Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мерси, че ме открехнахте за някои работи :) ,просто съм наплашен от тоя UEFI, преди 4 години като си взех лаптопа беше само под UEFI нямаше legacy, а тогава аз дори не бях чувал какво е UEFI, колко ядове брах докато не разбрах как да ъпдейтна биоса не е истина, пробвах и как е под UEFI и прочие,че съм го намразил от тогава не искам да чуя за UEFI,  единствения  плюс на е че поддържа хардове над 2TB, както го дават и по надежден, но мерси :)

За дъното ще видим щом и другите може пак legacy не е проблем значи, Gigabyte по-принцип от край време правят проблеми дори и с Intel не само с AMD(още 2003-та като си взимах първия компютър се носеше лоша слава), дори старото ми дъно беше Gigabyte(аз съм на intel), отчиташе грешно градусите на дъното и по-миналото лято ходех да работя на морето само че не бях изключил компютъра от контакта, върнах се компютъра не работи, че беше изгоряло и захранването не само дъното.Така че не настоявам за Gigabyte ако може legacy mode за другите марки.

И мерси че се отзовахте за процесора, вкарахте ми малко насока за Ryzen-a ,който явно е по-добрия за момента, до 1 седмица ще си взема новия компютър и щe го видим що за животно е това Ryzen :) нямам търпение

P.S. Относно съвета на goodly за Ryzen 1500x ,който е с 60лв по-евтен от 1600 няма как да стане, не може да ми препоръчваш 4 ядрен процесор вместо 6 и да даваш тея 60 лв повече за кутия и отделно още пари за вентилатор.За едни 60 лв разлика винаги се взима по-доброто, дори и 100 да бяха пак трябва 6 ядрения,ако трябва няма да ям дето се вика, няма да взимам всеки ден процесор!

Редактирано от Ukyo82 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди повече от 10г мрзих ASrock сега вече ги обичам. Макар да съм на gigabyte с това дъно нямам проблеми. Но в бъдеще не се знае коя марка ще бъде по безпроблемна. Ръка че слушай какво ти се говори за да не си блъскаш главата.

Едит:

Охлаждането е за ryzen 1600x просто не съм го махнал, но всъщност не се нуждаеш от "Х" накрая. Отгоре на това не се е родила игра която да се нуждае от повече от 4 ядра. Вземи си захранване 700w и си мисли че всичко в едно захранване са ватовете. Вземи си най долната кутия и си мисли че щом събира нещата вътре значи всичко е ок. Deepcool teseseract е провала на фирмата. Възстановяват се със новия им модел dukase. Да не коментирам delux в който освен офисен друго не става. Kingston hyperX SSD ще е уникална покупка пред ADATA. Жив и здрав, и си харчи парите със здраве!

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да започнем от кутията която е с горен монтаж на захранване което е АБСОЛЮТНО не правилно! От там на сетне си направете колко грешни пари са вложени за сметка на това че автора не се е вслушал във съветите. Всички кутии в днешно време се произвеждат със долен монтаж на захранването с цел по добро охлаждане в самата кутия. Понеже процесора и видео картата както и другите компоненти в кутията отделят голяма топлина която перката на захранването засмуква горещия въздух, при което захранването загрява и почва да се мъчи, особено в такива случаи с кутии които нямат нито преден отвор нито горен, както в случая със стария модел кутия на автора която си е закупил чисто нова към края на 2017г. Заповядай да видиш какво е кутия по новите изисквания с отвори за проветрения, с долен монтаж на захранването което дава възможност на захранването да взима чист въздух извън кутията. Също тъка и с много добър мениджмънт за подредба на кабелите.

700W захранване за видео карта на която реалната консумация е не повече от 120W + останалите компоненти в кутията едвам да правят 100W: процесори, хардове, ссд-та, памети, вентилатори, общо 250W (обща консумация на цялата щайга) на която и е достатъчно 400W захранване, да не казвам 350W. Да не казвам че можеш да вземеш на по ниска цена от 550W на Seasonic модулно + това пригодено за добър и лесен мениджмънт на кабелите. Който кабел ти трябва него пъхаш, излишните кабели остават в кутията на захранването. Няма да говоря за защити и екстри.

Дънната платка МНОГО грешни пари според мен за mATX със остарялото аудио. Какво за фазите? Тук е много, мнооого по евтина: GIGABYTE GA-AB350M-GAMING 3 с цели 41лв!

Рам паметта също не е добра покупка, и от спестените пари можеше да се вложи за рам с по висока честота: G.SKILL AEGIS DIMM 8GB F4-3000C16S-8GISB.

SSD-то също можеше да е по добро от kingston да речем на ADATA ULTIMATE SU800 128GB което е по евтино и по нов модел или пък това: SANDISK X400 128GB с 5г гаранция. Защо пък да не е и това което е още по бързо INTEL SSD 600P 128GB.

