Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели! От няколко месеца ползвам само Linux Mint 18.2 Sonya и съм изключително доволен. Не е случайно-тази ОС е най-разпространената в световен мащаб Linux-ОС към момента! Но от няколко дни имам проблем с копи-пейса, примерно когато коментирам статия от в. "24 часа"  във Фейсбук и искам да онагледя коментара си с копиране на няколко изречения от текста във вестника. Като пестна текста, той се появява в някакъв странен български език. Идея си нямам, къде да търся причината. Моля, приятели помагайте! Мога да реша проблема, като преинсталирам Минта, но съм любознателен и бих искал да разбера, за какво иде реч.

Прилагам два фотоса за онагледяване.

Снимка на 2017-09-26 06-18-39.png

Снимка на 2017-09-26 06-20-22.png

Редактирано от slavcho hadjiyata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мене става така. Може би е някаква защита на сайта. Заради авторски права и прочее.

Пробвай със средния бутон на мишката. Така технически не се копира текста.
Само го маркираш и после го поставяш със средния бутон на мишката в полето за коментар.

Редактирано от bornofash (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирали са извратен Javascript да го правят. Или изключвай временно Javascript-та или си инсталирай един NoScript плугин в браузера.
Ама ти да не си помисли, че това е дефект на Минт?
Невъзможно! Защото товаааа Е Линукс!

Редактирано от ZeroG (преглед на промените)
  • Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и клавишна комбинация – Shift + Insert

Поправка: Сега като го тествах, видях, че това също поставя копирания, а не маркирания текст

В такъв случай не знам алтернатива за поставяне със средния бутонна мишката

Редактирано от bornofash (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, bornofash написа:

И при мене става така. Може би е някаква защита на сайта. Заради авторски права и прочее.

Потвърждавам - защита е! И под Windows 7 е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎26‎.‎9‎.‎2017‎ г. в 9:40, bornofash написа:

Пробвай със средния бутон на мишката. Така технически не се копира текста.
Само го маркираш и после го поставяш със средния бутон на мишката в полето за коментар.

демек се взема от буфера
пробвах и става

над оранжевия ред е с копи-пейст, а оранжевия ред е само маркиран текст с левия бутон

snapshot2.png.95363bc20c3df05f1d5151831bc815eb.png

пп

жива флашка-Wifislax

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, slavcho hadjiyata написа:

Нямам среден бутон на мишката...

Вече ти казаха защо куца пилето. Сайтът ползва JS и той извращава копирано, а това си личи от самолет, че са добавили такъв скрипт. Изключи го и и копирай.

На снимката ми.
Първо с включен JS, a след това с изключен.

хуйня

Дебилна защита против дебили.

Да, с средния бутон също е вариант, защото скрипта чака събитие от левия, за да се активира, откоето отпада необходимостта да се изкючва JS.

Редактирано от Profruit
добавка (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Става също и с влачене и пускане на съответния маркира текст, което пак избягва варианта с изключване на JS.

п.п. М/у другото гледайки скрипта до 50 символа може да се копират спокойно и няма да е проблем :D

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Profruit написа:

Вече ти казаха защо куца пилето. Сайтът ползва JS и той извращава копирано, а това си личи от самолет, че са добавили такъв скрипт. Изключи го и и копирай.

На снимката ми.
Първо с включен JS, a след това с изключен.

хуйня

Дебилна защита против дебили.

Да, с средния бутон също е вариант, защото скрипта чака събитие от левия, за да се активира, откоето отпада необходимостта да се изкючва JS.

Ако наистина искате да помогнете, защо не стигнете до края? Защо не
посочите точно как ще стане това изключване на JS? Все едно да попаднеш в
непознат град и питайки за някоя улица да получиш отговор, примерно:"Тя е
съседната на "Бачо Киро". Да де, ама като не знаеш къде е "Бачо Киро"? Като
се ровиш в Мозилата, за да стигнеш до истината, попадаш в една джунгла,
една смецица от български и английски текстове и ако не го владееш този
английски ти трябва седмица, за да стигнеш до истината. Аз като извървя
този път, нямам нужда от нечии отговори.
Извинявам се за тона, но наистина този отговор не ми върши никаква работа.
Аз като Ви задавам въпрос, все едно Ви назначавам за мой учител. Гласувам
Ви голямо доверие. Бъдете така добър, да влезете в ролята на учител и си
представете, че аз съм лаик по зададената тема(в повечето случаи това е
истината за задаващите въпроси във форумите) и отделете малко повечко време
за да ме сетите. Моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се за още един начин. Ако ползваш Firefox, може да копираш текста от Reader View. Той се включва от една икона, намираща се в адресната лента, която представлява разгърната книга. Или с клавишната комбинация Ctrl + Alt + R.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, exwol написа:
Става също и с влачене и пускане на съответния маркира текст, което пак избягва варианта с изключване на JS.

