Премини към съдържанието
Bojidar9999

Въпрос относно Шофьорски курсове за категория "B"

Препоръчан отговор

Здравейте!

Не съм сигурен дали темата е в правилния раздел, ако не е моля да я преместите.

След няколко дена ще започвам курсове и понеже нямам 18 години (на 17г. и 9 месеца започвам) разбрах, че след като си приключа теорията за да мога да започна кормуване ще трябвя да премина изпит по теория пред "ДАИ", но мога да го изкарам месец преди да навърша 18 години. Нямам търпение да започна да карам и ако това наистина е така означава, че ще трябва да пропилея 2 месеца ей така, дали няма според вас някаква възможност преди да съм си взел външния изпит по теория да започна кормуването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам скоро се готвят да гласуват ( или поне е предложение) да може да се кара кола още от 16 годишна възраст. Иначе в момента преди да си навършил 18 години нямаш право.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Като гледам скоро се готвят да гласуват ( или поне е предложение) да може да се кара кола още от 16 годишна възраст.

И като направи някой катастрофа с жертви кой ще носи пълната наказателна отговорност. Понеже непълнолетно лице не може да носи пълна наказателна отговорност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, BMW Маниак написа:

И като направи някой катастрофа с жертви кой ще носи пълната наказателна отговорност. Понеже непълнолетно лице не може да носи пълна наказателна отговорност.

Този въпрос не го задавай към мен, а към депутатите, които искат да вземат това решение. Не ме цитирай погрешно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Този въпрос не го задавай към мен, а към депутатите, които искат да вземат това решение. Не ме цитирай погрешно. 

Това е невъзможно да се приеме. Все пак там има и юристи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, BMW Маниак написа:

Юристи, които разбират повече от сомалийци, живеещи в Доминика ли беше..кво ли...
Защо пък в САЩ може да се шофира от 16, след като на 21 са пълнолетни?

Редактирано от Питоня (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, BMW Маниак написа:

Аз също не съм съгласен като теб. Просто чух, че така се гласят нещата и като знам нашите мили политици колко са прекрасни ще го приемат без да им мигнат очите. ТЕ искат да има ВОЙНА на пътя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Аз също не съм съгласен като теб. Просто чух, че така се гласят нещата и като знам нашите мили политици колко са прекрасни ще го приемат без да им мигнат очите. ТЕ искат да има ВОЙНА на пътя!

Всеки има право да се придвижва при съответните условия. Проблемът е дали на повечето 16 годишни им стига акъла да са достатъчно отговорни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Питоня написа:

Защо пък в САЩ може да се шофира от 16, след като на 21 са пълнолетни?

Защото си дървен философ.  Ти и там може да ги изкараш всички педофили ако жените раждат преди 21 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Питоня написа:

Всеки има право да се придвижва при съответните условия. Проблемът е дали на повечето 16 годишни им стига акъла да са достатъчно отговорни...

Както виждаш 16 годишните НЕ СА отговорни и ако това се приеме ще стане още по-голяма касапница на пътя. Но на българина това му харесва! Въпреки, че пътната мрежа в България е уникално ЗЛЕ българина говори за коли с много коне и с голяма мощност!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ония ден ни обясняваше как Еми си разрешава на децата да пътуват преди да имат 18 години а днес почна да си противоречиш нещо!
Типично за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, BMW Маниак написа:

Защото си дървен философ.  Ти и там може да ги изкараш всички педофили ако жените раждат преди 21 години.

ЗАЩОТО в САЩ има ПРАВИЛА. А тук НЯМА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, BMW Маниак написа:

Ти ония ден ни обясняваше как Еми си разрешава на децата да пътуват преди да имат 18 години а днес почна да си противоречиш нещо!
Типично за теб.

Придвижват и пътуват са 2 различни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗАЩОТО в САЩ има ПРАВИЛА. А тук НЯМА!

Там влиза ученик с автоматично оръжие в клас и има 8-10 убити и 15 ранени.

Придвижват и пътуват са 2 различни неща.

