Премини към съдържанието
----------------

Отказ на застраховател да изплати щета по Каско!

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Отказ на зстраховател да изплати щета по пълно  Каско!

Случката е такава!

Пътуваме с близък човек в една кола! При разминаване с камион последва удар в лявата част на автомобила, явно от отхвръкнал предмет! Спираме оглеждаме и щети не набюдаваме. След два дни човекът каза че се е пръкнала цепнатина по предното стъкло и вижда едвам забележима следа от удар между колоната и края на стъклото от където и тръгва цепнатината. Посещава застрахователя и се започват откази с мотиви:

-  Каското е разсрочено и трябва да се изплати напълно. Естествено - изплаща се напълно.

-  Не е съставен констативен протокол и не е уведомен застрахователя в деня на събитието. Обяснява се, че в момента на инцидента е нямало видимо наблюдавана щета, но се е проявила по - късно, както и това, че няма как да си играем на гоненица с камиона или да търсим полиция за издаване протокол по ПТП насред пущинаците!

- Нов отказ поради това, че при подновяване на Каско-то при същия застраховател не са направени снимки! Снимки естествено има, а щети не са завеждани до описаното събитие.

Явно застрахователя е решил да не заведе и изплати щета, а въпроса е къде и как да се успори решението му или всичко е бита крата!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адвокат трябва да се търси в подобен случай .Мой близък преди 3 години в една снежна буря и бедствено положения си беше потрошил Ситроен C5  цялата броня ,радиатор ,радиатор на климатика ,абе брутални щети .Накрая се стигна до съд и ги осъди да му платят

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Иво Димов написа:

Адвокат трябва да се търси в подобен случай 

Бе, то хубаво ,ма това стъкло ще излезе направо "златно"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо сигурно ли е ,че въпросната пукнатина се е появила тогава? Хвърчат камъчета ,от време на време се случва да се пукне. Не е нищо фатално или скъпо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Soviet Soldier написа:

Изобщо сигурно ли е ,че въпросната пукнатина се е появила тогава? Хвърчат камъчета ,от време на време се случва да се пукне. Не е нищо фатално или скъпо.

Казва, че е сигурен! Иначе за какво е това Каско.? Съгласен съм , че стъклото не е кой знае колко скъпо, но защо да е така.

Преди време на служебната кола при подобен случай пак се пукна предното стъкло, но със зактрахователя (различен от коментирания) проблеми нямаше. Не изплатиха в кеш , а отремонтираха колата в предпочетен от застрахователя сервиз. Всичко това бързо и безпробелмно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кумчо вълчооо написа:

Казва, че е сигурен! Иначе за какво е това Каско.? Съгласен съм , че стъклото не е кой знае колко скъпо, но защо да е така.

Преди време на служебната кола при подобен случай пак се пукна предното стъкло, но със зактрахователя (различен от коментирания) проблеми нямаше. Не изплатиха в кеш , а отремонтираха колата в предпочетен от застрахователя сервиз. Всичко това бързо и безпробелмно.

Застрахователя няма да ти изплати нищо, защото няма доказателство от какво е причинена щетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Емил Костов написа:

Застрахователя няма да ти изплати нищо, защото няма доказателство от какво е причинена щетата.

При пълно каско би трябвало да важи и умишлено счупване на стъклото. Примерно вандализъм от пияна група вилняла в малките часове на нощта.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikolela написа:

При пълно каско би трябвало да важи и умишлено счупване на стъклото. Примерно вандализъм от пияна група.

Я ПАК????????????????? Няма начин. Навремето българина точно такива умишлени простотии правеше и сега правилата са железни. Застрахователя винаги ще ти откаже ако нямаш 1000% доказателства от какво е щетата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо не говори тъпотии,служебните коли наш колко пъти са чуквани ,обелвани и прочие .Па плащат си ората ,или отиваш в доверен сервиз и ти я правят

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Иво Димов написа:

Емо не говори тъпотии,служебните коли наш колко пъти са чуквани ,обелвани и прочие .Па плащат си ората ,или отиваш в доверен сервиз и ти я правят

Е и аз щях това да напиша!

