Премини към съдържанието
mishocska12345

Не знам как да прехвърля частите, сложно ли е?!?

Препоръчан отговор

Не знам как да прехвърля чатите от старата кутия в новата?!?

Gigabyte GA-B85M-HD3

QuadCore Intel Core i7-4770K, 3900 MHz (39 x 100)

16 gb ram ddr3

hdd: ssd 240 gb. 830 gb са другите общо мисля, че са 2 но не ssd

gtx 660 2 gb ram

Въпросите са ми:

Как да махна планката от старата кутия и да я сложа на новата?

Как да свържа предния панел за дъното?

Другото горе/долу УЖ го знам :)

Новата кутия е: SEGOTEP КУТИЯ CASE ATX SG-CL - USB3.0 + охладител DEEPCOOL GAMMAXX 300

Дали всичко ще се събере, и най-вече предния панел?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш в сервиз да ти монтират "чатите" както трябва.

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много несериозен отговор от Модератор  .Има толкова много клипове в тубата гледай  и пробвай .

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, chelsea.2012 написа:

Много несериозен отговор от Модератор  .Има толкова много клипове в тубата гледай  и пробвай .

Отговора е много сериозен. Или искаш постващия да повреди или изгори нещо при прехвърлянето.  Да не говорим, че много лесно може да окъси дъното. 

Това е все едно аз да питам - искам да си направя основен ремонт на двигателя, сложно ли е, а ти да ми отговориш че в интернет има клипове.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никак не е сложна цялата операция. Да изтегли указанието на дъното, ако има съмнения кое къде да свърже, а от кутията и на дъното всичко си го пише на кабелчетата. Трябва да си много упорит, за да объркаш нещо и да си доста несръчен. Погледни как е било свързано на старата кутия.

Стига с тези сервизи сте ги препоръчвали, това е безумие някакво, струващо не малко пари, за нещо абсолютно елементарно. Освен парите за сервиза, сигурно поне 20 лева, има още и пари за транспорт и изгубено време. Аз никога и по никакъв повод не съм посещавал сервиз, освен за неща като пералня и хладилник (идват вкъщи). Ако една техника е толкова развалена, че да ходи на сервиз и нормален човек да не може сам да си я оправи, то често е по-разумно директно да се изхвърли. Сега се сетих, че съм посещавал сервиз преди повече от 10 години, защото си бях полял с вино неттопчето (eeePC901). Ами казаха ми, че всичко е изгоряло и за смяна. Едва ли не като жест, от цялото неттопче не ми смениха примерно екрана или нещо от сорта. Ремонта ми струваше точно колкото чисто ново лаптопче, но освен това некадърно направен, че не бяха закрепили както трябва антената за WiFi. Не ми дадоха и старите части. Сега, като се замисля, кой знае дали чак пък всичко е било изгоряло или просто са ме излъгали. Ремонта беше в Мост. По-далеч от сервизи, оправяйте си джаджите сами, ако можете...

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, djagi написа:

Никак не е сложна цялата операция. Да изтегли указанието на дъното, ако има съмнения кое къде да свърже, а от кутията и на дъното всичко си го пише на кабелчетата. Трябва да си много упорит, за да объркаш нещо и да си доста несръчен. Погледни как е било свързано на старата кутия.

Стига с тези сервизи сте ги препоръчвали, това е безумие някакво, струващо не малко пари, за нещо абсолютно елементарно. Освен парите за сервиза, сигурно поне 20 лева, има още и пари за транспорт и изгубено време. Аз никога и по никакъв повод не съм посещавал сервиз, освен за неща като пералня и хладилник (идват вкъщи). Ако една техника е толкова развалена, че да ходи на сервиз и нормален човек да не може сам да си я оправи, то често е по-разумно директно да се изхвърли. Сега се сетих, че съм посещавал сервиз преди повече от 10 години, защото си бях полял с вино неттопчето (eeePC901). Ами казаха ми, че всичко е изгоряло и за смяна. Едва ли не като жест, от цялото неттопче не ми смениха примерно екрана или нещо от сорта. Ремонта ми струваше точно колкото чисто ново лаптопче, но освен това некадърно направен, че не бяха закрепили както трябва антената за WiFi. Не ми дадоха и старите части. Сега, като се замисля, кой знае дали чак пък всичко е било изгоряло или просто са ме излъгали. Ремонта беше в Мост. По-далеч от сервизи, оправяйте си джаджите сами, ако можете...

При така зададената тема и питане на постващия аз ще препоръчвам сервизи колкото и да не ви харесва. Поне ще си спестя обвинението, че по моя вина някой си е изгорил хардуера. Процедурата е елементарна ако имаш съответните познания и умения. Постващия не е изгледал дори едно клипче. А какво ще правим като се наложи да включва кабели и прочие.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си счупи компютъра, определено няма да е по моя вина, въпреки, че точно аз го съветвам да си го сглоби сам, а ще е от непохватност и некадърност. Според мен, никакви специални умения не трябват, просто трябва да се внимава и да не се насилва нещо да се счупи. Една отвертчица трябва. Те тези чарколяци са така направени, че и американска баба да може да си смени дъното. Много зор трябва да си дадеш, за да повредиш нещо или да го включиш не там, където трябва. Питащия няма да сгреши, ако направи няколко снимки как са в момента разположени кабелчетата и по пътя на най-елементарна логика, ще ги намести в новата кутия.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питащия иска да рискува да си повреди "чатите" да гледа клипове. Не всеки се справя с елементарни на вид работи, има хора дето и крушка не могат да завият. При такова запитване и аз бих препоръчал сервиз. Иначе:

Как да махна планката от старата кутия и да я сложа на новата? - това ако е за задната планка на дъното, като се извади дъното планката с по-силен натиск отзад на кутията излиза.

