Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва ми конфигурация за игри и бих искал да се консултирам с вас да ли ще ми свърши работа ще се играят най-новите заглавия на ултра настройки на 4к монитор ще се играе и е препоръчително с не по-малко от 70 фрейма поне за 5 години напред без ъпгрейд бюджет 7000 -8000 лв  

Процесор : RYZEN 7 1800X

Дънна платка : ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO

Видео карти : SLI 2X AORUS GTX 1080 TI XTREME EDITION 11G

SSD дискове : RAID 0 2X 1TB SAMSUNG 960 PRO NVMe M.2

Рам памет : G.SKILL TRIDENT Z 4X8 GB (32GB) 3200 Mhz

Захранване : CORSAIR AX1200i

Охалждане : EKWB EK-KIT X360 

Вентилатори : 8X NOCTUA NF-A14 INDUSTRIAL 3000 PWM

Кутия : BE QUIET DARK BASE PRO 900

Термо паста : THERMAL GRIZZLY CONDUCTONAUT LIQUID METAL  OR COOL LABORATORY LIQUID ULTRA 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой най-сетне няма ли да ми помогне ? Типично българско отношение когато имаш нужда от помощ глас в пустиня ,защо ли изобщо си правя труда ,а аз си мислех ,че е форум за взаимопомощ каква грешка от моя страна ! За какво натискате да преглеждате след като нямате желание да помагате ,а явно и компетенция ?Този форум е за взаимопомощ до колкото чета !

Редактирано от Emilia Zaharieva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не обичаме  женски регистрации да говорят в мъжки  род :D 

отивате в някое магазинче казвате си работите и ви опътват и ви дават оферта отивате в друг и ви дват оферта това им е работата.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е доста сексистко отношение .

преди 11 минути, Yvan Sergeev написа:

отивате в някое магазинче казвате си работите и ви опътват и ви дават оферта отивате в друг и ви дват оферта това им е работата.

В магазина гледат да си продадат стоката там е два ли ще те открехнат как да спестиш пари целта ми е да ми на по-евтино !

преди 8 минути, Emilia Zaharieva написа:

преди 7 минути, Emilia Zaharieva написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Emilia Zaharieva написа:

Трябва ми конфигурация за игри и бих искал да се консултирам с вас

господине/госпожо, ще трябва да изчакате потребители на форума, които са наясно с темата Ви
и нещата не се решават за един ден, а се обмислят от съфорумците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нали бюджета е 7-8 хиляди запълвате го и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е меко казано перфектна за 4К гейминг, друг е въпроса дали след 3 години ще издържи на новите заглавия за тази резолюция. При този бюджет ще се смести новата платформа на АМД, тредрипър излиза скоро и плюсовете ще са повече. Колкото до картите EVGA Kingpin e по-добрия вариант. До момента няма по-добри резултати.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията която съм изнесла от горе е само примерна ако мога да мина по-евтино ще съм ви благодарен засега 50-тина прегледа 2-3 отговора не виждам смисъл да преглежда човек щом няма компетениция да помогне принципно казавам ще изчакам и ще видя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

темата ми звучи малко искам ферари

ама да е  с газова уредба

Цитат

Типично българско отношение

плащаш  получаваш това което плащаш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е да изпълнява опоменатото от по-горе цена-качество с минимално пари не искам да се изхвърлям парите не се печелят лесно

ако се сместя до 5-6 хиляди ще съм доволна

преди 7 минути, Yvan Sergeev написа:

темата ми звучи малко искам ферари

ама да е  с газова уредба

Еми с българско работно възнаграждение какво да ти кажа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Yvan Sergeev написа:

преди 11 минути, Emilia Zaharieva написа:

ако мога да мина по-евтино ще съм ви благодарен засега 50-

Иване, като че ли си прав в това отношение...не съм сигурен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Mariyan Raynov написа:

Конфигурацията е меко казано перфектна за 4К гейминг, друг е въпроса дали след 3 години ще издържи на новите заглавия за тази резолюция. При този бюджет ще се смести новата платформа на АМД, тредрипър излиза скоро и плюсовете ще са повече. Колкото до картите EVGA Kingpin e по-добрия вариант. До момента няма по-добри резултати.

Kingpin Evga 1080 Ti още не е излязла и не се знае да ли ще се предлага в България ,а и може да се окаже ,че само името продава стоката ,а да не е кой знае какво !

преди 11 минути, дръндю написа:

Иване, като че ли си прав в това отношение...не съм сигурен

А аз си мислех ,че помощта ви трябва да е приоритет ,а вие се занимавате с това от кой пол съм да се смея ли ,да плача ли ? :D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Emilia Zaharieva написа:

А аз си мислех ,че помощта ви трябва да е приоритет ,а вие се занимавате с това от кой пол съм да се смея ли ,да плача ли ? :D:D

ние сме спамърите в темите :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това водно и 8-те допълнителни вентилатора само са 1000+ лв., което е излишно. И за какво са предвидени тези вентилатори, просто да се харчат пари ли? Къде ще се сложат? На кутията ли? Или на охлаждането? Нещо не ми се връзва бройката. 

