Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.

Имам нужда от съвет. Офис. В стаята за отдих искам да сложа телевизор. Идеята е ТВ да е за компания на почиващите. Не искам да сключвам договори с доставчици. Да 10 м. по права линия /през една тънка стена/ има рутер, даващ добър сигнал. Сетих се за т.нар. TV box /или както там се нарича/. Не съм виждал и работил с такъв, затова питам директно - ТОВА ще ми свърши ли работа ? Да прави връзка през рутера и чрез него да се гледа ТВ . Ако пък някой се сети за по-добро предложение от към устройство - моля да предложи.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, 2249 написа:

ТОВА ще ми свърши ли работа ?

Това е мултимедиен плеър.Той се свързва посредсвом HDMI кабел директно в телевизора.В него можеш да запишеш филми,за да се възпроизвеждат.Може да го свържеш с интернет,за да гледаш смарт телевизия онлайн.Може да се свързва през рутера с компютър,за да отваря споделено съдържание.Това ли е ,което искаш да може да има на телевизора или ти е нужно да гледаш телевизионни програми?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TV BOX T95Z Plus 2GB / 16GB

http://novtablet.com/index.php?ul=T95Z-Plus_2-16

http://novtablet.com/index.php?ul=home#android_tvbox

Работи под Андроид, като смарт телефон. Създаден е за андроид приложения  основно за гледане на телевизия и филми. При игри понякога създава проблеми. Като цяло повечето имат слаба връзка с рутерите през WiFi, ако е на повече от 10м., затова  най-добре през лан.

Редактирано от izen (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Това е мултимедиен плеър.Той се свързва посредсвом HDMI кабел директно в телевизора.В него можеш да запишеш филми,за да се възпроизвеждат.Може да го свържеш с интернет,за да гледаш смарт телевизия онлайн.Може да се свързва през рутера с компютър,за да отваря споделено съдържание.Това ли е ,което искаш да може да има на телевизора или ти е нужно да гледаш телевизионни програми?

Искам да гледам телевизионни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, 2249 написа:

Е па гледай, кой те спира.
Те от тия тука пишеш кой канал ти се гледа и тръгва, не плащаш нищо на никого:

https://acestreamsearch.com/index.php

и едно Коди може да си сложиш да стане баш както искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, 2249 написа:

Привет.

Имам нужда от съвет. Офис. В стаята за отдих искам да сложа телевизор. Идеята е ТВ да е за компания на почиващите. Не искам да сключвам договори с доставчици. Да 10 м. по права линия /през една тънка стена/ има рутер, даващ добър сигнал. Сетих се за т.нар. TV box /или както там се нарича/. Не съм виждал и работил с такъв, затова питам директно - ТОВА ще ми свърши ли работа ? Да прави връзка през рутера и чрез него да се гледа ТВ . Ако пък някой се сети за по-добро предложение от към устройство - моля да предложи.

Поздрави

Това ще ти свърши работа, но, както се спомена, безжичната връзка може и да не е от най стабилните, за това най добре предвиди свързване към рутерът с кабел. За това, за което ще го използваш ти трябва само едно нещо - Kodi. Има го на всички платформи, както и за Android, с който са тези тв боксове. В БГ обаче, тези тв боксове са доста оскъпени, повече от 2 пъти спрямо китайските сайтове. Ето почти същото нещо в алито - Mecool KM8 P TV Box Clearness US plug Amlogic S912 Octa Core CPU Android 7.1 with 17.0 (версията на Коди). Така че, ако ти се чака, аз бих поръчал директно от там. Ако избереш и по-стар чипсет, с по-стара версия на Android (s905, s8xx), които реално ще ти вършат същата работа, цената става и още по-привлекателна.

Друго предложение от мен, е това, което аз лично ползвам, но изисква малко повече знания и занимавка - Orange Pi PC SET5 : Orange Pi PC+ Transparent ABS Case+ Power Supply, но пък няма аналог като цена/възможности. Ако си привърженик на решения тип - включваш и тръгва (е, не съвсем), най добре спри до тук с четенето. Както споменах, за това, което искаш да го ползваш, ти трябва само Kodi, така че този OpenELEC е перфектен за целта. Липсва само интернет браузър, спрямо цял Android. Ааа и не могат да се играят игри, ако на някой му хрумне такава идея, но пък за тази цел си има RetrOrangePi, 3 в 1. Трябва само sd карта и евентуално дистанционно, което трябва да се обучи за Kodi, или някаква мини USB клавиатура. Но пък има и HDMI CEC поддръжка (управление на OpenELEC/Kodi с дистанционното на телевизорът, стига самият тв да поддържа такава функция) и дори дистанционното може да отпадне. Няма само Wifi модул, но такъв може да се закачи на USB, само че, както споменах - по кабел е много по-стабилно.

