Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Харесал съм си тази кутия, но не съм сигурен дали ще ми побере частите. Мисля, че става, но ако може да кажете мнение. Дъното ми е asrock n68-gs4 fx, видеото gtx660. Имам един хард, един ссд диск и записвачка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как не съм забелязал. И как може кутия без мядто за записвачка. А толкова ми хареса. Мерси. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С такъв кабел би трябвало да реша проблема? Въпроса е другите дали се събират? 

Редактирано от trifonivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, trifonivanov написа:

С такъв кабел би трябвало да реша проблема? Въпроса е другите дали се събират? 

Абсурд! USB дава само 5 волта, а 5,25" записвачка иска 12 и 5 волта. Този кабел би станала евентуално за мобилна записвачка (свалена от лаптоп) и мобилен диск 2,5".

Ми опитват се да убият оптичните носители за да може всичко да си съхраняваш на облака, вместо на недостъпно място за тях в къщи на диск прибран на сигурно място.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За флашки чувал ли си? Записвачки, флопита и друга антиквария рядко се използва вече освен в администрацията.

Иначе кутията си остава пълен боклук.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Roujin Z написа:

За флашки чувал ли си? Записвачки, флопита и друга антиквария рядко се използва вече освен в администрацията.

Иначе кутията си остава пълен боклук.

И как според теб ще събереш инфо от 300 диска на флашка? Що за глупости говориш. Да не говорим за цената на диск и на флашка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е любопитно  300 диска с какво на тях имаш? Защото едно време и аз имах много. Повечето купувани на доста високи цени за времето си (музика предимно). Обаче след като си ги разнасях насам натам безсмислено 10-тина години се разведохме. Сега в едно шкафче седят не повече от 50 (носталгия по миналото време). Иначе и аз си взех CD с новата конфигурация защото все ще се намери някой който иска нещата от работата ми и на диск, нищо че ги има изпарени на мейл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, trifonivanov написа:

И как според теб ще събереш инфо от 300 диска на флашка? Що за глупости говориш. Да не говорим за цената на диск и на флашка. 

За да запишеш какъвто и да е диск първо ти трябва записвачка тоест еднократна инвестиция от около 30 лв. само за да имаш тази възможност.

За тия пари аз ще си взема 64GB флашка която мога да нося в малкия джоб на дънките си и разбира се става за многократна употреба.

Ако говорим за повече място има хардове по 1TB за стотина лева а по-голям излиза още по-изгодно и очевидно е много по-удобно от 300 диска.

Та ще повторя цялата работа е абсурдна!

п.с. Имах несесери с купища CD/DVD които седяха и не се ползваха и всичко замина на боклука понеже нямаше на кой да ги подаря.

Всъщност една голяма част от тях не се четяха въпреки че дисковете бяха Verbatim и почти не са вадени от несесерите което беше последната капка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Roujin Z написа:

За да запишеш какъвто и да е диск първо ти трябва записвачка тоест еднократна инвестиция от около 30 лв. само за да имаш тази възможност.

За тия пари аз ще си взема 64GB флашка която мога да нося в малкия джоб на дънките си и разбира се става за многократна употреба.

Ако говорим за повече място има хардове по 1TB за стотина лева а по-голям излиза още по-изгодно и очевидно е много по-удобно от 300 диска.

Та ще повторя цялата работа е абсурдна!

Донякъде си прав, но си излиза скъпо. Дисковете са повече от 300 близо 500 са. Това според теб колко харда прави? И съответно каква инвестиция? Поне едно 200 че и 300лв.

преди 29 минути, bobivg написа:

Много ми е любопитно  300 диска с какво на тях имаш? Защото едно време и аз имах много. Повечето купувани на доста високи цени за времето си (музика предимно). Обаче след като си ги разнасях насам натам безсмислено 10-тина години се разведохме. Сега в едно шкафче седят не повече от 50 (носталгия по миналото време). Иначе и аз си взех CD с новата конфигурация защото все ще се намери някой който иска нещата от работата ми и на диск, нищо че ги има изпарени на мейл.

Дисковете са двд и са със филми, снимки и други важни за мен неща.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не отидеш на място и да я видиш тази кутия? Като търся в гугъл има само рекламните снимки, а реални такива  не видях-може да е силно фотошопирана. Мисля,че ако я видиш на живо само ще решиш дали ти  харесва чак толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм аудиокасетки при това купувани от кореком след което е плащано за запис (някой може и да го помни това време).

По-възрастните потребители сигурно са имали и магнетофони, плочи и т.н.  Въпроса е че на всичко му минава времето и става непрактично.

Да неприятно е когато имаш голяма колекция и съм далеч от мисълта да убеждавам някой да не си я ползва

въпроса е че няма смисъл тепърва да се купуват подобни устройства ей така да си ги имаме щото някой е казал че без тях не става.

А записвачки има и външни ако става на въпрос но кутията си остава лоша покупка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не разбрах смисъла на този спор. Авторът на темата е готов да отдели 50(петдесет лева) за кутия с дупка за 5,25'' устройство и толкоз. Предложете му някакъв боклук, който се доближава до това, което е избрал и да се приключва. 

