Премини към съдържанието
4erpaka

Windows 10 - грешка при стартиране на FIFA WC 2006

Препоръчан отговор

Здравейте,

При инсталиране на старата FIFA World Cup 2006 и стартирането й на Windows 10 ми изкарва грешка свързана с DirectX.

Пробвах да му настроя съвместимост с Windows XP SP3, но няма промяна. Изтеглих и инсталирах https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109 , но без резултат. Видях няколко теми тук, но във всички темата се заличава от караници и спорове. Някой да е успявал да подкара стара игра на Windows 10 ? Благодаря предварително.

Screenshot_1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално! Майкрософт умишлено се стараят да откажат потребителите си от Windows.  Няма да я подкараш както и аз съм се опитвал. За тази цел си имам отделна машина със стара версия на windows и всичко си работи.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говориме, че много тъпо се получа, че старите игри много трудно се подкарват на по - новите ОС. А колкото до тази игра си мисля, че заради новата ОС, иде проблема и не иска да се стартира. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво толкова се страхувате да инсталирате DirectX 9 под Windows 10.
Download DirectX 9

Изтегли и инсталирай

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Активираш DirectPlay режима от Legacy Components

rHlAUoh.jpg

n8vIXa1.png

Редактирано от Year Zero (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Не мога да разбера какво толкова се страхувате да инсталирате DirectX 9 под Windows 10.
Download DirectX 9

Изтегли и инсталирай

Мисля, че много добре съм написал в първия ми пост, че точно това съм го изтеглил и инсталирал, но не помага.

преди 19 минути, Year Zero написа:

Активираш DirectPlay режима от Legacy Components

rHlAUoh.jpg

n8vIXa1.png

Благодаря! Въпреки, че играта тръгна, по време на мач целия терен е бял и се виждат само силуетите на играчите, поне е напредък :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай като махнеш съвместимостта с Windows XP или там каквото си сложил и сложиш отметка на Override high DPI scalling.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два въпроса - след като се разопакова DirectX , който си свалил, стартира ли инсталатора с адмистраторски права и пробва ли да стартираш играта с администраторски права>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах проблем да подкарам maxpayne1 та накрая се оказа, че трябваше да заменя някакъв dx файл и още някакъв за да оправя синхронизацията със звука... абе 10ка му кажи и не се разправяй. Седим си на 7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

И аз имах проблем да подкарам maxpayne1 та накрая се оказа, че трябваше да заменя някакъв dx файл и още някакъв за да оправя синхронизацията със звука... абе 10ка му кажи и не се разправяй. Седим си на 7.

До ОС 8 и 8.1 и 10 игрите тръгват адски трудно. От личен опит го знам. На настолния ми комютър е с 8.1 и една игра 2010 година, на която покривал максималните условия 1000 пъти, прави проблем и не иска да тръгва. А играта не е взискателна към кои знае какви компоненти, просто ОС е направена така, тоест структуирана, за това и от ОС 7 няма да мърдам, поне за сега там проблеми не съм имал с подкарването на игри. То и не играя вече, кои знае колко ама все пак, за развлечение. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ExaFlop написа:

Два въпроса - след като се разопакова DirectX , който си свалил, стартира ли инсталатора с адмистраторски права и пробва ли да стартираш играта с администраторски права>

Да и да.

А някаква идея, защо геймплея е така?

Untitled.png

Редактирано от 4erpaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да я стартираш с админски права и Windows 7 съвместимост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да го старира дори и със съвместимост. Единственото което помага е активирането на DirectPlay от Legacy Components. Но не е гаранция, че ще се подкара всяка игра без проблеми. GTA Vice City и Fifa 08 така тръгват без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DirectPlayt  е задължителен. :) 
DirectX 9 също - за старите игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ExaFlop написа:

А пробва ли да я стартираш с админски права и Windows 7 съвместимост?

Пробвах и така, но терена и играчите не се виждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да има някакъв пач за резолюцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ExaFlop написа:

Да не би да има някакъв пач за резолюцията.

За съжаление, не. Явно и с много мъки пак няма да стане работата накрая. Ще пробвам нещо "по-ново" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, KnoX написа:

До ОС 8 и 8.1 и 10 игрите тръгват адски трудно. От личен опит го знам. На настолния ми комютър е с 8.1 и една игра 2010 година, на която покривал максималните условия 1000 пъти, прави проблем и не иска да тръгва. А играта не е взискателна към кои знае какви компоненти, просто ОС е направена така, тоест структуирана, за това и от ОС 7 няма да мърдам, поне за сега там проблеми не съм имал с подкарването на игри. То и не играя вече, кои знае колко ама все пак, за развлечение. ;)

Нищо подобно. На Windows 8.1 съм от 2015-та (януари) и досега не съм имал проблеми с нито една игра (нова или стара). Дори аз игрите винаги си ги държа инсталирани на дял D:\ и след преинсталация на C:\, те си тръгват дори без да се налага да ги качвам наново (само ще липсват в Add/Remove Programs, но то не е и нужно, защото деинсталацията вече става само с изтриване на папката на играта - стават като преносими версии - има и някои изключения, но на 99% тръгват без да се налага да се инсталират повторно). И като казвам и стари игри визирам дори такива от сорта на Star Wars - Rogue Squadron от 1998-ма. ;)

Ако игрите са закупени от Steam или GOG дори често няма нужда да се правят някакви врътки за стартиране (защото закупена игра получава 1.често пачове без търсенето и слагането на бъгави кракове и 2.особено игрите купени от GOG са тествани на всички версии на Windows и всички необходими настройки за съвместимост, dll емулатори - glide_wrapper и т.н. вече са приложени).

Ако играта на автора е кракната може да се наложи да сложи patch файла в изключенията на DEP за да стартира. Поне така по спомен беше с GTA Vice City. При закупена игра няма проблеми, но при кракната се изискваше слагането на gta-vc.exe в изключенията на DEP.

Автора на темата също така да се увери, че има инсталирани необходимия софтуер за подкарване на игрите - Visual C++ версиите, OpenAL, последните актуализации на .Net Framework, DirectX 9.0c redist, актуални драйвери за видеокартата (те може да си добавят и библиотеките на Vulkan и PhysX - някои игри изискват PhysX софтуера дори картата да не го поддържа), Java и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.