И друго предложение, което е пък за без пари буквално. Ако телевизорът е нов Smart с Android, напълно е възможно да може директно да му се инсталира Kodi и получава същта функционалност като това горе, плюс управление от дистанционното на телевизорът. Но пак се иска малко четене.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, 2249 написа:

Важно при избора на устройство е и модела на телевизора /по-точно какви начини за свързване има/. Реално, дори нямаш нужда от телевизор за гледане на онлайн телевизия, а от монитор с говорители. Ще е добре да си дадеш максималния бюджет за двете устройства, за да се избере и оптималното предложение за него.

Евтино решение е и покупката на втора ръка с гаранция лаптоп, ако 14" монитор е достатъчен. Ето един такъв, но има само аналогов изход, ако се налага свързване към външен монитор/телевизор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! За да не отварям нова тема ще се възползвам от тази! Утре смятам да се възползвам от промоциите в Китай и търся бюджетен бокс, реално до сега такъв не съм ползвал, но съм наясно с нещата, които предлага, наясно съм долу-горе и с коди, което ползвам в момента под CentOS на компютрите. Искам нещо непретенциозно, което да се ползва за ютуба, Kodi с IPTV и като музикален плеър - игри и тежки приложения няма да се подкарват. Искам да е що годе добре от към софтуер, но определено изборът е голям, има хиляди марки и модели и не знам на какво да заложа.  Сред изискванията ми са да може да се свърже с Bluetooth слушалки и да свири, също така по - нататък мисля да вържа със sound система било рисийвър или система за домашно кино, следователно ще трябват прилични аудио възможности. Избор има голям, ще се спра на няколко модела техника:

1. Първоначално се бях ориентирал към raspberry pi3 , намерих го за 42$ с всичките му необходими чаркалаци, тук най ми допада това, че мога да му сложа без проблем някакъв линукс и от към софтуер ограничения почти няма да има. Хубаво е също, че е разпространен, но ми се струва слабичък хардуера, рамта му малее според мен. Няма и кой знае какви изходи, спрямо еквивалентните боксове. Бях се засилил за него, но съм леко скептичен вече.

2. Xiaomi Mi Tv Box 3 , цена 65$ . Тук съм малко пристрастен, честно казано най ми харесва като идея, хардуера е приемлив, справя се добре с всичко, аз съм голям фен на марката, имам много техни продукти и съм супер доволен от всеки, смятам че ще има най - добра поддръжка и ще е най - добре от към софтуер. Remote приложението е страхотно и обезсмисля всякакви допълнителни клавиатури и мишки, освен това дистанционното е супер. Не съм го разцъквал на живо, но смятам, че Шиаоми са си изпипали нещата. Не ми харесва това, че има малко вградена памет - 8гб и че другите боксове са по добре запасени с повече usb, оптично аудио, lan и други входове, които тук отсъстват и го намирам за минус. Може би и цената е малко в повече.                 Да попитам за него, допълнително памет не може да му се сложи, нали? Освен това какви са вариантите да го свържа със Home Theater система за звук.

3.  Vontar TX2 , цена 30$. Този мъник не знам защо, но ми харесва. Имаме по - слабичък процесор, но е налице повече памет и всички нужни входове. Разбира се - по стар андроид, предполагам по - лоша поддръжка. Цената е супер, намирам я за водеща спрямо това, което предлага и нуждите ми.              Единствено не съм наясно блутута е 2,1 а слушалките, които ползвам 4.1/2 , дали ще има проблем да се свържат и ползват? 

4. X96 Pro plus - изкъртва от към хардуер, то процесорите са същите, но поне има 3рам/32ром + всички възможности за свързване и струва колкото Xiaomi-то. На хартия всичко е точно, моделът е разпространен доста, но.. тонове информация и репорти в нета за него - лошо свързване, проблеми с фреймворка, с hdmi-я, даже и пълно умиране на машината, въобще най - много бъгове и негативна информация сякаш за него намерих. Дори най - интересно ми стана, че четох за него и за доста други модели от изброените тук не може да работят успоредно wi-fi и bluetooth, което за мен е недопустимо, да включа слушалките, трябва да спра интернета или обратно. Това и за другите модели ако някой може да сподели дали е така.               Всъщност това е най - мощното от към хардуер и качества за парите си, но с най - лоша слава според информацията в нета и най малко ми е на сърце. 

