Премини към съдържанието
Optium

Преоразмеряване на снимки правени с фотоапарат за гледане в телефон ?

Препоръчан отговор

Днес сутринта безуспешно се опитах да открия някаква помощна таблица в Интернет, която да дава указания

какви са най-подходящите размери до които трябва да се свият снимки правени с фотоапарат като,

се вземе в предвид големината на дисплея на телефона /така че като се поставят на него, след това да не

се налага да се "разширяват или свиват" с допълнително движение на пръста ни по екрана му/ 

Молбата ми е :

1./ До какви размери да свия снимки правени с фотоапарат с размери от 3648 Х 2736 пиксела за да се

вместят в телефон с размер на екрана 3,2" , така че да съвпаднат напълно с  размерите на екрана

му /без да се разширяват или свиват допълнително с пръстта на ръката ни/ 

2./ До какви размери също трябва да се свият тези снимки 3648 Х 2736 пиксела, за да бъдат удобни

от тях да се направят снимки със стандартния размер във фотографията  15 Х 10 сантиметра . 

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Optium написа:

....

1./ До какви размери да свия снимки правени с фотоапарат с размери от 3648 Х 2736 пиксела за да се

вместят в телефон с размер на екрана 3,2" , така че да съвпаднат  размерите на екрана му

/без да се разширяват или свиват допълнително с пръстта на ръката ни/

Зависи от разделителната способност на екрана. Но повечето програми автоматично ги оразмеряват така че да е събере на екрана

2./ До какви размери също трябва да се свият тези снимки 3648 Х 2736 пиксела, за да бъдат удобни

от тях да се направят снимки със стандартния размер във фотографията  15 Х 10 сантиметра .

С каква разделителна способност ще се печата. За добро качество ви препоръчвам 300 DPI(точки на инч). Така че само можете да си направите сметката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, capnemo написа:

Зависи от разделителната способност на екрана. Но повечето програми автоматично ги оразмеряват така че да е събере на екрана

С каква разделителна способност ще се печата. За добро качество ви препоръчвам 300 DPI(точки на инч). Така че само можете да си направите сметката

За най-разпространени размери се сочат:

1./ най-малък  . . . . . . . . . . .    640х480 пиксела

2./ малък  . . . . . . . . . . . . . .     800х600 пиксела

3./ среден . . . . . . . . . . . . . .   1024х768 пиксела

4./ голям . . . . . .. . . . . . . . .  1280х1024  пиксела

На кой размер да ги смаля тези снимки за да се сместят на телефон с екран само - 3,2" !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Optium написа:

За най-разпространени размери се сочат:

1./ най-малък  . . . . . . . . . . .    640х480 пиксела

2./ малък  . . . . . . . . . . . . . .     800х600 пиксела

3./ среден . . . . . . . . . . . . . .   1024х768 пиксела

4./ голям . . . . . .. . . . . . . . .  1280х1024  пиксела

На кой размер да ги смаля тези снимки за да се сместят на телефон с екран само - 3,2" !?

колко пиксела е екрана? 3.2 инча е физическия размер, не броя на пикселите!!!!!!!!!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, capnemo написа:

колко пиксела е екрана? 3.2 инча е физическия размер, не броя на пикселите!!!!!!!!!!!

За телефон SONY Xperia tipo dual 3.2" . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За телефон SONY Xperia tipo dual 3.2" . . .

И защо ви домързя да потърсите в интернет спецификациите?

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2690/sony-xperia-tipo

На този екран много малко снимки ще изглеждат добре

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, capnemo написа:

Това го знам,

но една моя колежка ме помоли да и направя тази услуга и да

обработя тези неини снимки за прехвърлянето им в този телефон !?

Сега се колебая между размерите 352х240, 480х400, 640х480, 720х480 и 800х600 . . .

Редактирано от Optium
корекции в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Optium написа:

Това го знам,

но една моя колежка ме помоли да и направя тази услуга и да

обработя тези неини снимки за прехвърлянето им в този телефон !?

