Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли да се използва стар сешоар за охлаждане на лаптоп, ако се премахне реоната вътре в сешоара? :) Също така може ли работещия сешоар да се комбинира с охлаждаща подложка, защото сама по себе си тя не охлажда процесора, а само рам паметта и хард диска/ поне при моя лаптоп Asus X550LD е така/. Прилагам снимка на настоящите компоненти.

hama slim cooler.jpg

philips hp 4800.jpg

Редактирано от milevmilev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти невъзможно е да вградиш вентилатора в тази подложка! Или много трудно. Ще трябва умения, инструменти,фантазия и т.н.

По скоро ако имаш проблем с загряване на лаптопа би трябвало да се насочиш другаде!

Почистването му от прах - убиецът на електрониката и евентуална смяна на термопаста и термо лепенки.

Или някаква друга причина за прекомерно загряване ако имаш такова!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ми е с чисто нов сменен термо модул и е почистен, проблема е, че когато играя на него /знам, че не е за игри/ процесора достига 70+ градуса. Идеята ми е подложката да стои под лаптопа, а сешоара да се насочи към радиатора и така да подпомогне охлаждането?

18721179_1578561472168512_693146645_o.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам до колко това ще помогне, както казваш " /знам, че не е за игри/ " и дали няма да стигнеш до сервиз!?

Отвори сешоара, прекъсни някъде нагреватела, затвори го и го остави да духа!

Имай предвид обаче, че в някой модели сешоари нагреватела е свързан последователно с мотора на вентилатора и ако го прекъснеш, вентилатора няма да върти повече. Зависи от модела!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една друга идея от мен:

laptop-cooling-fan-solution-19395.jpg

Сега сериозно - не се занимавай с глупости. Няма да постигнеш нищо. Чисти си го редовно лаптопа, и толкова. Игри за предпочитане отбягвай на него да играеш.

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, занеси тая машина в някой сервиз за профилактика т.е. почистване и смяна на термопаста! Просто при последната работа някой може да си е "оставил ръцете"

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не може да се използва. Може да използваш външен охладител от такъв тип, но и той няма да прави чудеса

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както си го намислил - няма да стане.

1.Въздушния поток е в противоположната посока.

2.Тоя сешоар, ще вдига голям шум.

3.Абсолютно нормално, е да вдигне 70С при гейминг. Лаптопите нямат охлаждане като на PC, така че не очаквай сходни температури. Дори high-end лаптопите работят над 60-65С (изключваме тия, където може да им се закачи водно охлаждане).

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

можеш да си нагънеш по хубава медна  траба малко е туткава работата но на един лаптоп напрайхме проба, харда дигаше повече градуси от проца :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.05.2017 г. в 17:00, hladilnika написа:

можеш да си нагънеш по хубава медна  траба малко е туткава работата но на един лаптоп напрайхме проба, харда дигаше повече градуси от проца :) 

Това преди да сложите новата инсталация или след нея ?:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш до железарията и взимаш мед към 5 метра и почваш да я увиваш по ъгли по тавани, всичко, закачаш за процесора и ще започне да ти говори дори. 

Стига глупости, така може да стане голяма глупост ако грее повече и набутваш топъл въздух навътре в другите компоненти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моторът на сешоара не може да работи без нагревателя. По-добрре си сложи високооборотни вентилатори за компютри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не мога да повярвам какви глупости се обсъждат тук за охлаждане със сешоари , за гънене на медни тръби и т.н. .

Това форум за казани за ракия ли е или за леко по високи технологии ????

Лаптопа е най-високо технологичната вещ произвеждана за ползване у дома . Няма друга такава на по високо ниво . Е , м.... му , с кривене на тръби ли ще оправяме проблемите ?????? Ако човек играе игри на лаптопа особено такива който са му на ръба на възможностите ,от незнанието към дърводелството и казанджийството ли ще се ориентираме ????

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.05.2017 г. в 11:03, milevmilev написа:

ако се премахне реоната вътре в сешоара

Не може, вентилаторът се захранва от спад на напрежение върху част от реотана. Освен че бръмчи. И какви са тия постоянни напъни от куцо и сакато от пръдня да се прави боя?

на 1.06.2017 г. в 10:16, peppone1 написа:

високооборотни вентилатори

Освен да вдигат шум . .  .

на 24.05.2017 г. в 11:22, milevmilev написа:

когато играя на него /знам, че не е за игри/

Ами вземи си настолен компютър за тях. При равна производителност цената им е примерно 1/3 и при разклопване на клавиатурата от постоянното блъскане  се сменя безпроблемно. Лаптопите все пак са направени за пътуващи хора и мобилна работа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, PC doctor написа:

Изобщо не мога да повярвам какви глупости се обсъждат тук за охлаждане със сешоари , за гънене на медни тръби и т.н. .

Това форум за казани за ракия ли е или за леко по високи технологии ????

Лаптопа е най-високо технологичната вещ произвеждана за ползване у дома . Няма друга такава на по високо ниво . Е , м.... му , с кривене на тръби ли ще оправяме проблемите ?????? Ако човек играе игри на лаптопа особено такива който са му на ръба на възможностите ,от незнанието към дърводелството и казанджийството ли ще се ориентираме ????

Не се ядосвай! Тъкмо за теб ще има повече работа. Иначе за простотията знаеш няма граници. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.