п.п. М/у другото гледайки скрипта до 50 символа може да се копират спокойно и няма да е проблем :D

Благодаря, bornofash. Това върши работа.  Затварям темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, slavcho hadjiyata написа:

Защо не
посочите точно как ще стане това изключване на JS

https://nethelpforums.net/viewtopic.php?t=372

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, дръндю написа:

Посоченият от дръндю сайт се отнася за Windows. Във въпроса си съм уточнил, че в момента използвам единствено Linux Mint 18.2 Sonya., така че това инфо не ми върши работа. От 6 г. не ползвам Windows. Тази ОС беше пионер в компютъризирането на планетата и сега се използва най-масово, най-вече защото повечето служебни програми се куплират единствено с нея, но аз не ползвам такива и работя само с Linux-операционни системи, защото имат много предимства, като това, че са безплатни и винаги имам най-новата версия, не се плашат от вируси, не ползвам никакви антивирусни програми, по-леки са и по-бързи и пр.

Все пак благодаря за желанието да ми се помогне. Вече затворих темата с отговора на bornofash.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, slavcho hadjiyata написа:

Посоченият от дръндю сайт се отнася за Windows

принципа е същия...ъ-ъ-ъ...тъй де, въпрос на браузър;)
и темата веднъж отворена, може да се затвори само от модератор, администратор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, дръндю написа:

преди 9 минути, дръндю написа:

принципа е същия...ъ-ъ-ъ...тъй де, въпрос на браузър;)

Ъ-ъ-ъ тъй де, всичко много хубаво, че си се постарал да упътиш автора на темата само, че Java не е равно на JavaScript и разлика голяма, което ще рече, че посочения линк няма нищо общо с проблема и темата ;) 

JavaScript например във Firefox се изключва по следния начин:

В адрес бара се пише about:config > след съгласяване с предупредителното съобщение да сме внимателни, в търсачката се търси  javascript.enabled > двоен клик с мишока се променя стойността от true на false > следва рестарт на браузъра и те така, вече не се изпълнява JS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, exwol написа:

Ъ-ъ-ъ тъй де, всичко много хубаво, че си се постарал да упътиш автора на темата само, че Java не е равно на JavaScript и разлика голяма, което ще рече, че посочения линк няма нищо общо с проблема и темата ;) 

съгласен съм
при изключване на Java в браузъра, скриптове могат ли да се изпълняват?

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, дръндю написа:

при изключване на Java в браузъра, скриптове могат ли да се изпълняват?

Да могат. Java и JavaScript са съвсем различни езици и нямат нищо общо помежду си. С други думи JavaScript не е част от Java или обратното. В по-детайлно отношение най-общо казано Java е език за OOP ( обектно-ориентирано програмиране), а JavaScript е език за OOP скриптове. Разлики има и  в това, че например кода на Java трябва да се компилира, докато при JavaScript не, той може да е директно вграден в текста - обикновено в HTML. По принцип JavaScript е client side език, което ще рече, че се изпълнява в браузъра на клиента. Но все пак не може твърдо езиците да се класифицират като client side и server side, защото може да съществува сценарий при, който JS се изпълнява на сървъра и рендерира HTML примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, exwol написа:

Да могат. Java и JavaScript са съвсем различни езици и нямат нищо общо помежду си.

много благодаря
това отдолу, в "джама" е по същия начин и сега виждам, че неправилно съм се включил в темата

snapshot1.thumb.png.e27b8daa5b2fa7909f8886bfa9451a94.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бях забелязал тази подробност на въпросния сайт, но си е така.

за разлика от автора на темата , аз работя в среда на Windows 10, с браузер Опера и средният бутон на мишката съответно не работи както при останалите по-горе - само ми мести страницата наляво и надясно. Направих следното с браузера си  : написах в адресната лента opera:config, след това отидох на таба с настройки за сигурност, след което в "изключения за java script" добавих само сайта www.24chasa.bg и блокирах java scripts САМО за този сайт.

