Премини към съдържанието
deyanov

Търся рутер, който да работи с lan кабел и със сим карта за 4г

Препоръчан отговор

Здравейте, търся рутер , който да работи с lan кабел и със сим карта за 4г

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че не знам как да определя , кой има и двете функции

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Престани да препоръчваш умрелите ДЛИНК, които най-вероятно никога не си ползвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре, бре, бре, я се дръж по-прилично, ве, келеш! Точно тоя тон ползвай някъде другаде!
Или,, кво? У вас не смееш да мрекнеш и се правиш на назидаващ в мрежата? Е, така ще ти посъчуФствам малко.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ExaFlop написа:

Бре, бре, бре, я се дръж по-прилично, ве, келеш! Точно тоя тон ползвай някъде другаде!
Или,, кво? У вас не смееш да мрекнеш и се правиш на назидаващ в мрежата? Е, така ще ти посъчуФствам малко.

Не КЕЛЕШ, а господин инженер Келеш! :D Разсмя ме. Взима един TP-Link TL-MR3420, слага му едното донгълче в USB, което без това му го дава оператора за да ползва мобилния интернет и има кадърен рутер.
DLink са много зле откъм качество, трябва да си мазохист да си купиш DLink.
Има и TPLink-ове с вграден модем - MR6400, но са доста скъпи - 200лв.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, simtech написа:

Взима един

Не ти ли е под достойнството, да се обръщаш към мен, ве? Има си автор на темата. Аз каквото ми трябва, го знам, което случайно не го знам, го уча. 'ма от теб - не, благодарЪ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExaFlop написа:

Не ти ли е под достойнството, да се обръщаш към мен, ве? Има си автор на темата. Аз каквото ми трябва, го знам, което случайно не го знам, го уча. 'ма от теб - не, благодарЪ.

Шегата на страна. Не съм келеш, просто DLink правят повече проблеми от TPLink.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, явно е въпрос на модели, на фърмуери и др. такива - от почти година имам наблюдение върху нови гигабитови рутъри и нямам такива впечатления, а в същото време у нас се тровя с един Archer C5v2.
Старите (над 4-5 години) рутъри на DLink вярно са мъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, бях се спрял на тп линк с2. Да разбирам ли, че ако мушна в usb-то му бисквитка , рутера ще приеме 4г и ще разпръсне пак 4г сигнал. Искам да е с такива параметри плюс да приема и предава 4г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.06.2017 г. в 12:22, deyanov написа:

Здравейте, бях се спрял на тп линк с2. Да разбирам ли, че ако мушна в usb-то му бисквитка , рутера ще приеме 4г и ще разпръсне пак 4г сигнал. Искам да е с такива параметри плюс да приема и предава 4г.

Е ще трябва да го настроиш, но ще пръска - ДА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 6/8/2017 в 12:22, deyanov написа:

тп линк с2

Ако се има предвид TP-Link Acher C2, то бисквитката НЯМА да работи като такава. USB  портът е предвиден САМО за дискови носители (флашки, USB дискове) - за споделяне на файлове и за споделяне на принтер:

Цитат
  • USB port - share a printer locally and files & media with networked devices or remotely via FTP server

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми няколко, без да ми режете главата .:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Simtech ти е посочил модел - TP-Link TL-MR3420. От това по-евтино няма да намериш. По-нататъка стават по-скъпички, и то само заради единия му USB порт, на който да закачиш един донгъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз благодаря, но искам двубандов, гигабитов, и да подържа 4г. Признавам си не всичко разбирам, и за това ви Моля за помощ. Дайте няколко вариaнта с тези характеристики.

Редактирано от deyanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, deyanov написа:

Аз благодаря, но искам двубандов, гигабитов, и да подържа 4г. Признавам си не всичко разбирам, и за това ви Моля за помощ. Дайте няколко вариaнта с тези характеристики.

Разбира се нямаш проблем. Срещу скромните 559 левчета получаваш двубандов с гигабит етернет 4G маршрутизатор - http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-asus-lte-300-867-mbps-sim-usim-card-slot-4g-ac55u/pd/DNNRN3BBM/

ПС: Тези изисквания да ги беше споменал в първия си пост, за да не се разводнява темата, и да ти се даде точния съвет, а не в последствие да се допълваш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, deyanov написа:

Извинявам се.

Е защо ти е такъв рутер. През 4G мрежата няма да имаш големи скорости така или иначе, да не говорим, че пакетите са с лимитиран трафик на голяма скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Е защо ти е такъв рутер. През 4G мрежата няма да имаш големи скорости така или иначе, да не говорим, че пакетите са с лимитиран трафик на голяма скорост.

Да такъв наистина е излишен според мен също, но пък не мога да се съглася напълно с теб Емо. Ще ти дам един пример - като лоялен клиент Виваком ми дават неограничен мобилен интернет. Вече трети месец (от Април) ползвам неограничено на максимална скорост. Доста приятно ме изненадаха.

