Премини към съдържанието

Имате ли регистриран акаунт в социални медии  

14 гласували потребители

1. 1. Имате ли регистриран акаунт в социални медии?

• Да
      6
    • Не
      8

Препоръчан отговор

Питам се, само аз ли останах без да се регистрирам по десетки социални медии с всевъзможни иинформации заливащи ги?
От моето поколение без това повечето не са дори активни по такива места...
На къде се измества комуникацията тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се измества. фейсбук е идеален примерно да видиш на 20-тина твои приятели снимките им от Рим, Париж и т.н. и за комуникация, когато сте далече. Както и за обществено/колективно обменяне на информация. Коментари към снимки, публикации и т.н.

От фейсбука можеш да научиш и много. Примерно има много групи за аудиотехника, към които съм добавен, в които се показват модели усилватели, колони,  постват се линкове и се обсъждат интересни неща. Подобни групи има и за още 54543 тематики. Правят се и дискусии. Примерно, щом като си толкова против прочие социални мрежи, дай да те питам, ти що си регистриран в калдата ? Това не е ли до известна степен социална мрежа ? Щото, в този малък форум с една шепа хорица, се познавате всички и даже се обръщате на Име. Затова бих го нарекъл дори вече социална мрежа, а не пространство, в което пишат стотици, да речем, и си анонимен. Да не говорим, че вече новите профили са свързани с фейсбук.

Всевъзможните медии, които ги заливат, могат да ти служат като много добър информатор. За мен е плюс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.postplanner.com/not-on-facebook-probably-a-mass-murderer/

Цитат

Not on Facebook yet? You're probably a mass murderer

:D

преди 5 часа, simtech написа:

Пост-аналоговата ера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора са отвратени от фейсата и я трият. И на мен ми е писнало да гледам кифли дето си свиват джуките или си снимат краката на фона на еди какво си. За това просто блокирам такава информация в профила си. Също и разни пък поумнели кифли дето само за децата си разправят и си снимат яденето. Това наистина отвращава. Но пък иначе има групи и теми дето са интересни и ако си подбираш приятелите и си ограничиш feed-а може да не е чак толкова неприятно място за посещение :) Иначе не мога да кажа че съм маниак. Имам една единствена моя снимка и дори не е на профила. И влизам понякога да разгледам набързо някой виц или смешно клипче и толкова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавието е подвеждащо - "Само аз ли нямам facebook?" !
Защото под него следва анкета - "Имате ли регистриран акаунт в социални медии?". facebook не е общ знаменател на социални медии, а част от такива.

Ползвам Gmail, като най-добра поща и в резултат хочеш не хочеш ти се натриса Google+. Не ползвам Google+, но търпя поблажки-те му. Мине се не мине и цъфне поредната гумена глава, която ме последва, за да ми набута личните си шитни. Отделно Google рекламата, която тоже на мига отливам в клоаката.

За facebook разбрах преди 10 години по съвет на новоизлюпени псевдо гуру на тема уеб-оптимизация и сео. Един вид, за да разпърдиш за сайта си следва да се регистрираш по социални медии и оттам да облъчваш стадото какво чудо си съградил. Регнах се в facebook и twitter, и по закона на Мърфи разни трансгендери и селски пръчки цъфнаха с охуителните си оферти. На върха обаче бяха А. Шварценегер - губернатор тогава, Б. Спиърс, някакъв сенатор и книгоиздател. За чий хей ме последваха само те си знаят, но философски заключих, че и в техните "китари" дрънка оловна топка. За къс период от време разбрах, че социални медии са площадки сборища на болни хора. Океани от пикове на селски софри, оглозгани кокали и пластмасови чаши, селски сватби, селфита с намек колко съм разпоретина. Става ясно, че насреща изпъкват обречени хора. Без цел и смисъл в живота, избиващи комплексарщина, водени от рутината на безличния им живец към неизбежната обреченост. Най-страшното, което не осъзнават, че споделяйки лични снимки, те подхранват енергитийния вампиризъм, което още повече ги обрича на нищета и духовно падение.

Имам регове в VK и Telegram. Причината е онлайн обучението ми. Аз съм рускоговорящ, но там съм пасивен. Това ми е спуснато от горе, от ментора и по този начин научавам за поредния семинар, или вебинар.

facebook не трие регистрация, но наскоро срещнах новина, че е изтрила 10 000 профила по немско, за дезинформация. facebook е изобретение на 4-ма американски жида. Единият от тях е бил побъркан на тема талмуд, тора и искал чрез сайта, да популяризира тази религия. Мордехай обаче бил по-проницателен и отклонил тази затея. През 2020 година информацията ще се удвоява на всеки 72 часа. XXI век е векът на Водолея. Водолеите са най-умните хора. Факт! Мордехай решил да продава информация и в разрез с този развой четвъртият се самоотлъчил от групата и заминал в Израел. Завършил духовна семинария, станал равин и сега някъде из Ерусалим пее песнички на жидовския бог. Не е голяма загубата, защото подобно на Мордехай, той не бил програмист, а се грижел за хардуера, консумативите, кафе и пиците.

