Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте отново повдигам въпроса с видео картата :D
Днес бюджета ми е 350 лв ще ви помоля да ми предложите видео карта  разгледал съм всички опции и мисля че GTX 1050 ti OC е най-добрия вариант (ще помоля също за производител) .
Нямам пинове на захранването за видеа .....мога да си взема преходник но предпочитам plug and play ......
Захранването ми е atx 550wh   550W така че мога да закова далеч по мощно видео :D
Въпреки че имам 2 перки екстра (незнам мм-те но една малка и една огромна горе долу 1/3-та от странияният капак :D ) охлаждането не ми е перфектно и гледам да е с 2 вентилатора
Благодаря ви предварително.

Редактирано от Venci Velikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно си се насочил към тази видеокарта. А иначе за далеч по-мощно видео - забрави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ncl написа:

Правилно си се насочил към тази видеокарта. А иначе за далеч по-мощно видео - забрави.

Имах в предвид че мога да го захраня защото 550 w са доста повечето видео карти имат изискване към 400-450 доколкото видях.....
Иначе с този бюджет толкова. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Venci Velikov написа:

Днес бюджета ми е 350 лв ще ви помоля да ми предложите видео карта  разгледал съм всички опции и мисля че GTX 1050 ti OC е най-добрия вариант (ще помоля също за производител) .

Това е модела с висок бууст и високи сток честоти: http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1050-ti-oc-edition-zt-p10510b-10l

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай защо ?
Иначе в тепмеретурите е номер едно но на каква цена...... в днешно време едно фпс срува 5 лв ~

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Venci Velikov написа:

В такъв случай защо ?

Батка, това дето съм ти дал не е мини модела като тоя на клипа. Сравни пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак нещо не ми е на сърце името и това че не съм я чувал никъде докъто не се разрових максимално прилича ми на нещо подобно на palit .....абе добро ама не баш ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Venci Velikov написа:

И все пак нещо не ми е на сърце името и това че не съм я чувал никъде докъто не се разрових максимално прилича ми на нещо подобно на palit .....абе добро ама не баш ....

Както си решиш. А и гаранцията е 60 месеца. Не е нужно да си ги чувал като бранд за да прецениш сега дали е добро. Но, твоя работа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда доста добре и темперетурите са ниски което ще улесни нещата от към ОC в бъдеще (макар че ще е малък защото е без power pin
Навсякъде пише че е по-добра от gigabyte .
То гаранцията може да е и 200 месеца но не се знае колко може да разчиташ на нея и дали ще изпълнят всичко точно....защото някои се скатават като мишки ,лъжат и те карат да плащаш за безплатното...така че това не си го слагам присърце надявам се никога да не се налага да я използвам де ........ както на сегашната  ми палитка най-лошата марка но съм я тормозил до неузнаваемост от към ОС  стигала е до всякакви крашове и прегряване но и до ден днешен си работи нормално.
Още един минус е че се доставя до 5 дни а от БГ е на следващият ден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всички изказали се до тук са псевдо разбирачи  и мненията може да отидат в коша

ай като питате за видео карти си казвайте и процесора

като казвате А кажете и Б.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Вие  като питате за процесор прочетете подписа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

къде е тоя подпис

линк ако може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно : ASRock H81-VG4 R3.0                                         Видео : Nvidia Geforce GT730 4GB
Процесор : Intel Core I5 4430 3.2Ghz Quad Core           Windows 8.1 Pro
Рам : 4+4GB DDR3 1600Mhz                                           Монитор : SAMSUNG UE40F6400 40" LED 30

Подписа на профилът ми. Би трябвало да е видим и достъпен за всички. о.о

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами - не. Не е достъпен за всички. Изглежда твоя е по-голям отколкото трябва и съм го махнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми не е по-голям от колкото трябва.Пише че максимума е 3 реда,побрал съм го 3 реда...И как така сте го махнали, като сте със ранк потребител ?
Нали затова я има системата за "ограничения" която да пречи на това..
Както и да е съжелявам за офтопика .
Пореден едит:Също така редактирането на профили без знанието на потребителя не е ли извън правилата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви 5 дена ??? Тя изобщо не е налична....

преди 2 часа, Venci Velikov написа:

Още един минус е че се доставя до 5 дни а от БГ е на следващият ден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такааааа  

Intel Core I5 4430 e 3 ghz    но няма много значение 

Видео : Nvidia Geforce GT730 4GB 

това е набутвация вградената на процесора ти е подобна

gtx- 1050 TI  е като за този процесор    то и няма друга до 350 лв .

може и  rx 560   да спестиш  стотина лева и малко фпс ама  знам ли те колте фпс те устройва.

може и  gtx 1050  без  ti 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато закупих gt730 вграденото ми видео беше ati radeon hd нещо си което е с процесор amd a4 .Също така си нямах наидея от stream processors ,shaders,clocks също така е на 3 години поне.
Разбира се търся максимално фпс, като гледам GTX-a се запъва на някои игри и 30-те са му зор да не говорим за видео карта със  100 лв по-надоло ........имайки в предвид че съм с 40 " full hd
игри с по-ниска резолюция и графики различни от high изглеждат много зле макар и да е да се самонагажда някак си( скоро не мисля да се ограмотявам в сверата на телевизорите) :D
Та след като минахме от историята към настоящето  ,както казах в началото на темата съм се насочил към GTX 1050 ti ,но не съм се насочил към марка ? Засега zotac и Gigabyte са на чело зарад и сравнително нормалните цени и производителност. Също така ако може от някой по-доверчив магазин който няма да ме кара да си бърша **** с гаранцията при фабричен дефект .Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Venci Velikov написа:

имайки в предвид че съм с 40 " full hd
игри с по-ниска резолюция

това не значи нищо повече 22"   full hd

1920 x 1080

само екрана където  ти е голям и трябва да го гледаш от далече да не гледаш квадрати .  за по висока резолюция  от  1920 x 1080  ти трябва видеокарта над 3  gb  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм с чакането, но не смятам скоро да пазарувам от емаг заради надутите цени...според мен 60 лв отгоре за буквално нищо не е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Venci Velikov написа:

Наясно съм с чакането, но не смятам скоро да пазарувам от емаг заради надутите цени...според мен 60 лв отгоре за буквално нищо не е нормално.

В момента няма магазин с цени дето да не са надути.....ситуацията е такава :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за емаг цените на видеокартите са надути. Отделно от ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Yvan Sergeev написа:

това не значи нищо повече 22"   full hd

1920 x 1080

само екрана където  ти е голям и трябва да го гледаш от далече да не гледаш квадрати .  за по висока резолюция  от  1920 x 1080  ти трябва видеокарта над 3  gb  

Не съм много съгласен понеже в assassins creed syndicate може нагледно да видиш какво колко памет сравнително ще ти заеме и се вижда ясно че на 1080 иска повече от 4 gb за да я подкара на ultra дори се наложи да намали едно 2 неща за да се побере. Не с промяна на резолюция намали изискването на паметта ...бих Ви изпратил клипчето което гледах но за жалост не го намирам
Едит; Също така за забележката :Наясно съм че процесора ми е 3 Ghz но той никога не работи на толкова особенно при gaming винаги е на 3.2 заради бууста и не смятам че между буустнат 3.2 и класик 3.2 има огромна разлика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих избягвал мини модела, освен ако не правя itx машина. (нормалната версия както само можеш да видиш, има по-голям радиатор и 2 вентилатора, което означава и по-хубаво охлаждане)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.