5. T95Z Plus - предложение, което виждам и по - горе. Цената му е сходна, 67$ за 3/32 версията. На характеристики е добре, нямам никаква представа повече за него. Не знам как се справя, как е софтуерно, не съм се ровил и за положителни или отрицателни мнения за него. 

6. Beelink A1 -  55$ , много добра марка, която знам, че се ползва доста и от Американците. Имат и добра поддръжка доколкото знам - софтуерно ще е ок. Освен това има много рам, процесорът е по - слабичък, като на предложение 3, но  за моите нужди смятам, че ще е ок, има всички необходимо на пръв поглед. Нямам повече информация за него, не знам струва ли си и реално как се държи. 

Общо заето това са терзанията ми, чудя се измежду тези и съм със смесени чувства към всяко едно от устройствата, но то ще е на принципа проба-грешка, за това не ми се дават много пари, за това и пиша тук за да може някой с повече познания или пък притежател на някои от тях или подобни да изкаже мнението си и да ме насочи. Изискванията съм ги написал по горе, ще се ползва за - ютуб, коди /за tv и медил плеър/, искам блутут слушалките да вървят, да се работи лесно без особен лаг (наясно съм, че не мога да очаквам чудеса), има добър wifi вкъщи, освен това рутера е близо и винаги мога да забода един кабел. Относно аудиото смятам, че не е такъв проблем повечето боксове имат дигитално аудио, тук е момента да попитам и друго, чиито отговор ще разсее всичките ми съмнения. В момента вадя от телевизора към една система за домашно кино звук посредством дигитално аудио, с включен кабел от телевизора към системата, ако сложа бокса с HDMI към телевизора, а от телевизора към домашното кино аудиото както до сега, ще сработи ли. Идеята е, ако бокса няма дигитално аудио или ако не сработи дали ще може да свири както до сега.

Смятам, че изброените по - горе предложения спрямо цена-качество са доста добре, искам да чуя мнението и насоките ви за конкретната ситуация, както и това, което ползвате вие, благодаря ви предварително...  !!!     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На прима виста бих препоръчал, сред китайските чудеса, да се насочиш към нещо с Rockchip SoC. Това, доколкото съм запознат, е с най добри, мултимедийни възможности. Набързо прегледах тези, които си си избрал и май последното е с такъв. Не, че и Amlogic не са добри, но RK май са по-ново поколение. Най зле откъм хардуер изглежда Xiаomi-то. Но при китайските машинки има една уловка - всичко е реклама на хардуерни параметри, а без подходящ и добре съпортван софтуер, може да се окаже, че си купуваш едно добре звучащо на хартия украшение. Така, че Xiaomi-то може да се окаже и по-добрият избор, ако върви с добре оптимизиран Android. Дали ще можеш да свържеш външен хардуер като bluetooth неща, не мога да кажа. Обикновенно боксовете не са предвиждани да работят с неща извън вграденият хардуер и едва ли ще имат драйвери. Плюс това повечето аудиофили не им харесват вграденият звук и добавят външни DAC-ове. Така, че най добре си изясни дали би пожертвал, евентуално, тези функционалности. На боксовете с s912 (Amlogic), може и да успееш да подкараш Linux (Armbian), може и дори на този с RK, но ще падне доста ръчкане докато го докараш до функционалност, колкото на вграденият Android, за Kodi - едва ли. Същата играчка ще е и с Rpi3. Там има Kodi, но не е много мултимедийна машина. Няма h265 и vp9 ускорение, както и поддръжка на 4k. А и си е слабо по принцип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора, реално погледнато сякаш се спирам между Vontar TX2 и  Beelink A1 въпреки че и към шиаомито ме дърпа....

За добро или лошо взех по слабия вариант - Vontar TX2 с RK3229, с GPU уж Penta-core Mali-450, bluetooth 2.1 и и по старата версия на android, но смятам, че за нуждите ми ще е предостатъчен, ако не, поне няма да ме е яд, имах 10$ купон и го взех с мини клавиатурата почти на цената на която струва само тя при румънците - за youtube, музика и TV трябва да се справя, смятам че ще върши работа, пък ще видим, като не здраве да има ще купя друг по нататък, поне на хартия и според прочетеното би трябвало да e ok.

