Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

geffy

Помогнете ми с избор на драйвери за моята видеокарта + проблем

Препоръчан отговор

Здравейте , моя проблем е следния : 

Имам лаптоп с две видеокарти : 

Intel HD Graphics 4600

Nividia GeForce  GT 820 M 

През свободното си време го използвам най-вече за игри , знам че на някои игри , моят лаптоп не покрива параметрите , но въпреки това са тръгвали доста добре .Един ми приятел ми сподели , че за да вървят по-добре игрите трябва да инсталирам най-новите драйвери от сайта на Nividia.От това което забелязах е , че при всяко инсталиране на драйвер от там , игрите ми започнаха да лагват все повече.Някой път съм деинсталирал по-нови драйвери и съм слагал по-стари и се е оправело , но после отново започва да забиват . Какво да правя в такъв случай , съвет за да може ако е от драйверите да се оправи лага при игрите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа ти не покрива параметрите за дадена игра тя няма да работи или ще забива. Да не говорим, че си прегряваш лаптопа с тази Nvidia карта. 

Кажи си марка и модел на лаптопа. В Сайта на произвдителя има драйвери. Те са достатъчни. Иначе като искаш да тестваш от сайта на nvidia си свали най-новия драйвер и виж как работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo  G710 , с 6 гб РАМ  и Intel core I3-4000 M 2,4 GHZ 

Мисълта ми е че има периоди в които една игра например (fifa 15) си върви перфектно за известен период от време и не забиваше , но без видими причини тя започва да лагва и за това съм теглил и по-нови драйвери на видеокартата , но резултат нямаше . В последствие след 5-6 месеца инсталирах по-стар двайвер и играта тръгва и върви безпроблемно за известен период от време и после пак .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Разбирането ти е грешно(както и на аверчето, което те е светнало за драйвърите).

Преди всичко, лаптопът трябва да е ХАРДУЕРНО чист, за да не тротва от високи температури(които ти в момента най-вероятно вдигаш):
- лаптопът трябва да се почисти от прах, най-вече радиаторът, през който излиза жегата навън от лаптопа
- на процесора и nvidia-та трябва да им се смени термопастата, на чипсета - лепенката(предполагам, че е с такава)

След това вече можеш да се насочиш към драйвъри.
Старият драйвър се чисти с display driver uninstaller под safe mode, след което новият се инсталира на чисто. Гледай да го подбереш правилно: операционна система и видео карта.

windows 7/8 x64 - http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/120488/en-us

windows 10 x64 - http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/120489/en-us

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...