Премини към съдържанието
Nik Niksa

Не мога да вляза във Фейсбуук, заради проверка за сигурност

Препоръчан отговор

Проблемът ми е следният: както си бях във Фейсбук, ме изкара от там и отидох на следната страница

https://www.facebook.com/checkpoint/?next

която е страница за Проверка на сигурност. На телефона си веднага получих три еднакви смс-а с един и същи код. Въведох кода веднага и ми излезна съобщение, че кода или е изтекъл, или не е правилно въведен. Въведох го правилно със сигурност. И от тук започнаха проблемите. Повече не получих код, колкото и пъти да си поръчвах нов. Единственото, което направих е да си сменя паролата на акаунта, но когато трябва да се логна, отново минава през страницата с Проверка за сигурност. Естествено, писах на съпорта им, но като знам колко бавно действат, реших да попитам тук дали някой е имал такъв проблем и успявал ли е да го реши?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, първоначалното съобщение беше, че има съмнения за подобни влизания. Не помня точно какво беше съобщението. Но, самата причина, че когато иска да ми прати код за достъп ми изписва моят телефон, показва, че поне телефона на профила не е бил сменен и би трябвало да мога да го възстановя. В момента профила ми не се зарежда - никой не го вижда. Ако някой го е хакнал, трябва да е дал заявка за изтриване, но, мисля че ще разбера за такова нещо и ще получа най-малкото съобщение. Подозирам, че са се опитвали едновременно да влизат в профила ми от друг компютър и тогава Фейсбук е решил, че нещо не е наред и е предприел тази стъпка. Но това не значи, че не трябва да мога да получа СМС - имат някакъв проблем с изпращането на смс-и, знам ли

А, също така успях да си сменя паролата, което значи, че дори да е бил хакнат акаунта, вече съм с различна парола. За съжаление, когато искам да вляза трябва да въведа Код за сигурност, който просто не ми го праща като СМС на телефона, нищо, че пише, че скоро ще бъде изпратен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Nik Niksa написа:

Да, първоначалното съобщение беше, че има съмнения за подобни влизания. Не помня точно какво беше съобщението. Но, самата причина, че когато иска да ми прати

не обжинявай фейсбук, понякога има проблем мобилния оператор с сайтове (аз имах такъв) а и като е въведено един път грешек код, много често имаш право на нов отит след време, а не веднага

за новия опит сайтовете казват да е с изчистени бисквитки

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Без умствен капацитет написа:

не обжинявай фейсбук, понякога има проблем мобилния оператор с сайтове (аз имах такъв) а и като е въведено един път грешек код, много често имаш право на нов отит след време, а не веднага

за новия опит сайтовете казват да е с изчистени бисквитки

Изглежда логично, това, което казваш; Обадих се на оператора ми и проблема не е от тях, никъде няма записани СМС, освен първия, който съм получил. Проблема остава да е във Фейсбуук, като ползвам съвета ти като поръчвам нов код да трия куукитата. Надеждата ми е това, което каза, че трябвало да мине известно време да е това и по някое време да мога да си поръчам кода.

Ако някой все пак е имал подобен проблем, нека да сподели. Благодаря на всички, които се включват в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Nik Niksa написа:

Изглежда логично, това, което казваш; Обадих се на оператора ми и проблема не е от тях, никъде няма записани СМС, освен първия, който съм получил. Проблема остава да е във Фейсбуук, като ползвам съвета ти като поръчвам нов код да трия куукитата. Надеждата ми е това, което каза, че трябвало да мине известно време да е това и по някое време да мога да си поръчам кода.

Ако някой все пак е имал подобен проблем, нека да сподели. Благодаря на всички, които се включват в темата.

Оператора ти може да провери дали има изпратени SMS и дали са получиени или върнати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Оператора ти може да провери дали има изпратени SMS и дали са получиени или върнати.

Да, това вече го написах. Провериха и няма получени СМС-и. Остава проблема да е във Фейсбуук, но като знам колко бързо реагират на каквито да е проблеми, ми се реве

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Nik Niksa написа:

Да, това вече го написах. Провериха и няма получени СМС-и. Остава проблема да е във Фейсбуук, но като знам колко бързо реагират на каквито да е проблеми, ми се реве

В смисъл, в какъв статус са SMS-те: доставени, върнати..............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

В смисъл, в какъв статус са SMS-те: доставени, върнати..............

Въобще не са получили СМС-и, освен първите три, които описах в първата тема. След тях нямат нищо получено, демек в базите им не е влизало нищо. За пореден път си поръчах нов код от Фесбук и пак нищо :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Nik Niksa написа:

Въобще не са получили СМС-и, освен първите три, които описах в първата тема. След тях нямат нищо получено, демек в базите им не е влизало нищо. За пореден път си поръчах нов код от Фесбук и пак нищо :(

Може да има проблем с оператора, с който работи ФБ. Изчакай малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Емил Костов написа:

Може да има проблем с оператора, с който работи ФБ. Изчакай малко.