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/19047794_824683094367437_712179927_n.jpg?oh=fa51a3a7092ad528c02b0cf7906f42a7&oe=593D342B

Тъпото обаче е, че когато си замених 3G картата за 4G миналата година не ми дадоха и 4G флашка/бисквитка, защото трябвало с преподписване на нов договор, а стария не ми беше изтекъл още. А такава ми се полагаше, но момичето от офиса категорично ми отказа такава с намаление. Чисто нова 4G флашка струваше нещо в порядъка на 100 лева без договор, и както се сещаш си останах без такава. Сега си я ползвам само в телефона по принуда. Ако имах флашка щях да си закупя ТП-Линка от горния пост и щях да си я ползвам на него. 

ПС: А и скоростите ги бива - достигам до около 80 мбит/с даунлоуд и около 25 мбит/с ъплоуд, което е идеално за мен. Рекламираните достижими на даун 112 мбит/с никога не съм ги достигал, но и това ми е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, techmaniac написа:

Да такъв наистина е излишен според мен също, но пък не мога да се съглася напълно с теб Емо. Ще ти дам един пример - като лоялен клиент Виваком ми дават неограничен мобилен интернет. Вече трети месец (от Април) ползвам неограничено на максимална скорост. Доста приятно ме изненадаха.

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/19047794_824683094367437_712179927_n.jpg?oh=fa51a3a7092ad528c02b0cf7906f42a7&oe=593D342B

Тъпото обаче е, че когато си замених 3G картата за 4G миналата година не ми дадоха и 4G флашка/бисквитка, защото трябвало с преподписване на нов договор, а стария не ми беше изтекъл още. А такава ми се полагаше, но момичето от офиса категорично ми отказа такава с намаление. Чисто нова 4G флашка струваше нещо в порядъка на 100 лева без договор, и както се сещаш си останах без такава. Сега си я ползвам само в телефона по принуда. Ако имах флашка щях да си закупя ТП-Линка от горния пост и щях да си я ползвам на него. 

ПС: А и скоростите ги бива - достигам до около 80 мбит/с даунлоуд и около 25 мбит/с ъплоуд, което е идеално за мен. Рекламираните достижими на даун 112 мбит/с никога не съм ги достигал, но и това ми е достатъчно.

Интернета е неограничен, но е лимитиран. Имаш висока скорост докато имаш мегабайти. После си на ниска скорест, до следващото зареждане. Освен това ако вкараш рутера в затворени помещения край с 4G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Интернета е неограничен, но е лимитиран. Имаш висока скорост докато имаш мегабайти. После си на ниска скорест, до следващото зареждане. Освен това ако вкараш рутера в затворени помещения край с 4G

Е добре де как ще е лимитиран, при условие, че пакета ми е с неограничени 3000 MB на максимална скорост по план. Кaто лоялен клиент са ми неограничени на максимална скорост (както виждаш от снимката 2 000 000 MB !!!). В затворени помещения ги докарвам без проблем 60-70 мбит/с редовно. На определени места над 70 мбит/с ги стигам (до около 80 мбит/с). Въпроса е, че този дуъл банд рутер с гигабит портове е напълно излишен при тези условия. Вече за LTE cat 6 нещата стават други, там вече е друга тема. В България обаче все още няма такава мрежа, която да го е внедрила.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, techmaniac написа:

Е добре де как ще е лимитиран, при условие, че пакета ми е с неограничени 3000 MB на максимална скорост по план. Кaто лоялен клиент са ми неограничени на максимална скорост (както виждаш от снимката 2 000 000 MB !!!). В затворени помещения ги докарвам без проблем 60-70 мбит/с редовно. На определени места над 70 мбит/с ги стигам (до около 80 мбит/с). Въпроса е, че този дуъл банд рутер с гигабит портове е напълно излишен при тези условия. Вече за LTE cat 6 нещата стават други, там вече е друга тема. В България обаче все още няма такава мрежа, която да го е внедрила.

Така да, но не всеки има такава скорост. Колкото до обхвата зависи къде се намираш. Отиди някъде с лошо покритие или влез в помещение където обхвата куца и рутера за 500 лева се обезмисля начаса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Така да, но не всеки има такава скорост. Колкото до обхвата зависи къде се намираш. Отиди някъде с лошо покритие или влез в помещение където обхвата куца и рутера за 500 лева се обезмисля начаса.

Той по принцип си е безсмислен при тези условия. Докато не се внедри поне LTE cat 6. Ще му вършат работа дуал банда, и гигабит портовете ако на WAN порта доставчик на фиксирана услуга му дава широка лента, а флашката с 4G ще я ползва за failover. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, techmaniac написа:

Той по принцип си е безсмислен при тези условия. Докато не се внедри поне LTE cat 6. Ще му вършат работа дуал банда, и гигабит портовете ако на WAN порта доставчик на фиксирана услуга му дава широка лента, а флашката с 4G ще я ползва за failover. 

Така е прав си. Иначе с обикновен 4G рутер и пакет с 20-30 гигабайта интернет може да използваш подобна услуга където няма техническа възможност за друг тип свързаност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.