Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет,
Търся да си направя ъпгрейд на машината нов процесор и дъно. Целта е twitch live streaming а играта е StarCraft 2. За съжаление engine-a на играта е стар и неоптимизиран за повече от 2-core CPUs. т.е. за да вдигна FPS ще ми трябва по-висока честота. Стрима разбира се бих желал да изглежда колкото се може по качествено 1080p @60fps в момента съм на 720p @48fps с  encoder NVENC, 3500 bitrate. След ъпгрейд на процесора ще взимам 144hz монитор за dual monitor setup. 
Спрял съм се на i5-7600k i7-7700k (ще трябва да чакам промоция някъде най-вероятно) или Ryzen? Притесняваме single core performance-a на АМД, знам, че по този параграф интел са все още по-добри, а за StarCraft 2 това е важно. 
с i5-7600k и сегашната ми видео карта GTX 950 мисля че бих могъл да кача на 720p @60fps 3500 bitrate или 1080p @60/48/30fps(?) с NVENC encoder-а. И така да ми легне малко по-евтино. Бюджета е около 800лв и трябва да побера Процесор дъно и охлаждане ... трудна задача, та затова питам ако знаете др. варианти
Настоящо PC
Intel Core i5-4460, 3400 MHz
Gigabyte GA-B85M-D2V
Nvidia GTX 950 (2GB)
FPS hexa+ 500w
RAM 8GB @1333mhz (също разбрах, че за Ryzen ще ми трябва и ъпгрейд тук за по-добър performance)
SSD TOSHIBA Q300

https://www.newegg.com/global/uk/Product/Product.aspx?item=N82E16819117726
През gabco?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

INTEL CORE i3-8350K, 4.00GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Coffee Lake - 374 лв. 

ASROCK Z370 Pro4, Z370, DDR4 4266+(OC)*/2133, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, USB 3.1, LGA1151 - 251 лв. 

Охладител за да се препоръча трябва да се знае кутията колко големи събира...

Реално I5-7600K но на по-ниска цена. Без проблем се пуска на 4.5GHz.

Само че няма как да вземеш само дъно и процесор. Всичко актуално е с DDR4 тоест трябва и рам а в случая и охладител.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще трябва и нова кутия. Като тази - FRACTAL DESIGN Focus G.

С долен монтаж на захранването, две перки и да събира големи охладители също е плюс.

След което може да се вземе този -   Thermalright HR-02 Macho Rev. B 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bojkata написа:

Привет,
Търся да си направя ъпгрейд на машината нов процесор и дъно. Целта е twitch live streaming а играта е StarCraft 2. За съжаление engine-a на играта е стар и неоптимизиран за повече от 2-core CPUs. т.е. за да вдигна FPS ще ми трябва по-висока честота. Стрима разбира се бих желал да изглежда колкото се може по качествено 1080p @60fps в момента съм на 720p @48fps с  encoder NVENC, 3500 bitrate. След ъпгрейд на процесора ще взимам 144hz монитор за dual monitor setup. 
Спрял съм се на i5-7600k i7-7700k (ще трябва да чакам промоция някъде най-вероятно) или Ryzen? Притесняваме single core performance-a на АМД, знам, че по този параграф интел са все още по-добри, а за StarCraft 2 това е важно. 
с i5-7600k и сегашната ми видео карта GTX 950 мисля че бих могъл да кача на 720p @60fps 3500 bitrate или 1080p @60/48/30fps(?) с NVENC encoder-а. И така да ми легне малко по-евтино. Бюджета е около 800лв и трябва да побера Процесор дъно и охлаждане ... трудна задача, та затова питам ако знаете др. варианти
Настоящо PC
Intel Core i5-4460, 3400 MHz
Gigabyte GA-B85M-D2V
Nvidia GTX 950 (2GB)
FPS hexa+ 500w
RAM 8GB @1333mhz (също разбрах, че за Ryzen ще ми трябва и ъпгрейд тук за по-добър performance)
SSD TOSHIBA Q300

През gabco?

