Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от почти 2 години и половина имам смартфона -без никакви забележки и оплаквания, до сега :D  Та и преди ми е показвал високи температури (65+ при игри ), но се охлажда и продължавам. Последно време , обаче почна да дава и съобщения за прегрявания и при камерата и става неизползваем докато се охлади. Тъч скрийна започна да не отчита адекватно докосванията и му купих нов протектор (мислех че е от това). Не се оправи и го рестартирах по няколко начина- пак без резултат. Накрая върнах фабрични със софтуера на сони  (xperia companion). Сега тъч-а отчита някои неща и става за скролване и по-големи иконки , но за клавиатура никакъв шанс - пише си каквото иска :D . Писах на сони- предложиха ми сервиза в София- Булграм. Аз говорих с едно момче, което се занимава с това отделно-каза че трябва да се смени цял комплект и ми дават цени за процедурата около 120 лв . Та мисълта ми е- нужно ли е да сменя целия комплект като телефонът е в отлично състояние (никога не е удрян,изпускан и т.н) Не става ли само тъч да ми сменят и така да е и по-евтинко ? :D

Гледам как може да мина най-тънко и да не ме прецакат нещо, защото не съм много наясно с тази процедура за цял комплект. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона ти не е в отлично състояние, а в полумъртво. С тези прегрявания и темепратури, които си му налагал си го съсипал. Носи го в сервиз, за да му направят диагностика и да кажат какво трябва да се сменя. Като ти кажат цена вече ще си прецениш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Телефона ти не е в отлично състояние, а в полумъртво. С тези прегрявания и темепратури, които си му налагал си го съсипал. Носи го в сервиз, за да му направят диагностика и да кажат какво трябва да се сменя. Като ти кажат цена вече ще си прецениш сам.

Аз още като го взимах казваха, че този специално, а и други с този процесор вдигат тези температури. Казвам отлично състояние точно заради това , че знаех че това е нормално , а и външно е нов няма забележка(по дисплея да речем -за тъча). Имало е случаи, в които просто гасне и не се включва без ползване, поради голямата жега навън. Та мисълта ми е, че и да не съм му налагал тези температури аз- винаги е бил "горещ". В момента проблемът му е главно като искам да ползвам  клавиатурата- тогава тъч-а е най-неадекватен. Значи ще говоря с момчетата от сервиза да видим какво ще излезе, но най-вероятно е само по тъч-а нещо, защото нямам проблеми с производителност ,бързина,  камера и т.н. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъч-а е залепен на дисплея, може да се смени, но процедурата е много сложна и рискована (много вероятно е да се начупи дисплея). Затова се сменя целия дисплей, освен ако не намериш някой някъде да му се занимава да сменя само тъч и да ти вземе евтино.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Радослав Матев написа:

Тъч-а е залепен на дисплея, може да се смени, но процедурата е много сложна и рискована (много вероятно е да се начупи дисплея). Затова се сменя целия дисплей, освен ако не намериш някой някъде да му се занимава да сменя само тъч и да ти вземе евтино.

Ясно. Е това исках да знам. Благодаря ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, frozt написа:

Аз още като го взимах казваха, че този специално, а и други с този процесор вдигат тези температури. Казвам отлично състояние точно заради това , че знаех че това е нормално , а и външно е нов няма забележка(по дисплея да речем -за тъча). Имало е случаи, в които просто гасне и не се включва без ползване, поради голямата жега навън. Та мисълта ми е, че и да не съм му налагал тези температури аз- винаги е бил "горещ". В момента проблемът му е главно като искам да ползвам  клавиатурата- тогава тъч-а е най-неадекватен. Значи ще говоря с момчетата от сервиза да видим какво ще излезе, но най-вероятно е само по тъч-а нещо, защото нямам проблеми с производителност ,бързина,  камера и т.н. :) 

Това не е нормално. Точно високите температури са една от причините телефона да ти се повреди по този начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Това не е нормално. Точно високите температури са една от причините телефона да ти се повреди по този начин.

Лелее, ми той е така от как го взех :D даже гледах на времето един български влогър си го беше взел нов и му прави ревю - пусна да играе игри и вдигна 60+ градуса, че чак не може за го държи :D и аз си знам, че уж е нормално това при sony или други със snapdraggon процесори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, frozt написа:

и аз си знам, че уж е нормално това при sony или други със snapdraggon процесори

Еми, като сте знаел защо купувате такива "печки".