И последния отказ - самоцитирам се е: " при подновяване на Каско-то при същия застраховател не са направени снимки! Снимки естествено има, а щети не са завеждани до описаното събитие."

Мнозина не проумяват какъв е точно проблема, но според мен проблема се нарича - кофти застраховател!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Soviet Soldier написа:

Не е нищо фатално или скъпо.

Ако 150лв и загубен цял ден, а може и два не струват нищо за теб?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

Мисълта ми бе ,че не си заслужава да се захваща с още разправии ,адвокати и така нататък. 150лв ще да е ново ,или за кола от сорта на А8 или S-клас с разни сензори към него. За повечето по-обикновени автомобили челното стъкло е 30-тина лв. втора ръка. Да се взима ново е напълно излишно. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Емил Костов написа:

Стига писа глупости, че се излагаш.

Като караш със 140 на магистрала и от колата пред теб изхвръкне камък и ти счупи предното стъкло, на теб какво ще ти е доказателството? А като си на паркинг и някой мине и ти счупи стъклото какво ще ти е доказателството? Или при всеки друг случай, как ще докажеш какво или кой ти е причинил щетата? И по принцип как според теб се доказва това? 

Просто казваш на застрахователя, случи се току що и това ти решава проблема. 

преди 16 часа, Емил Костов написа:

Я ПАК????????????????? Няма начин. Навремето българина точно такива умишлени простотии правеше и сега правилата са железни. Застрахователя винаги ще ти откаже ако нямаш 1000% доказателства от какво е щетата.

И тук е поредната ти глупост. Как се доказва надраскана врата с пирон? Или счупена броня от удар в бордюр примерно? Ох стига, че вече не те знам наистина къде си расъл?!?!?!? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ostavime написа:

Стига писа глупости, че се излагаш.

Като караш със 140 на магистрала и от колата пред теб изхвръкне камък и ти счупи предното стъкло, на теб какво ще ти е доказателството? А като си на паркинг и някой мине и ти счупи стъклото какво ще ти е доказателството? Или при всеки друг случай, как ще докажеш какво или кой ти е причинил щетата? И по принцип как според теб се доказва това? 

Просто казваш на застрахователя, случи се току що и това ти решава проблема. 

И тук е поредната ти глупост. Как се доказва надраскана врата с пирон? Или счупена броня от удар в бордюр примерно? Ох стига, че вече не те знам наистина къде си расъл?!?!?!? 

Добре аз пиша глупости. Нека постващия да си прегледа застраховката. И пак няма да му изплатят щетата. Това не ти е чужбина сър.Ако вие не сте се сблъсквали с подобни проблеми аз съм.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/1/2017 в 16:17, simtech написа:

Искаш да кажеш дни спестени от разправии със застрахователи, огледи, претенции при отказ, адвокати и най-вече - ако решиш да си я караш така още известно време

Застрахователните компании съществуват за да печелят пари. Не за да ги раздават. Не ги надценявайте!

Тук в Канада повечето застраховвки НЕ включват предното стъкло даже и при катастрофа, защото твърде често стъклата сами се пукат поради температурните разлики, деформация на купето и елементарен натиск от ръждясал покрив/колонка. Всяка втора 10+ годишна кола е с пукнато, или сменяно стъкло. В България естествено е различно, но не тотално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя човек си изгърмя с едни 230 лв за ново стъкло за собдтвена сментка! Не знам, но мисля, че трябва да поискам съгласието му за да нозава застрахователя, а и доколкото разбирам ще обжалва някъде!?! Това последното щеше да е полезно за да си имате едно на ум, но.....!

преди 9 часа, Емил Костов написа:

Добре аз пиша глупости. Нека постващия да си прегледа застраховката. И пак няма да му изплатят щетата. Това не ти е чужбина сър.Ако вие не сте се сблъсквали с подобни проблеми аз съм.

Хайде да четеш и постващия какво е писал и не само! Извинявай ма.......