Същата работа ще върши и някое All-in-One водно за 200 лв. За около 1000 лв. пари може да си сглобиш истинско водно, с което да приводниш и двете карти, освен процесора. Всъщност, две видеокарти от този калибър, е почти задължително да са на вода, ако търсиш тишина. А след като ще са на вода, няма нужда да се плаща по-скъпо за видео карти с добър охладител, може да се вземат и FE, които са по-евтини и се клокват до същото ниво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Emilia Zaharieva написа:

Някой най-сетне няма ли да ми помогне ? Типично българско отношение когато имаш нужда от помощ глас в пустиня ,защо ли изобщо си правя труда ,а аз си мислех ,че е форум за взаимопомощ каква грешка от моя страна ! За какво натискате да преглеждате след като нямате желание да помагате ,а явно и компетенция ?Този форум е за взаимопомощ до колкото чета !

Още не е минал половин час и истерия... На кого е нужно това?! Ако зависеше от мен, щях да те банна и повече да не пишеш тук. А който иска, да ти помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Петко К написа:

Това водно и 8-те допълнителни вентилатора само са 1000+ лв., което е излишно. И за какво са предвидени тези вентилатори, просто да се харчат пари ли? Къде ще се сложат? На кутията ли? Или на охлаждането? Нещо не ми се връзва бройката. 

Същата работа ще върши и някое All-in-One водно за 200 лв. За около 1000 лв. пари може да си сглобиш истинско водно, с което да приводниш и двете карти, освен процесора. Всъщност, две видеокарти от този калибър, е почти задължително да са на вода, ако търсиш тишина. А след като ще са на вода, няма нужда да се плаща по-скъпо за видео карти с добър охладител, може да се вземат и FE, които са по-евтини и се клокват до същото ниво.

Възнамерявам да клоквам процесора вентилаторите на кутията възнамерявам да ги инсталирам по-горе съм писала ,че това е примерна конфигурация за това пиша да се консултирам с форума и с хора с компетениция кое е излишно да го отстраня и с кой конкретен компонент да го сменя ,за да e най-ефективно за джоба и в съъщото време производителн тишината не ми е приоритет голям ще ми е сложна инсталациятаа на водно водно охлаждане тип затворена верига/кръг но и не мисля ,че е необходима просто процесора искав да му дам потенциал за по-добър овърклок.

преди 16 минути, ncl написа:

Още не е минал половин час и истерия... На кого е нужно това?! Ако зависеше от мен, щях да те банна и повече да не пишеш тук. А който иска, да ти помага.

На никой не е нужна вие я предизвиквате сега половин час до утре цял ден :yanim:не мисля ,че имаш каквато и да е работа в тази дискусия щом нямаш намерение да помогнеш всичко е похабено време от моя страна да ти чета глупавия коментар и излишно похабени букви от твоя страна . :laughing5:Благодаря ти искрено ,че допринасяш за лошата слава на форума!

А и няма да е зле да си настроиш часовника нещо дели на 2 ми се струва! :laughing4:

А нямам спомен за истерия от моя страна ,просто констатация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Emilia Zaharieva написа:

Трябва ми конфигурация за игри и бих искал да се консултирам с вас да ли ще ми свърши работа ще се играят най-новите заглавия на ултра настройки на 4к монитор ще се играе и е препоръчително с не по-малко от 70 фрейма поне за 5 години напред без ъпгрейд бюджет 7000 -8000 лв  

Процесор : RYZEN 7 1800X

Дънна платка : ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO

Видео карти : SLI 2X AORUS GTX 1080 TI XTREME EDITION 11G

SSD дискове : RAID 0 2X 1TB SAMSUNG 960 PRO NVMe M.2

Рам памет : G.SKILL TRIDENT Z 4X8 GB (32GB) 3200 Mhz

Захранване : CORSAIR AX1200i

Охалждане : EKWB EK-KIT X360 

Вентилатори : 8X NOCTUA NF-A14 INDUSTRIAL 3000 PWM

Кутия : BE QUIET DARK BASE PRO 900

Термо паста : THERMAL GRIZZLY CONDUCTONAUT LIQUID METAL  OR COOL LABORATORY LIQUID ULTRA 

Става за целта...Ама така и не разбрах:Благодарен/Благодарна, бих искал/бих искала...Последно???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакайте и ще получите внимание. Неделя е всеки си има собствен живот.

пп. 1800х може да се спъва на 4к.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно с право е въпросът женски пол съм грешка при правописа от моя страна поросто бързане бих искала е правилно ,а и ако не си прочел правилно искам за по -малко пари това е примерна конфигурация ако беше това нямаше да я излагам и да се консултирам с вас.

