Премини към съдържанието
Glenarvan

Има ли начин да разбера дали е клокнат

Препоръчан отговор

Преди няколко дни бях дал на заем компютъра ми на един приятел. Пита ме дали е клокнат - не беше и го предупредих да не го прави. Сега компютъра е доста по-шумен от обикновено. Има ли начин да разбера дали е клокнат и ако е как да го премахна? Хич ме няма в това и доколкото знам системата става доста нестабилна и стават големи проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Glenarvan написа:

Преди няколко дни бях дал на заем компютъра ми на един приятел. Пита ме дали е клокнат - не беше и го предупредих да не го прави. Сега компютъра е доста по-шумен от обикновено. Има ли начин да разбера дали е клокнат и ако е как да го премахна? Хич ме няма в това и доколкото знам системата става доста нестабилна и стават големи проблеми. 

1. Как така преди сте сигурни, че процеоста или видеокартаа, или РАМ паметта не са клокнати след като не знаете къде и как да проверите, а сега си мислите че са?

2. Компютъра е шумен вероятно защото е мръсен и непочистен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емиле, компютъра е на 3 седмици. Дали според теб е мръсен и непочистен? 

Роужин благодаря, ще проверя след малко 

Редактирано от Glenarvan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за лаптоп или настолен компютър говорим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да имаш инсталиран софтуеър за контрол оборотите на вентилаторите. Прегледай контрол панела за подозрителни програми. Свали си Aida64 и си погледни температурите в машината, ако е свалян охладителя на процесора без да се обслужи отново с термопаста може да вдигне температурите на машината! А дали ти е клокнат процесора можеш отново да видиш с Aida64 в графа Overclock.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж върнах дефолтските настройки в BIOS-a. Иначе AIDA-та в графа overclock какво точно се гледа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си върнал биоса по дефолт значи си занулил и всякакъв овърклок на машината. Температурите ти как са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/6/2017 в 12:56, Glenarvan написа:

Настолен. С Ryzen 7 процесор :).

Виж да не ти "бучи" монитора...може да идва от захранването...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е разрешен :) дефолтските настройки на биоса са върнати :).

Редактирано от Glenarvan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.