Хората родени в века на Водолея не могат да живеят без facebook (много дълга тема), защото не са "заземени" и тенденцията е че ще става още по-страшно.

поздрави

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, баси драмите. Май-май, поредната хейт тема без смисъл. Един вид "колко съм готин, че нямам фейсбук", аз съм нърд гъзар, а фейсбукарчетата са тъпи илитерати. Социалните мрежи, на първо място са интересни, като интернет феномен. Като "социална мрежа", можеш да разгледаш и този форум, терминологията не е важна. Социалните мрежи могат да са достатъчно полезни за тези, които знаят как да ги използват. Това, че не знаеш как да се възползваш от тях - да ти донесат позитивно преживяване - не е проблем на социалната мрежа. Проблем със социализацията? Това също. И аз не съм фейсбукарче, между другото - веднъж в месеца я вляза, я не. Но винаги извличам положително преживяване: чета интересни текстове, които не бих намерил, говоря и виждам приятели, станали невъзвращенци, които вероятно повече няма да видя. Веднъж познат, на който му имам само фейсбука ми подсказа за работа, което беше полезно. И тъ нъ. Другите мрежи не ги знам, но и те са полезни - Google+ - особено за професионалисти. Имам познати, които Фейсбук им помага за месечния доход. Въобще, нормално място за киснене. Де да знам. Комуникацията си е ок. Накъде отива?! Разговорите по телефона и те не са face-to-face комуникация. Какво ли са си казвали хората в началото....

преди 9 часа, simtech написа:

С близо 13 000 виртуални мнения питаш точно това?

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни гледах по Испанските новини един клип качен във фейсбук,как едно момче скача в една свинеферма върху малки прасенца.Те бяха много гъсто наблъскани в едно заграждение,така че момчето оставаше отгоре върху тях,без да падне на земята.Видяли му клипа от дружеството за защита на животните и го осъдили на 3 години за гаврата с тях.Това е само един пример от ,,ползата"на фейсбук...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Димитър 59 написа:

Тези дни гледах по Испанските новини един клип качен във фейсбук,как едно момче скача в една свинеферма върху малки прасенца.Те бяха много гъсто наблъскани в едно заграждение,така че момчето оставаше отгоре върху тях,без да падне на земята.Видяли му клипа от дружеството за защита на животните и го осъдили на 3 години за гаврата с тях.Това е само един пример от ,,ползата"на фейсбук...

Това "момченце" си е урод някакъв и добре че е бил фейса да го видят и осъдят. Иначе може и на някоя баба после така да скача на главата. Или други безпомощни същества. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Atanas Pachov написа:

Нищо не се измества. фейсбук е идеален примерно да видиш на 20-тина твои приятели снимките им от Рим, Париж и т.н. и за комуникация, когато сте далече. Както и за обществено/колективно обменяне на информация. Коментари към снимки, публикации и т.н.

Тези 20 приятели нямат телефо, вайбър, ватсап или друг месинджър?
Каква колективна обмяна на информация, като то ми изглежда колективна обмяна на глупост?
Какво ще научиш от facebook, като то утре ще потъне и никой няма да го намери?
За какво ми е да чета коментари на кифли върху селфита на кифли?
Има групи на 54543 тематики, от които 3/4 са боза. И аз понеже си нямам работа, трябва да ги проверя всичките, така ли?

преди 4 часа, Мальчик Бананан написа:

...Пост-аналоговата ера?

Въйй, аз сериен убиец ли съм? Психопат? :lol6:

преди 57 минути, Мальчик Бананан написа:

...С близо 13 000 виртуални мнения питаш точно това?

Има разлика между социалните мрежи и форумите. Тя се крие във факта, че в социалните мрежи практически няма модерация на съдържанието. Освен когато мине някой бот и започне да блокира, защото си говорил лошо за негрите.
За мен социалните мрежи са места, където те заливат с чуждата помия и реклами. Покани за фермички по 10 хиляди пъти на ден.И подобни простотии.
Приятелите - ако са ти толкова приятели нямаш ли Viber или Skype?
Подсказване на работа чрез фацебуук - трагедия...
А тия 13 иляди мнения са малко. Аз бих казал, че имам около 25 хиляди в тоя форум...
Ама това беше в друго време. Бях писал в раздела за философия.Развивахме теми.Спорехме за същността на света...
Това можеш ли да го правиш във фацебуук или само те заливат снимки и селфита..
Другото е - толкова много хора има там, толкова много разни групички, че човек направо се губи вътре.
Ами извинявай, как да се възползваш от някаква информация, като не можеш да я обхванеш, защото не е подредена?
Аз обичам да живея в подреден свят, не в хаос. Където като публикуват 10 човека през 5 минути и всичко се губи и няма намиране. И то публикуват в 90% бози...

