Премини към съдържанието
milevmilev

PCH Diode , проблем с температура.

Препоръчан отговор

Искам да сваля температурата на въпросния диод. Не знам обаче как изглежда.

https://www.google.bg/search?q=dell+latitude+e6410+motherboard&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwimkO2Fle7WAhUqMJoKHd5gAKcQ_AUICigB&biw=1280&bih=669#imgrc=aET69ZSeSQFOLM:

Всякакви идеи са добре дошли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И поради каква причина е породено това желание? Някакви подробности? Да охлаждаш допълнително чипсет на дънна платка на лаптоп е леко странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли се мъчиш с този мъртвец?

Не може да се охлади качествено, грее ти процесорът, видеото (беше Nvidia нали). Искам да ти кажа, че охлаждането на тези лаптопи не е добро по принцип с външна видео карта е зле, а като капак имат и детска болест с тротлинг, въобще не знам защо се мъчиш с този дрънгел, а не го върна още когато пусна предната тема и те посъветвах да си спестиш главоболията с този боклук. Само кутията му е ок, всичко осанало е шитня, от тези стават само машините с вградено видео, но и те мрат при лоша поддръжка заради прегряване. Въобще първите Core i в тези шасита са прецакване, но като се замисля, почти не се сещам модел и марка, която да може да хлади горе-долу повече от i3 първо поколение без тротлинг и жега. Пред тях къде, къде по-хладни и като следствие - производителни са бизнес лаптопите с Pxxx сериите Core2Duo и DDR3 памет.

Колкото до PCH - това ти е чипсета, грее, ще грее винаги, няма оправия, може да пробваш undervolt на видео картата и процесора, някой моднат BIOS и прочие извращения, но като цяло си прецакан тотално с тая тухла.

ПП: Се сещам, че и кутията е зле, получава се доста неприятен луфт на пантите с времето и се чупят, прегледай ги, ако ще го ползваш и ги отхлаби от гайките, да не пускаш и тема за нови панти. ;)

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidiata умря, смених дъното. Смених и пантите, сложих и нова батерия. Сега нямам проблем с друго, а само с въпросния pch. Постоянно виси на 59 градуса, аз желая да сваля температурата поне с 10 градуса.

С новото дъно и вентилатор вързан към usb температурите на процесора са добри около 40 C.

На мен модела ми харесва и скойно бих го заменил за всеки лаптоп до 1100 лв през 2017г.

С Intel HD Graphics е в момента.

П.С. За отърваване и дума да не става- взел съм го за да го ползвам на работа, когато мога. Не бих си рискувал новия да стои там.

Редактирано от milevmilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш. Чипсетът винаги ще е топличък заради начина, по който се охлажда. Няма какво да направиш, за да промениш положението(ако пастата/лепенката е сменена).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой във форума беше казал нещо от сорта на "те са си така, винаги са горещи"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.