Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, насочих се към лаптоп с четириядрен процесор и 14нм. технология, но имам 2 въпроса:

-каква приблизителна температура мога да очаквам от този процесор, ориентировъчно

-дали турбо буст на 2.56гхз. се активира само за едно ядро, както бе на старите core 2 duo или е за всички ядра?

Редактирано от Ivanov IP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е маломощен, но затова доста 'хладен'. На книга изглежда приличен, но в практиката (на практика) не понася големи натоварвания и бързо кляка (уморява се) при такива. И за да не съм голословен напълно:

малко инфо

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай далече от тези боклуци, които въпреки че се водят 4-ядрени са по-слаби от старите двуядрени. Избери си нещо с i3-6*** или 7***.

В този ценови диапазон се купува втора ръка бизнес клас машина с i5.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко казано до тук е вярно. Имаше доста теми във форума с оплаквания от тези процесори. На хартия - хората чуват 4 ядра и прилична турбо честота, но на практика ядрата са орязани, на нисък волтаж. Общо взето стават само за Facebook.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ще се ползва единствено за браузване и текстообработка. Няма да се товари с игри, за това и не споменах нищо за видео чип. Изискванията са на първо място хладен и лек лаптоп и по възможност по-скоростен при задачите за които ще се ползва. Можете ли да ми препоръчате ориентир за по-стар процесор, който също би вървял на ниски температури, благодаря Ви.

Редактирано от Ivanov IP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To не е проблем на процесора, а на охлаждането на конкретният лаптоп. Трябва да е проектирано така, че да може да отвежда цялата топлина създадена по време на работа навън. Ако това е свършено като хората, няма процесор, който да грее. На практика един и същи процесор може да е хладен в един лаптоп и да грее повече в друг модел.

Въпросният процесор е хладен попринцип, а лаптопа вероятно е с калпаво охлаждане. Но дори лошите охлаждания се справят достатъчно добре с охлаждане на такива по-слаби процесори, така че не би трябвало да имате проблем. 

Другият по-производителен вариант е да търсите втора ръка лаптоп от по-висок клас. Тук вариантите са много и трябва да се гледа конкретна оферта, като цена, съдържание и състояние. Напълно е възможно да намерите нещо по-добро като качество и производителност.

Варианти за търговци много - на прима виста се сещам за ITR, Rmania, Crash computers.

Ако нямате намерение да добавяте ССД диск в даден момент е добре да си предвидите малко повече РАМ - поне 6гб да могат да се сложат. 4 вече идват една идея малко. Браузването в интернет успешно си хапва от наличната РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Игнатов написа:

Браузването в интернет успешно си хапва от наличната РАМ.

А относно браузването искам да попитам и по-запознатите... Забелязах че някои сайтове натоварват доста процесора ми на настолната машина 4 х 2800 mhz,  натоварването е от сорта на около 50-60 % само от google chrome. реших да оставя само едно от четирите ядра да обслужва браузъра, температурата на процесора падна, а филми и всичко останало в chrome си вървеше идеално. Някакви идеи защо процесора се товари толкова много от chrome и дали е някакъв локален проблем само при мен? Да отбележа това само при определени сайтове като http://filmisub.com 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.