Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

можете ли да ми кажете дали се е развалил телевизорът или  нещо е натиснато? Не съм бил у нас като е станало това, но........ телевизорът работи - менюта канали и тн., но картината я няма... ето пращам ви снимкa

Моделът е SAMSUNG UE55HU7

Photo 7-9-17, 00 22 07.jpg

Редактирано от bumblebee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изключи го от контакта

утре сутринта  като го включиш  ако не се оправил  чети инструкциите или го води на ремонт или ако е в гаранция там където трябва 

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и да чета инструкциите файда няма, май, защото така или иначе нито мога да вляза в меню нито нищо. 

Ще го изключа сега и утре ще го пробвам

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има файда има

слагат и едни бутони по дистанционните уж на пръв поглед като ги натиснеш нищо не правят ама като ги натиснеш няколко пъти правят подобни мизерии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си кабелната, или там квито декодери имаш за ТВ-то.

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-малкото ако беше от това щеше да се появат менютата като натисна съответното копче, а то нищо - никаква картина...

едит: а сега ми казаха, че може и да е от софтуера.......

Редактирано от bumblebee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Yvan Sergeev написа:

изключи го от контакта

утре сутринта  като го включиш  ако не се оправил  чети инструкциите или го води на ремонт или ако е в гаранция там където трябва 

Нещо не разбра ли? С малката подробност че може и само за минута. От локалните бутони реагира ли? Да не се окаже че са свършили батериите в дистанционноъто.или просто се е скапало.

Нали е гаранционен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минаха 2 години и вече не е в гаранция. Пробвах го това и нищо не пише също. Дистанционното си работи - каналите се превключват, но просто няма картина. Свети съвсем леко екрана и това е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, bumblebee написа:

То и да чета инструкциите файда няма, май, защото така или иначе нито мога да вляза в меню нито нищо. 

Въпросът опира да знаеш какво да търсиш и прочетеш в тези инструкции!Някъде може да има описано как да ресетнеш софтуера.С комбинация от бутони на дистанционното или на самия телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bumblebee написа:

Минаха 2 години и вече не е в гаранция. Пробвах го това и нищо не пише също. Дистанционното си работи - каналите се превключват, но просто няма картина. Свети съвсем леко екрана и това е....

Така ги правят, до сега никога не съм си взимал ТВ със софтуер, щото ги знам кви са боклуци, от роднини без да съм ги купувал лично аз. На 3-тата или 4-тата години повредата ти е гарантирана. ТВ-тата с кинескоп са най-издражливи.

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, RED ZONE 64 написа:

Така ги правят, до сега никога не съм си взимал тея ТВ-та със софтуер, на 3-тата или 4-тата години повредата ти е гарантирана. ТВ-тата с кинескоп са най-издражливи.

Никога "СМАРТ" телевизор, още повече - с лайндроид!

Лично съм виждал вирусясал телевизор, и ако не е твой - е много забавно. Ама наистина МНОГО :)

Като купувам телевизор - си взимам нещо напр. 42 инча, но без никакви други функции освен телевизор.

Иначе на мен това на снимката ми прилича на изгоряла/повредена подсветка на екрана.

Но е възможно и да се е бъгнал софтуера - например ако е тръгнал да се обновява, и някой е изгасил телевизора преди да приключи процеса. Тогава ситуацията става малко сложна - трябва да го вкараш в "recovery" режим, и да възстановиш firmware-a от флашка.

като начало, пробвай това:

http://ccm.net/faq/40592-reset-a-samsung-smart-tv-to-factory-settings

Цитат

Restore Samsung Smart TV to Factory Default

Before beginning, it's very important to make sure that your TV is OFF

Take your Smart Remote in hand and simultaneously press Info + Menu + Mute + Power

Next, enter the following sequence into your remote: Mute > 1 >  8 >  2 > Power

Your television will boot up in service mode. Using your remote, go to Options > Factory Reset

Your television will now turn off. Simply turn your device back on to proceed with the setup.

Ето и как да си обновиш firmware:

http://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00050091/

Ще трябва да направиш това през recovery mode.

Редактирано от dkmi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, dkmi написа:

Като купувам телевизор - си взимам нещо напр. 42 инча, но без никакви други функции освен телевизор.

Точно така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dkmi написа:

Иначе на мен това на снимката ми прилича на изгоряла/повредена подсветка на екрана.

Глупости, точно само подсветката работи

преди 2 часа, bumblebee написа:

Дистанционното си работи - каналите се превключват, но просто няма картина. Свети съвсем леко екрана и това е....

Остана да кажеш как разбра че каналите се превключват. Менютата излизат ли? Звук има ли? Като се подаде сигнал от друг източник, например AV, SCART, HDMI има ли картина? Това на какъв източник на сигнал се гледа? Кабел или някаква външна цифрова кутия (сателит, цифра, декодер)?

Не се занимавай със софтуери да не омажеш нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Филипов написа:

Глупости, точно само подсветката работи

Глупости, това, че свети не значи, че работи :) 

Явно не си виждал телевизор/монитор с преебана подсветка.

Цитат

Дистанционното си работи - каналите се превключват, но просто няма картина. Свети съвсем леко екрана и това е....

Точно симптоми на повредена подсветка. ИЛИ преебан софтуер. Ако освен всичко няма и звук - залагам на омазан софтуер.

И... няма какво да омаже по софтуера, ако следва стъпките, дадени от производителя и го преинсталира. 

