Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет,

Снощи се случи така, че ми откраднаха и-мейла в АБВ. Свързах се с тях - имах почти всичко налице за да докажа, че съм аз. Таен въпрос - таен отговор, име, лична карта отговаряща на името, информация относно получаваните имейли, точна информация относно изпращаните имейли (пращам имейли до майка ми главно и можех да им дам точни дата, тема, час, съдържание чрез нейната поща), можех да видя последните имейли изпращани до пощата чрез телефона си на който все още получавам нотификации, въпреки че ме е изкарало от пощата, те можеха да видят, че паролата е сменена от друго лице от друга локация, можех да им кажа от къде е влизано в пощата. Те обаче, решиха да не ми върнат пощата, защото датата на раждане била друга. Понеже пощата е от 2011, а аз тогава съм бил на 13 години, не съм въвел конкретни лични данни, защото кой ги въвежда правилно на тази вързаст? Искал съм поща - направил съм набързо и съм продължил да я използвам. При всичката тази информация която мога да им придоставя и при всичко крещящо "откраднат акаунт" и при почти доказателства за това (Влизане от друго място, смяна на парола, обажам им се за откраднат акаунт), те отказаха да ми върнат акаунта. Тайният въпрос не е ли по важен от датата на раждане? Наличието на цялата информация относно имейла, без рожденна дата не е ли достатъчна? И не само това, ами и деактивираха пощата на основата на случилото се което навява на мисълта, че с право се обаждам тъй като се съгласяват, че е открадната, но не ми я върнаха. Вие какво мислите?

-Светозар

П.П.: Не питайте как ми я откраднаха. Ако знаех, нямаше да я откраднат.. :D 
Едит : И при положение, че мога сега за 20 дена, проверявайки всеки ден от годината като рожденна дата при "Забравена парола", проверявайки една година на ден, сигурно ще налучкам точната дата... Защо трябва да го правя това нещо при положение, че всичко останало е налице...
Едит 2 : На всичкото отгоре, новата локация от която е влизано е полша. Аз вярно ходих в полша за 2 дена преди 2 месеца, ама пък толкова бързо ли да ми грабнат имейла от някой публичен Wi-Fi бе да му се невиди... :D 

Редактирано от Светозар (преглед на промените)
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все нещо си направил за да ти отраднат емайла. Нещо си отиваш в грешната посока. Преди съм се опарвал и аз така и от там нататък само от домашни условия си проверявам каквото ми трябва или най- лошия случей телефона, личния ми, но не и служебния, които ползвам. 

Не се надявай да ти е върнат, не защото не е твоя емайла, а защото е АБВ, все пак. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е че заподозрях, че подобно нещо може да се случи при многото "Password change request"-и изпратени до пощата. Веднага тръгнах да си сменям паролата, но уви, АБВ нямат такава финкционалност. Трябва да влезеш на съвсем друго място, отделно от пощите на АБВ, за да си смениш паролата. А пък как поляк се е справил със сменянето на паролата при положение, че аз едвам едвам намерих как се сменя - не знам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Без умствен капацитет написа:

щом са е деактивирали създай си е отново

Сложили са й статут на деактивирана и са сменили паролата. Не мога да я направя наново към момента. Чак след 2 години -.-'

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Без умствен капацитет написа:

в правилата на абв пише че се трие след 6 месеца

Официалният съппорт ми каза 2 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Светозар написа:

Привет,

Снощи се случи така, че ми откраднаха и-мейла в АБВ. Свързах се с тях - имах почти всичко налице за да докажа, че съм аз. Таен въпрос - таен отговор, име, лична карта отговаряща на името, информация относно получаваните имейли, точна информация относно изпращаните имейли (пращам имейли до майка ми главно и можех да им дам точни дата, тема, час, съдържание чрез нейната поща), можех да видя последните имейли изпращани до пощата чрез телефона си на който все още получавам нотификации, въпреки че ме е изкарало от пощата, те можеха да видят, че паролата е сменена от друго лице от друга локация, можех да им кажа от къде е влизано в пощата. Те обаче, решиха да не ми върнат пощата, защото датата на раждане била друга. Понеже пощата е от 2011, а аз тогава съм бил на 13 години, не съм въвел конкретни лични данни, защото кой ги въвежда правилно на тази вързаст? Искал съм поща - направил съм набързо и съм продължил да я използвам. При всичката тази информация която мога да им придоставя и при всичко крещящо "откраднат акаунт" и при почти доказателства за това (Влизане от друго място, смяна на парола, обажам им се за откраднат акаунт), те отказаха да ми върнат акаунта. Тайният въпрос не е ли по важен от датата на раждане? Наличието на цялата информация относно имейла, без рожденна дата не е ли достатъчна? И не само това, ами и деактивираха пощата на основата на случилото се което навява на мисълта, че с право се обаждам тъй като се съгласяват, че е открадната, но не ми я върнаха. Вие какво мислите?