Резултатът е налице : 

Преди : 

Цитат

ГA?Б щ? зocтoн? зoд бъд?щo aoндидoтypo нo Mнтeн Ceдepeв зo пp?дc?дoт?л нo Eeмиcиятo пe дecи?тoтo. Ceвo aoзo пp?д жypнoлиcти в Bopeднeтe cъбpoни? пp?дc?дoт?лят нo XГ нo ГA?Б Цв?тoн Цв?тoнeв пe пeвeд инфepмoция в м?диит?, ч? д?пyтoтът Mнтeн Ceдepeв щ? бъд? пp?длeж?н зo пp?дc?дoт?л нo Eeмиcиятo пe дecи?тo, пp?дoд

Копирано от https://www.24chasa.bg/novini/article/6469539 © www.24chasa.bg

След : 

Цитат

Втори криминален инцидент с банкомат е станал в столицата миналата нощ. Освен въоръжения грабеж, който е станал в кв."Овча купел" МВР съобщи, че неизвестни извършители са взривили банкомат с газ на бул. "Цариградско шосе" срещу "Окръжна болница", предаде БНТ. 

Защо блокирах скриптовете САМО за този сайт ли ? 

Ами защото сайтовете на НАП, НЗОК и още доста други използват java за да мога да ги използвам.