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, frozt написа:

Лелее, ми той е така от как го взех :D даже гледах на времето един български влогър си го беше взел нов и му прави ревю - пусна да играе игри и вдигна 60+ градуса, че чак не може за го държи :D и аз си знам, че уж е нормално това при sony или други със snapdraggon процесори :)

Той процесора държи тези темепратури и на него не му е проблем. Проблема е, че другите елементи и хардуер не могат да държат и с течение на времето се повреждат, изгарят или разпояват.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става на въпрос всички  базирани таблет Процесори се нагорещяват, независимо кой е Производителя. Intel Snapgradon, ARM Cortex  и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, RED ZONE 64 написа:

Ако става на въпрос всички  базирани таблет Процесори греят, независимо кой е Производителя. Intel Snapgradon, ARM Cortex  и т.н.

Естествено че греят като работят. Проблема е, че повечето телефони нямат добро охлаждане и като ги товариш повече вътре хардуера се пече като във фурна. И в един момент след изненада, ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи за какво се използва. 

Извинявам се, че се възползвам от темата, надявам се Автора да няма нищо против.  Тъй като след известно време от Чужбина, ще ми изпратят Samsung S3/neo, Въпроса ми е този модел, има ли някакви опция за охлаждане? - Както ако случайно прегрее, информира ли те за това или?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа :D тогава бях и по-малък имах други изисквания и очаквания от телефона-и не само :D и приятели имаха Z1 и Z2 и бяха доволни. Аз чаках няколко месеца специално да излезе Z3(беше ми хванал окото, а и имаше зверски характеристики ) и ми беше подарък от по-далечен роднина (каза само си избираш тел или комп без значение парите :D ) И си виках то всяка марка като я погледнеш все ще се намират косури. Гледах мнения на други хора, но все едно да спориш BMW или Mercedes :D Бях чувал само слухове, че грее и не съм предвиждал такива неща. Но въпреки станалото сега, пак казвам, че съм доволен от него. Никакъв лаг , супер производителност и професионални снимки :) И че изкара 2 години и половина на това греене :D:D само леко тъча замина, но е дразнещо-да, и не мога да го ползвам за писане (а това ми е главно на този етап) та ще трябва да се бръкна малко или много :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, RED ZONE 64 написа:

Зависи за какво се използва. 

Извинявам се, че се възползвам от темата, надявам се Автора да няма нищо против.  Тъй като след известно време от Чужбина, ще ми изпратят Samsung S3/neo, Въпроса ми е този модел, има ли някакви опция за охлаждане? - Както ако случайно прегрее, информира ли те за това или?

Има приложение, но може да си свалиш и допълнителни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

Има приложение, но може да си свалиш и допълнителни програми.

Като например? Защото не ми се теглят "Скамове" Или най-добре ще видя в Ютюб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, RED ZONE 64 написа:

Ако става на въпрос всички  базирани таблет Процесори се нагорещяват, независимо кой е Производителя. Intel Snapgradon, ARM Cortex  и т.н.

Да оставим кашата от имена, която си забъркал в края. Искаш да кажеш, че между SD808/810 и 82x/835 няма никаква разлика откъм производителност/температури/консумация, така ли? 808/810 са Snapdragon чипсети, произведени от Qualcomm и TSMC. Samsung замести TSMC за производството на 82x/835 и разликата е очеизвадна. Защо си вкарал Intel, които произвеждат само x86 базирани процесори(коренно различна архитектура от ARM), е извън капацитета на моя примитивен мозък.

@frozt костов ти е обяснил къде ти е проблемът - често прегряване->охлаждане->прегряване->охлаждане. SD808/810 са световно известни с топлината(не, че 801 е по-различен, G3 също прегряват при тежък товар). След като вече си се образовал по темата, прецени натоварването според изначалния минус на чипсета, хвърли нужните пари по телефона(ако ще хвърляш някакви) и си го карай до самия край. По-натам се ориентирай към ревюта и се информирай какво купуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, RED ZONE 64 написа:

Като например? Защото не ми се теглят "Скамове" Или най-добре ще видя в Ютюб.