преди 58 минути, Мальчик Бананан написа:

Оф, баси драмите. Май-май, поредната хейт тема без смисъл. Един вид "колко съм готин, че нямам фейсбук", аз съм нърд гъзар, а фейсбукарчетата са тъпи илитерати.

Май малко така излиза... Но в действителност, не като позьорство. Цял ден че стоиш или че ти дрънка телефона, че някой е написал поредната глупост, докато те няма. А това с timeline-а направо уби всичко детско. Къде му смениха изгледа...

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, eminem_vr написа:

Това "момченце" си е урод някакъв и добре че е бил фейса да го видят и осъдят. Иначе може и на някоя баба после така да скача на главата. Или други безпомощни същества. 

Така е.Аз просто дадох пример,как от  фейсбук може да пострада човек,поради лекомислено си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си направиш отделен акаунт, само за "следване" на някакви, които публикуват интересни за четене неща. Има разни... "общественици" де се изявяват основно там.

Ей сега се загледах, примерно... Medium е огромна медия и има интересни неща за четене. Ако си в Туитър, може по-лесно да намираш интересни неща за четене, като ги "следваш" (AKO не предоставят RSS емисия, да речем). Примерно. Не знам, човек, може да извличаш ползи.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера Simtech какъв е проблема. Не ти харесва FB не влизаш в него и не си правиш регистрация.  Това дали човек го използва или не, не дава информация за самия него. Разни хора, разни интереси, разни идеали.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Мальчик Бананан написа:

Ей сега се загледах, примерно... Medium е огромна медия и има интересни неща за четене. Ако си в Туитър, може по-лесно да намираш интересни неща за четене, като ги "следваш" (AKO не предоставят RSS емисия, да речем). Примерно. Не знам, човек, може да извличаш ползи.

Какви ползи бе? Който няма пари да излезе в медиите, значи няма импакт.. :lol6:
Майтап си правя...но прекалено много информация се бълва - получава се информационно претоварване и си прекарваш цялото време в отсяване.
Не е ли тоя информационен век направо напаст? И това го казвам аз, човек който се занимава с IT.

преди 12 минути, Емил Костов написа:

Не мога да разбера Simtech какъв е проблема. Не ти харесва FB не влизаш в него и не си правиш регистрация.  Това дали човек го използва или не, не дава информация за самия него. Разни хора, разни интереси, разни идеали.

Не ми харесва, че много от моето поколение и почти всички от следващите са забили нос в телефона. Една приказка на живо не могат да кажат, защото ще изпуснат кой каква глупост изръсил при поредното цирикане на фацебуук-а.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен, не ми харесва ситуацията, че 90% от хората живеят във FB и ако случайно FB спре поради някаква причина те изпадат в истерия, но това е положението в момента. Всеки сам трябва да мине през това и да открие себе си.

И повярвай ми няма как да промениш хората. Те сами са си избирали начина на живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си единствен! Напълно споделям съдбата ти! Жена ми обаче има... Оставил съм я да си го прави квото иска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си единстен и аз нямам, но пък уважавам положителните неща  в него. В крайна сметка това не е задължение, а е въпрос на личен избор - никой не ни е сложил нож на врата да го ползваме. Това, че на този етап за мен негативите от ползването му са повече от позитивите не означава, че трябва да убеждавам другите. То е като сапунените опери, където всички са заплюли сериалите. Ами и аз ги мразя, ама просто не ги гледам, избор за гледане голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам каква е тази тенденция към хейт на неща като социални мрежи и т.н. и то от хора във форум. Нима форума не е един вид социална мрежа? Нямам повече от 1000 поста тук, но кисна от 10 години в калдата, видял съм много готини и много не чак толкова готини хора. Хората от край време имат потребността да са част от някакъв социум, дали това ще е семейство, класа в училище, работата или фейсбук групата, няма значение - все едно и също е. Да, имам фейсбук, позвам го и ми харесва. Ползвам и много други социални мрежи. Не виждам какъв е проблема. 

А по темата за това, че хората киснели във фейсбук и не си говорели - преди ги игнорирахме четейки вестници или книги.

Може би хората, които се отвращават от фейсбук би трябвало да си зададат въпроса защо хората влизат във фейсбук докато са в тяхната компания. 

:02:

Редактирано от KoKKinoU_FaN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.