-Светозар

Едит : И при положение, че мога сега за 20 дена, проверявайки всеки ден от годината като рожденна дата при "Забравена парола", проверявайки една година на ден, сигурно ще налучкам точната дата... Защо трябва да го правя това нещо при положение, че всичко останало е налице...
Едит 2 : На всичкото отгоре, новата локация от която е влизано е полша. Аз вярно ходих в полша за 2 дена преди 2 месеца, ама пък толкова бързо ли да ми грабнат имейла от някой публичен Wi-Fi бе да му се невиди... :D 

При некоректни данни няма да ти възстановят пощата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При информация доказваща притежанието на акаунта би трябвало подаването на едно грешно нещо да е в рамките на нормалното и допустимото. Ами ако без да искам съм въвел грешна дата и съм си мислил, че е правилна? Грешката ще си остане моя, но "бизнес моделът" е лош и гони клиенти. Ако на удостоверението ми за раждане напишат 1897 по-случайност, дали ще съм на 120 години или на 20? Би трябвало да уважат информацията която мога да им дам за да докажа, че е мой акаунта, но те не я приемат... Според мен при всички положения тайният въпрос и отговор са по-важни от датата на раждане. 

Аз така или иначе направих така, че автоматично да ми попълва формата при "Забравена парола" и сега просто ще проверя всеки ден от последните доста години полу-автоматично и ще разбера коя дата съм въвел, тъй като другата информация я имам. Ще отнеме сравнително доста време, но не толкова много, че да не си заслужава да си върна имейл-а. Пак ще им звъня това е ясно, но защо трябва сега да си играя да въвеждам всяка дата възможна, вместо да ме асистират като нормални хора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Светозар написа:

При информация доказваща притежанието на акаунта би трябвало подаването на едно грешно нещо да е в рамките на нормалното и допустимото. Ами ако без да искам съм въвел грешна дата и съм си мислил, че е правилна? Грешката ще си остане моя, но "бизнес моделът" е лош и гони клиенти. Ако на удостоверението ми за раждане напишат 1897 по-случайност, дали ще съм на 120 години или на 20? Би трябвало да уважат информацията която мога да им дам за да докажа, че е мой акаунта, но те не я приемат... Според мен при всички положения тайният въпрос и отговор са по-важни от датата на раждане. 

Аз така или иначе направих така, че автоматично да ми попълва формата при "Забравена парола" и сега просто ще проверя всеки ден от последните доста години полу-автоматично и ще разбера коя дата съм въвел, тъй като другата информация я имам. Ще отнеме сравнително доста време, но не толкова много, че да не си заслужава да си върна имейл-а. Пак ще им звъня това е ясно, но защо трябва сега да си играя да въвеждам всяка дата възможна, вместо да ме асистират като нормални хора...

Няма нормално или ненормално допустимо. Има правила, с които ти си се съгласил. И при некоректни данни няма да ти възстановят пощата.

• При попълване заявлението за регистрация в ABV.bg или в DOX.bg Регистрираният потребител, а в случаите на ал. 1, предложение последно, родителят или настойникът на Регистрирания потребител, е длъжен да предостави пълни и верни данни относно самоличността (за физическите лица), правния статут (за юридическите лица) или другите изискуеми от електронната форма на Нет Инфо данни, както и да ги актуализира в 7-дневен срок от тяхната промяна. Регистрираният потребител гарантира, че данните, които предоставя в процеса на регистрация, са верни, пълни и точни и при промяна на последните, ще ги актуализира своевременно. В случай на предоставяне на неверни данни, Нет Инфо има право да прекрати или спре незабавно и без предизвестие предоставянето на Услугите, както и поддържането на регистрацията на Регистрирания потребител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли са забили от АБВ?Нима не е близко до акъла, че не всеки си пише истинските данни??При положение, че знаеш таен въпрос, таен отговор, имена и можеш да докажеш, че пощата е твоя, те да са толкова твърдоглави, че да не я върнат, за мен е недопустимо.