Но от спестените грешни пари дадени до тук, лично аз бих си купил това: CORSAIR FORCE SERIES MP500 120GB забележи скоростите и технологията която е MLC, и няма да казвам че предпочитам по големия диск от 250ГБ който е по скъп и е 300лв. 

Тези минуси са част от това което си купил, ако се включи някой друг може да допълни още минуси които аз съм пропуснал да спомена. Не знам как си избирал тези части дали по цвят или външен вид, но тъка покупка не се прави. Не знам каква е причината да пазаруваш от този сайт, но ако си имал парите в кеш грешен магазин за пазаруване братле.

Тия неща ти ги казвам не да съжаляваш сега, нали ти върви на макс! Казвам го за да се вразумиш следващия път когато решиш сам да пазаруваш!

ЕДИТ: 

SSD: kingston uv400 vs adata su800

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хейт много нещо, първо цената не съм искал да коментираме още отначало и сега като видях частите някои са поскъпнали като гледам(аз го взех преди 2 седмици близо), второ кутията сега ново двайсе....с долно охлаждане, да засмуква директно всички боклуци от земята :D за другото няма да коментирам,защото не съм запознат спрямо долното захранване(за ватове няма да коментирам, но не съм съгласен въобще с казаното брат ми има https://ark.intel.com/products/33911/Intel-Core2-Duo-Processor-E8500-6M-Cache-3_16-GHz-1333-MHz-FSB и това видео https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-465/specifications и има проблеми с захранването, което му е 600 W при големи натоварвания, освен това един приятел и той си беше купел наскоро нов компютър от фирма и той проблеми с токовете, защото всички явно орязват ватовете на захранването......аз проблеми с токовете няма да имам!Реално 550W биха ми били достатъчни за процесора и видеото, хората го дават 400W препоръчително за видеото и процесора + вентилатора 65+95= 160W,дори моментата консумация да е по-малка толкова вата трябва да са налични и това е само за процесор и видео,а освен това при мене има допълнително закачени други истории, така че коментар по ватовете не искам никакъв по-добре 700W да ми е мирна главата).Относно избора на другите части примерно рамта, не беше сигурно дали дъното ще поддържа,заложих на сигурното и малко по-евтеното, за хард-а съм съгласен напълно, тоя Корсар не бях го виждал ама като гледам е с над 50 лв повече, така че не е вариант.Незнам какво не разбра от цялата история, но моята конфигурация залага на процесора и видеото като режа от всичко останало, защото в крайна сметка това са частите от които има ефект другото са екстри

А и в крайна сметка темата беше i7600k vs ryzen 1600x, всичко друго като коментар по нея имай предвид,че е off topic.За насоката за Ryzen-a мерси на хората които се отзоваха,че няма смисъл от 1600x допълнителното охлаждане и ала бала.При положение,че получих каквото исках и имам maximum performance за тея пари не виждам за какво е тоя хейт.....,ако всичко трябваше да е на max 2000лв не ми мърдаха за тая конфигурация, а аз го направих за 1500лв и получих това което искам!Като имам пари ще сложа още рам и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това имат филтри кутиите. Захранването се разполага отдолу за да се охлажда в момента смуче горещия въздух от кутията което не е никак хубаво.

Охлаждането на останалите части също ще е проблем понеже кутията се продава без преден вентилатор които да вкарва студен въздух но поне това е поправимо.

Само че като си купиш вентилатор кутията ще ти стъпи на стотина лева а ще си остане морално остаряла и подходяща единствено за офис машини а не геймърски.

п.с. Брат ти ако е с китайско менте няма значение колко вата му пише на етикета то не е толкова. А проблеми с тоците може да има независимо дали е достатъчно захранването.

Ако не е станало ясно goodly имаше предвид че за същите пари а не за повече се взимат по-добри части именно за да нямаш проблеми.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кутията не мога да разбера какво и има...., определено не е топ но ми предоставя това каквото ми трябва - места за хардове, на главата ли ще си ги слагам в тая кутия http://www.vario.bg/corsair-carbide-series-spec-01-red-led-cc-9011050-ww дето goodly ми пропоръча по-добра е съгласен съм ама не е за мене, имам 4(и мисля взема поне още 1)! Освен това се охлаждат много по-добре отколкото в стария компютър, има два отвора от страни.В момента работят на около 28 градуса,а преди бяха на 38.Процесора и видеото са на около 40 градуса в момента, тая конфигурация не е кой знае колко силна, че да и трябва кой знае какво охлаждане, среден клас просто.

