аз съм плакнал такава работеща клавиатура няколко пъти само за да я почистя от праха и я изсуших върху радиатор за 1 час. Имаше проблем само с един бутон, който изсъхна напълно след няколко месеца, може и бутона да е бил повреден. Голяма глупост е да сменяш клавиатура или платка за това че е била залята. Който ви е казал че не може да се почисти, значи не му се е занимавало или ако го е чистил с клечки за уши. За целта се сваля дънната платка и залятата област се поставя под струя с гореща вода и с четка за зъби хубаво се почиства, после се изсушава със сешоар или на Слънце. Когато направим всички тези стъпки и клавиатурата не се оправи, тогава се купува нова, аз рискувах с работеща, а за повредена няма риск. Въпреки всичко керамичните SMD кондензатори се повреждат от мокрене с киселини и не могат да се поправят, въпреки че не са били под напрежение, но това е голяма рядкост и зависи от силата на киселината. Преди да се изплакне с вода може да се измие и с етилов спирт, но задължително накрая трябва да се изплакне с вода, тъй като спирта оставя паразитни капацитети, които могат да нарушат нормалната работа на устройството и в някои случаи да го повредят. По-силни замърсявания като нагар могат да се почистят с ацетон или коресилин, но трябва да се избягват пластмасови детайли, както и надписите и боите върху елементите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изопропанолът е по-добрият вариант за пране на електроника!
НО! Трябва да сте много внимателни с него -
СИЛНО ОТРОВНО ВЕЩЕСТВО! Бързо се усвоява през кожата. Да се работи с предпазни средства!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този изопропанол е скъп и трудно се намира. Може да се използва и обезмаслител, а безалкохолните напитки не са лепило, че да се мият толкова трудно. И все пак къде можем да намерим този препарат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става. Ако процеса се направи веднага след заливането да, но вече е твърде късно. Просто клавиатурата се сменя с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone1 написа:

Този изопропанол е скъп и трудно се намира. Може да се използва и обезмаслител, а безалкохолните напитки не са лепило, че да се мият толкова трудно. И все пак къде можем да намерим този препарат?

http://radimex.eu/Изопропилов_алкохол_1000мл
10лв за литър ако е скъпо с разход от около 200-300мл...че и помалко за 1 пране...
А може да се намери и по-евтин доатавчик - резултатът е от първите 10-ина резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих такъв за 8 лв., но колко е ефективен, тепърва ще пробвам и дали може да замени спирта, докато ацетона няма добри отмиващи свойства относно киселините и др. неразтворими от него вещества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone1 написа:

дали може да замени спирта

Когато става дума за чистене на техника, правилният ермин е изопропилов алкохол, а не етилов алкохол.
Пак напомням -СИЛНО ОТРОВЕН Е!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.