Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, от няколко дена протече клапана на бойлера към студената вода (този с лостчето).

Започна да мокри банята.Бойлерът е варненски 80 литра на около 12 години е,

но си работи добре.Сега не смея да го пусна , защото тече от клапана когато е включен и когато е изключен.

Опасност има ли при изключен бойлер от ел.системата? Какво ще ми препоръчате? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма опасност. Моя бойлер протече от там още с монтажа му. Гаранцията не покривала този клапан, за това си купих нов и го смених.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, nikolela написа:

Няма опасност. Моя бойлер протече от там още с монтажа му. Гаранцията не покривала този клапан, за това си купих нов и го смених.

...което означава, че трябва да се смени.... Ако включа бойлера, (при несменен клапан) има ли опасност да гръмне, например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абейййййййййййй, вие наред ли сте

целта на клапана е да капе, той има за цел да предпази бойлера да не повишава налягането, като се повиши налягането на централния водопровод или като се топли (топлия въздух се разширява) и той изпуска излишното налягане

преди 1 час, stunning написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Без умствен капацитет написа:

абейййййййййййй, вие наред ли сте

целта на клапана е да капе, той има за цел да предпази бойлера да не повишава налягането, като се повиши налягането на централния водопровод или като се топли (топлия въздух се разширява) и той изпуска излишното налягане

До сега не е изпускал. Така, че мисля не е редно да капе при включен и при изключен бойлер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натисни му бутончето/лостчето да попръска малко. Ако ВиК не са направили нещо да пуснат повече налягане (над 8-10 атм.) се сменя и толкова. Проблемът става кофато не капе и не работят термостата и термоизключвателя на бойлера. Дори и тогава преди да гръмне биха се сцепили гъвкавите връзки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Филипов написа:

Натисни му бутончето/лостчето да попръска малко. Ако ВиК не са направили нещо да пуснат повече налягане (над 8-10 атм.) се сменя и толкова. Проблемът става кофато не капе и не работят термостата и термоизключвателя на бойлера. Дори и тогава преди да гръмне биха се сцепили гъвкавите връзки.

Проблем ли ще е, ако включа бойлера и клапана си тече?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам , че става въпрос за предпазния клапан . Сигурно има натрупан варовик и според мен трябва да се продуха . Дори и да не капе трябва периодически да се продухва. Този клапан предпазва бойлера , ако например не сработат другите защити и налягането в бойлера се вдигне ,мисля че беше 7 атмосфери да се отвори и от него да изпусне за да намали налягането. Това че капе не трябва да има проблеми. Един съвет : Никога не използвайте бойлерите при поставен регулатор на макс , най-добре да е между наполовина и 2/3 от възможностите му!Ако е поставено на положение максимално , вярно по-дълго ползвате топла вода ,но има по-голям натиск и върху този клапан и понякога леко го повдига , като постепено се натрупва там варовик докато започне да капе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези клапани винаги текат..Просто защото са боклуци. Ако тече, а не капе - сменяй го. Ако капе - един шлаух и да отива в канала водата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клапана не трябва да капе, когато бойлера не е включен и не загравя водата. Трябва да се смени. Не е проблем да го използваш в момента така, но да не ти стане навик.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.