8 часа са минали от първите опити да получа СМС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+359 без нулата на номера

избягвай да влизаш в профил стоящи зад едно ИП доста компютри, нужно е само един да е заразен с каквото трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

+359 без нулата на номера

избягвай да влизаш в профил стоящи зад едно ИП доста компютри, нужно е само един да е заразен с каквото трябва

Номера, който съм дал за съжаление започва с 0 а не с +359 и за да се смени трябва да съм логнат. Малко в омагьосан кръг съм. Ще се надявам да ми отговорят от Фесбук за проблема, който им описах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Nik Niksa написа:

Номера, който съм дал за съжаление започва с 0 а не с +359 и за да се смени трябва да съм логнат. Малко в омагьосан кръг съм. Ще се надявам да ми отговорят от Фесбук за проблема, който им описах.

Е няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и как си получил СМС като си дал номер започваш с "0" - профила твой ли е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Без умствен капацитет написа:

и как си получил СМС като си дал номер започваш с "0" - профила твой ли е

Получих СМС и съм получавал и друг път. По принцип от опита ми и с други регистрации до сега не съм имал проблеми, че не изписвам +359 пред номера. Явно, като разпознае, че съм от България и се усеща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Nik Niksa написа:

По принцип от опита ми и с други регистрации до сега не съм имал проблеми

Дали проблемът не идва от многото ти регистрации ....:angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, сега се сещам, че изписването на телефона не е проблем, защото, когато даваш телефона си при регистрация или когато го сменяш от настройките получаваш СМС точно на този номер. Което значи, че, за да бъде номера в настройките на профила ми въобще, трябва да е проверен.

преди 16 минути, notabene написа:

Дали проблемът не идва от многото ти регистрации ....:angry:

Нямам много регистрации. Проблема според първоначалното съобщение, което прочетох, но не запомних дословно е, че са забелязали притеснителни неща и за моя безопасност е добре да мина през проверка за сигурност. Тези "притеснителни" неща може да са това, че някой се е опитвал да влиза в акаунта ми, а защо не и е да е успял, но ФБ бързо да го е засякъл. Другия вариант е, както предположиха някои колеги е, ако влизам често от много устройство, което е вярно, но съм го правил години наред това и не е имало проблем - защото влизам от компютър, таблет, телефон и лаптоп, но в повечето случаи само от две ай пи та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление Фейсбук все още не ми изпращат код на телефона и не отговарят на множеството съобщения, които им писах. Минаха вече 30 часа от последното съобщение, което им писах и няма никакъв отговор. Силно се надявам някой българин, който е имал същия проблем да пише как е бил разрешен - предполагам, че с времето ще се разреши, но аз губя с всеки изминат час, че не мога да си ползвам профила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, помагайте. Вече пети ден нямам достъп до моят акаунт, а какво точно се случва вече имам и повече подробности

1. Успявам да се логна, но ми иска код за достъп, който трябва да ми изпрати чрез СМС на телефона

2. Код за достъп НЕ праща, но дава възможност чрез обаждане да получа такъв код

3. Обаждам се и наистина ми се диктува шестцифрен код, който като го въведа, не го приема - казва че или е невалиден или е изтекъл, а не е!

4. Едновременно на телефона получавам нотификации, но като се опитвам да ги отворя отивам на страницата, където ми иска да въведа код за достъп

5. Писах многократно на https://www.facebook.com/checkpoint/?next което е точно за такъв вид оплаквания, но няма отговор, нито решение на проблема

6. Писах отделно и на няколко имейла, но също нямам отговор

Явно моят проблем е по-различен, за това ще задам по-различни въпроси:

1. Имате ли познат, който да работи във Фейсбуук - намерих такъв човек българин, но все още не ми е отговорил

2. Какъв друг метод за връзка с тях се сещате - аз се изчерпах вече

3. Винаги мога да направя нов профил, но този ми е обвързан със страници, в които съм влагал и пари, така че въпросът ми е: какво наистина може да се направи?

Благодаря на всички, които се включиха до тук, съветите ви бяха наистина полезни и смислени, но за съжаление не дават резултат.

Редактирано от Nik Niksa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.10.2017 г. в 9:29, Purko69 написа:

Имам същия проблем !

При мен проблема се оправи, но чак на 8-ия ден. И нито един път не ми отговориха, но писах многократно. Дали са оправили те проблема или само се е оправил, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен! 

Имам същият проблем – вчера без да правя нищо във facebook, страницата се презареди и ми даде съобщение от сорта на "забелязахме необичайна активност от вашият профил, моля удостоверете го въвеждайки телефонен номер".
Тъй като изобщо не желая да си давам номера, пробвах (многократно :07:) с виртуални номера за получаване на SMS, но нищо не стана :07:И сега съм в изходна позиция :07:
Още повече ме обезкуражава и това, което прочетох тук, че дори и с истински номер може да няма резултат...
Някакви идеи?

Редактирано от HotMusicFan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обява! :07:
Търси се доброволец с непотребен телефонен номер, само за един път, колкото мрънкаливия фейс да има къде да изпрати код за потвърждение :07:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, HotMusicFan написа:

Обява! :07:
Търси се доброволец с непотребен телефонен номер, само за един път, колкото мрънкаливия фейс да има къде да изпрати код за потвърждение :07:

пишеш си номера и след това маркираш като изгубен телефон ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.