на 1.06.2017 г. в 18:18, Кумчо вълчооо написа:

на 1.06.2017 г. в 21:46, Иво Димов написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Кумчо вълчооо написа:

Моя човек си изгърмя с едни 230 лв за ново стъкло за собдтвена сментка! Не знам, но мисля, че трябва да поискам съгласието му за да нозава застрахователя, а и доколкото разбирам ще обжалва някъде!?! Това последното щеше да е полезно за да си имате едно на ум, но.....!

Хайде да четеш и постващия какво е писал и не само! Извинявай ма.......

Аз много добре чета. Не може да се докаже, че щетата е станала, но няма значение. Приятно занимание със застрахователя.

Пълно Каско

Застраховката “Каско” на МПС може да бъде с покритие за всички рискове (пълно Каско) – покрива пълна загуба или частична щета на застрахования автомобил при много събития:

- Кражба на колата;
- Пожар и/или експлозия по време на престой и неработещ двигател, вследствие на гръм (мълния);
- Пожар и/или експлозия, възникнал и по време на престой при неработещ двигател, в резултат на техническа неизправност и/или случайно събитие;
- Авария, произлязла от сблъскване с автомобил или с други подвижни и неподвижни предмети, от удар с хора и животни, от препятствия по пътното платно;
- Пожар и/или експлозия по време на движение на МПС и при включване и работа на двигател по време на престой;
- Злоумишлени действия на трети лица, изразяващи се в механично, химично или друго въздействие върху застрахованото МПС;
- Пълна загуба или частична щета на застрахования автомобил от друго пътно превозно средство, човек, животно или предмет, когато застрахованата кола е паркирана;
- Природни бедствия

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Емил Костов написа:

Аз много добре чета. Не може да се докаже, че щетата е станала, но няма значение. Приятно занимание със застрахователя.

Пълно Каско

Застраховката “Каско” на МПС може да бъде с покритие за всички рискове (пълно Каско) – покрива пълна загуба или частична щета на застрахования автомобил при много събития:

хххххххххххххх
- Авария, произлязла от сблъскване с автомобил или с други подвижни и неподвижни предмети, от удар с хора и животни, от препятствия по пътното платно;
хххххххххххххх

Сега какво ???? Сам си го постнал, или.....:no-no:

" Не може да се докаже, че щетата е станала,"    -  какво по голямо доказателство от наличие на самата щета!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Кумчо вълчооо написа:

Сега какво ???? Сам си го постнал, или.....:no-no:

Каква е процедурата за получаване на обезщетение по застраховка „Каско”

При настъпване на застрахователното събитие /инцидента/, застрахованият следва да уведоми застрахователя за събитието Това следва да бъде сторено в срок от 24 часа до 5 работни дни в зависимост от застрахователното събитие. При пътен или друг инцидент с материални щети има няколко варианта за получаване на застрахователното обезщетение:

По фактура от официален сервиз:
Тук обезщетението се определя по представените оригинални фактури от официален сервиз на вносителя на автомобила или чрез издаване на “възлагателно писмо” за извършване на ремонта в сервиза. Самият застрахован не участва в разплащанията. 

В доверен сервиз:
Възможно е да се издаде възлагателно писмо за извършване на ремонта в сервиз, с който застрахователят е сключил договор (доверен сервиз). 

По фактура от друг сервиз със съгласие на застрахователя:
Обезщетението в тези случаи ще бъде изплатено по представени оригинални фактури от друг сервиз след изрично писмено съгласие на застрахователя или по експертната оценка на оторизирано от застрахователя вещо лице. 

По експертна оценка:
В тези случаи, експерт назначен от застрахователя определя цената на ремонта и обезщетението се изплаща директно на застрахования. За автомобили над 12 години считано от датата на производството, за които не е заплатена допълнителна премия, обезщетението се определя по експертна оценка на оторизирано вещо лице.

В случай на "тотална щета":
Застрахователят се произнася за „тотална щета”, в случаите когато общите разходи за възстановяване на автомобила надхвърлят 75% от застрахователната сума, както и когато с настъпването на последната щета, изплатените до този момент застрахователни обезщетения надвишават 80 % от застрахователната сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма, няма нужда да ми цитираш стъпките защото те са извървяни!  Идеята е евентуално да се разбере мотива за отказа и да се споделят неволите на други препатили от застрахователна компания започваща с буква А. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.