Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся "облака" предлагащ възможно най-много ГБ безплатно хранилище. Чрез google открих най много 20гб. Някой ако знае с повече..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Облачен диск с както повечето имат вече - приложение за мобилни устройтва.   Трябва ми чисто и просто за съхранение на филми и сериали които съм свалил предвартелно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сещаш ли се за проблема с авторските права? Вярно, че достъпът до личното хранилище е личен, ама много често не съвсем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

А сещаш ли се за проблема с авторските права? Вярно, че достъпът до личното хранилище е личен, ама много често не съвсем.

май има нещо вярно, компанията, в която работя, също търси облак ама се отказаха точно заради кражбата на данни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, ExaFlop написа:

Да минавало ми е през ума. Но го слагам в графа "безобидни" Знам, че не е редно, но все пак оставят големите сайтове да печелят пари без да се съобразяват с правата им; занчи не им е болка за умиране.

Редактирано от Докс (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не си вземеш един диск или NAS и ще си имаш локално хранилище.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външен хард диск ли имаш предвид? По неудобно е. Трябва да го мъкнеш навсякъде, жици, кабели, захранване. Става въпрос за ползване най често на таблет, телефон или лаптоп. Често на път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам педвид голям мрежов диск с интегриран облак примерно.
А да не говорим, че 2,5" 1-1,5TB wifi не те сгъва от тежест и обем, не се нуждае от кабели...
Без диска джадбжата е към $40

Пример

И си мрежово независим -  не те вълнува дали ще има или не интернет свързаност.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале, даже не знам какво е това. Не съм много в час. :shy11: Звучи като вариант. Ще потърся информация в googlе-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърд диск в кутия и се ползва без жица. Кеф ти малък и лек 2,5", кеф ти 3,5" тухл;ичка :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ZeroG написа:

направо от облака

Особено ако няма връзка с него или интернет достъпът е $5-8/час, нали?
И кое е по-бързо като достъп? Локалната wifi връзка (<300;<1300Mbps) или неясна връзка към нищото..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

Твърд диск в кутия и се ползва без жица. Кеф ти малък и лек 2,5", кеф ти 3,5" тухл;ичка :) 

Благодаря,  направо ми отваряш очите. Ама така става като човек като не следи развитието на технологите... :ph34r: Ако като имаш време  поснеш и някое ликче...   Нещо като оринтир, ако не е много нахално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я първо се замисли, преди да се изказваш неподготвен. Най-вероятно се търси вариант за ползване в движение(или поне с променлива локация). А дали навсякъде ще има възможност за свързаност?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз качих в облака на маил ру активатори за виндовс от замунда и те ми ги изтриха - лоши  руснаци

• Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Докс написа:

поснеш и някое ликче

Нали съм (по-горе)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ZeroG написа:

Няма какво да го мисля, аз съм така с мобилен интернет от години - доскоро имах 300 ГБ/месец , преди Макс да фалира.

Ти пак скачаш от твоята камбанария....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Без умствен капацитет написа:

аз качих в облака на маил ру активатори за виндовс от замунда и те ми ги изтриха - лоши  руснаци

До сега позвах тях. Имам 1 терабайт там, но найстина почнаха да трият. За това търся друг вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди да ползваш в Канада или в Щатите хотелски нет и ще питам дали така с лека ръка ще раздаваш съвети за облаци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Докс Не се занимавай с тия "облачни" глупости. Ще си играеш цял месец да качваш 100 GB подбрана музика и филми, след което някой някъде ще промени условията и ще ти изтрият всичко. Колегата ExaFlop ти каза правилното решение - външен хард или собствен NAS. Един 4 TB хард, защитен от изпускане и влага е 350 лева. Още 50 лева за Power bank и си мобилен и независим колкото си искаш. При това няма да има опасност като си свалиш един филм с телефона да си изчерпиш цялата месечна квота на мобилния интернет и после една страница да ти се отваря по 10 минути. А ако някой иска да му копираш нещо, само включваш харда към неговата машина и си готов за 2-3 минути.

Това ако ти трябва за в рамките на България или ЕС. Ако ще ходиш в Кравефермата, NAS е по-доброто решение. Дисковият ти масив си стои у вас, обаче можеш да влезеш в него отвсякъде и да си теглиш каквото искаш. А на идиотите на митницата, които вече ти искат дори фейсбук акаунта, за да ти заверят входящата виза, показваш съчетание от три пръста с преобладаващ среден и им даваш да търсят защитени с авторски права материали на лаптопа ти, ако си нямат друга работа.

преди 25 минути, ZeroG написа:

А ти какво очакваш след като не криптираш нещата?

Там нямам проблем, виж проблем ще имам в Русия и Китай.

Мисля, че колегата имаше предвид скоростта, а не цензурата. В по-голямата част на щатите скоростите са по-зле, отколкото у нас в началото на века. Един филм с HD качество можеш да си го теглиш с хотелския нет цяла нощ и на сутринта да си го пуснеш :)

В Русия и Китай проблемът е по-скоро с цензурата на определени сайтове. Което е бял кахър :) VPN до домашния компютър, или просто ползваш Tor или i2p мрежите и нямаш грижи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.