Премини към съдържанието
Depresiran

Опитах да се самоубия, но не успях. В депресия съм.

Препоръчан отговор

Здравейте!  Не знам защо пиша тук , може би някой от вас е минал през ,това което минавам аз. Значи преди 11 месеца се опитах да се самоубия, но за жалост не успях. И сега страдам още повече.  В депресия съм , не мога да забравя, това което направих и не виждам изход от тази ситуация.  Бях на ръба на смъртта, но Господ ме спаси ,  и аз не знам защо. Та ако някой е преминал през нещо подобно, какво би ме посъветвал? Или просто да го направя, за последно и да не ?съществувам повече 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си приятелка и не мисли за глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Depresiran написа:

Здравейте!  Не знам защо пиша тук , може би някой от вас е минал през ,това което минавам аз. Значи преди 11 месеца се опитах да се самоубия, но за жалост не успях. И сега страдам още повече.  В депресия съм , не мога да забравя, това което направих и не виждам изход от тази ситуация.  Бях на ръба на смъртта, но Господ ме спаси ,  и аз не знам защо. Та ако някой е преминал през нещо подобно, какво би ме посъветвал? Или просто да го направя, за последно и да не ?съществувам повече 

Въпреки, че цялата ВСЕЛЕНА се е борила за теб да се върнеш и да се справиш с проблемите си ти идваш тук и продължаваш да мрънкаш, че си жив и съжалява че не си се самоубил. Не те познавам, но се вземи в ръце и се наслаждавай на живота, защото той е кратък. Смъртта така или иначе ще дойде по разписание. Но ако ти искаш да я срещнеш по-рано методи и варианти има много. В този форум обаче такива няма да получиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Depresiran написа:

Значи преди 11 месеца се опитах да се самоубия, но за жалост не успях. .... Бях на ръба на смъртта, но Господ ме спаси ,  и аз не знам защо.

За да те накаже за опита ти. Самоубийството е смъртен грях.

Най-важното е да не мислиш за лошите неща, те са твърде много и могат да те обсебят. Най-ефективното средство за това е да бъдеш зает - с работа или творчество, или някаква благотворителност, все едно.

Ако не си лягаш уморен и не спиш сладко, значи нищо не си направил през деня и си пропиляваш живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Depresiran написа:

Самоубийството е Абдикация и Дезертьорство от Програмата ти ! 

Оставаш в "същият клас" - Повтаряш ! 

Ще се возиш на същото "колело" .

И какъв е Смисълът от "цялата въртелешка" ? 

Изживей го такъв какъвто е . 

Боли , Боли ..колко да Боли ... 

Нема Еволюция без Болка ! 

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей момче! Явно много тежко преживяваш този период в живота си по-скоро новият живот, който господ ти е дал за да разбереш, че твоята майка те е дарила с живот за да разбереш, че трябва да се живее колкото и тежки преживявания да имаме понякога! За първи път влизам тук и попаднах на тази история, но просто не мога да си представя как млад човек като теб не иска да се бори и радва на живота... той е дар от бога и трябва да си събереш мислите и да крачиш напред! Един мъдрец е казал - всеки ден е ново начало стига да не искаме да повторим предния! Бъди силен и живей този живот който ти е подарен 

п.с - казвам ти го от моят личен опит в живота и от мое лично преживяване - просто не се отказвай от подаръка който ти си получил а се възползвай!!!

Редактирано от Петров
Добавяне на текст (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано послушаш тези хора и ще видиш след време във очите на хората, които ще ти станат близки приятели и дай боже на семейството, което ще създадеш, че си заслужавало да приживееш този ганен период. Ще ти кажа и една притча в съкратен вариант:

Решил един човек да се самоубива и отчаян споделил това с мъдреца. Той му казал, че не може да повлияе на решението му, но му дал едно лисче и го помолил да го прочете, преди да сложи край на живота си. Така и станало, като отворил и прочел: "Няма да е все така!". Решил човека да си даде още един шанс и нещата взели, че тръгнали, намерил си работа, жена, преуспял. Решил в знак на благодарност да направи събор в чест на мъдреца. Речено, сторено, но било голямо разхищение. Мъдреца му дал едно лисче и му казал да го отвори сутринта на трезво. Отворил го човека и какво да прочете: "Няма да е все така!".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.