Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам лаптоп "Asus x301a"  и го ползвам в повечето случай без патерия само на адаптер (зарядно). 

Миналата вечер докато работеше се изключи, светлиният сигнал на адаптера огасна и при повторно пускане започна да се чува "жужащ" звук идващ от самият адаптера (не съм го чувал преди) в последствие звука стихва но е силен първите 10 секунди след включването на адаптера във ЕЛ мрежа (контакта).

Силно се съмнявам ,че скоро ще имам нужда от ново  зарядно (адаптер).

Нямам особено големи познания в тази област така че ще съм благодарен ако някой ме насочи какви характеристики да следя при закупуване на ново зарядно (волтаж,марка..прочие)

П.С. Изрових адаптер от стар мой компютър (прилагам снимка)  , както вече казах не разбирам много от тези неща..... 

22471536_1463788337035385_275886863_n.jpg

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да си поръчаш същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм убеден ,че мога да открия същият модел

не знам дали проблема е в кабела, на пръв поглед не изглежда повреден,разяден усукан 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, nihil написа:

не съм убеден ,че мога да открия същият модел

не знам дали проблема е в кабела, на пръв поглед не изглежда повреден,разяден усукан 

Ако си от Плевен бих те пратил при човек, който ще ти го ремонтира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заминал е кондензатор и e загубил мощност, сега свири някоя намотка и е въпрос на време да изгори. Ремонтируемо е,  намери си техник, на, който му се занимава да ти го оправи.

Относно този от снимката, би трявало да сработи, сравни му буксата, иначе като показатели дори е добре. Увери се преди да го порбваш, че е изправен, измери му напрежението, което подава, най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички включили се , надявам се проблема да е от адаптера..днес на 2-пъти отново спря и евентуално ми изгасна и лаптопа. Явно се случва на определен интервал от време!? Забелязах също ,че ако ровя в интернет,гледам видеа или прочие няма проблем......,но ако реша да пусна игра starcraft,world of warcraft например .... след 10-на минути спира. Не знам как да си го обясня?? Предполагам за игрите се изисква повече мощност от хардуера и това натоварване спира ,и без това вече повреденият адаптер!?

Няма значение, ще опитам със наличното от снимката...надявам се всичко да мине добре.

Благодаря още веднъж за съветите!

Редактирано от nihil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да си го обясниш, кляка под товар адаптора и сработва защита, хубаво е да престанеш да го ползваш, защото ще повредиш и лаптопа така, ако вече не е станало това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.