Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от 2014 година съм със Sapphire R9-270X Vapor-X 2GB и от една седмица насам започна да ми прави проблеми, както си играя игра ( League of Legends ) започва едно премигване и някоя разноцветна черта прехвърча през екрана и след около 10-20 секунди екрана става целия на раета и компютъра забива. 
Пробвах със смяна на драйвер както и преинсталация на уиндоус но уви без успех. 
Също така я вадих и до колкото е възможно я почистих леко от прахта.
Като цяло го прави предимно след известно време игра ( явно като позагрее ) изтеглих си и MSI Kombustor и при тест със него не и е нужно много за да се стигне пак до същия развой и забиването.
Вече разбира се е със изтекла гаранция, та...  има ли нещо което може да се направи за оправянето и? Или трябва да вадя пари за нова ?
Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсрталирай си програмата AIDA или Speccy и покажи какви са темепратурите. Вероятно си я прегрявал постепенно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замисли се защо си я пекъл ДВА ПЪТИ. Това е абсолютен мит, предоставя временно "решение" на проблема, а самият графичен чип, междувременно, си умира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг е въпроса , че всичко е направено колкото да изкара гаранцията след това колкото толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да отбележа, че е ползвана и за копане в началото.  Около 2 месеца, но от тогава до сега не е правила проблеми. 
Утре ако имам време ще проверя каква температура прави.  Сега карам на вградената в процесора.

Редактирано от Vic7im (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.