Сега се колебая между размерите 352х240, 480х400, 640х480, 720х480 и 800х600 . . .

Екрана на телефона е 480х320 т.е. смалявате така че дългата страна  от 3648 да стане 480, другата колкото стане

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Optium написа:

Не трябва да ги "свиваш", ако не искаш да стане още по-ниско качество. 
Във Фотошопа , ако искаш можеш да зададеш размерът на снимките да е 15 Х 10 сантиметра, обаче без да намаляваш пикселите. Така принтера няма да ти вика че са по-големи от 15 Х 10 сантиметра и ще си ги разпечатва, а пък те са си със запазени пиксели.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз много често ползвам тази програма, която има и много други функции  PhotoBase. С помощта на нея можете да оразмерявате по хоризонтал и вертикал автоматично, или да си изберете ваши стойности. Мога да ви я кача на облак и да ви дам линк. Работи се много лесно, но не трябва да я обновявате, защото навремето съм я плащал. Ето ви пример:

Ето Ви и линк за сваляне. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZD5D3Z1BLmw6oVu37sYQvgmEyQ4YC5Q15y

Отново подчертавам. Обновите ли програмата, губите регистрацията и!

На втората снимка се вижда резолюцията на телефона. Снимката съм я орязал със същата програмка.

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, capnemo написа:

Екрана на телефона е 480х320 т.е. смалявате така че дългата страна  от 3648 да стане 480, другата колкото стане

Благодаря ви , защото размера горе-долу се понамести и стана 480х360.

преди 10 часа, Непознат написа:

Аз много често ползвам тази програма, която има и много други функции  PhotoBase. С помощта на нея можете да оразмерявате по хоризонтал и вертикал автоматично, или да си изберете ваши стойности. Мога да ви я кача на облак и да ви дам линк. Работи се много лесно, но не трябва да я обновявате, защото навремето съм я плащал. Ето ви пример:

Ето Ви и линк за сваляне. http://dox.bg/files/dw?a=71847e8af0 

Отново подчертавам. Обновите ли програмата, губите регистрацията и!

На втората снимка се вижда резолюцията на телефона. Снимката съм я орязал със същата програмка.

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

*По-всяка вероятност нещо сте объркали, защото линка към DOX.BG който сте ми дали е празен:

ScreenShot_20170601220418.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Белгиеца написа:

Не трябва да ги "свиваш", ако не искаш да стане още по-ниско качество. 
Във Фотошопа , ако искаш можеш да зададеш размерът на снимките да е 15 Х 10 сантиметра, обаче без да намаляваш пикселите. Така принтера няма да ти вика че са по-големи от 15 Х 10 сантиметра и ще си ги разпечатва, а пък те са си със запазени пиксели.

Фотошопът на Adobe го премахнах още миналата година, защото не ми бе читав и ми затормозяваше работата на компютъра.

На негово място съм инсталирал LIGHTROOM 5.7.1 и не знам дали я има тази опция за "нагласяване размера" на снимките ?

А това което ми казахте относно "свиването размера" на снимките излязохте прав, защото след като 

прехвърлих снимките на телефона с новия размер 480 х 360 лицата на хората в тях, станаха червени на цвят

като задници на павиани . . .   

Редактирано от Optium
корекция на текст ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Optium написа:

Благодаря ви , защото размера горе-долу се понамести и стана 480х360.

*По-всяка вероятност нещо сте объркали, защото линка към DOX.BG който сте ми дали е празен:

ScreenShot_20170601220418.jpg

Не е празен, но съм забравил да го споделя! Забележката ви е правилна и се извинявам. Сега съм го коригирал и проверил. Този DOX не съм го ползвал от как са го пуснали.

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZD5D3Z1BLmw6oVu37sYQvgmEyQ4YC5Q15y

Ако ползвате програмата и имате проблеми, можете да ме питате. Няма проблем.Ще се постарая да бъде със снимки. Това е една от програмите, които ползвам повече от 10 години без проблем.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.