Премини към съдържанието
hudyr

[Урок] Как да премахнем android устройство от Google акаунт

Препоръчан отговор

Всички android устройства, през които се вписвате в google акаунта си, биват записвани в него. Често, при продажба на устройство, новият собственик не може да се впише със своя акаунт, понеже на въпросното устройство вече се очаква конкретна парола към конкретен акаунт, един вид устройството е заключено към акаунта на първия собственик. От тук нататък се прибягва към смяна на дънна платка или към съмнителни програми/процедури, за да се заобиколи това неудобство. Всъщност, правилният начин устройството да бъде "освободено" е изключително лесен. Първоначалният собственик трябва да премахне устройството от списъка за достъп. За целта:

1. Предишният собственик трябва да се впише в своя google акаунт от удобно за него устройство.
2. Влиза в https://myaccount.google.com/ .
3. Навигира към Device activity & notifications.
4. В раздела Recently used devices отваря REVIEW DEVICES.
(може да се влиза директно през последния линк(review devices), не е нужно да се изпълняват 2. и 3., описвам ги, за да се знае кое къде е)

Тук са изредени всички устройства, през които е бил достъпван google акаунтът за последните 28 дни или са вписани в момента.
Просто маркирате желаното устройство и ще видите един сравнително голям и симпатичен, червен бутон REMOVE.
След като устройстово бъде премахнато, може да му се приложи factory reset(по желание) и да бъде вписан друг google акаунт.
Няма нужда от подмяна на хардуер или използване на допълнителен софтуер, всичко се изпълнява за няколко секунди с няколко клика на мишката.

ggacc.thumb.png.7a69672ba65d32f020b5da9a978e0bd9.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро заглавието трябва да е обратното. Как да премахнем Google акаунт от андроидско устройство.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам също да допълня, че при различните марки (HTC, Samsung, Xiaomi и т.н.) трябва да се премахне и акаунта от услугата на производителя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@hudyr, направи ръководство за ситуацията, когато нямаш достъп до google акаунта и не можеш да впишеш устройство. Това го са леснинки.
Например нулиране на android id и генериране на нов идентификатор на устройство през adb.
Или техники за заобикаляне на вписването при връщане към фабрични настройки...
Такива нещица. 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Или техники за заобикаляне на вписването при връщане към фабрични настройки...

Няма универсални. Правил съм го. Разчита се на не пачнати дупки във Firmware-а на устройството.
Информация на ниско ниво за разположението на системните параметри никой няма да ти даде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, simtech написа:

Няма универсални. Правил съм го. Разчита се на не пачнати дупки във Firmware-а на устройството.
Информация на ниско ниво за разположението на системните параметри никой няма да ти даде.

А нали имаше опция за смяна на чипа Simtech или аз се бъркам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

А нали имаше опция за смяна на чипа Simtech или аз се бъркам. 

Има опция за много неща, но за телефон до 300-400лв не си струва.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, simtech написа:

Има опция за много неща, но за телефон до 300-400лв не си струва.

Е да, прав си както винаги, но пък все пак е опция и може да се опише ако ще се прави тема за подобно нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам Doogee  BL5000 Android 7  . Заключи се гугъл акаунта и не мога да вляза в телефона.използвам същи профил и парола ,но изписва ,че има неизвестна грешка да опитам след24ч или да вляза с друг профил . Не става. Върнах фабрични настройки трих прогил в гугъл е не. Някакъв съвет ,има ли надежда... Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mustafa bilgin
      Здравейте приятели! Искам да попитам има ли някакъв начин да се промени интерфейса на дадено андроид приложение, така че да му сменя името, логото, началната снимка (където му се исписва името)? Надявам се да съм бил разбран правилно.
    • от Ndishev
      Здравейте. Сблъсках се с огромен проблем с подкарването на това чудо. 
      Прочетох всичко възможно статии кал да се ппдкара к Arena, zamumda, filmi2k и др.) Разбирасе всичко направих като по учебник и не тръгна нито една от добавките. 
      Някой може ли да каже алтернарива в която може да се гледат филми и сериали online. Разбирасе да е безплатно, че не ми се дават повече пари.  
    • от vpvelev
      Здравейте!
      Завърших първата си игра за Андроид. Казва се "Golden sand".
      Графиката не е лакирана и полирана, но смятам че геймплея е интересен и нивата не са никак лесни за преминаване.
      Вие сте в ролята на търсач и събирач на злато. След като го вземете, трябва да го поставите във вагонетка и след като се натоварят и трите вагонетки идва помощника ви и откарва златото във вашата банка.
      Трудността идва от там, че на всяко ново ниво, позицията на златото се определя по случаен начин. Същото се отнася и за началния старт на враговете ви. Освен това те нямат изкуствен интелект и се движат по непредсказуем начин, което ги прави много опасни.
       Пожелавам Ви приятни забавления с играта!
      Може да свалите играта от тук
    • от Диляна Койчева
      Здравейте! Имам сравнително малък, но досаден проблем, и не мога да разбера дали е в резултат от приложението месенджър или телефона ми. От известно време има опция за игри в приложението, за които се изискват ъпдейтнати версии на фейсбук и месенджър, както и актуализиран андроид версия 5.1 нагоре (познавам хора с 4.2, които имат опцията за игра). Притежавам Huawei G8, Андроид 5.1, приложенията ми са актуализирани, доколкото успях да проверя не съм забранявала неща из приложенията. Въпросната иконка с контролер я няма, при опит а отговаряне на покана за игра излиза надпис "Error. Sorry, this game can't be played right now." с два бутона Exit. Предварително благодаря ако някой знае нещо по въпроса, в интернет не намерих нищо полезно, М-тел също не помогнаха 

• от bumblebee
      Здравейте,
      след преинсталация на Windows (10) имам странен проблем с google chrome. Допреди преинсталацията си седях логнат във всички сайтове, които посещавам - Youtube, facebook дори и тук във форума, но сега всеки път като затворя Chrome и вляза пак трябва да се логвам отново.
      Някаква идея?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.