преди 8 минути, Year Zero написа:

Става за целта...Ама така и не разбрах:Благодарен/Благодарна, бих искал/бих искала...Последно???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Emilia Zaharieva написа:

Kingpin Evga 1080 Ti още не е излязла и не се знае да ли ще се предлага в България ,а и може да се окаже ,че само името продава стоката ,а да не е кой знае какво !

Това че може да не се предлага в БГ не означава че няма да може да се поръча, а със 400 мегахерца над останалите карти е смазваща разлика. Колко херца ще е монитора и за кутия бих препоръчал Fractal Design R5 без допълнителни вентилатори 2х140 си вършат работа даже да са нон стоп сайлънт мод

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Emilia Zaharieva написа:

искам за по -малко пари

7700k се представя по добре от този 1800х специално ако се говори за гейминг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Mariyan Raynov написа:

Това че може да не се предлага в БГ не означава че няма да може да се поръча, а със 400 мегахерца над останалите карти е смазваща разлика. Колко херца ще е монитора и за кутия бих препоръчал Fractal Design R5 без допълнителни вентилатори 2х140 си вършат работа даже да са нон стоп сайлънт мод

100 Hz  е монитора

преди 6 минути, Александър Банов написа:

7700k се представя по добре от този 1800х специално ако се говори за гейминг. 

да сингъл пърформънса му е по -добър, но също и мултититаскинг ще се ползва ,на потгребителско ниво нищо специално за това го предпочетох а и за цената си е по- финасово ефективен за това което предлага

Ако трябва ще изчакам за толкова пари не бих искала да правя прибързани грешки търпелива съм въпросът е всичко накрая да ми върши работа за това което ще го ползвам и да покрива горе посочените ми показатели за изпълненине

За това съм пуснала темата да ми ги обясните тези неща да ли да чакам какво да чакам и какво точно ще е най-ефективно производителност-цена всеки спестен лев е добре дошъл

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ся нещо опитваш ли се да се заядеш?Пуснал/а си темата и след 30 минути квичиш как никой не ти е помогнал.Днес е неделя не всеки е виснал пред компютъра.Пола ти го пише в личната карта ако не го знаеш.Или ако си двуполово.И недей да казваш кой къде има място.

Даваш 8000 лева и целта ти е да минеш по-евтино?

Има едни хора във форума от "HAT Team".Обърнете се към тях ако толкова ви сърби за "компетентно мнение".Или търпеливо изчакайте докато ви видят темата.

Аз бих избрал 7700k пред Ryzen, ако игрите са приоритет.Все пак няма да е лошо да почетете малко статии и сравнения между двата производителя, да няма изненади после.Материал има в нета бол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Pamlea написа:

Ти ся нещо опитваш ли се да се заядеш?Пуснал/а си темата и след 30 минути квичиш как никой не ти е помогнал.Днес е неделя не всеки е виснал пред компютъра.Пола ти го пише в личната карта ако не го знаеш.Или ако си двуполово.И недей да казваш кой къде има място.

Даваш 8000 лева и целта ти е да минеш по-евтино?

Има едни хора във форума от "HAT Team".Обърнете се към тях ако толкова ви сърби за "компетентно мнение".Или търпеливо изчакайте докато ви видят темата.

Аз бих избрал 7700k пред Ryzen, ако игрите са приоритет.Все пак няма да е лошо да почетете малко статии и сравнения между двата производителя, да няма изненади после.Материал има в нета бол.

Не съм искала да засегна никого незнаех ,че с писане може да се квичи мислех че това е възможно само при разговор и не знаех че е възмоно през чат вече ще знам да първоначално си числех за него за клокване с делидинг до 5.2 Ghz  но от къде знаеш кой от давата процесора е по-добър когато нямаш нито един от двата предполагам, бенчмарковете не винаги са точни трябва лично да се обедиш кое е по-ефективно ако вярваш на бенчмарковете точно значи си гола вода те са оринтировъчни данни за изпълнение даже в действиетолност понякога нямат нищо общо с действителността

Аз съм търпелива и чакам ,но не мисля ,че при стотина прегледа хората са легннали да си почиват или имат друга работа за тези приблизително 100-те говоря ако вече не са и повече щом четат значи се предполага че са компететнти иначе за какво ти е да натискаш тема по-която нямаш компетенция ако не да помогнеш най-малкото нямат работа щом са натиснали върху нея

Аз съм търпелива и чакам ,но не мисля ,че при стотина прегледа хората са легннали да си почиват или имат друга работа за тези приблизително 100-те говоря ако вече не са и повече щом четат значи се предполага че са компететнти иначе за какво ти е да натискаш тема по-която нямаш компетенция ако не да помогнеш най-малкото нямат работа щом са натиснали върху нея тези 132 прегледа не са от почиващи хора с друга работа определено

ако нямаше в началото 40 прегледа без отговор нямаше да започна така

натиснали са защото нямат работа и се предполага че може да помогнат щом са имали намерението да я натиснат (върху темета) далеч съм от мисълта ,че има бот прегледи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.