Пусни отделна тема и колеги ще ти предложат. Със сигурност има просто аз не ги използвам,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то S3 Neo си е печле.Близо 3-та година го мъкна.Батерията държи доволно 1 ден при нормално ползване.Камерата е булшит, ама квото такова.Но включат ли се мобилните данни, телефона грее стабилно.При WiFi го няма тоя проблем.Иначе като цяло още като го взех и веднага припали.Имаше една игра с влакчета дето скачаш, 5 минути поиграх и телефона не можех да го пипам после.Ма проблеми не съм имал досега със забивания.Игри не играя, яко клипчета гледам на него и музика слушам.Не бих го препоръчал, щото е стар и има по-добри телефони от него на същата цена, с по-нов андроид и по-добри характеристики.

Автора не мисля, че е сгрешил някъде, освен в това, че ако е имало проблеми докато телефона е бил в гаранция не се е възползвал от нея.Вече ако е тотално неизползваем, да си реши дали да харчи пари за ремонт или да се ориентира към друг апарат.Но при положение, че не е сигурен на 100% къде е проблема ми се струва малко глупаво да ръси пари по сервизи и накрая проблема да се окаже другаде.

Редактирано от Pamlea (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hudyr написа:

Да оставим кашата от имена, която си забъркал в края. Искаш да кажеш, че между SD808/810 и 82x/835 няма никаква разлика откъм производителност/температури/консумация, така ли? 808/810 са Snapdragon чипсети, произведени от Qualcomm и TSMC. Samsung замести TSMC за производството на 82x/835 и разликата е очеизвадна. Защо си вкарал Intel, които произвеждат само x86 базирани процесори(коренно различна архитектура от ARM), е извън капацитета на моя примитивен мозък.

@frozt костов ти е обяснил къде ти е проблемът - често прегряване->охлаждане->прегряване->охлаждане. SD808/810 са световно известни с топлината(не, че 801 е по-различен, G3 също прегряват при тежък товар). След като вече си се образовал по темата, прецени натоварването според изначалния минус на чипсета, хвърли нужните пари по телефона(ако ще хвърляш някакви) и си го карай до самия край. По-натам се ориентирай към ревюта и се информирай какво купуваш.

Аз по-горе съм писал защо взех Z3. И нали знаеш ревю като ревю- казват и "+" и "-" за каквото и да било. Няма да има перфектно ревю на който и да е смартфон и на всеки може да се случи това :D а и съм напълно доволен от Z3-та само сега де се лигави тъч-а :D

преди 2 часа, Pamlea написа:

Ми то S3 Neo си е печле.Близо 3-та година го мъкна.Батерията държи доволно 1 ден при нормално ползване.Камерата е булшит, ама квото такова.Но включат ли се мобилните данни, телефона грее стабилно.При WiFi го няма тоя проблем.Иначе като цяло още като го взех и веднага припали.Имаше една игра с влакчета дето скачаш, 5 минути поиграх и телефона не можех да го пипам после.Ма проблеми не съм имал досега със забивания.Игри не играя, яко клипчета гледам на него и музика слушам.Не бих го препоръчал, щото е стар и има по-добри телефони от него на същата цена, с по-нов андроид и по-добри характеристики.

Автора не мисля, че е сгрешил някъде, освен в това, че ако е имало проблеми докато телефона е бил в гаранция не се е възползвал от нея.Вече ако е тотално неизползваем, да си реши дали да харчи пари за ремонт или да се ориентира към друг апарат.Но при положение, че не е сигурен на 100% къде е проблема ми се струва малко глупаво да ръси пари по сервизи и накрая проблема да се окаже другаде.

В гаранцията нищо му нямаше. Телефонът работи - пушка си е :D просто тъч-а не е адекватен много-много- трябва да кликаш по няколко пъти да отвори дадено приложение. Най-проблем е писането на съобщения(а за това го ползвам главно). Преди за 5 мин мога да напиша цял параграф , сега няколко думи ако успея е късмет-да кълва по клавиатурата :D Има още хляб в него-не е неизползваем, просто ще трябва да сменя дисплея в крайна сметка та да си е както преди . Понеделник ще задействам нещата по ремонта и така :emoji_smiley-13:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Pamlea написа:

Само гледай да не ти сложат някой ментак.