Да философе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там влиза ученик и след това го чака доживотен затвор или смъртна присъда, а тук го чака "лудница" и ако е на богаташ оправдаване. Навсякъде има глупаци и изроди. Това е нормално, но когато има железни правила нещата са под контрол. Тук 18 годишните се избиват по пътищата ние искаме 16 годишни да се избиват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, BMW Маниак написа:

Това няма общо с темата. Продължаваш да отклоняваш и докладвам за пореден път.

преди 23 минути, Емил Костов написа:

Това е нормално, но когато има железни правила нещата са под контрол. Тук 18 годишните се избиват по пътищата ние искаме 16 годишни да се избиват.

Не всички са такива, а тези които са могат да се измъкнат и без да са имали СУМПС по принцип...
Железни правила там няма, има 25% негри, които живеят в гета и ще те убият за 1лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Питоня написа:

Не всички са такива, а тези които са могат да се измъкнат и без да са имали СУМПС по принцип...
Железни правила там няма, има 25% негри, които живеят в гета и ще те убият за 1лев.

ТОЧНО! Живеят в ГЕТА и са изолирани. Ти там работа нямаш!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Питоня написа:

Ей този ти първи пост в темата с който ме провокираш няма нищо общо с нея спамерче.
После няма да ми се правиш на жертва ще те помоля.

преди 37 минути, Питоня написа:

Юристи, които разбират повече от сомалийци, живеещи в Доминика ли беше..кво ли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

ТОЧНО! Живеят в ГЕТА и са изолирани. Ти там работа нямаш!!! 

Емил Костов, САЩ няма общо с България. Освен че там можеш да отидеш на училище с колата, а тук децата по селата мръзнат по спирките по 3-4 часа или вървят по 10км пеша, за да стигнат до училище, понеже общината не им осигурила транспорт или не могат да се споразумеят коя фирма да обслужва ученическия автобус.
Аз навремето съм бил в доста интересно положение и ако тогава имах възможност да шофирам легално по-рано щях да се радвам.

Редактирано от Питоня (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Питоня написа:

Емил Костов, САЩ няма общо с България. Освен че там можеш да отидеш на училище с колата, а тук децата по селата мръзнат по спирките по 3-4 часа или вървят по 10км пеша, за да стигнат до училище, понеже общината не им осигурила транспорт или не могат да се споразумеят коя фирма да обслужва ученическия автобус.
Аз навремето съм бил в доста интересно положение и ако тогава имах възможност да шофирам легално щях да се радвам.

Напротив ИМА! След като гледаме от чужбина трябва да направим така, че нещата да са КАКТО в чужбина. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Напротив ИМА! След като гледаме от чужбина трябва да направим така, че нещата да са КАКТО в чужбина. 

Май не разбра, че в чужбина нещата не са както трябва, за да ги даваш за пример дословно.  1 хубава практика не означава, че всичко останало е цвете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Питоня написа:

Май не разбра, че в чужбина нещата не са както трябва, за да ги даваш за пример дословно.  1 хубава практика не означава, че всичко останало е цвете.

Напротив както трябва са и хората вървят напреди и се развиват. ТУК нещата са опорочени и не са както трябва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив както трябва са и хората вървят напреди и се развиват. ТУК нещата са опорочени и не са както трябва. 

Питоня винаги кога се появи и темата в която пише става поне три страници офтопик и спам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питоня винаги кога се появи и темата в която пише става поне три страници офтопик и спам.

За мен е без значение. Просто коментирах темата. Постващия в момента няма как да кара автомобил легално без да е навършил пълнолетие. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямо бързане за каране. Дръж юздите че донор лесно се става. Ако има останало годни органи в "каймата".

Вече го казаха - няма законен начин.

Пиндосите не са ми за пример - за тях е напълно нормално на 18 годишен да му тикнат пушка в ръцете и да го пратят на другия край на света да убива (изнася демокрация), но затова пък е адски опасно до 21 да изпиеш дори и една бира. Дори и за дъщерята на президента.

Защо ли не съм виждал циганин в учебен автомобил? Пък масово джиткат по улиците. Да не казвам че и нямат изискваното по закон образование за СУМПС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.