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, stanpet написа:

Що не отидеш на място и да я видиш тази кутия? Като търся в гугъл има само рекламните снимки, а реални такива  не видях-може да е силно фотошопирана. Мисля,че ако я видиш на живо само ще решиш дали ти  харесва чак толкова.

Невъзможно е на място, иначе нямаше да пиша тема. Поръчах я, утре ще видим как е. Гледах клипчета и снимки, добре изглежда. Само размерите ми бяха въпросителни. 

преди 16 минути, Roujin Z написа:

Имал съм аудиокасетки при това купувани от кореком след което е плащано за запис (някой може и да го помни това време).

По-възрастните потребители сигурно са имали и магнетофони, плочи и т.н.  Въпроса е че на всичко му минава времето и става непрактично.

Да неприятно е когато имаш голяма колекция и съм далеч от мисълта да убеждавам някой да не си я ползва

въпроса е че няма смисъл тепърва да се купуват подобни устройства ей така да си ги имаме щото някой е казал че без тях не става.

Разбирам те, аудио касети имам цял кашон, дискове също. Много музика съм купувал и все оригинални. Просто до сега не съм имал възможност за инвестиция, за да премина на такова съхранение. Имам идея за ъпгрейд на хардуер и затова не мога да си го позволя. Но на там върви всичко, много ясно. 

преди 10 минути, XECUTIONER написа:

Аз лично не разбрах смисъла на този спор. Авторът на темата е готов да отдели 50(петдесет лева) за кутия с дупка за 5,25'' устройство и толкоз. Предложете му някакъв боклук, който се доближава до това, което е избрал и да се приключва. 

Спор няма. Асторът искаше само да разбере дали наличният му хардуер ще се побере в дадената кутия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, trifonivanov написа:

Спор няма. Авторът искаше само да разбере дали наличният му хардуер ще се побере в дадената кутия. 

Няма как да се отговори на този въпрос, при положение че не е упоменато охлаждането на процесора и модела на видеокартата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, XECUTIONER написа:

Няма как да се отговори на този въпрос, при положение че не е упоменато охлаждането на процесора и модела на видеокартата. 

Видеото съм го написал в първия пост palit gtx 660. А охлаждането е be quiet! pure rock bk009. Но сега май виждам, че пак то ще е проблем. Не знам как не съм видял до сега.

Дилемата е решена лично и се оказа с малко по-малка кутията. 

Редактирано от trifonivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тъка изглежда кутията ти като я видиш реално и като забравиш за светещия вариант който е доста преувеличен благодарение на някои програми за обработка.

Не че пак няма да свети но няма да е като на снимката тъка си мисля аз. Ако си я поръчал, снимай я да видим.

Ето и сайта където показват преувеличените снимки и реалните  Segotep Case mATX POLARLGH-BK

4_39c7-eg.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.10.2017 г. в 21:21, goodly написа:

Ето тъка изглежда кутията ти като я видиш реално и като забравиш за светещия вариант който е доста преувеличен благодарение на някои програми за обработка.

Не че пак няма да свети но няма да е като на снимката тъка си мисля аз. Ако си я поръчал, снимай я да видим.

Ето и сайта където показват преувеличените снимки и реалните  Segotep Case mATX POLARLGH-BK

4_39c7-eg.jpg

Тази я върнах, понеже се оказа с малко по-малка. А и това ми е ясно, че няма да е 1:1 както на снимките. Взех друга кутия, която пасна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, trifonivanov написа:

Кое се оказа по-малко?

Сглобявал съм 10на нискобюджетни конфигурации с тази кутия и всичко си е нормално /стандартна евтина mATX кутия/ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Can Oa написа:

Кое се оказа по-малко?

Сглобявал съм 10на нискобюджетни конфигурации с тази кутия и всичко си е нормално /стандартна евтина mATX кутия/ ?

Не се събра охлаждането за 5мм. По- тясна се оказа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, trifonivanov написа:

Не се събра охлаждането за 5мм. По- тясна се оказа. 

ясно.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то се гледат размерите и тогава се преценява ама явно няма кой. И все пак коя кутия взе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, goodly написа:

Ами то се гледат размерите и тогава се преценява ама явно няма кой. И все пак коя кутия взе?

Гледах ги сто пъти и за това и пуснах тази тема, но не съм забелязал точно тоя размер, както явно и никой тук не го забеляза. :)  Подведох се по размерите на самата кутия, но не съобразих някои подробности.  Taзи взех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.10.2017 г. в 22:36, XECUTIONER написа:

Човека който се е сетил да подметне към темата за охлаждането!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, goodly написа:

Човека който се е сетил да подметне към темата за охлаждането!

Така е. Но въпреки това се заблуждавах по нещо. Грешката ми беше там, че аз гледах размерите на кутията специално ширината, която беше 195мм. И гледах, че охлаждането е високо 155мм и си викам, а супер ще се събере, че и ще има място. Но не се усещах за подробностите (дънна платка, процесор и т.н.) които вземат от ширината 195мм. Усетих се за това вече в деня на поръчката, като погледнах случайно в един сайт максимална височина на охлаждането на процесора 150мм. И така вече загрях, къде съм бъркал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.