Е от това ме е най-страх, ама ако го пратя в София (оторизирания сервиз къде ми казаха от сонито), докато дойде до ПЗ пак кой знае :D то тука има едно момче де ги прави, ама не знам така самоук- да купя части,само да не се обърка повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Емил Костов написа:

Пусни отделна тема и колеги ще ти предложат

Ок, ще пусна тема когато го получа.

преди 17 часа, hudyr написа:

Защо си вкарал Intel, които произвеждат само x86 базирани процесори(коренно различна архитектура от ARM),

Няма перфектно CPU за смартфон/таблет, което да не вдига високи температури. За това съм ги изредил в поста си. 

- Благодаря че се обърна внимание на моя пост в тази тема относно тел. за който бях попитал.

преди 17 часа, Pamlea написа:

Имаше една игра с влакчета дето скачаш, 5 минути поиграх и телефона не можех да го пипам после

Ясно, мерси за инфото. На мен ми е ясно че е със слаб хардуер. На мен ми трябва само за Месинджър раговори с Wi-fi, защото Теленорците са големи скубачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Поля Георгиева
      Здравейте! Имам Honda Civic 2006, мотор 2.2. Пиша ви с молба да окажете съдействие за причината, поради която колата започна рязко да загрява. Първоначално загряването беше само на стръмни участъци, впоследствие започна много рязко и на равни терени. Температурата от средата на циферблата достигна до 120 градуса, като единствената причина заради колата още не е прегряла е защитната система, при задействането на която колата спира да се движи. Термостатът на колата е сменен, а техническата неизправност не се отстранява. В момента се шлайфа главата. След посещение при майстор се оказа, че при главата и гарнитурата няма никакви проблеми.  Предстои смяна на гарнитурата. Моля да споделите мнение каква би могла да бъде причината за загряването на колата.  
    • от Soviet Soldier
      Имате ли представа, от къде мога да намеря техническа документация за готварска печка Crown 5043 NE или близък до този модел? Уредът е сравнително стар, от 2005г. и вероятно по тази причина не успях да намеря нищо в интернет. 
    • от Сервиз За Компютри
      Сервиз За Компютри Пловдив, лаптопи, таблети и други IT услуги
      Ремонт и покупко-шродажба на компютри, лаптопи, таблети, смартфони, офис техника - Пловдив
      Компютърни услуги, копирни услуги, уеб дизайн web design, изработкан а сайтове, рекламни материали, маркетинг и реклама в интернет. Видеонаблюдение, системи за досъп с чип, карта за входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Офис: ул. Златю Бояджиев 27 - срещу Панаира
      Имейл: office@callpchelp.eu
      http://pcservizplovdiv.ml

http://kompiutriplovdiv.ml/
      http://plovdivpc.ml
      http://web.prodavalnik.top/kopiutarenservizplovdiv/
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: компютърен сервиз пловдив, сервиз за компютри пловдив, сервиз за компютри, компютърни услуги пловдив, компютърни услуги, компютри, лаптопи, таблети, продажба, офис техника, принтери, уеб дизайн, хостинг, домейни, оналйн магазини, камери, системи за сигурност, видеонаблюдение, сервиз за компютри пловдив, сервиз за компютри пловдив
    • от iravenbg
      Здравейте, искам да попитам ако нялой знае свестни сервизи за лаптопи във град Пловдив?
      Под съвестни имам предвид такива които не биха излъгали за цена иои проблем.
      Проблема е счупен дисплей на лаптоп ASUS
    • от |VIP|d3v1L
      Здравейте. Използвам Sony Xperia Z3 Plus. Имам голям проблем с прегряването на телефона. Без да го използвам няколко часа държи температура на процесора около 38-40 градуса. Когато го използвам започва да грее като печка. Вдига температура от 45-50 градуса при сърфиране в браузъра, социалните мрежи и т.н. 55-65 градуса при по - голямо натоварване например от игри независимо каква е играта и колко е тежка. Камерата в този случай е неизползваема. Излиза съобщение което уведомява, че устройството е с повишена температура и тя ще се изключи автоматично, за да се охлади. Това се случва при заснемане на видео, 4К видео и по - рядко при снимки. Търсих много из нета, но нищо конкретно не намерих. Пишеше в един сайт че от Sony са пуснали някакъв пач за този модел, който оправял проблема с прегряването, но не можах да го открия. Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил  по някакъв начин да сподели. Благодаря предварително! 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.