Заснемане.PNG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Хари Симов
      Здравейте.
      От няколко месеца имам проблеми със windows 10 и стар компютър на DDR2. В началото когато излезе десетката нямаше никакви проблеми, работеше безупречно, намираше си драйвъри. Проблемите започнаха след като се появиха надгражданията на на операционната система. Говоря за версии 1703 и 1709. А това смятам че ще продължава да е практика на майкрософт. Проблемът след качване на ъпдейти беше един и същ - при рестартиране не можеше повече да зареди операционната система и почваш на ново. Всеки път се опитвах да открия проблемния, но пропусках тази възможност. До онзи ден. След като го преинсталирах три пъти най накрая видях видях една от причините /да се надявам и единствена/. Последния ъпдейт носи името на годината и месеца. В момента той е 2018-1. Предния беше 2017-12 и се инсталира в момента успешно. Тъй като съм лаик на тема компютри и се уча сам на някои би им се сторило глупаво това което пиша, но ще се радвам да прочета повече мнения относно това. От това което успях да разбера е, че когато излезе такъв тип ъпдейт е хубаво да бъде забавян за два - три месеца преди да се инсталира защото се очаквало да има проблеми с несъвместимост до пълното отстраняване на проблемите с качването.
      Пиша темата с идеята някой, който разбира и се е сблъскал с такъв проблем да даде някакви съвети на нас любителите на IT техниката. 
      При DDR3 не откривам този проблем. 
    • от SourceTV (Source)
      Здравейте! 
      Поради големия ъпдейт от миналата година на 2 Август (Anniversary Update), Windows-а започна да сваля от кадрите в секунда в игрите, които играя. 
      Това не се случва в една, две игри, а във всяка една, независимо дали е офлайн игра или онлайн. Чудното е, че това е спад в производителността на компютъра. 
      Когато играя и започне да ми накъсва, изведнъж ако процесора се товари в нормални условия на 60 %, то в моментите на "загуба на данни", спада на фреймовете (кадрите в секунда), процесора спада на нивото, на което си работи без натоварване. Около 10-20 %. 
      Може ли някой да ми помогне да оправя този проблем, защото искам да си играя на игрите, а лаптопа ми е достатъчно силен, за да се справи!?
      По-късно ще добавя и видео, да се видят условията, при които става това нещо. Така, мисля че ще бъде по нагледно.
    • от Радо
      НЕ знам дали сте забелязали какво се случи след въвеждането на т.нар. 4G от т.нар мобилни оператори. Оказа се, че съществуват много 4G телефони,които обаче точно с българските 4G оператори не работят. И това не е проблем на бандове - телефоните си ги имат всички. По скоро е проблем на операторите, на особено некадърно заплисани SIM карти,а може и на липса на IMS оторизация. Така или иначе от моите 3 бр. 4G телефони ОФИЦИАЛНО ЗАКУПЕНИ от БГ оператори не работят както следва: С Булсатком -  3 от 3,С Макс  - 1 от 3 с Мтел -2 от 3, с Виваком 1 от 3, с Теленор 2 от 3. LG Оптимус G закупен (представете си от Виваком) не проработи никоя 4G карта,с Blackberry PASSPORT (което е най съвместимия и широкобандов телефон в света) не проработиха Булсатком,Мтел, Теленор, с HTC A9 -  Булсатком. Интересното е ,че с ВСИЧКИ телефони работят чуждестранните SIM карти от Румъния до Холандия.КАто в белите държави имат вече LTEADvanced или CAT7 която е 300 Мбит/сек надолу и 150 Мбит/сек нагоре и ги имат ще знаете,там HTC-to хвърчи.Имат разбира се и немислими за нашите ширини услуги, като VoLTE,VoWIFI,при това без допълнително заплащане и достъпни дори и за предплатени карти,последното в БГ е лукс (без МАкс и Булсатком). Така че проблема не е в телефоните, а в картите. Направих си труда да ги разгледам "под микроскоп" и установих, че са бая нестандартни липсва например RAT_INFO и други важни файлове. Особено ме разсмяха от Мтел,от които е неработещото с тяхна карта Blackberry. Те твърдят, че били отнесли въпроса до BB и щял да се появи ъпгрейд. Това е особено смешно, защото познавам ВВ и знам, че няма въобще да обърнат внимание на пишман оператор като Мтел и ще го посъветват да си оправи инфраструктурата,ако въобще говорят с него.
      Но щоуто не свършва до тук. Писах писма до Виваком казвайки им че картата е сменяна няколко пъти и че проблема не е в бройката а в записа на картата,но те пак ми отвърнаха, че ще я сменят (за n-ти път където n клони към безкрайност). Писах до КЗП и КРС особено комична институция е КРС,които въобще не вденаха за какво става дума, въпреки, че го обясних технически на 10-на страници и казаха, че Виваком ще сменят SIM картата. Ходих и на място в приемен ден - прие ме дърта кокошка представяща се за доцентка във ТУ (по скоро с манталитет на доцентка във ВМЕИ) и със самочувствие на Елон Мъск и Джеф Безос,която също не вдяна за какво иде реч и започна да обсъжда персоната ми след което прекратих разговора и си тръгнах.
      ТА: Призовавам всички
      1. НЕ спазвайте радиодисциплина, пускайте радиа,сигнали,замърсявайте ефира - КРС е политическа организация изтъкана от тъпани,които нямат никакъв хабер защо са там. Купили са им уреди за мерене на LTE, дали ще им купят и хора да вършат тази работа....Саботирайте ги,те са толкова тъпи, че не могат да пазят законите. Спомням си , че навремето в Източна България ги бяха направили на луди с нелегални предаватели, и накрая май не намериха виновни...
      2. АКо някой има сродни проблеми (да не му работи СИМ картата на 4G на иначе 4G телефон), да пише тук. Ако се събере критична маса ще се понавдигне скандал (може медийно-съдебен) и операторите,както и КРС, което винаги застава на амбразурата да ги защитава може и да се поопарят. Ако не тук,то в чужбина със сигурност.
      бележка към ДАНС и цацаратурата: Да,подбуждам към неподчинение и към закононарушение. Само че преди мен на опашката за разследване чакат мнооооого истински престъпници,та нека започнем от тях. Докато дойде моя ред може системата да се смени и да си сменим местата....
      Уви, само международния натиск към измислени регулатори и политически, но уви некадърни назначения може поне частично да даде ефект. Затова,който има подобни проблеми със съвместимост,качество и тп да пише в тази тема.Като се събере материал, ще отиде където трябва.
    • от Ownage
      Здравейте, от 2-3 дена вече не успявам да намаля нито пък да увелича яркостта на дисплея на лаптопа ми. Спомням си че преди това я бях увеличил за да изгледам един филм ( не знам защо бях решил да увеличавам яркостта) и след това изключих лаптопа , но пък преди това забравих да върна яркостта както си беше. И от тогава  яркостта е увеличена и не мога нито да я намаля нито пък увелича. Лаптопа е HP Pavilion Notebook. Пробвах да я оправя от контрол панела , от клавишите F2 и F3 , plan settings , показва ми че уж променям нещо , но яркостта си остава същата. Дали има решение на проблема ? Благодаря ви предварително.
    • от ZooMweBG
      Привет, пичове!

За 1-ви път не успявам да намеря решение за някой проблем в мрежата и се налага да се обърна към вас.. Имам проблем с монитора. Преди няколко дни си взех новата видео карта nVidia Gigabyte GTX1070 и днес си сложих Windows 7 Ultimate, но един от трите ми монитора не иска да тръгне. Свързван е с DVI кабел. На конкретния монитор тръгва да зарежда Windows-а, но когато се появи съобщението "Welcome" всичко се прехвърля към другите 2-монитора, а този изгасва.
      Някакви идеи от какво може да бъде проблема? Рових в БИОС-а до преди малко и се оказа, че съм пипал където не трябва и се наложи да махам CMOS-а, за да върна първоначалните настройки на БИОС-а, защото мониторите спряха да палят
      Очаквам съветите ви и благодаря предварително!

Поздрави,
      Зуум-а
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.