Покажи ми по-добра кутия с 6 гнезда за 3.5 хардове на подобна цена и пак ще говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал си пари дал си.Обясняват ти но няма как да разбереш. Карай си го със здраве на макс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях казал в същата тема ако не се лъжа, че ватовете тук не играят особена роля. Захранване се избира според целите на човека какво иска да прави на пц-то и от там се избира според частите. В днешно време са предостатъчни 500W за гейминг с видео карта 1080. Но друг е въпроса дали искаш да намалиш максимално шума и да избегнеш достигането над 50% от капацитета на захранването. Там вече е друга вода и се дават малко повечко пари за скъпичко захранване и с малко повечко ватове. Давам това за пример Corsair RM650x 

RM650x_NOISE_WEB_082015_m.png

Направете си сметката ако консумира 390 вата на схемата колко децибела ще е шума при което 20 децибела е нормалната граница която е поносима и незабележима в повечето случаи. 12 децибела си е адски тихо. Но това е друга тема. Само казвам за едно от нещата за които ще трябва такова захранване с малко повечко ватове. Другия случай в който ще трябват повече от 500W е ако искаме да закачим две видео карти. Много е важно компонентите вътре в едно захранване а не колко вата е.

Ако човек даде 60лв за 700W захранване, това означава че ще може да си има неприятности. Защото компонентите в захранването няма да са качествени и риск от поведа ще има. Отгоре на това тези 700W няма да са реални просто китаеца си пише каквото му дойде на ум, слага чаина кондензатори прави схемата в час по трудово и готово. Тъка съвсем спокойно можем със 500W захранване но също тъка трябва да гледаме коя марка е и там цените за хубавите такива захранвания почват от 120лв.

Аз не те хейтвам. Аз просто ти казвам че можеше да е по добре за тези същите пари които си дал, за това другия път не се консултирай дали тази част или другата, ами ако смяташ да събираш конфигурация се посъветвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Ukyo82 написа:

На кутията не мога да разбера какво и има...., определено не е топ но ми предоставя това каквото ми трябва - места за хардове, на главата ли ще си ги слагам в тая кутия http://www.vario.bg/corsair-carbide-series-spec-01-red-led-cc-9011050-ww дето goodly ми пропоръча по-добра е съгласен съм ама не е за мене, имам 4(и мисля взема поне още 1)! Освен това се охлаждат много по-добре отколкото в стария компютър, има два отвора от страни.В момента работят на около 28 градуса,а преди бяха на 38.Процесора и видеото са на около 40 градуса в момента, тая конфигурация не е кой знае колко силна, че да и трябва кой знае какво охлаждане, среден клас просто.

Покажи ми по-добра кутия с 6 гнезда за 3.5 хардове на подобна цена и пак ще говорим.

4 диска в долния модул и другите 2 в клетките за CD/DVD с адаптер . Винаги има решение на проблема. И как смяташ тия ватове ? Процесор 65W + ?!?!? 95W Fan ?!?!? Това на радиатора е TDP - колко W топлинна енергия може да разсее, а не колко W енергия консумира. Вентилатора на процесора е на 12V и е на 0.3-0.4А - V x A = W ~ 3.6-4.8W max.

Редактирано от ForBan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е машинката щом му върши работа. Оптимизации винаги може да има, но пред свършен факт нещата няма какво да ги прави човек. И аз като сглабях на един компа нещата му бяха супер, но след 1 година негов приятел си купи същите преди да ме попита, защото първия бил супер доволен. А те през това време и захранвания бяха излезли нови и NVME SSD-та имаше по-масово и те така.

Авторе, само и теб да те светна като колегата в съседната тема - инсталирай си най-новия чипсет драйвър от страницата на АМД,който актуално е 17.30 от 2.10.17 и виж дали ти се е активирал Ryzen balanced енергийния план. Аз бях пропуснал тази лека подробност въпреки че ъпдейт програмката на дъното няколко пъти ме помоли да го направя и в една игра специално кадрите ми скочиха от 60 на 110-140....Без него Уиндоуса понякога държи натоварването на 3-4 ядра а другите ги слага на по 1500 мхц и ги избягва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Tommygun написа:

Добре е машинката щом му върши работа. Оптимизации винаги може да има, но пред свършен факт нещата няма какво да ги прави човек. И аз като сглабях на един компа нещата му бяха супер, но след 1 година негов приятел си купи същите преди да ме попита, защото първия бил супер доволен. А те през това време и захранвания бяха излезли нови и NVME SSD-та имаше по-масово и те така.

Авторе, само и теб да те светна като колегата в съседната тема - инсталирай си най-новия чипсет драйвър от страницата на АМД,който актуално е 17.30 от 2.10.17 и виж дали ти се е активирал Ryzen balanced енергийния план. Аз бях пропуснал тази лека подробност въпреки че ъпдейт програмката на дъното няколко пъти ме помоли да го направя и в една игра специално кадрите ми скочиха от 60 на 110-140....Без него Уиндоуса понякога държи натоварването на 3-4 ядра а другите ги слага на по 1500 мхц и ги избягва.

Мерси за съвета току що го направих и е активиран :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...