Как да свържа предния панел за дъното? - четеш в книжката на дъното, там е обяснено. Кабелите на кутията трябва да има означения - за справка отново книжката!

Дали всичко ще се събере, и най-вече предния панел?!? - измери си размера на частите и местото в новата кутия. Предния панел какво - дали ще се събере ли?

И пак като гледам колко е грамотен питащият, по-добре СЕРВИЗ отново! И уроци по Български език!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам кутията и охладителя, по-добре се обърни към някой МОЖЕЩ познат или сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям @djagi. Питащият все някога трябва да се научи, ако човекът е искал да си занесе компютъра на сервиз, нямаше да пусне тема във форума.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прав .всеки требе да оди на СЕРВИЗ.Така рече Модераторо .Всички питащи тук във форума са пълни тапаци и малоумници и затова у СЕРВИЗО.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако се справи сам - справи. Ако не - тъкмо ще има повече работа и пари за съответния сервиз :D

Звъни телефона във фирма за ремонт на компютри.
- Принтера ми започна да не печата добре.
- Най-вероятно е за почистване. Ще ви струва $50, но можете да прочетете ръководството и да си го почистите сам.
Клиента е потресен от такава откровеност:
- Младежо, вашият началник знае ли, че така му проваляте бизнеса?
- Честно казано това е негова идея. Доста повече изкарваме от принтери, които клиентите са опитвали да поправят сами.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, справих се абслолютно сам, чак сега пиша, че днес ми дойдоха частатите, 3 часа ми отне всичко :)

Поздрави :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, mishocska12345 написа:

Благодаря на всички, справих се абслолютно сам, чак сега пиша, че днес ми дойдоха частатите, 3 часа ми отне всичко :)

Поздрави :)

Ето важното е, че си се справил сам и не си дал излишни пари по сервизи, плюс това си и научил 100% нещо ново. Сега за следващият път ще знаеш! Браво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.09.2017 г. в 22:11, chelsea.2012 написа:

Не си прав .всеки требе да оди на СЕРВИЗ.Така рече Модераторо .Всички питащи тук във форума са пълни тапаци и малоумници и затова у СЕРВИЗО.

Всеки, който няма познания ще отиде в сервиз. Тук не говорим за тъпаци и малоумници, а за НЕЗНАНИЕ. Виж само заглавието на темата.

на 22.09.2017 г. в 15:24, djagi написа:

Ако си счупи компютъра, определено няма да е по моя вина, въпреки, че точно аз го съветвам да си го сглоби сам, а ще е от непохватност и некадърност. Според мен, никакви специални умения не трябват, просто трябва да се внимава и да не се насилва нещо да се счупи. Една отвертчица трябва. Те тези чарколяци са така направени, че и американска баба да може да си смени дъното. Много зор трябва да си дадеш, за да повредиш нещо или да го включиш не там, където трябва. Питащия няма да сгреши, ако направи няколко снимки как са в момента разположени кабелчетата и по пътя на най-елементарна логика, ще ги намести в новата кутия.

Напротив! Ти ще бъдеш обвинен. И никак не е зор да повредиш или окъсиш нещо. Когато си наясно е едно, но когато не знаеш белята е готова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/22/2017 в 11:14, Емил Костов написа:

Отговора е много сериозен. Или искаш постващия да повреди или изгори нещо при прехвърлянето.  Да не говорим, че много лесно може да окъси дъното. 

Това е все едно аз да питам - искам да си направя основен ремонт на двигателя, сложно ли е, а ти да ми отговориш че в интернет има клипове.

И как може да се окъси дъното? Чисто нова конфигурация си сглобявах сам от подписа и въпреки че нямах анти статична гривна, каквато трябва да се използва - нищо не съм окъсил....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Viiipeer написа:

И как може да се окъси дъното? Чисто нова конфигурация си сглобявах сам от подписа и въпреки че нямах анти статична гривна, каквато трябва да се използва - нищо не съм окъсил....

Много лесно. Мисля, че си си отговорил сам на въпроса, още като си писал коментара. Да не говорим, че добреш ли дъното до корпуса на кутията и по невнимание включиш компютъра си дотам. При асемблиране на дадена машина просто си има специфични стъпки, които постващия не е прочел и не е гледал клипчета. Затова и аз му дадох този съвет. Щом се е оправил това е добре, но аз не бих рискувал да дам друго мнение при така зададената тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как аджеба ще включиш дъното при асемблиране на компа, и как би станало това, при положение че има крачета на които ляга дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че използвам чужда тема но искам да попитам по-знаещите тук, как мога да си включа компютъра, докато го сглобявам? 

Spoiler

Г-н Костов, явно това му е основната задача, да пренасочва питащите към сервизи и фирми... В една моя тема, ме изпрати към фирма която да ми изтегли кабел в тръба.... И то изрично е посочено, че с полагането на кабела нямам проблем, а ме интересува какъв тип кабел да взема... там какъв е проблема? Да не би случайно да го изтегля наопъки или да объркам, вместо в тръбата да пробвам да го тегля през земята...:ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може да го включиш извън кутията, като наредиш частите върху дъното и закачиш съответните кабели. Вече самото включване на захранването е малко сложно - вариант да видиш къде се включва power бутона на дъното и да допреш двата проводника, докато включи - но трябва много да внимаваш да не изгориш нещо. Също самата дънна платка трябва да я сложиш върху нещо меко и изолиращо, за да не укъси нещо. Виж този клип:

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.