Редактирано от Камен Тодоров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.11.2017 г. в 3:20, RagnerBG написа:

На прима виста бих препоръчал, сред китайските чудеса, да се насочиш към нещо с Rockchip SoC. Това, доколкото съм запознат, е с най добри, мултимедийни възможности. Набързо прегледах тези, които си си избрал и май последното е с такъв. Не, че и Amlogic не са добри, но RK май са по-ново поколение. Най зле откъм хардуер изглежда Xiаomi-то. Но при китайските машинки има една уловка - всичко е реклама на хардуерни параметри, а без подходящ и добре съпортван софтуер, може да се окаже, че си купуваш едно добре звучащо на хартия украшение. Така, че Xiaomi-то може да се окаже и по-добрият избор, ако върви с добре оптимизиран Android. Дали ще можеш да свържеш външен хардуер като bluetooth неща, не мога да кажа. Обикновенно боксовете не са предвиждани да работят с неща извън вграденият хардуер и едва ли ще имат драйвери. Плюс това повечето аудиофили не им харесват вграденият звук и добавят външни DAC-ове. Така, че най добре си изясни дали би пожертвал, евентуално, тези функционалности. На боксовете с s912 (Amlogic), може и да успееш да подкараш Linux (Armbian), може и дори на този с RK, но ще падне доста ръчкане докато го докараш до функционалност, колкото на вграденият Android, за Kodi - едва ли. Същата играчка ще е и с Rpi3. Там има Kodi, но не е много мултимедийна машина. Няма h265 и vp9 ускорение, както и поддръжка на 4k. А и си е слабо по принцип.

Здравей, Рагнер! Виждам че си доста добре запознат с технологиите. Аз не съм и затова питам за по-детайлна инфо, смляна като за пълен аматьор. Имам ЛЕД телевизор Самсунг, не е смарт. Искам да гледам безплатно стандартните български програми, както и Диема спорт, Мтел Спорт, Скай 1, 2, 3 ..., Bein Sport и други при възможност. Ползвам кабелен интернет от Виваком. Би ли ми казал какво трябва да направя. 

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шесте програми на мултиплекса са безплатни. В голямото село има и още някои. За  други вече има и други начини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Rockmusic написа:

Здравей, Рагнер! Виждам че си доста добре запознат с технологиите. Аз не съм и затова питам за по-детайлна инфо, смляна като за пълен аматьор. Имам ЛЕД телевизор Самсунг, не е смарт. Искам да гледам безплатно стандартните български програми, както и Диема спорт, Мтел Спорт, Скай 1, 2, 3 ..., Bein Sport и други при възможност. Ползвам кабелен интернет от Виваком. Би ли ми казал какво трябва да направя. 

Благодаря!

Здравей. Просто си взимаш китайски TV BOX с Android, като описаните в темата и подходящо захранване, защото да се ползва USB порт не е добра идея. Има и други варианти, OpenELEC на OrangePi е това, което аз ползвам, но искат доста ръчкане и малко знания. А тв бокса си идва с дистанционно (понеже телевизорът ти едва ли поддържа HDMI CEC и ще трябва) и необходимият софтуер - Kodi и/или някакъв андроидски плеър (MXPlayer). За гледане на самите телевизии най удобно е Kodi, защото освен пиратски плейлисти си има и плъгини, като seirsanduk и FreeBGTV (което обаче изчезна напоследък), където също може да се гледат някои телевизии, удобни плъгини за автоматично сваляне на субтитри и др. Освен това на Kodi трябва да му се пусне IPTV плъгина, за да подкарва online листите. Иначе за споменатите от теб телевизии, безплатен обяд няма, или поне не постоянно и без никакви усилия. Следиш специализираните форуми и теми, като една в този форум и дебнеш да изтече от някъде, работеща листа и си я гледаш докато спре. Моите лични претенции са доста по-скромни и се свеждат до 2/3 телевизии, които винаги мога да си намеря, но твоите спортни канали ще са по-сложни. И да не забравяме - това нещо иска интернет, бодеш кабел от рутера в лана на бокса, не е добра идея да разчиташ на wifi. И за IPTV ще ти трябва по-стабилен нет, нормален пинг и поне половин мегабайт солиден трафик, за да не сече от твоя страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.