Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с DVD Устройството (HP DVDROM DH20N ATA Device)!
Закупих си празен диск, защото ми трябваше да си запиша музика, но когато го вкарах диска, така и не го четеше :/
Възможно ли е самото устройство да не може да чете празни дискове и да не може да се записва с него ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва да се покаже  в програмата за записване

провери диска  трябва дали е еднакъв навсякъде от долнта страна 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко години е DVD устройството?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Preslav Kostikov написа:

DVDROM

Това е само четящо, но не и записващо!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

Това е само четящо, но не и записващо!!!

Ясно, много благодаря!
Явно ще трябва да купя едно записващо за 40 кинта :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... по 5 лв са втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

Които в повечето случаи са си "пътници"  Моето е  чисто нова бюджетка за 25 лв с 2 години гаранция!

Имам обаче едно обявено тук за продажба комбо ATA устройство т.е чете и записва CD  и само чете DVD. Та и на петачка цена може да се споразумеем при интерес от страна на автора на темата! Състоянието му е отлично.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/7/2017 в 8:36, Yvan Sergeev написа:

След определено време спират да четат и записват DVD-та. Остава само финкцията за четене и записване на CD. До сега 2 съм хвърлил такива. Отварях ги, чистих ги старателно, но без ефект. Така, че тази идея е лоша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колко е това определено време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто ново е 25 лв. а не 40 лв. и едва ли има смисъл от втора ръка - http://nikem-bg.net/computer-components/LG-GH24NSD1-DVD-RW-BLACK/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

колко е това определено време

За едното беше 3-3,5 години, за другото беше около 4 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bulio911
      Може ли да ми препоръчате една що годе добра геймърска конфигурацийка до 1500лв. Нямам никви части от стария компютър за ползване.Благодаря предварително на отзовалите се
    • от Chris Burzin
      Здравейте, колеги! Имам проблем с външното CD устройство на моят Lenovo y50-70 (lenovo usb portable dvd burner GP60NB5). Тестван е на други компютри и работи безупречно, но на моят не иска. Когато го включа с USB към лаптопа го открива за няколко секунди, след което изчезва. Пише ми, че Windows не може да разпознае това устройство. Моля Ви за помощ
    • от zaki93
      Имам проблем със записвачката не ми чете никакви дискове дори и драйверите за дънната платака ? От какво може да е според вас?
    • от ImagineMe
      Както се разбира от заглавието имам проблем със записвачката, такъв, че не ми чете дисковете. Как мога драйвърите от диска да ги инсталирам при слагането на ново видео?
    • от tovasito
      Здравейте, DVD записвачката ми е:модел Name   LITE-ON DVDRW LH-20A1SPNP Device ID   IDECDROMLITE-ON_DVDRW_LH-20A1S__________________9L02____5&1A263D29&0&0.0.0Driver   c:windowssystem32driverscdrom.sys (5.1.2600.2180 (xpsp_sp2_rtm.040803-2158), 48,38 KB (49 536 bytes), 03.8.2004 г. 23:59)Купена е през юли 2007г. и почти не е била използвана до момента. Напоследък започна да се налага да натискам копчето по 5-6 пъти за да се отвори чекмеджето, защото само буксува на едно място и не иска да го отваря.Основния проблем е, че понякога като сложа да записвам DVD+R дискове, независимо дали записвам Image или Data DVD, в самото начало на запис с Nero 6 или 7(някъде като стигне до 1-2 до 5%) се чува как почва да стърже и ми дава грешка и после виждам че диска има направено пръстенче или ореол в центъра на диска, тоест само е почнало да записва и дотам, дисковете са вече неизползваеми. После ако реша да пробвам да сложа друг нов DVD диск, записвачката прави опит да го прочете, не успява и го надрасква и него(прави му отново ореол в средата) и го прецаква със самото прочитане... После ако сложа нов диск отново ще направи същото и така нататък и така нататък... Излиза че все едно нещо забива записвачката и започва да прецаква всеки диск който сложа вътре и така докато не рестартирам компютъра, като го рестартирам мисля че проблема се оправя докато не реша да запиша с нерото нов диск и не забие отново като даде грешка още в началото на записването(на 1-5%)... Понякога обаче успява да запише поредица от например 3-4 DVD+R диска без проблеми...   Последно с Nero записах Image файл на Windows 7 на DVD+RW Verbatim и нямаше никакъв проблем. Записвал съм досега без проблеми и много както презаписваеми така и еднократни CD-та. Това ми го прави само със златистите DVD+R дискове на Maxell и може би изобщо с всякакви DVD+R дискове, с други не ми е създавало досега проблеми. С друго не смея и да пробвам, тъй като последно ми съсипа 3 поредни DVD+R диска на Maxell - 1 при опит за запис с нерото още на 1% даде грешка иведнага след това се пробвах с още 2 чисто нови диска при които започна да стърже със самото поставяне в чекмеджето, не успя да ги прочете дори и после като ги извадих бяха и двата с по едно ореолче в центъра на диска, пак ги сложих и пак стържене и докато стърже "My Computer" забива и не показва папките, а само бяло поле...Ето и грешката която ми даде още на 1% нерото последния път при опит за запис:
        Ако можете да ми дадете някакъв съвет с нещо ще съм ви много благодарен... Не разбирам много от тези неща и ще се радвам на всякакви съвети... Мисля че DVD-то ми е за смяна... наистина е старо, от 2007ма е, но пък почти не е било ползвано...
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.