Като за на чало, това са стъпките:

Цитат

Restore Samsung Smart TV to Factory Default

Before beginning, it's very important to make sure that your TV is OFF

Take your Smart Remote in hand and simultaneously press Info + Menu + Mute + Power

Next, enter the following sequence into your remote: Mute > 1 >  8 >  2 > Power

Your television will boot up in service mode. Using your remote, go to Options > Factory Reset

Your television will now turn off. Simply turn your device back on to proceed with the setup.

Ако успее да влезе в recovery режим ще се оправи. Първо Factory Reset, ако не помогне - флашване на firmware. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета.... сега, как разбрах, че превключва каналите - ами много ясно като натисна стрелките за каналите се сменят. Мога да увеличавам или намалям звука. Просто няма никаква картина. 

Не съм сигурен дали е софтуерен проблем, защото като натисна менюта, смартскрийн или нещо подобно нищо не се появява на екрана. 

Да обобщя - има звук, функциите работят, но нищо не се появява на екрана - нито менюта, нито нищо....

Аз мога да пробвам тези стъпки, които сте написали по-горе, но как ще вляза в options - factory reset и тн. след като не виждам нищо на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слепите как се оправят

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах - не става. Днеска ще го нося на сервиз.... само да не е заминал дисплея...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а в тъмното като го светнеш  виждаш ли напис като във второто видео

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, bumblebee написа:

Днеска ще го нося на сервиз.... само да не е заминал дисплея...

Дойдохме си на приказката. От дисплей обикновено стават черти. Може би Т-Кон или Майн, но като се измери колегите ще кажат.

Като работи подсветката и се почука леко с пръст на това място светлото се увеличава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Филипов написа:

Дойдохме си на приказката. От дисплей обикновено стават черти. Може би Т-Кон или Майн, но като се измери колегите ще кажат.
Като работи подсветката и се почука леко с пръст на това място светлото се увеличава.

Колегите често въобще не са услужливи. В един друг форум бях писал една тема за един телевизор и в крайна сметка си го направих сам.
100% съм сигурен, че най-скъпият вариант ще му дадат. На мен ми искаха за един блок без да отварят телевизора, само да ми го поръчат 100лв. Аз за 20лв с доставката си го намерих.
--------
А по темата....Много гадаете, големи сте врачки. Чета и се хващам за главата.
Това е възможно да е TCON, но рядко картината изчезва внезапно и напълно.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, ще видим какво ще е. 

Занесох го и ми казаха, че е възможно да е матрицата, но щели да го гледат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от taika
      Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря!
    • от R4bb1t
      Здравейте, отскоро съм със Samsung Galaxy S7 (G930F) и имам проблем с намирането на преден протектор... Както знаете екранът е леко извит и оттам идват всички проблеми... Има много мнения по този въпрос и не знам на кое да разчитам. Искам телефонът да е добре защитен! В момента съм с фолио по целия екран, но то постоянно се отлепя отсрани заради кейса на телефона. Гледах за стъклен - единият дори не обхваща целия екран и не съм сигурен доколко е полезен, другият (който е по целия екран) се бил отлепвал веднага след слагането заради извитото. Бях се спрял на вариант, в който съм без никакво предпазно средство на екрана, но си ме е страх. Вие как използвате телефончето? На кой протектор разчитате? Давайте съвети!
    • от Goshoyy
      Клавиатурата на Samung на кирилица когато е не забива, но когато обърна на латиница, буквите се показват с известно закъснение което е доста фростриращо когато искаш да напишеш нещо бързо преди да си го забравил.Когато съм с различна клавиатура ( някоя свалена от Google Play проблема го няма и всичко върви както трябва.Та въпроса ми е как може да оправя проблема.Пробвал съм с рестартиране на телефона,връщане на фабричните посъветвайте ме какво да правя, искам да използвам клавиатурата на Samsung тъй като е доста удобна и не е претрупана с реклами и ненужни бутони?
    • от Йордан Георгиев Йорданов
      Здравейте всички, 
      Продавам един страхотен телефон, който за съжаление вече не използвам, тъй като ми подариха друг. 
      Телефона е използван малко време и е в изключително добро състояние . На снимките е с протектор, който е захабен. При интерес той ще бъде махнат, за да се види, че няма никакви драскотини по екрана.
      Към телефона се подарява кейс, който може да се види на една от снимките, както и 2 нови чифта тапи за слушалки и иглата за отваряне на слотовете. 

Ако проявявате интерес, не се колебайте да звъннете или пишете. 
      А при интерес за лична среща за хората от град София съм на разположение, за да се уверите лично, че телефона е в перфектно състояние и външно и вътрешно.
      Линк към ОЛХ : https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-a3-2015-ID784uZ.html
    • от Йордан Георгиев Йорданов
      Здравейте,

За всеки, който се интересува, продавам телефона, тъй като си купих нов. Телефона е ползван много малко време и е в отлично състояние.

Към телефона се подарява кейса, който може да видите на една от снимките, както и 2 чифта нови тапи за слушалки и игла за слотовете.

Ако проявявате интерес, не се колебайте да се обадите. 
      При интерес за лична среща за хората от град София съм на разположение, за да се уверите лично, че телефона е в перфектно състояние и външно и вътрешно.
      https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-a5-2015-ID784C5.html - Линк към ОЛХ !
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.