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Няма нормално или ненормално допустимо. Има правила, с които ти си се съгласил. И при некоректни данни няма да ти възстановят пощата.

• При попълване заявлението за регистрация в ABV.bg или в DOX.bg Регистрираният потребител, а в случаите на ал. 1, предложение последно, родителят или настойникът на Регистрирания потребител, е длъжен да предостави пълни и верни данни относно самоличността (за физическите лица), правния статут (за юридическите лица) или другите изискуеми от електронната форма на Нет Инфо данни, както и да ги актуализира в 7-дневен срок от тяхната промяна. Регистрираният потребител гарантира, че данните, които предоставя в процеса на регистрация, са верни, пълни и точни и при промяна на последните, ще ги актуализира своевременно. В случай на предоставяне на неверни данни, Нет Инфо има право да прекрати или спре незабавно и без предизвестие предоставянето на Услугите, както и поддържането на регистрацията на Регистрирания потребител.

Точно реалната информация е една от причината пощите да се крадът толкова лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов

Правилно. Не казвам, че не са прави. Казвам, че това което правят е роботизирано и е лоша практика. Пък и абв-то не блести пред конкуренцията и е лесно заменимо. Някак си до 20 години, не виждам АБВ да съществува все още. Не виждам смисъл да не ми го върнат. Още повече - защо ще го деактивират, при положение, че при тези правила, аз съм мошенник? Ако бях мошенник - не би трябвало да деактивират имейла на човек. Това все едно да им се обадя и да поискам да ми върнат акаунта и като ме попитат кой акаунт, да цитирам на първанов личния имейл и те да го деактивират при невалидна подадена информация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Pamlea написа:

Толкова ли са забили от АБВ?Нима не е близко до акъла, че не всеки си пише истинските данни??При положение, че знаеш таен въпрос, таен отговор, имена и можеш да докажеш, че пощата е твоя, те да са толкова твърдоглави, че да не я върнат, за мен е недопустимо.

Точно реалната информация е една от причината пощите да се крадът толкова лесно.

Затова може да се поспори. Постващия се е съгласил с общите условия и не ги е изпълнил. Всичко друго са само приказки.

преди 8 минути, Светозар написа:

@Емил Костов

Правилно. Не казвам, че не са прави. Казвам, че това което правят е роботизирано и е лоша практика. Пък и абв-то не блести пред конкуренцията и е лесно заменимо. Някак си до 20 години, не виждам АБВ да съществува все още. Не виждам смисъл да не ми го върнат. Още повече - защо ще го деактивират, при положение, че при тези правила, аз съм мошенник? Ако бях мошенник - не би трябвало да деактивират имейла на човек. Това все едно да им се обадя и да поискам да ми върнат акаунта и като ме попитат кой акаунт, да цитирам на първанов личния имейл и те да го деактивират при невалидна подадена информация...

Всяка една конкуренция работи по същия принцип. Опитай с некоректни данни да си възстановиш провил във ФБ или в Gmail и тогава пак ще говорим.

Ето ти и същата информация от DIR.BG:

ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ПОТРЕБИТЕЛЯ ПРИ РЕГИСТРИРАНЕ

Предвид ползването на УСЛУГИТЕ на DIR.BG, ПОТРЕБИТЕЛЯТ се съгласява:

a)да предостави вярна, точна, актуална и пълна информация за себе си при попълване на регистрационната форма (наричана оттук нататък с общото наименование ЛИЧНИ ДАННИ);

б)да внася при нужда промени в тези ЛИЧНИ ДАННИ с оглед на тяхната вярност, точност, актуалност и изчерпателност. 

В случай, че ПОТРЕБИТЕЛЯТ предостави фалшива, неточна, неактуална или непълна информация, DIR.BG има право да закрие и/или изтрие информацията на/за неговия пощенски адрес и да му откаже по-нататъшен достъп до част или до всички свои УСЛУГИ.

С оглед сигурността и защитата на личния живот на своите ПОТРЕБИТЕЛИ, DIR.BG уведомява родителите, че УСЛУГИТЕ са предоставени на най-широка публика и че определянето на подходящите УСЛУГИ за ползване от страна на техните деца, е тяхна отговорност.