Ситуацията е малко странна, печелиш ли нещо от този стрийм ?И каква е целта, само Старкрафт ли ще играеш или има и други заглавия ? Предложението за 8350 К е нерентабилно според мен.Не мисля ,че подобен процесор ще ти даде невероятно предимство пред ползвания в момента.Ако искаш да закупиш силен процесор необходим за стрийм са необходими повече финанси и увеличение на бюджета.Така че, обмисли добре дали си заслужава наливане на определена сума за нови части при положение ,че няма да получиш сериозна разлика при новата конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за мненията. Не съм още казал, че ще купувам i3-ката. Ъпгрейд ми трябва затова и попитах за предложения, бих могъл да изчакам с покупката за нещо по изгодно. казах какво ми е изискването към процесора да поддържа стрийма към този момент като главно Старкрафт е главната игра и най натоварваща.  1080p @60fps + sc2 за един процесор е много ако исках това щях да правя dual pc steaming. Имах преднид, че използвам NVENC encoder-a към момента и съм задоволен от качеството което предлага стрийма. и на 720p @60fps + no huge fps drops in-game ще съм доволен от инвестизията. За сега този процедор не може да се справи за мое съжаление. С ъпгрейд на CPU ще имам по-гладко преживявене докато играя споменах също така че ще взимам и  monitor 144hz по нататък сегашния процесор колкото и да го харесвам и за парите си да е добър не може да предложи добър performance в някои решаващи моменти на играта (не мога да ви ги опиша защото това не ви засяга пък и няма нужда) 4.5GHz vs 3.4Ghz който съм сега мисля че би ми дал съответната разлика до колко невероятно предимство не мисля, че някои без да тества може да каже със сигурност още по малко пък аз. Затова реших да попитам в специализиран форум за съвет. Благодаря. 
Последно ако i3-8350k @4.5GHz може да поддържа до 70-80 fps в най-трудните моменти в старкрафт, както i7-7700k@4.6GHz може (тествал съм лично) докато стриимвам отново наблягам на NVENC encoder то тогава за мен си струва инвестицията

Редактирано от Bojkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-новият принципно би бил малко по-производителен дори при еднакви честоти сравнение с Хасуела тоест при клок разликата си е съществена.

А по-изгодно предложение от Интел няма да видиш. Това реално е I5-7600K с намаление от около 100 лв. за което трябва да благодарим на АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен, просто не разбрах какво имаше предвид колегата по горе и се опитах да поясня какво искам да постигна от новото CPU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като стриймваш с картата,дроповете ти идват от нея,защото и идва нанагорно и стрийм и играта. Така че според мен смяната на процесора ще ти е безидейна. Дори и по-бързи карти губят по някой и друг кадър от стрийм а твоята си е слабичка и така. Да не говорим за качеството, че няма нищо общо от стрийм с процесора. Примерно като настройка картата иска около 5 пъти по-висок битрейт за видимо същото качество. За изхвърлените кадри и омазаните цветове от компресията да не говорим...

Разпилян ми е компютъра в момента иначе бих ти пробвал с Ryzen-a и стрийм как ще са кадрите и качеството. Макар че аз ползвам 1080@60 на 7500кбит. Толкова ми може интернета иначе бих дигнал още.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tommygun благодаря за отделеното време. Реших да проверя и тествах дали наистина е вярно това, което казваш. стриим Starcraft 2 NVENCE 720@48 4000кбит GPU load ~50% CPU Load Core 3: ~90% другите ядра бяха 50% или под 50% load.минимален 40 fps в битка с линг бейн срешу био. Ако някой го интересува теста мога да дам линк към стриийма. Мисля, че в моя случай картата ми е най-малкия проблем, оказва се че и CPU-то е на ниво просто engine-a на играта не е оптимизиран достатъчно добре за подобни на моите параметри. Реших да изчакам Q1 2018 за ъпгрейда. Благодаря отново на всички и весели мигове.

Редактирано от Bojkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.