За GMAIL пък няма да коментирам. Там вече са "драконови" правила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да те попитам като се опитваш да влезеш в пощата изписва ли ти - вашият акаунт е блокиран ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но все пак, освен че съм нарушил правилата, няма друга причина да не ми възобновят акаунта. Затова имат съпорт телефон -  за да оцени ЧОВЕК ситуацията и да постъпи както е редно. Иначе всичко може да се автоматизира - грешна дата = <p>Бегай от тука, грешни данни</p> и дотам. И във форума като имам нарушение не получавам моментален бан, а предупреждение, нищо, че действията ми са против правилата. (То по правилата и право на 3 грешки имам де ама..)

@adersa Не мога да вляза, тъй като не знам паролата каква е, но ми казаха, че е деактивиран акаунта. А как знам, че това е така - при попълване на формата за "Забравена парола" има "Таен въпрос" който се попълва автоматично на този който е. Преди да се обадя беше актуалния, сега е "Disabled-s".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нали уж била защитена добре пощата защитена дръжки и те не си вярват колко е защитена .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че абв пощите преди няколко години се разбиваха без никакви проблеми, как очакваш някой да ги взима на сериозно?GMail е вързана с абсолютно всичко.Правилата са им драконови, щото и защитата им е такава.

преди 31 минути, Емил Костов написа:

Затова може да се поспори. Постващия се е съгласил с общите условия и не ги е изпълнил. Всичко друго са само приказки.

Тука не сме дошли да спорим, а да си приказваме.

АБВ преди няколко години както ти споменах се крадеше на поразия.Всеки втори пищеше, че му е открадната пощата.Да не говоря, че има пощи от по над 10 години, къде тия общи условия може да са били коренно различни, когато е правена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така на скоро и аз имах същият проблем с един от моите емайли - С сумати разправии с админите и заплахи , които им сипех ми възстановиха профила но ново 20 не мога да изпращам съобщения .

преди 8 минути, Светозар написа:

@adersa Не мога да вляза, тъй като не знам паролата каква е, но ми казаха, че е деактивиран акаунта. А как знам, че това е така - при попълване на формата за "Забравена парола" има "Таен въпрос" който се попълва автоматично на този който е. Преди да се обадя беше актуалния, сега е "Disabled-s".

За да изпращам писма трябва да си сменя парола е добре правя всичко както трябва и пак не мога да я сменя нещо в политиката на абвто не е наред !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи човек си прави поща 2007 година, крадът му я и не може да си я върне, щото през 2010 са добавили някакво ново условие.И ти буквално увисваш, щото виждаш ли, съгласил си се с правила, дето са добавени след като ти си си направил пощата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Pamlea написа:

При положение, че абв пощите преди няколко години се разбиваха без никакви проблеми, как очакваш някой да ги взима на сериозно?GMail е вързана с абсолютно всичко.Правилата са им драконови, щото и защитата им е такава.

Тука не сме дошли да спорим, а да си приказваме.

АБВ преди няколко години както ти споменах се крадеше на поразия.Всеки втори пищеше, че му е открадната пощата.Да не говоря, че има пощи от по над 10 години, къде тия общи условия може да са били коренно различни, когато е правена.

Постнал съм ти на три пощи изискванията за сигурност. За мен повече няма смисъл нищо да коментирам. Постващия както и всеки един друг може да прочете с какво се е съгласил.

Да не говорим, че като е станал пълнолетен е можело да си коригира профила.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Светозар написа:

Привет,

-Светозар

с лична карта през мейли или телефон няма да ти я възстановят, само на място в София в офиса на abv.bg

отделно ако пощата е ползвана за пращане на спам най вероятно няма да ти я възстановят...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих отишъл на място, но те отказват да направят компромис заради датата на раждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то аз хубаво не знам датата на раждане зададена в профила, обаче тъй като акаунта е откраднат, той крадеца може да си сменя датата както си пожелае. Въпреки че аз мога да докажа, че съм притежател по други начини, редно ли е те да ми откажат съдействие при положение, че може да се сменя тази дата по всяко време?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече официално пощите не се трият на всеки шест месеца при неактивност, а на две години, правилно са ти казали от съпорта. Един приятел също имаше проблем с поща, която не е ползвал повече от година и попита и му отговориха същото, че след години автоматично ще се изтрие пощата.

Според мене няма смисъл да си връщаш тази стара поща. Направи си нова и вече ще си отваряш очите от къде и как влизаш, за да не се получава този проблем и за напреде. Друг е въпроса ако вътре е имало важни писма и т.н.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.